Benim dünyam, Popmundo

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3
Popmundo web tabanlı rol yapma oyunudur. Hiç bir grafik içermez. Sizin yaptığınız hamleleri sistemin algoritması kendi içinde çözer ve size hamlenizin sonucunu yazılı olarak iletir.

Popmundo oynamak istediğinizde sizi heyecan dolu ve gerçekten karmaşık bir dünya karşılar. Hemen korkmayın neyin ne olduğunu hemen kavrayacağınızdan son derece eminim. Hazır olun! Oyuna giriyoruz! Yeni kullanıcı yarattınız. Cinsiyetinizi seçtiniz. Doğmak istediğiniz şehri seçtiniz. Adınızı ve soyadınızı seçtiniz. Karakterinizle alakalı bir kaç geçmiş bilgi seçtiniz. Ki bunlar bence çok önemli. Çünkü bu bir rol yapma oyunu ve karakterinize bürünmeniz gerekiyor. Her neyse. Sanırım her şeyi seçtik. Her şeyimiz harika oldu. Süperiz! Tam bir rock star. A o da ne? Ne paramız, ne yeteneğimiz yani hiç bir şeyimiz yok. Ben önemi var ki? Hayallerimiz yok mu? Var tabi! Onlar bize yeter. Hem Elvis Presley yoktan mı var oldu oğlum? Hiç...

Neyse, bu dünyada ne olmak istersek biz oyuz. Dediğim gibi rock star olabiliriz. Ya da haşin bir polis memuru. Gözü kara bir suçlu. Ünlü bir zombi avcısı. İtfaiyeci bile olabilirsin. Yani kısaca ne istersen o olabilirsin.

Mesela dünya listelerini alt üst eden çılgın bir rock star olma hayalin var. Konser verdiğin stadyumda çılgınlar gibi solo atıp, on binlere pogo yaptırmak istiyorsun. O işler hemen olmuyor evlat. İlk önce işe girip, para kazanman gerek. Sonra kazandığın parayla nasıl gitar çalınacağını sana öğretecek bir kitap alman gerek ve tabi ki gitar da alman gerekiyor.

"Gitarı citarı boşver ya. O bizi kasar ben iri yarı, yakışıklı, kızların hasta olduğu İsveçli bi itfaiyeci olmak istiyorum." Dedin. O kolay ya. O kadar zor değil. Bir tane itfaiyecilik yeteneği var. Onu geliştirip, şehrinde bulunan itfaiye merkezine gidip, oranın CEO'su ile görüşüp, anlaşabilirsin. Bu arada unutmadan söyleyeyim. O görüşeceğin kişi de gerçek bir oyuncu ve onu inanılmaz yetenekli bir itfaiyeci olduğuna ikna etmen gerek. Evet! Evet! Yanlış duymadın. Bir çok meslekte gerçek oyuncular var. Ve herhangi bir işi almak için onları ikna etmen gerekecek. Ama sen gözü pek biri gibi duruyorsun. O iş senin dostum.

Yukarıda gördüğün fotoğrafta oyunun genel hatları mevcut. Görünüş ve oynanabilirlik açısından sana fikir versin diye koyuyorum. Anlamsız ve karmaşık gelebilir. Ama inan acayip kullanışlı ve başarılı bir arayüz. Dediğim o bütün her şeyi bu ekrandan yapacaksın.

Bu ve bir çok online oyunda olduğu gibi oyuncuların diğer oyunculardan ayrılmasını sağlayan bazı şeyler var. Mesela eşyaların. Sen oynadıkça ve başarılı oldukça diğer herkeste olmayan, nadir bulunan eşyalara sahip olacaksın.

Oyunun başarılar bölümü var. Bu kısma ayrı bir parantez açmak istiyorum. Başardığın her şey sana puan olarak geri dönüyor ve bu acayip tehlikeli bir şey çünkü başarı sembolleri çok güzel ve tüm her şeyi başarmak isteyip o güzel sembolleri bir apolet misali ana sayfanda sergilemek isteyeceksin. Belki de oyunun en güzel kısmı bence bu. Sen ne dersin?

