iPhone xs max mi Samsung note 9 mu

iPhone xs max mi Samsung note 9 mu?

• Note 9

Kullanılan: 13 46.4%
  • Xs max

Kullanılan: 15 53.6%

• Kullanılan toplam oy
    28

Bu konuyu okuyanlar

Ebrarsmbl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar, bütçe sıkıntısı yok iki telefon arasında kaldım suan elimde iPhone 7 Plus var genel olarak memnunun ama sesiyle ilgili kullanım hatasından ötürü bir sıkıntı yaşadım nereye görürsem götüreyim yapılamadı satacağım üstüne koyup yeni telefon alacağım
İki telefon arasında git gel yaşıyorum , iPhone xs max de şarj olmuyor gibi sorunlar duydum belkide sadece söylenti bilmiyorum fikire ihtiyacım var hangi telefon daha iyi ? iOS dan android e geçince cok zorlanır mıyım ? İçim iPhone diyor sonra diyorum o parayı ne kadar hak ediyor ? Xs max kullanan var mı? Varsa acaba kaç dk da %100 şarja ulaşıyor aynı şekilde note 9 içinde %100 ulaşması ne kadar sürüyor , aktif kullanımda şarjları ne kadar dayanıklı ? Ön kamera performansları nasıl ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İphone türkiye de zaten o paraları hak etmiyor. Onu elersek geriye note9 kalıyor ama biraz beklersen 1/1.5 aya s10 serisi çıkar onlara geçiş yap. 7plus'tan geçecek adamın note'un özelliklerine ihtiyacı olmaz boşa para vermemek açısından s10+ al en azından daha iyi kamera, işlemci, batarya vs şeylere para vermiş olursun.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Merhabalar, bütçe sıkıntısı yok iki telefon arasında kaldım suan elimde iPhone 7 Plus var genel olarak memnunun ama sesiyle ilgili kullanım hatasından ötürü bir sıkıntı yaşadım nereye görürsem götüreyim yapılamadı satacağım üstüne koyup yeni telefon alacağım
İki telefon arasında git gel yaşıyorum , iPhone xs max de şarj olmuyor gibi sorunlar duydum belkide sadece söylenti bilmiyorum fikire ihtiyacım var hangi telefon daha iyi ? iOS dan android e geçince cok zorlanır mıyım ? İçim iPhone diyor sonra diyorum o parayı ne kadar hak ediyor ? Xs max kullanan var mı? Varsa acaba kaç dk da %100 şarja ulaşıyor aynı şekilde note 9 içinde %100 ulaşması ne kadar sürüyor , aktif kullanımda şarjları ne kadar dayanıklı ? Ön kamera performansları nasıl ?
Macbook Pro şarj adaptörüyle 2 saat civarında tam şarj olabiliyor. Kutu içeriği şarj adaptörü ve kablosuyla Minimum 3 saat olabiliyor.
İphone Xs Max'ın işlemci performansı çok başarılıdır fakat kamera performansı Galaxy Note 9'dan üstün değil. 1.5/1.7 diyafram değeriyle ve gelişmiş OIS performansı ile gayet güzel çekimler yapabiliyorsunuz. Galaxy Note 9'un pil deneyimi 1 günü rahatlıkla çıkarabilme imkanı sunabiliyor. Dahili hafızada depolama gibi bir probleminizde yok. Minimum 128 GB ile geliyor ve bunu SD kart ile 512 GB'a yükseltebilirsiniz. S-pen ise tamamen size bağlı bir durum.
Fiyatlara gelirsek, Galaxy Note 9'un fiyatı her türlü daha makul. İphone Xs Max'in ki maalesef öyle değil. Seçim sizin.

