Laptop Düştü Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarım çalışır durumdayken sehpanın üzerinden düştü. ekran karardı ve bilgisayarı yeniden başlattım.Fakat normal açılırken toshiba yazısı çıkıyor orada donuyor açılmıyor. Bende windows kurtarmayı çalıştırdım format atarken yarıda kaldı. daha sonra usb yardımıyla format attım ve bilgisayarım açıldı. 10 dk açık kaldıktan sonra tekrardan ekran karardı ve bilgisayarım yine dondu. tekrar yeniden başlattığımda ise aynı şeyleri yaşadım. hard diskin arızalandığını düşünüyorum. Şuanda da yeni bir harddisk alacak gücüm yok. HD Tune yardımıyla benchmark ve error scan taraması yaptım sonuç resimlerdeki gibi. Benchmark testin de ''Read Error! Test Aborted'' hatası aldım ve test sonda az birşey kala durdu ve iptal oldu. Acaba tamiri mümkün müdür?

34regz8.jpg

2wlu7oo.jpg

1zoyfiw.jpg

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
dizüstü sanırsam...? Öncelikle ram, pil, hdd gibi yuvaları kontrol et, çıkar yeniden tak... Bi sorun var mı diye bi bak.
HDD yi çıkartıp yeniden taktım ramler lehimlenmis çıkartamam ben sorunun harddiskte olduğunu düşünüyorum cıııııırt diye ses çıkartıyor çok ince az bir ses

---- Mesajlar birleştirildi ----

HDD'de sorun yok gibi ama belli olmaz.
fortmat atıyorum bilgisayar açılıyor fakat 10 dk geçmeden tekrardan ekran kararıyor ve yeniden başlattığımda windows gelmiyor

Son düzenleme:

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ikinci el uygun fiyatlı bir sata hdd alabilirsen veya git bi tamirciye sadece denettir sonra alacam de, denerler merak etme :)

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kapanırken cıırt diyorsa anormaldir. Açılırken o ses çıkar zaten.
açılırkende var kapanırkende ben videoya aldım yükleyip linkini atayım bi bakın olmadı

ikinci el uygun fiyatlı bir sata hdd alabilirsen veya git bi tamirciye sadece denettir sonra alacam de, denerler merak etme :)
düşündüm öyle yapmayı ama insanlarda buradan ekmek yiyor para veremeyeceğim için şuan borcum var mı demeden de çekip gitmek olmaz

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
fortmat atıyorum bilgisayar açılıyor fakat 10 dk geçmeden tekrardan ekran kararıyor ve yeniden başlattığımda windows

açılırken oluyor bu ses daha önceden var mıydı hiç dikkat etmedim kafa vurma seslerine baktım internetten ona benzemiyor
dizüstünün kafasının temas etmeyecek şekilde açmak için dizüstünü tam ters konumda açma tuşuna bas bakalım açılabiliyor mu ve sesler geliyor mu?
Dik konumda da dene derim...

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
65682

Sorun HDD'de gibi.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Toshiba HDD'lerde Kafa atma sorunu zaten var. Birde üstüne düşünce HDD gitmiş olabilir.
Ama ben hala HDD'den olduğunu düşünmüyorum nedense. HDTune temiz gösteriyor.

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
yav merak etme, tamirciler için o sorun değil :D ellerinde deneme amaçlı zaten hdd bulunur hep. sadece takıp deneyecekler. Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa hdd arızalıdır dicekler. Para da istemezler, ha şöyle diyen de olabilir "varsa bi çay parası at" derler sadece :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Toshiba HDD'lerde Kafa atma sorunu zaten var. Birde üstüne düşünce HDD gitmiş olabilir.
Ama ben hala HDD'den olduğunu düşünmüyorum nedense. HDTune temiz gösteriyor.
İlk verdiği hata var.
İkinci yer de hızlı test sanırsam, kapsamlı değil.

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yav merak etme, tamirciler için o sorun değil :D ellerinde deneme amaçlı zaten hdd bulunur hep. sadece takıp deneyecekler. Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa hdd arızalıdır dicekler. Para da istemezler, ha şöyle diyen de olabilir "varsa bi çay parası at" derler sadece :)
HDD arızası değilse başka ne olabilir fikrin var mı?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Fan durmuş olabilir mi?

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilemiyorum.
Anakart ile ilgili bir sorun da olabilir. HDD olsa sistem kilitlenmesi olurdu diye düşünüyorum. Aniden kapanma hayrı alamet değil.
bilgisayar aniden kapanmıyor zaten masaüstündeyken ekran kararıyor ve geri gelmiyor yeniden başlatıncada windows açılmıyor bu da kitlenme sayılır galiba

Fan durmuş olabilir mi?
işlemci fanı mı ?

Son düzenleme:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
bilgisayar aniden kapanmıyor zaten masaüstündeyken ekran kararıyor ve geri gelmiyor yeniden başlatıncada windows açılmıyor bu da kitlenme sayılır galiba

işlemci fanı mı ?
Zaten kaç fan var?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayarı farklı şekilde konumlandırarak açmayı dene, sağa yatık, sola yatık veya dik ya da tam ters gibi... hdd den ise bu şekilde açılması olası.

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fan durmuş olabilir mi?
işlemci fanı mı ?
Zaten kaç fan var?
çalışıyor onda bir sorun yok macunu bitmiştir diye onuda değiştirdim.

Bilgisayarı farklı şekilde konumlandırarak açmayı dene, sağa yatık, sola yatık veya dik ya da tam ters gibi... hdd den ise bu şekilde açılması olası.
hemen deniyorum geri dönüş yapıcam

evet sağa yatırdım ve açıldı.

işlemci fanı mı ?

çalışıyor onda bir sorun yok macunu bitmiştir diye onuda değiştirdim.

hemen deniyorum geri dönüş yapıcam

evet sağa yatırdım ve açıldı.
fakat ekran windows gelince yine karardı

bu şekilde mi kullanıcam :D

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hdd muhtemel arızalı, içinde çatlak bile olmuş olabilir... Sahibinden sitesinden ikinci el bi hesaplı sağlam hdd alabilirsen iyi olabilir.

kaankayar7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hdd muhtemel arızalı, içinde çatlak bile olmuş olabilir... Sahibinden sitesinden ikinci el bi hesaplı sağlam hdd alabilirsen iyi olabilir.
bu şekilde ne kadar idare eder ikinci elleri ne kadardır

birde ben 1tb hdd format atarken 200 gb kullanım açtım faydası olur mu yeniden format atıp 1 tb mi yapayım

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
hangi şehirdesin, elden alman bakımından soruyorum?