Oc yapilmiş ekran karti aldim nasil anlarim

Bu konuyu okuyanlar

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben bir mağazadan pc toplatıyorum 2 güne teslim alabilirsiniz dediler aldığım ekran kartında oc yazıyor overclocklu yani ben bu pc geldiğinde ekran kartının oc yazısının pcden görebilirmiyim yani overclocksuz başka bir ekran kartı takıp takmadıklarını anlamak için ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Oc yazması,fabrika çıkIşlı overclock yapılmış demektir. Yani saat hızı fabrika tarafından arttırılmış. Zaten aldıktan sonra ,GPU-Z programı ile bakabilirsiniz saat hızına.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ekran kartının marka ve modelini internetde araştırarak kaç MHz de çalıştığını öğrenin ardından kendi ekran kartınızı gpu Z ile kaç MHz de çalıştığına bakın o şekilde anlayabilirsiniz.

KHC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar ben bir mağazadan pc toplatıyorum 2 güne teslim alabilirsiniz dediler aldığım ekran kartında oc yazıyor overclocklu yani ben bu pc geldiğinde ekran kartının oc yazısının pcden görebilirmiyim yani overclocksuz başka bir ekran kartı takıp takmadıklarını anlamak için ?

Sayın kvppolat2,

Ekran kartı bilgilerini GPU-Z programı ile görüntüleme imkanınız vardır.Bu programı güvenilir sitelerde bulabilirsiniz.

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Overclocklu olduğunu gorebilirim değil mi ?

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam hocalar teşekkürederim 6 sene önce üye olmusum buraya ilk sefa sizlere sordum :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Oc yazması onun kendinden overclock lu olduğu hatta psu un yeterli ise maksimum seviyede daha fazla ghz lerle oynamana izin verir.normalde eğer aldığın ürün 2.el değil ise oc li olduğunu anlamazsınız sıfır üründe sadece isim olarak düşün.

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oc yazması onun kendinden overclock lu olduğu hatta psu un yeterli ise maksimum seviyede daha fazla ghz lerle oynamana izin verir.normalde eğer aldığın ürün 2.el değil ise oc li olduğunu anlamazsınız sıfır üründe sadece isim olarak düşün.

Hocam marka verebiliyormuyuz bilmiyorumda asus rtx 2060 oc modelini aldim 650 w kasa aldim ryzen 5 2600x islemci falan 0 bunlarin hepsi magazada dümen yapmazlar insallah diye korkuyorum ben toplamayi bilmiyorumda magazada topluyorlar hayatımda hep sorun yasayan birisi olarak yeni aldığım pcde sorun cikmasin bari diyorum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Hocam marka verebiliyormuyuz bilmiyorumda asus rtx 2060 oc modelini aldim 650 w kasa aldim ryzen 5 2600x islemci falan 0 bunlarin hepsi magazada dümen yapmazlar insallah diye korkuyorum ben toplamayi bilmiyorumda magazada topluyorlar hayatımda hep sorun yasayan birisi olarak yeni aldığım pcde sorun cikmasin bari diyorum
Sıkıntı yapma hepsi sıfır üründür. (=

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hiçbi şey yapmazlar Ama sen makina gelince buraya yaz. İçin rahat olması için, makinanı sökmeden içindeki tüm parçaları ıcığına cıcığına kadar ,öğreniriz.

Son düzenleme:

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam o zaman teşekkür ederim sizlere yarin veya yarindan sonra geliyor pc allah razı olsun iyi geceler

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocalar pc geldi GPU-Z DEN baktım ekran kartının oc falan olduğu yazmıyor sadece modeli yazıyor

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Zaten öyle bi şey yazmaz. O.Cyazısı sadece, ekran kartının satış ismidir.
gpuz un görüntüsünü buraya at. Oc yapıldığını ,saat hızından anlayacağız.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kartın default 1680 olan ,boost ,yani oyuna geçince çalışma hızı,fabrikasyon overclock yapılarak, 1830 mhz ye çıkarılmış. Ramlerde overclock yok. Default hızı korunmuş.

Son düzenleme:

kvppolat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kartın default 1680 olan ,boost ,yani oyuna geçince çalışma hızı,fabrikasyon overclock yapılarak, 1830 mhz ye çıkarılmış. Ramlerde overclock yok. Default hızı korunmuş.

Tesekkurler hocam