İphonelerin sar değeri zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Baktığımızda iphone7 baş 1.38 vücut 1.36
İphone 7+ baş 1.26 vücut 1.00
İphone8 baş 1.36 vücut 1. 38(tam en değilim)
İphone8+ baş 1.39 vücut net bir bilgi bulamadım.
Sar değerleri amerikada 1.6 nın avrupada ise 2 nin altında olması gerekiyor. Önerilen ise 1 in altında olması. Sizce bu iphoneler insan sağlığına zarar verir mi yoksa o kadar da büyük etkileri yokmu.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Baş sar değeri telefon kulağınızdan çok düşmüyorsa sıkıntı olabilir onun dışında vücuda bakın ayrıca zararları resmi olarak açıklanmadı ama illaki sar değerlerinin ciddi zararları var bunu neden açıklamadıklarını sormayın lobicilik+doktorluk/profesörlük= para. Açıkçası şu zamana kadar pek şikayet edende olmadı bunuda demek lazım. İphone bir tık fazla ama diğerleride yüksek sar değerinde bu değerler kullanılan operatör vs. kullanım şekli gibi şeylere göre değişiyor yani o değerler max değerlerde diyebiliriz. Ayrıca samsung değerleri düşük gözükür ama onlarında ölçümlerinin farklı mesafeden yapıldığına dair bir bilgi okumuştum. Zaten baktığımızda s6/s7 filan bayağı düşüktü sonra birden arttı bu ölçümlerin ne kadar adil yapıldığı dahi şüpheli.
Bana sorarsan iphone almayı düşünüyorsan buna takılma üst limitler avrupa üst limitlerinin altında.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Baktığımızda iphone7 baş 1.38 vücut 1.36
İphone 7+ baş 1.26 vücut 1.00
İphone8 baş 1.36 vücut 1. 38(tam en değilim)
İphone8+ baş 1.39 vücut net bir bilgi bulamadım.
Sar değerleri amerikada 1.6 nın avrupada ise 2 nin altında olması gerekiyor. Önerilen ise 1 in altında olması. Sizce bu iphoneler insan sağlığına zarar verir mi yoksa o kadar da büyük etkileri yokmu.
Uzun süre başında yada vücudunda bulundurmazsan sıkıntı olmaz. Dert etme