Ebrarsmbl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Macbook Pro şarj adaptörüyle 2 saat civarında tam şarj olabiliyor. Kutu içeriği şarj adaptörü ve kablosuyla Minimum 3 saat olabiliyor.
İphone Xs Max'ın işlemci performansı çok başarılıdır fakat kamera performansı Galaxy Note 9'dan üstün değil. 1.5/1.7 diyafram değeriyle ve gelişmiş OIS performansı ile gayet güzel çekimler yapabiliyorsunuz. Galaxy Note 9'un pil deneyimi 1 günü rahatlıkla çıkarabilme imkanı sunabiliyor. Dahili hafızada depolama gibi bir probleminizde yok. Minimum 128 GB ile geliyor ve bunu SD kart ile 512 GB'a yükseltebilirsiniz. S-pen ise tamamen size bağlı bir durum.
Fiyatlara gelirsek, Galaxy Note 9'un fiyatı her türlü daha makul. İphone Xs Max'in ki maalesef öyle değil. Seçim sizin.
yorumunuz icin cok teşekkür ederim, peki note 9 tam şarja ne kadar sürede ulaşıyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yurtdışından alacaksan/getireceksen xs max,Türkiye’de alacaksan note 9. Ama bekleyebilirsen s10’a göz at derim.

Türkiye’de iphone alınmaz.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Xs e okadar para verme note 9 bwnve

Reaksiyon puanı
296
İphone candir zamzung pi̇şmanliktir xs max al üzülme adamlar i̇phone 5s bi̇le hala güncelleme veri̇yor 5 güncelleme aldi aralardaki̇leri̇ saymiyorum bi̇le hi̇ç bi̇r androi̇d 3 güncelemeden fazla alamaz kasmaya başlar

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Xs max o parayı kesinlikle hak etmiyor ama karşılaştırırsak kesinlikle xs max

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bütçe olarak sıkıntı etmeyeceksen XS Max tabi ki. Sadece işlemcisi ve işletim sistemiyle bile birkaç adım öne çıkar. Fakat fiyat olarak 2 kat fark var neredeyse. Note 9 5300 TL Samsung Türkiye Garantili, XS Max ise 10 bin TL civarında. O kadar fiyat farkına değer mi, bence değmez ama dediğim gibi, o parayı verirken için rahat ediyorsa hiç düşünme XS Max al.

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335
10 bin verip xs max cihaz alıcaksın batarya 3 bucuk saatte dolcak ve bir gün sonunda sarz biticek.Note 9 al ful sarzla 2 gün kullanırsın.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,168

Xs Max kullanıyorum ama cihaz elimden hiç düşmüyor, hızlı şarj adaptörü ve kablosu ile 2 saatte doluyor kutu içeriğinden çıkan şarj aleti ile daha uzun sürüyor.
Gün içerisinde ikinci kez şarj etmek zorunda kalıyorum, Türkiye den alacaksanız kesinlikle Samsung Galaxy Note 9 almanızı tavsiye ederim.
Bütçe konusunda sıkıntınız olmayabilir ama cihaz maalesef fiyatını hak etmiyor, S10+ çıktığında karşılaştırıp o şekilde almanızda fayda olacağını düşünüyorum.

erderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Xs Max kullanıyorum ama cihaz elimden hiç düşmüyor, hızlı şarj adaptörü ve kablosu ile 2 saatte doluyor kutu içeriğinden çıkan şarj aleti ile daha uzun sürüyor.
Gün içerisinde ikinci kez şarj etmek zorunda kalıyorum, Türkiye den alacaksanız kesinlikle Samsung Galaxy Note 9 almanızı tavsiye ederim.
Bütçe konusunda sıkıntınız olmayabilir ama cihaz maalesef fiyatını hak etmiyor, S10+ çıktığında karşılaştırıp o şekilde almanızda fayda olacağını düşünüyorum.
S9 + 128 den hangi ara Xs max geçtiniz hocam

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben iki cihaz kullanıyorum şuan S9+ 128 GB ve Xs Max 256 GB
Objektif olarak karşılaştıracak olursan, sence hangisi daha iyi ? Fiyatını hakedip haketmediğini sormuyorum ama, genel olarak kamera, ekran, stabilite, performans anlamında hangisi daha iyi ?

ahmetay34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
ben note 9 dan yanayım zaten 7 plus kullanıyosunuz illa değiştirecekseniz note 9 daha mantıklı

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,168
Objektif olarak karşılaştıracak olursan, sence hangisi daha iyi ? Fiyatını hakedip haketmediğini sormuyorum ama, genel olarak kamera, ekran, stabilite, performans anlamında hangisi daha iyi ?

