Türkcell mi? Vodafone mu?

Bu konuyu okuyanlar

Zafer kurt

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ben sizi anlamıyorum 20tl yükle en ucuzu yalan mı bana up lazım 1 işimi görür

M4chel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Turkcell Dağ bayırda çekse nolacak oda 1-2 diş anca vodafone da internet paketimin bolluğu sayesinde watsapptan istediğim gibi rahatça konuşup görüşebiliyorum. Ayak üstü kazık yemek istemiyosanız vodafondan şaşmayın.

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Bir turkcell kulanicisi olarak vodafone diyorum

umiteker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Çok uzun yıllardır vodafone kullanıyorum çok memnunum yurt dışında en uygun rooming vodafone da

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Şuan turkcell faturalı kullanıyorum ve kullandığıma pişmanım. En ucuz faturalı paketi aldım 45 liraya yeni tahattüt yeniledim ve 45 lira olan faturam kesim tarihine daha 12 gün varken bile 55 lira oldu. Uygulamadan detaya baktığımda yok iletişim, yok yuvarlama farkı, yok o, yok bu, yok şu derken bir kere bile müşteri hizmetiyle görüşmediğim halde 10 tl fiyat eklemişler. Çekme konusunda da ilden ile aramalarda rezalet her 3 aramamdan 2 si ulaşılamıyor buna rağmen aynı paketin vodafone da hatta biraz daha fazla avantajıyla 30 lira olduğunu öğrendim turkcell kullandığıma çok pişmanım çevremdekilerin çoğu vodafone kullanıyor ve aralarında daha önce turkcell kullananlarda var. Çekim gücünün nasıl olduğuna sorduğumda nerdeyse hepsi turkcellden farksız ve eskisi gibi çekim gücünde sorun yaşamadıklarını söylediler. Ben buna rağmen aynı paketin 2 katı fiyat öderken turkcelin yaşattığı bu denli fiyat şişirerek daha iyi gibi göstermesi beni son damlaya getirdi. İlk fırsatımda vodafona geçicem.
Benim de Vodafone a geçme düşüncem vardı bu yazdıkların beni bu konuda daha da netleştirdi öğrenciyim sonuçta kendim çalışıp kendim ödüyorum Turkcell pek bize göre değil seninde söylediğin gibi zaten genelleme yapıldığı zaman hatlar arasında çok çok aşırı bariz bir fark yok enine boyuna düşünüp seçmek en iyisi oluyor

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Türkcell'in ilk 10 binden abonesiydim.
Ayrıca bir de 20 yıllık 2.hattım vardı.
ikisi de 39tl ücretlendirilirken aynı gün biri 45tl diğeri 55tl yapıldı. İkisinin de aynı olması gerektiğini söyledim. Kabul etmediler.
Bu 45tl-55tl mevzusu yüzünden vodafone geçtim.
29tl ödüyorum.

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Turkcel Vodafone ve Türk Telekom inceleseniz görüşleriniz nelerdir turkcelle çoğunlukla aynı yorum gelecek biliyorum ama t.telekom ve vodafone nun karşılaştırmalarını merakla bekliyorum sizce neleri iyi neleri kötü

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Turkcel Vodafone ve Türk Telekom inceleseniz görüşleriniz nelerdir turkcelle çoğunlukla aynı yorum gelecek biliyorum ama t.telekom ve vodafone nun karşılaştırmalarını merakla bekliyorum sizce neleri iyi neleri kötü
Bna soracak olursan ben ankarada oturuyorum hem vodafone hem turk telekom hattım var internet konusunda hızlı olan turk telekom vodafone de sadece 4.5g gosteriş var 3g den bile yavaş oldugu yerler cok

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Tt reis tokat çeker.

Mr.Unknown

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Tt reis tokat çeker.
O zaman tt den devam..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bna soracak olursan ben ankarada oturuyorum hem vodafone hem turk telekom hattım var internet konusunda hızlı olan turk telekom vodafone de sadece 4.5g gosteriş var 3g den bile yavaş oldugu yerler cok
yani dediğin doğru istanbul gibi bir yerde bile bu sorunları yaşadığım oluyor Türk Telekomu bozmayalım o zaman ondan devam

Son düzenleme:

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba,

Mevcutta Vodafone Yeni Red 15 kullanıyorum. Çok fazla kampanyası olmasıyla beraber hizmet anlayışı 0 'dır. Mesela bir probleminiz oldu fatura yada internet problemi. Çözebilmeniz imkansız. Çok tecrübesiz bir müşteri hizmetleri mevcut. Mesela red kullanıyorsunuz özel müşteri hizmetleri olması lazım öyle diyorlar. Artık herkes red olduğu için müşteri hizmetleri karışık oldu. 7008 'i arayıpda faturasız hatta bağlandığını bile hatırlıyorum.