Bu arada ben José-Carlos Clemenceau. Oyunda herhangi bir yardıma ihtiyacın olursa beni bulup, bana mesaj atmanı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu da benim kişisel davet linkim. Yeni oyuncular bu linki kullanarak oyuna bağlanırsa minnet duyarım.

Play Popmundo with José-Carlos!

Rapsodisheena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba José. Öncelikle ellerine sağlık. Tanıtımı güzel yapmışsın ama benim aklıma takılan şeyler oldu. FRP tarzı şeylere ilgim var ama bu oyun tam olarak öyle bir şey mi emin olamadım. Yani amaç rol yapmak mı? Mesela José adını sen mi belirledin karakterini yaratırken?

Reaksiyon puanı
3
Merhaba José. Öncelikle ellerine sağlık. Tanıtımı güzel yapmışsın ama benim aklıma takılan şeyler oldu. FRP tarzı şeylere ilgim var ama bu oyun tam olarak öyle bir şey mi emin olamadım. Yani amaç rol yapmak mı? Mesela José adını sen mi belirledin karakterini yaratırken?
Merhaba, teşekkür ederim. Evet. Oyunda amaç role play. Mesela oyunda rock star mi olmak istedin? Bazı yetenek kitaplarından alıp, geliştiriyorsun. Biraz uzun zaman alıyor ama çok da degil. Mesela çok fazla yetenek istemeyen ama karizma olan işler de var. Mesela itfaiyecilik. Sanırım 2 haftaya feci bi itfaiyeci olabirsin. :) bu arada adini komple sen yazmıyorsun ama karışına gelen seçeneklerden birini seciyorsun.

Lilac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba :) Ben geçen ay yazınızı gördükten sonra merak edip oyuna kaydoldum. Lakin oyunda param az olduğu için kitap alıp yetenek öğrenemiyorum. Hızlıca para kazanmak için neler yapabilirim?
Bir de yetenekler çok yavaş gelişiyor ve 4 yıldızdan sonra takılıyor. O noktada ne yapmam gerekiyor?

Rapsodisheena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, teşekkür ederim. Evet. Oyunda amaç role play. Mesela oyunda rock star mi olmak istedin? Bazı yetenek kitaplarından alıp, geliştiriyorsun. Biraz uzun zaman alıyor ama çok da degil. Mesela çok fazla yetenek istemeyen ama karizma olan işler de var. Mesela itfaiyecilik. Sanırım 2 haftaya feci bi itfaiyeci olabirsin. :) bu arada adini komple sen yazmıyorsun ama karışına gelen seçeneklerden birini seciyorsun.
Rock Star ya da itfaiyeci değil de ben daha çok fantastik temalardan hoşlanırım :D mesela fantastik bir yaratığa dönüşebilir miyim?

Reaksiyon puanı
3
Merhaba :) Ben geçen ay yazınızı gördükten sonra merak edip oyuna kaydoldum. Lakin oyunda param az olduğu için kitap alıp yetenek öğrenemiyorum. Hızlıca para kazanmak için neler yapabilirim?
Bir de yetenekler çok yavaş gelişiyor ve 4 yıldızdan sonra takılıyor. O noktada ne yapmam gerekiyor?
Merhaba Lilac, oyunda bana ulaşırsan sana para yardımında bulunabilirim. Para kazanmak biraz zor :/ ilk başta para yardımı alırsan daha hızlı ilerlersin diye düşünüyorum. Evet yetenekler 4 yıldızdan sonra biraz zor ilerliyor ve sonrasında gelistiremiyorsun. Bunun içinde yeteneginizi normal geliştirerek 4.70 yapın. Sonrasında ben size temel öğretmenlik kitabı vereceğim. O kitabı okuyup yetenegi 3 yıldız yaptıktan sonra üniversiteye öğretmen olarak ise girmeniz gerekecek. Hangi yetenegi bahsettiğinizi belirtirseniz ben size üniversite bulurum. Cunku her üniversitede yeteneginizi ogretemezsiniz. Her üniversitede öğretilen yetenek ayrı. Konuya geri donmek gerekirse, 4.70e kadar yetenegi bireysel geliştirin. Sonra da üniversitede öğreterek 5 yıldız yapacaksınız. Ayrıca öğretirken yetenekler hakkında kişisel ders notu kazanacaksınız ben daha hızlı yetenek geliştirmiş olacaksınız.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rock Star ya da itfaiyeci değil de ben daha çok fantastik temalardan hoşlanırım :D mesela fantastik bir yaratığa dönüşebilir miyim?
Fantastik yaratığa dönüşmek yerine Başkan turlu fantastik seyler var. Mesela zombi avcısı olabilir ve zombi oldurdukce, oldurdugunuz zombi sayısı kadar başarı kazanabilir. Bu konuyla alakalı listelere girip, unlu bir zombi avcısı olabilirsiniz. Ayrıca oyunda patika diye adlandırdığımız maceralar var. Oyun sadece müzik oyunu degil. Amansız bir maceracı olabilirsiniz. Mesela yedi denizler serüveni diye bir maceramız var. Denizlere açılıp "Karayip korsanları" hissinde uçsuz bucaksız denizlerde korsanlık yapıp, adalardan defineler bulabilirsiniz gibi gibi :)