Ben tüm etkenleri göz önünde bulundurarak Samsung Galaxy Note 9 diyorum :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir de şöyle bir durum var pil süresi konusunda pek memnun kalmadım Xs Max da ikinci kez şarja takmak zorunda kalıyor olmak üzücü.
Ön kamera performansı başarılı ama düşük ışıkta aynısını söyleyemem kuzenime Xs Max'ı geri verdim, Gerek fiyatı gerek onun telefona ihtiyacı olduğu için kendisine geri verdim.
Kullandığım süre zaafında kamera ile selfie çekmek isterken şekilden şekle girmek istemiyorum, Ve ben özgürlüğüne oldukça düşkün bir insanım kısıtlanmak asla hoşuma gitmez ve sıkıntıya pek gelemeyen biriyim.
Kameraya girdiğimde ayarlama yapmak istediğimde ayarlara gidip onu bunu bulmak bana göre değil.
istediğim gibi düzenleme yapmak istiyorum ama olmuyor, ve en kötüsü bildirimlerin tek tek gelmesi 1 hafta öne kontrol ettiğimin bildirimin hala karşıma çıkıyor olması can sıkıcı bir olay.
Ve ben çentiği sevemedim :D:D:D

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ben tüm etkenleri göz önünde bulundurarak Samsung Galaxy Note 9 diyorum :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir de şöyle bir durum var pil süresi konusunda pek memnun kalmadım Xs Max da ikinci kez şarja takmak zorunda kalıyor olmak üzücü.
Ön kamera performansı başarılı ama düşük ışıkta aynısını söyleyemem kuzenime Xs Max'ı geri verdim, Gerek fiyatı gerek onun telefona ihtiyacı olduğu için kendisine geri verdim.
Kullandığım süre zaafında kamera ile selfie çekmek isterken şekilden şekle girmek istemiyorum, Ve ben özgürlüğüne oldukça düşkün bir insanım kısıtlanmak asla hoşuma gitmez ve sıkıntıya pek gelemeyen biriyim.
Kameraya girdiğimde ayarlama yapmak istediğimde ayarlara gidip onu bunu bulmak bana göre değil.
istediğim gibi düzenleme yapmak istiyorum ama olmuyor, ve en kötüsü bildirimlerin tek tek gelmesi 1 hafta öne kontrol ettiğimin bildirimin hala karşıma çıkıyor olması can sıkıcı bir olay.
Ve ben çentiği sevemedim :D:D:D
Note 9 kullandıysan batarya ömründen memnun kalmaman normal. İşlemci her ne kadar 7nm olsa bile çözünürlük ve performans yüksek olduğundan xs max’ın batarya ömrü,1080p çözünürlükteki note 9’dan geri kalıyor. Apple,bence çözünürlüğü azaltma seçeneği eklemeliydi. 1080p’den fazla olan çözünürlükler çoğu durumlarda bir şeye yaramıyor

Fazladan işlemci gücüne çok gerek duymuyorsan tasarruf modunu falan açabilirdin.

Pro mod hiçbir zaman iphonelarda olmadı ama bildiğim kadar uygulama indirerek o sorunu çözebiliyorsun.

