Arama motorumu değiştiremiyorum. Adres çubuğuna bir şey yazdığımda google aramıyor.

Bu konuyu okuyanlar

Alverd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim arama motorum değişmiyor, kilitlendi kaldı. Portal pepsi diye bir sayfa dadandı gitmiyor. Adres çubuğuna bir şeyler yazıp arattığımda google yerine portal pepsi arıyor. Lütfen yardım. Aynı şey İE ve Firefoxta'da var. Adwcleaner işe yaramadı.

m.simsekoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet tarayıcınızın örneğin chrome, için masaüstündeki kısayoluna sağ tıklayıp/özellikler/kısayol/hedef sekmesinde adres olarak muhtemelen şu ifade yazıyordur;"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"...portal pepsi vb gibi , buradaki hedef satırındaki portal pepsi vb ifadeyi chrome.exe ifadesine kadar silin. Tamam deyip kapatın muhtemelen düzelir.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=404758]Alverd[/MENTION]
bu işlemleri yaparken google chrome kapalı olsun
format atmadan olayı çözmen zor, bir yolu var ama

>gizli dosya ve klasörleri göster de
>C, kullanıcılar, kullanıcı adın, appdata, local, google, chrome, user data, default dizinine gel
>extensions klasörünü sil, penceleri kapat

>c, windows, system32 dizinine gel, grouppolicy yada benzeri adda iki klasör var, onları sil

>çalıştıra regedit yaz, regediti aç

>ctrl + f ile arama kutusunu aç, arama kısmına portalsepeti yaz, arat
>her sonuç bulunduğunda, bulunan sonucu sil, tekrar ctrl + f yaparak "sonrakini ara" de

>arama işlemi tamamlanınca C, proğramdata dizinine gel, buradaki ntuser.pol dosyasını sil
>bilgisayarı yeniden başlat, mümkünse güvenli modda başlatıp tam sistem taraması yap (antivirüs), mümkün değilsede pc yi normal aç, yine tam sistem taraması yap, sonra google chrome önbelleğini vs temizle (ctrl + h >> tarama geçmişini temizle)

bu şekilde %100 portal sepeti denen şeyden kurtulursun, bu aslında bir virüs değil, sistemin ayarlarını değpiştirip google chrome daki bir kaç özelliği kapatıyor

Alverd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlginiz için sağolun. Hepsini deneyeceğim. Yalnız bişey sorucam. Chrome'u resetlesem sorun çözülmez mi?

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
İlginiz için sağolun. Hepsini deneyeceğim. Yalnız bişey sorucam. Chrome'u resetlesem sorun çözülmez mi?
çözülmez
chrome u kaldırıp tekrar kursan bile çözülmez
sorun chrome da değil, windows ayarlarında,
dediklerimi doğru biçimde yaparsan kesin sorunu çözersin, maalesef ki bu portalsepeti reklamını kaldıracak bire araç yok, elle bu şeklide kendin yapmalısın, yapamazsan teamwiever ile yardımcı olabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Başlat/Çalıştır/Regedit
HKEY_CURRENT_USER/ software/ Microsoft/ Internet Explorer/ Main daha sonra sağ tarafta
'start page' yazısını bul sağ tıkla değiştir de, istediğin sayfayla değiştir

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
spybot yükleyin, uğraşmayın kodla modla.. temizlesin işte :thumbup1:

Alverd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize Teşekkür ederim. Sorun kalmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece yapman gereken sorun yaşadığın tarihten geri bi tarihe sistemi geri yüklemek...bu kadar basit....

gokyuzu54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Alverd
bu işlemleri yaparken google chrome kapalı olsun
format atmadan olayı çözmen zor, bir yolu var ama

>gizli dosya ve klasörleri göster de
>C, kullanıcılar, kullanıcı adın, appdata, local, google, chrome, user data, default dizinine gel
>extensions klasörünü sil, penceleri kapat

>c, windows, system32 dizinine gel, grouppolicy yada benzeri adda iki klasör var, onları sil

>çalıştıra regedit yaz, regediti aç

>ctrl + f ile arama kutusunu aç, arama kısmına portalsepeti yaz, arat
>her sonuç bulunduğunda, bulunan sonucu sil, tekrar ctrl + f yaparak "sonrakini ara" de

>arama işlemi tamamlanınca C, proğramdata dizinine gel, buradaki ntuser.pol dosyasını sil
>bilgisayarı yeniden başlat, mümkünse güvenli modda başlatıp tam sistem taraması yap (antivirüs), mümkün değilsede pc yi normal aç, yine tam sistem taraması yap, sonra google chrome önbelleğini vs temizle (ctrl + h >> tarama geçmişini temizle)

bu şekilde %100 portal sepeti denen şeyden kurtulursun, bu aslında bir virüs değil, sistemin ayarlarını değpiştirip google chrome daki bir kaç özelliği kapatıyor

Verdiğin bilgiler işe yarıyor teşekkürler :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Banada haber press ve v9 denen bişey bulaştı bende bunları deneyim

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
AdwCleaner su küçük yazılımı yükle tarat pc restart yap temizlenir.Pc nizi pırıl pırıl yapar .