Son düzenleme:

Rapsodisheena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fantastik yaratığa dönüşmek yerine Başkan turlu fantastik seyler var. Mesela zombi avcısı olabilir ve zombi oldurdukce, oldurdugunuz zombi sayısı kadar başarı kazanabilir. Bu konuyla alakalı listelere girip, unlu bir zombi avcısı olabilirsiniz. Ayrıca oyunda patika diye adlandırdığımız maceralar var. Oyun sadece müzik oyunu degil. Amansız bir maceracı olabilirsiniz. Mesela yedi denizler serüveni diye bir maceramız var. Denizlere açılıp "Karayip korsanları" hissinde uçsuz bucaksız denizlerde korsanlık yapıp, adalardan defineler bulabilirsiniz gibi gibi :)

Hımm değişikmiş. Bi bakmam lazım. Ben yarın gündüz vakit bulunca üye olacağım. Sorum olursa sana nerden ulaşıyorum burdan mı oyundan mı? Oyundan direkt bu isimden mi ulaşıyorum sana?

Reaksiyon puanı
3
Hımm değişikmiş. Bi bakmam lazım. Ben yarın gündüz vakit bulunca üye olacağım. Sorum olursa sana nerden ulaşıyorum burdan mı oyundan mı? Oyundan direkt bu isimden mi ulaşıyorum sana?
bana hem buradan hem oyundan da ulaşabilirsiniz. Oyunda ara butonuna tıklarsanız adimi ve soyadımı girerek bana direk ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar dilerim :)

Rhyred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar:):), rol yapma oyunlarına karşı olan ilgimden dolayı yazını dikkatlice okudum. Popmundo güzel ve aynı zamanda çok karmaşık bir oyuna benziyor. Boş vakit bulduğum an kaydolacağım. Yalnız bir şey dikkatimi çekti oyunun hiçbir grafik içermediğini söylemişsin. Bu heyecan dolu evren sadece yazılardan mı ibaret:rolleyes:?

Daha önce oynadığım bu tarz oyunlarda ilgimi çeken genelde grafikler oluyordu da o yüzden soruyorum. Siteye biraz göz gezdirdim ama daha kaydolmadığım için içeriği merak ettim açıkçası.

Reaksiyon puanı
3
Merhabalar:):), rol yapma oyunlarına karşı olan ilgimden dolayı yazını dikkatlice okudum. Popmundo güzel ve aynı zamanda çok karmaşık bir oyuna benziyor. Boş vakit bulduğum an kaydolacağım. Yalnız bir şey dikkatimi çekti oyunun hiçbir grafik içermediğini söylemişsin. Bu heyecan dolu evren sadece yazılardan mı ibaret:rolleyes:?