Ve şu an hattımla alakalı arama problemi var, çözemediler. Türkcell bir tık daha pahalı gözüküyor. Fakat kalitesi ortada. Platinum'un da içerikleri çok yetersiz gözüküyor. Vodafone, kampanya konusunda fazlasıyla Turkcell'i aşmış gözüküyor.

Tecrübeniz ve öneriniz varsa alabilir miyim?

Mesela 4.5G'de hangisi iyi?
Türkcell çok daha iyi ben hata yaptım bol internet var die vodofona geçmişdim sadece 3 ay dayanabildim yavaş internetimi dersin çekmemesimi dersin tahatümü bozdum türkcell döndüm 60 tl 12 gb interneti olan paketim var yani tvplus dergilik fizy dolu dolu internet ücretsiz vodofone türkcele göre kalitesiz

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,

Mevcutta Vodafone Yeni Red 15 kullanıyorum. Çok fazla kampanyası olmasıyla beraber hizmet anlayışı 0 'dır. Mesela bir probleminiz oldu fatura yada internet problemi. Çözebilmeniz imkansız. Çok tecrübesiz bir müşteri hizmetleri mevcut. Mesela red kullanıyorsunuz özel müşteri hizmetleri olması lazım öyle diyorlar. Artık herkes red olduğu için müşteri hizmetleri karışık oldu. 7008 'i arayıpda faturasız hatta bağlandığını bile hatırlıyorum.

Ve şu an hattımla alakalı arama problemi var, çözemediler. Türkcell bir tık daha pahalı gözüküyor. Fakat kalitesi ortada. Platinum'un da içerikleri çok yetersiz gözüküyor. Vodafone, kampanya konusunda fazlasıyla Turkcell'i aşmış gözüküyor.

Tecrübeniz ve öneriniz varsa alabilir miyim?

Mesela 4.5G'de hangisi iyi?
Vodafone fiyat olarak daha cazip geliyor gibi ama bazı yerlerde vodafone un çekim kalitesi baya kötü olabiliyor. Turkcell hiçbir zaman üzmez. Fiyat yüksek gelmiyorsa bir dakika bile düşünme Turkcell derim ben.

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Vodafone fiyat olarak daha cazip geliyor gibi ama bazı yerlerde vodafone un çekim kalitesi baya kötü olabiliyor. Turkcell hiçbir zaman üzmez. Fiyat yüksek gelmiyorsa bir dakika bile düşünme Turkcell derim ben.
O eski çekim kalitesi yok bana gore turkcell çekmediği cogu yer var aynı şekilde vodafonda cekmedıgı cogu yer var yanı kısaca hiç bir hat her yerde tam çekmiyor ben pttcell kullanıyorum bana yetiyor paketleri herkes gore kullanım farklı olabılır
Bu arada cok az vodafone 4.5g baz istasyonu var cogu zaman sadece 4.5g telefonda gorunce diye koymuşlar

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Her firmanın ulaşılabilirlik kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor benim yaşadığım yerde türk telekomun baz istasyonu bana daha yakın ama vodafone un ki ise baya uzak turkcell ise ortalarda

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Her firmanın ulaşılabilirlik kalitesi bölgeden bölgeye değişiyor benim yaşadığım yerde türk telekomun baz istasyonu bana daha yakın ama vodafone un ki ise baya uzak turkcell ise ortalarda
Her yerde en iyi diye bir öperatör yok bana gore benim bulundugum yerde A operatör iyi çeker başka yerse B yada c operatör iyi çeker olay bu

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Turkcell kullanıyorum evet biraz pahalı. Ama baya iyi her konuda.
Ben dergiliği baya kullanıyorum, zaten 40 tl faturam varsa bir o kadar da dergi indiriyorum :D

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Vodafone hızım
a7f27cbf90dbae33db409d1e1f11c203.jpg

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
O eski çekim kalitesi yok bana gore turkcell çekmediği cogu yer var aynı şekilde vodafonda cekmedıgı cogu yer var yanı kısaca hiç bir hat her yerde tam çekmiyor ben pttcell kullanıyorum bana yetiyor paketleri herkes gore kullanım farklı olabılır
Bu arada cok az vodafone 4.5g baz istasyonu var cogu zaman sadece 4.5g telefonda gorunce diye koymuşlar
Yani yaşadığın yere göre değişiyor