Özgürlüğüne düşkünsen zaten androidden iosa geçmek büyük hata olur :D Sen androidle devam et ;)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,168
Note 9 kullandıysan batarya ömründen memnun kalmaman normal. İşlemci her ne kadar 7nm olsa bile çözünürlük ve performans yüksek olduğundan xs max’ın batarya ömrü,1080p çözünürlükteki note 9’dan geri kalıyor. Apple,bence çözünürlüğü azaltma seçeneği eklemeliydi. 1080p’den fazla olan çözünürlükler çoğu durumlarda bir şeye yaramıyor

Fazladan işlemci gücüne çok gerek duymuyorsan tasarruf modunu falan açabilirdin.

Pro mod hiçbir zaman iphonelarda olmadı ama bildiğim kadar uygulama indirerek o sorunu çözebiliyorsun.

Özgürlüğüne düşkünsen zaten androidden iosa geçmek büyük hata olur :D Sen androidle devam et ;)

Dostum ben Samsung Galaxy S9+ kullaniyorum ama Note 9 kullansaydim memnun kalirdim 4000 mAh batarya kapasitesi olan bir cihazdan memnun kalmamak garip olur dogrusu. Ve daha önce 8 Plus kullandim ilk kez OIS kullanmiyorum yani.
Evet şu konuda haklisiniz uzun zamandir Android kullanip OIS e geçen arkadaşlar zorlaniyor ki normal bir olay.
Özgürlüğüme düşkünüm evet ama çoğu işlerimi S9+ ile yaptigim için pek sorun yaşamadim. ( Xs Max kullanirken sadece hosuma gitmeyen detaylari yazdim )

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Dostum ben Samsung Galaxy S9+ kullaniyorum ama Note 9 kullansaydim memnun kalirdim 4000 mAh batarya kapasitesi olan bir cihazdan memnun kalmamak garip olur dogrusu. Ve daha önce 8 Plus kullandim ilk kez OIS kullanmiyorum yani.
Evet şu konuda haklisiniz uzun zamandir Android kullanip OIS e geçen arkadaşlar zorlaniyor ki normal bir olay.
Özgürlüğüme düşkünüm evet ama çoğu işlerimi S9+ ile yaptigim için pek sorun yaşamadim. ( Xs Max kullanirken sadece hosuma gitmeyen detaylari yazdim )
Note 9 kullandıysan xs max’ın batarya ömründen memnun kalmaman normal demek istedim.

Note 9’un batarya ömründen sadece Mate 20 serisini veya büyük bir tablet kullanmaya alışmış biri memnun kalmaz.

Ebrarsmbl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Öncelikle yukarıda verdiğiniz ayrıntılar vs her şey icin teşekkür ederim.
Note 9 peki kaç saatte şarj oldu ve aktif kullanımda kaç saat dayandı şarjı
Aynı şekilde xs max şarkı ortalama kaç saat gidiyor ?

Telefon 7/24 elimde sosyal medyadan iş yapıyorum aynı şekilde oyun vs de oynuyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

Telefon 7/24 elimde sosyal medyadan iş yapıyorum aynı şekilde oyun vs de oynuyorum
Kesin olarak kaç saatte bittiğini söylemek doğru olmaz çünkü kullanımına bağlı. Fakat genel olarak note 9’un çözünürlüğü 1440p olmadığı sürece bataryası xs max’tan daha uzun götürür.

replica geek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bana birçok yönden note 9 çok daha iyi geldi batarya ömrü olsun tasarımı olsun ayrıca apple planlı eskitmeyi samsungtan daha çok kullanıyor ama yinede senin kara vermen daha iyi olur
Samsung Galaxy Note 9 - Apple iPhone XS Max (256 GB) Karşılaştırması - Epey
not : bende note4 var hala kullanıyorum ve memnunum ama kalemi için note alamanı önermem çünkü kalem kötü kokuyor ve bozulabiliyor

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,168

Benim kullandığım cihazlar S9+ 128 GB ve ( Xs Max 256 GB kuzenime geri verdim ) 170 dk sürüyor hızlı şarj adaptörü ile Note 9 da 100 dk sürüyor diye biliyorum :)