Daha önce oynadığım bu tarz oyunlarda ilgimi çeken genelde grafikler oluyordu da o yüzden soruyorum. Siteye biraz göz gezdirdim ama daha kaydolmadığım için içeriği merak ettim açıkçası.
Grafik falan olmadigi icin sana cok is dusuyor. Sen ne kadar caba harcarsan o kadar RP'nin doriklarina cikiyorsun. Ilk giriste tum oyunlarin karmasik oldugu kadar karmasik bir oyun :) kaydolur kaydolmaz bana ulas. Yardimci olacagim. grafige o kadar takilma. Grafik olmayinca biraz duraganlasiyor evet ama kafayi dagitiyorsun. 10+ yili askin oyunculari var. inanilmaz bir sey :)

JBBB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Jose,

Rock star diyince dikkatimi çekti. Çok ilginç bir oyuna benziyor. Biraz inceledim ama hesap açmadan pek anlaşılmayacak gibi duruyor.
Yalnız ben rock sevmem, caz severim. Başka bir müzik seçme ihtimalimiz olabiliyor mu? Birde nasıl star oluyoruz? Onun için oyunda para mı harcamak gerekiyor? Yani sadece kitabı alınca hemen star mı oluyoruz?

Reaksiyon puanı
3
Merhaba Jose,

Rock star diyince dikkatimi çekti. Çok ilginç bir oyuna benziyor. Biraz inceledim ama hesap açmadan pek anlaşılmayacak gibi duruyor.
Yalnız ben rock sevmem, caz severim. Başka bir müzik seçme ihtimalimiz olabiliyor mu? Birde nasıl star oluyoruz? Onun için oyunda para mı harcamak gerekiyor? Yani sadece kitabı alınca hemen star mı oluyoruz?
Merhaba, evet ilginç ve eğlenceli bir oyun. Kesinlikle denemelisin. Başka başka bir sürü müzik türü seçebilirsiniz. Dünyanın bütün müzik türleri olmasa da bilindik olanların hepsi var. Evet! Caz da var :) star olmak için meşakkatli bir yol var. Biraz zaman alıyor. İste kitaplar alıp, yetenekler geliştirip, müzik grubu kurmanız falan gerekli. Maddi olarak bakarsak star olmak icin paradan daha çok vakit gerekli. Ama dert etmeyin. Mesela mega star Tarkan bu günlere birden gelmedi. Düğünlerde bile şarkı söylemisligi varmış. E bizim de biraz burnumuz surtecek tabi ki :)

Lilac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senle konuştuktan sonra konuyu oyunun forumundan biraz araştırdım ve kitap yardımı yapan kişilere ulaştım. Şimdi temel öğretmenliğimi geliştiriyorum. Uygun yıldıza ulaşınca üniversiteleri sormak için tekrar seni rahatsız edeceğim :D
Kusuruma bakmazsın umarım.

Bir de bu oyun başta sıkılıcağımı düşündüğüm bir oyundu. Ama tam aksine devam ettikçe daha da kendine bağlıyor insanı. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim. Kendime bir karakter oluşturup roleplay yaptığım için ayrı bir dünyada yaşıyor gibiyim. Kafamı dağıtmak için birebir oldu. Oyunu tavsiye ettiğin için çok teşekkür ederim ^^

Rhyred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Grafik falan olmadigi icin sana cok is dusuyor. Sen ne kadar caba harcarsan o kadar RP'nin doriklarina cikiyorsun. Ilk giriste tum oyunlarin karmasik oldugu kadar karmasik bir oyun :) kaydolur kaydolmaz bana ulas. Yardimci olacagim. grafige o kadar takilma. Grafik olmayinca biraz duraganlasiyor evet ama kafayi dagitiyorsun. 10+ yili askin oyunculari var. inanilmaz bir sey :)
İki gün önce kaydoldum oyuna ve bildiğin gibi grafik olmaması gözümü korkutmuştu ama düşündüğümden çok daha güzel bir oyunmuş. Aynı zamanda bir karakter daha açabiliyormuşuz suç oyunu varmış hemen ona da girdim. Umarım hızlıca geliştirebilirim karakter özelliklerimi. Beni bu oyunla tanıştırdıgın için çok teşekkür ederim :):)
Bu arada davet linkinden kaydolmadım aklımdan çıkmış o tamamen :rolleyes:

Rapsodisheena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jose, üzerinden epey geçti ama umarım unutmamışsındır beni. İsim değiştirme opsiyonu varmış sanırım ama krediyle oluyormuş. Krediyle yaptıktan sonra adliyeye mi gideceğim? Eski adım hiç olmamış gibi mi olacak nasıl biraz kafam karıştı