yusuf_3331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar hepimiz bu duruma maruz kalmışızdır. malesef arama motorlarının çoğu virüslüdür. Bunu internetten araştırma yaparak da doğrulayabilirsiniz. Tabi hepsinin bir çözümü vardır.Çözümü uzaklarda aramayın. SİZLERLE BİR HABER ALINTISI PAYLAŞIYORUM
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızın , "Yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli" sözleri büyük yankı uyandırmıştı, Milli Arama Motorunun nasıl olacağı da merak konusu olmuştu. 8 yıldır yerli arama motoru üzerinde çalışan TurTc Yetkilisi Çetin Arslaner yerli arama motoru ’TurTc’yi geliştirdi. Arama motoru, www.turtc.com ve www.turtc.com.tr olarak Servisine 2009 yılından bu yana devam ediyor . Yıllardır arama motoru ve yan kuruluşları Posta servisi, Reklam Servisleri ve diğer kullanıcılarına olan servislerini geliştirdi TurTc arama motoru Tüm bu çalışmalar için 100 bin Türk lirası harcadı, yerli arama motorunda her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündü.

"TurTc olarak biz Adımızdan da anlaşılacağı üzere yerli arama motoru için talibiz"
Yayına başladığımızdan bu yana TurTc Markamızla hızlı bir ivme ile yükselişe devam ediyoruz halkımız yanımızda ve bize destek veriyor bu nedenle tüm halkımızda bu konudaki desteklerinden dolayı minnettarız dedi.
TurTc.Com yerli arama motoru önemli birçok özelliğide içerisinde barındırıyor, TurTc Yetkilisi Çetin Arslaner Türk yerli arama motoru ile gururla Türkiye’yi temsil etmeye hazırız gerekli bilgi ve tecrübeye sahibiz diyerek yetkililere çağrıda bulundu.
"TurTc Destek ve güveni kazanacağımıza inanıyoruz"
Bu konuda yıllardır arama motorunun ülkemiz için gurur kaynağı olacağı ve milli servetimizin dışarıya gitmemesi konusunda çabalarımız oldu ama şu ana kadar hiçbir haber ajansımıza haber yaptıramadık ama sayın bakanımızın görüşlerinden sonra haber ajanslarımızda konunun önemini kavradı artık desteklerini esirgemeyeceklerini umuyoruz dedi.

İsmi nerden TurTc?
Tur) Turlamak ifade anlamı ile web üzerinde turlayalım. ( Tc ) Türkiye Cumhuriyeti Türk Adının Dünya üzerindeki etkisini ifade amacı ile ( TurTc ) olarak belirledik ayrıca yabancı arama motoru isimlerinden kopya çekmeden Ülkemizin Türkiye Cumhuriyeti’nin görsel ve ismen gururla kullanabileceği bir isim olması için ( TurTc ) yaptık Halkımız bu ismi ve logomuzu çok beğendi dedi. Ayrıca kendilerini bazı arama motoru olarak lanse eden siteler var alt yapısı yabancı arama motorlarından alınan kodlarla bilgiyi dışarıdan almakta ve ismen de yabancı arama motorlarını andırarak dikkat çekmeye çalışmaktadır lütfen taklit yapılarla kullanıcılarımızı yanıltmayalım. TurTc % 98 kendi veritabanını kullanmakta ve Türkçe servis vermektedir.
Devlet yetkililerine çağrı
Arslaner , şu ifadelere yer verdi:
"TurTc, Türk kültür ve aile yapısını korumak ve daha temiz toplumlar yaratmak ilkesi ile tamamen güvenli bir internet kullanımı sağlanacaktır. TurTc’nin olarak Türk halkının internet ortamında güvenliğini korumak ve gerçek bilginin kısıtlanmadan kullanıcıya ulaştırılmasını sağlamak. Devletin her kademesinin bu veri, bilgi, birikim ve tecrübeyi en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyoruz. TurTc Arama sektöründe kaliteli temiz bir isim sahibi olma yolunda ilerliyor.
Sizce farlı bir arama motoru deneme zamanı gelmedi mi?

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

yakın konu olduğundan farklı konu açmak istemedim,konu sahibi arkadaş kusura bakmasın..benim soruna bakabilirmisiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim..

görsel olarak iletiyorum..konu kısaca şu ;
google sayfasına girip arama kısmına birşey yazdığımda direk yukardaki arama çubuğunda aratıyor..ve ben bunu istem,iyorum..google ana sayfasında aratma yapmak istiyorum...

65947

65948

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Arkadaşlar merhaba,

yakın konu olduğundan farklı konu açmak istemedim,konu sahibi arkadaş kusura bakmasın..benim soruna bakabilirmisiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim..

görsel olarak iletiyorum..konu kısaca şu ;
google sayfasına girip arama kısmına birşey yazdığımda direk yukardaki arama çubuğunda aratıyor..ve ben bunu istem,iyorum..google ana sayfasında aratma yapmak istiyorum...

Ekli dosyayı görüntüle 65947

Ekli dosyayı görüntüle 65948
İkisinin bir farkı yok sanırım?

demircan256

Asistan
Reaksiyon puanı
0
farkı var dostum,eskiden böyle değildi.Yardımcı olacak biri varsa sevinirim..

Son mesajlar