Geç ergenlik tam olarak nedir?

Bu konuyu okuyanlar

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Geç ergenlikle ilgili biraz araştırma yaptım internette fakat tam anlamıyla tatmin olmadım. Bende -penis kılları dahil olmak üzere- kıllanma 16 yaşından sonra başladı. Şu an 18 yaşındayım ve dizimin altında çok diyebileceğim kadar kıl varken diz üstünde tek tük kıl var. Kollarım da ise yok denecek kadar az kıl var. Aynı şekilde göbeğimde de çok az kıllanma var. Yüzümde çok az sakal ve bıyık var başka hiçbir şey yok. Sınıftaki arkadaşlarıma bakıyorum hepsi çok kıllı haliyle moralim bozuluyor insanlar dalga geçiyor. Bebek gibi yüzün var diyorlar sürekli. Sizce bu saatten sonra gelişme olur mu yoksa hayatım boyunca pısırık bir tip olarak mı kalırım?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
20-21 yaşına kadar gelişim devam ediyor ki o yorumları çok kafana takma. Ergenlik yorumu onlar, bu halinle devan etsen bile ileride hayat telaşından kimse seninle dalga geçme fırsatı bulamayacak.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Kıllı olmayınca pısırık mı olunuyor ? :D
Sakal çıkmaz dert edinirsin anlarım da vücudunda çıkmaması çok fazla çıkmasından daha iyidir var yada yok çok önemli değil bence.

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kıllı olmayınca pısırık mı olunuyor ? :D
Sakal çıkmaz dert edinirsin anlarım da vücudunda çıkmaması çok fazla çıkmasından daha iyidir var yada yok çok önemli değil bence.
Olaya realist ve empatik bir açıdan bakman lazım. Sakal çıkmayan insanların çoğunda çocuksu bir görünüm olur ve toplum tarafından ciddiye alınmazlar. Gerek karşı cinsle gerek iş ortamında.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Geç ergenlikle ilgili biraz araştırma yaptım internette fakat tam anlamıyla tatmin olmadım. Bende -penis kılları dahil olmak üzere- kıllanma 16 yaşından sonra başladı. Şu an 18 yaşındayım ve dizimin altında çok diyebileceğim kadar kıl varken diz üstünde tek tük kıl var. Kollarım da ise yok denecek kadar az kıl var. Aynı şekilde göbeğimde de çok az kıllanma var. Yüzümde çok az sakal ve bıyık var başka hiçbir şey yok. Sınıftaki arkadaşlarıma bakıyorum hepsi çok kıllı haliyle moralim bozuluyor insanlar dalga geçiyor. Bebek gibi yüzün var diyorlar sürekli. Sizce bu saatten sonra gelişme olur mu yoksa hayatım boyunca pısırık bir tip olarak mı kalırım?
o kıllı bebişleri askerde ne hale geldiklerini görünce çok şanslı olduğunu anlayacaksın... :p

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Kılda keramet olsa .. Keşke bende hiç çıkmasa bıktım sakal traşı olmaktan.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Emin ol kıl da keramet olsa ayılara rağbet artardı ?. Ben kendimden örnek vereyim 43 yaşıma kadar sırtımda kıl yoktu(45 yaşındayım) şimdi sirtıma sinek konamıyor, şu an haftada 1 traş oluyorum biraz da alıştırma ile alakalı sıkma canını beybi face candır emin ol, büyüklük kılda tüyde olmuyor.

HugoBoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Geç Ergenlik(Geç Adölesan) Dönemi, 18-21 yaşlarında yetişkin ilişkiler geliştirme ve yetişkin rollerini üstlenmeyi içeren döneme geçişle karakterize olan dönemdir. Yeni bir kimlik geliştirerek yetişkinliğe adım atmak sayılabilir.
Kıllanma ve tüylenme genetik katılımı da ilgilendirir,genetik yatkınlık ve hormonların dönemine uygun artışıyla kıllanma gözükür. Emin ol bedenin genç iken tadını çıkar. Kıl,tüy vb. şeyler en son dert edilecek şeyler.