Esin Genç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Jose, önceden oynadığım ama daha sonra bıraktığım bir oyundu şimdi sen anlatınca aklıma geldi ve ne kadar özlediğimi fark ettim. :hearteyes: Neyse ki hesabımı kurtarabildim ve tekrar oynamaya başlayacağım. Ama o kadar çok şey değişmiş ki nereden başlayacağımı bilemedim. Ama şunu sormak istiyorum karakterim çok yaşlanmış bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır ? :cry:

Bi.soru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazınız güzel olmuş. Ben de bir şey sormak istiyorum. Gitar yeteneği ve gitar almak yeterli mi? Gitar dışında başka bir enstrüman çalabilir miyim?

Reaksiyon puanı
3
Senle konuştuktan sonra konuyu oyunun forumundan biraz araştırdım ve kitap yardımı yapan kişilere ulaştım. Şimdi temel öğretmenliğimi geliştiriyorum. Uygun yıldıza ulaşınca üniversiteleri sormak için tekrar seni rahatsız edeceğim :D
Kusuruma bakmazsın umarım.

Bir de bu oyun başta sıkılıcağımı düşündüğüm bir oyundu. Ama tam aksine devam ettikçe daha da kendine bağlıyor insanı. Bu kadar seveceğimi düşünmezdim. Kendime bir karakter oluşturup roleplay yaptığım için ayrı bir dünyada yaşıyor gibiyim. Kafamı dağıtmak için birebir oldu. Oyunu tavsiye ettiğin için çok teşekkür ederim ^^
Simdi yetenegini 4.70 yıldıza kadar üniversiteye ihtiyac yok. Ve en güzel yöntem bu. Yeteneginiz 4.70 yıldız yaptığınız vakit üniversitelere bakın. Geliştirmek istediğiniz yetenek muhakkak şehir üniversitesinde vardır. Var mi yok mu diye bakın. Sonra dersi vermek istediğiniz üniversite de üniversiten profesörü olarak ise gırın. Ve önceliğinizi ise gitmek olarak ayarlayın ve ders vermek istediğiniz yetenegi seçin. Hepsi bu :)

Oyun biraz durağan. Ama oyunda diğer oyuncularla etkileşime girip, bir sürü şey yapabilirsin yani. Ama hedeflere ulaşmak biraz vakit alıyor tabi :)

İki gün önce kaydoldum oyuna ve bildiğin gibi grafik olmaması gözümü korkutmuştu ama düşündüğümden çok daha güzel bir oyunmuş. Aynı zamanda bir karakter daha açabiliyormuşuz suç oyunu varmış hemen ona da girdim. Umarım hızlıca geliştirebilirim karakter özelliklerimi. Beni bu oyunla tanıştırdıgın için çok teşekkür ederim :):)
Baya hızlısın :) suc oyununu bende detaylı bilmiyorum. Onun rehberini de senden bekliyoruz :) tabi canım. Grafik her şey degil. Oyuncunun kendisinin de bir seyler kattığı, kendisinin geliştirebildiği bir oyun bu. Her oyuncunun oynayabileceği bir oyun degil. Senin gibi iyi oyuncuların oyunu bu :) davet linki onemli degil ya. Canın sagolsun. Oyundan bana ulaş :)

Baya hızlısın :) suc oyununu bende detaylı bilmiyorum. Onun rehberini de senden bekliyoruz :) tabi canım. Grafik her şey degil. Oyuncunun kendisinin de bir seyler kattığı, kendisinin geliştirebildiği bir oyun bu. Her oyuncunun oynayabileceği bir oyun degil. Senin gibi iyi oyuncuların oyunu bu :)
Jose, üzerinden epey geçti ama umarım unutmamışsındır beni. İsim değiştirme opsiyonu varmış sanırım ama krediyle oluyormuş. Krediyle yaptıktan sonra adliyeye mi gideceğim? Eski adım hiç olmamış gibi mi olacak nasıl biraz kafam karıştı
Ad değiştirmek pahalı bir olay ya. Bu arada fark etmişsindir. Biraz daha fazla kredi vererek kendi adini kendin yaratabilme özelliği var. Birazcık fazla kredi istiyor anan güzel bi özellik. Evet! Eski adin hiç olmamış gibi olacak.

