Pc çalışıyor ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Bilgehan Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar
Geçen gün PC açıktı gayet normal bir şekilde çalışıyordu ve oyun açıktı. Oynarken sinirlendim sertçe masaya vurdum pc kapandı. Sonra tekrar açtım şimdi görüntü gelmiyor BIOS ekranı falan da gelmiyor ama pc çalışıyor bütün fanlar dönüyo ledler yanıyor falan. Sonra ben bunu bilgisayarcıya götürdüm adam harddisk kafa vurmuş anakartın gitmiş dedi. Bana para almak için abartıyor gibi geldi sadece masaya vurdum nasıl bu kadar hasar çıkabilir. Ama harddisk olayı doğru galiba pc açılınca harddisk ten bayağı sesler gelmeye başladı
Sizce ne olmuş olabilir?
(Rami silgiyle sildim skorları tek tek denedim ekran kartını çıkarıp taktım BIOS pilini çıkarıp denedim işlemciyi kontrol ettim monitörü ve HDMI kablosunu da değiştirdim bunları önermeyin .)

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Bende sinirlendim ve touchpad yakinina sert bir sekilde vurdum :) pc yeniden baslattim ekran simsiyah ve pc calisiyordu.Bence de hdd rahmetlik olmustur.Ben ne yaptim balyozu elime aldim laptopu tamamen parcaladim (tavsiye etmem) :) Sizinki de %99.99 hdd sorunu.

Bilgehan Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende sinirlendim ve touchpad yakinina sert bir sekilde vurdum :) pc yeniden baslattim ekran simsiyah ve pc calisiyordu.Bence de hdd rahmetlik olmustur.Ben ne yaptim balyozu elime aldim laptopu tamamen parcaladim (tavsiye etmem) :) Sizinki de %99.99 hdd sorunu.
Yine masraf çıktı diyosun :D

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Öyle durumlar için kablosuz mouse öneririm. Logitech'in mouse'unu yıllardır kullanıyorum, çarpıyorum... bana mısın demiyor:D Farenizi atın. Bilgisayara vurmayın.

Bilgehan Kartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle durumlar için kablosuz mouse öneririm. Logitech'in mouse'unu yıllardır kullanıyorum, çarpıyorum... bana mısın demiyor:D
Mouse derken? Mousemde bir sıkıntı yok konu anlattığım gibi ben masaya vurdum ama pc bozuldu.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sinir atmak için birebir. Masaya çarpıyorsun fareyi. Oh mis:p

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mouse derken? Mousemde bir sıkıntı yok konu anlattığım gibi ben masaya vurdum ama pc bozuldu.
Sinir atmak için dedim de sizin masaya vurunca bilgisayar nasıl etkilenmiş ki? Masa çok mu sarsıldı vurunca? :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
23
Harddisk gitse ekran yine gelir sizi yiyolar inanmayın öyle şeylere

Ekran kartı yerinden oynamıştır belki eğer harddisk ten olduğunu düşünüyosanız harddiski söküp başlatın Windows'a girmez bios a girer

Belki de monitörden kaynaklıdır evde tv fln varsa bağlayıp deneyin

Son düzenleme:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
benim hdd ölmüş bootmgr eksik ve format ta atılmıyor...

Reaksiyon puanı
23
Eğer elinde başka bir harddisk varsa onunla dene ama bootmgr hatasının çözümü vardı youtube da nejdat delioğlu nun kanalına bakarsan bulabilirsin o konuda bir videosu olacaktı