Yanlışlıkla BIOS Şifresi Koymuşum

Bu konuyu okuyanlar

aaarecep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bilgisayarımı açığımda enter password şifresi istiyor fakat ben bunun ne olduğunu araştırdım elde ettiğim sonuç biosa yanlışlıkla şifre koymuşum koyduğum şifreyide bimiyorum internetten videolar izledim bununla ilgili olarak 3 kez enter password şifresini hatalı girdiğimde 40 tane harf ve rakamdan oluşan kod veriyor bunu bios şifre kaldırma programlarında denemedim ama yapamadım bana bu konu ile ilgili yardımmcı olabilir misiniz?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
İyi geceler, kullanılacak metod için doğru yoldasınız. Bahsettiğiniz kod kombinasyonunu Şurada ki, "Code" yazan yere geçirin ve "Get password" butonuna tıklayın. Kartınıza tanımlı bir recovery pass var ise bunu BIOS'unuzda kullanabileceksiniz.

Son düzenleme:

aaarecep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler, kullanılacak metod için doğru yoldasınız. Bahsettiğiniz kod kombinasyonunu Şurada ki, "Code" yazan yere geçirin ve "Get password" butonuna tıklayın. Kartınıza tanımlı bir recovery pass var ise bunu BIOS'unuzda kullanabileceksiniz.
Bunu yapıyorum fakat 40 haneden oluşan. İr cod veriyor bunu sizin dediğiniz yere yazdığımda hiçbirşey açılmıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bunu yapıyorum fakat 40 haneden oluşan. İr cod veriyor bunu sizin dediğiniz yere yazdığımda hiçbirşey açılmıyor
Kartınıza tanımlı derken ne kartından bahsediyorsunuz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Siz kasıtlı olarak yanlış şekilde şifre girdiğinizde, iki veya üç defa sonra bir uyarı gelmesi gerekiyor "Erişim yok" , "Devre dışı" tarzında. Bu söylediğim uyarıları benzettiğimi düşünün, buna benzer bir şeyler görmeniz lazım. Daha sonra, sayısal şekilde "87653" gibi... Bir kod alacaksınız, yani burada 40 haneli size gelen şey, muhtemelen bizim işimizi görecek olan değil. Bizim işimizi görecek olan, tam olarak yukarıda bahsettiğim. Başta sorulması gerekeni erteledik... Biz bir masaüstü bilgisayar ile mi uğraşıyoruz, yoksa dizüstü mü? ayrıca BIOS menünüz aklınızdadır ve şu açılırken logosu. BIOS şirketiniz hangisi? (menüye girdiğinizde ne yazıyordu yani yukarıda) bilelim ve ona göre ilerleyelim. Gerekirse yöntem değiştirelim, ama sorunu çözelim.

CRYSTAL54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar bilgisayarımı açığımda enter password şifresi istiyor fakat ben bunun ne olduğunu araştırdım elde ettiğim sonuç biosa yanlışlıkla şifre koymuşum koyduğum şifreyide bimiyorum internetten videolar izledim bununla ilgili olarak 3 kez enter password şifresini hatalı girdiğimde 40 tane harf ve rakamdan oluşan kod veriyor bunu bios şifre kaldırma programlarında denemedim ama yapamadım bana bu konu ile ilgili yardımmcı olabilir misiniz?
Bİos Sıfırlamayı dene belki İşe yarar.