Baya hızlısın :) suc oyununu bende detaylı bilmiyorum. Onun rehberini de senden bekliyoruz :) tabi canım. Grafik her şey degil. Oyuncunun kendisinin de bir seyler kattığı, kendisinin geliştirebildiği bir oyun bu. Her oyuncunun oynayabileceği bir oyun degil. Senin gibi iyi oyuncuların oyunu bu :)
Ad değiştirmek pahalı bir olay ya. Bu arada fark etmişsindir. Biraz daha fazla kredi vererek kendi adini kendin yaratabilme özelliği var. Birazcık fazla kredi istiyor anan güzel bi özellik. Evet! Eski adin hiç olmamış gibi olacak.
Selam Jose, önceden oynadığım ama daha sonra bıraktığım bir oyundu şimdi sen anlatınca aklıma geldi ve ne kadar özlediğimi fark ettim. :hearteyes: Neyse ki hesabımı kurtarabildim ve tekrar oynamaya başlayacağım. Ama o kadar çok şey değişmiş ki nereden başlayacağımı bilemedim. Ama şunu sormak istiyorum karakterim çok yaşlanmış bunun için yapabileceğim bir şey var mıdır ? :cry:
o zaman aramıza tekrar hoş geldin. Yas icin muazzam bir patika var. Adı starchild. Bu başarıyı tamamladığın zaman 16 yaşına kadar istediğin yasa geri dönebiliyorsun. Ve en ucuz yöntem bu. Ayrıca patikayı tamamladığında çok güzel iki adet başarı simgesi kazanıyorsun. Türkçe forumundan patikanın ilgili başlığını bulabilirsin. Detaylı bir şekilde anlatımı var. Soruların olursa bende beklerim :)

o zaman aramıza tekrar hoş geldin. Yas icin muazzam bir patika var. Adı starchild. Bu başarıyı tamamladığın zaman 16 yaşına kadar istediğin yasa geri dönebiliyorsun. Ve en ucuz yöntem bu. Ayrıca patikayı tamamladığında çok güzel iki adet başarı simgesi kazanıyorsun. Türkçe forumundan patikanın
Yazınız güzel olmuş. Ben de bir şey sormak istiyorum. Gitar yeteneği ve gitar almak yeterli mi? Gitar dışında başka bir enstrüman çalabilir miyim?
cok onemli bir soru gerçekten. Gitar çalmak icin ilk önce temel telli enstrümanlar yetenegini öğrenmeniz ben geliştirmeniz gerekiyor. Sonra elektrogitar çal yetenegini geliştirmeniz yeterli. Ve tabi ki gitarınız yanınızda bulunmasi gerekli. Gitar dışında bir sürü enstruman çalabilirsiniz. Amaç sahne görevleri açısından ikinci görevinizin danscilik olmasını öneririm. Onun icin de temel danscilik ve profesyonel danscilik yeteneklerinizi geliştirmeniz gerek. :)

Son düzenleme:

Esin Genç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet söylediğin başarıya baktım gerçekten çok eğlenceli gözüküyor. Uzayla ilgili şeylere bayılırım zaten :) Ama fark ettim ki tek bi başarı değil başarı serisi bu yani öncesi de varmış sırayla gideceğim. :) Bir de vip üyelik denen bir şey varmış nasıl alabiliyoruz ne gibi artıları var ?

Rhyred

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jose selamlar tekrardan. Bakalım senin gibi usta bir oyuncu değilim henüz daha çaylak puanlarım bile bitmedi :):) eger usta bir suçlu olursam tabii ki burada öğrendiklerimi anlatırım ben de o_Oo_O
Bu arada müzik kariyeri işi beni pek sarmadı şu an o karakterim barmenlik yapıyor ve boş vakitlerimde grafiti yaptırıyorum ona :p sanırım o da biraz suç karakterime özeniyor.
Bu arada sana oyundan mesaj attım ama görmedin ya da beni tanımadınn. Bu grafiti başarıları için şehir şehir gezmem gerekiyor sanırım Antalya'da boş duvar kalmadı ama bütün maaşımı sprey boyalara vermiştim. Bir sonraki maaşı beklemek de istemiyorum yaptığım grafitiler siliniyor o yüzden alamadım başarıyı bir haftadır :(:(:( bana biraz destek olabilir misin maaşımı aldığımda geri öderim hemencecik:rolleyes:

crnkyk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Jose,
Bu oyunu ben de yaklaşık 2 yıldır aralıksız oynuyorum yazın gerçekten bu oyun için tanıtıcı ve teşvik edici olmuş.Yazdıklarına ek olarak bu oyunda çok güzel arkadaşlıklar edindim başarıları kazandıkça oyun seni daha fazla içine çekiyor gerçek hayatta deneyimleyemeyeceğim meslekleri yapabiliyor amansız bir kaşif oluyorum bazen, bazen sokak sanatçısı oluyor duvarları ismimle süslüyorum bu oyunda olmayı seviyorum şans verir sabırlı olursanız siz de sizin belirlediğiniz ve istediğiniz bir hayatı yaşayabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
3
Evet söylediğin başarıya baktım gerçekten çok eğlenceli gözüküyor. Uzayla ilgili şeylere bayılırım zaten :) Ama fark ettim ki tek bi başarı değil başarı serisi bu yani öncesi de varmış sırayla gideceğim. :) Bir de vip üyelik denen bir şey varmış nasıl alabiliyoruz ne gibi artıları var ?
Sırayla gidip rpyi yasamak daha anlamlı tabi. Aynen öyle yapın. Vip'in hayali bir artısı var. Seni ciddi oyuncu olarak gösteriyor. Bir de simdi bazı oyun butonlarının yanında yıldız olur. Onları VIP olmadan kullanamazsın. Sonra bazı özel meslekler var. Ozel meslek sahibi olmak icin VIP olmak gerekiyor. Ufak tefek bir sürü avantajı var. Mesela VIP senin yerine istatistik tutuyor falan filan. Bu bilgiler yetmez ise daha detaylı yazabilirim. :)

Jose selamlar tekrardan. Bakalım senin gibi usta bir oyuncu değilim henüz daha çaylak puanlarım bile bitmedi :):) eger usta bir suçlu olursam tabii ki burada öğrendiklerimi anlatırım ben de o_Oo_O
Bu arada müzik kariyeri işi beni pek sarmadı şu an o karakterim barmenlik yapıyor ve boş vakitlerimde grafiti yaptırıyorum ona :p sanırım o da biraz suç karakterime özeniyor.
Bu arada sana oyundan mesaj attım ama görmedin ya da beni tanımadınn. Bu grafiti başarıları için şehir şehir gezmem gerekiyor sanırım Antalya'da boş duvar kalmadı ama bütün maaşımı sprey boyalara vermiştim. Bir sonraki maaşı beklemek de istemiyorum yaptığım grafitiler siliniyor o yüzden alamadım başarıyı bir haftadır :(:(:( bana biraz destek olabilir misin maaşımı aldığımda geri öderim hemencecik:rolleyes:
Bana oyundan tekrar mesaj atabilir misiniz? Hemen yardımcı olacagim. Vakit kaybetmeyelim ki grafitileriniz kaybolmasın :)

Merhaba Jose,
Bu oyunu ben de yaklaşık 2 yıldır aralıksız oynuyorum yazın gerçekten bu oyun için tanıtıcı ve teşvik edici olmuş.Yazdıklarına ek olarak bu oyunda çok güzel arkadaşlıklar edindim başarıları kazandıkça oyun seni daha fazla içine çekiyor gerçek hayatta deneyimleyemeyeceğim meslekleri yapabiliyor amansız bir kaşif oluyorum bazen, bazen sokak sanatçısı oluyor duvarları ismimle süslüyorum bu oyunda olmayı seviyorum şans verir sabırlı olursanız siz de sizin belirlediğiniz ve istediğiniz bir hayatı yaşayabilirsiniz.
Çok güzel yazmışsınız. Katkınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi aslında bir yaşam simülasyonu. Böyle yaşayarak oynayan oyuncuların olduğunu bilmek güzel. :)

Son düzenleme: