Önceden Oynayabildiğim Oyunları Artık Oynayamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ardakcbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba. Birkaç yıl önce aldığım MSI GP72 2QE Leopard Pro (Özellikleri için TIKLAYIN) bilgisayarımda uzun zamandır bir sorun var. Bilgisayarım ısınana kadar 5 dakika oyunları normal düzeyde oynayabiliyorum ama ısındıktan sonra maalesef FPS ciddi anlamda düşüyor. League Of Legends sabit 60'ta oynarken, ani düşüşler yaşıyorum. FIFA 19 oynarken, bir anda kasmaya başlıyor. Raft adlı oyunu önceden sorunsuz oynardım ama artık oynayamıyorum. Oyun bilgisayarı olarak aldığım laptop, sistem özelliklerini karşılamasına rağmen hiçbir şey çalıştırmıyor. 2 sene önce vakumlu soğutucu almıştım, o bir nebze idare ediyordu ama artık delireceğim. Yardımcı olabilecek var mı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Garantisi devam ediyor mu? Macunu filan mı bozmuş acaba... Garantisi yoksa bi teste tabi tutup bakmalı içine... Kaç yıl oldu tam olarak, toz moz da kapmış olabilir...

ardakcbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garantisi devam ediyor mu? Macunu filan mı bozmuş acaba... Garantisi yoksa bi teste tabi tutup bakmalı içine... Kaç yıl oldu tam olarak, toz moz da kapmış olabilir...

Garantisi geçen sene bitti maalesef. 2016 ocakta almıştım. 3 seneyi geçti ve macunu daha önce hiç yaptırmadım. Geçen sene garantisi bitince tozlandı mı diye açmıştım, tozlanma falan hiçbir şey yoktu. Çözümü macun olabilir mi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Garantisi geçen sene bitti maalesef. 2016 ocakta almıştım. 3 seneyi geçti ve macunu daha önce hiç yaptırmadım. Geçen sene garantisi bitince tozlandı mı diye açmıştım, tozlanma falan hiçbir şey yoktu. Çözümü macun olabilir mi?
Toz giriş bölümünde mutlaka birikmiştir, ızgaraları çıkarıp bakmak gerek, dolayısı ile macunu da yenilemek şart olur. Ama önce bi test yapmalı sisteme, sıcaklık ne kadar yükseliyor, sorun ısı mı yoksa başka bi şey mi diye...

ardakcbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toz giriş bölümünde mutlaka birikmiştir, ızgaraları çıkarıp bakmak gerek, dolayısı ile macunu da yenilemek şart olur. Ama önce bi test yapmalı sisteme, sıcaklık ne kadar yükseliyor, sorun ısı mı yoksa başka bi şey mi diye...

Tavsiye edebileceğiniz program var mı? Çok yüksek ihtimal ısıdan kaynaklı

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
AIDA64 Stability Test programı ile hem test edip hem sıcaklık değerlerine bakılabilinir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Testin 3. dakikasında 102 dereceyi gördü ve bilgisayar kapandı. Açılmıyor şuanda.
Kaç dk dır açılmıyor, fişten çekiniz ve soğusun biraz, pilini de çıkarınız... 102 çok fazla keşke 95 gibi testi durdursaydınız. Çünkü 95 derece demek zaten sıcaklık sorunu var demektir...

ardakcbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç dk dır açılmıyor, fişten çekiniz ve soğusun biraz, pilini de çıkarınız... 102 çok fazla keşke 95 gibi testi durdursaydınız. Çünkü 95 derece demek zaten sıcaklık sorunu var demektir...

Daha önce bir bilgim olmadığı için ve internette 10 dakika bekleyin diyince bekledim ama açıldı.