Tavsiye ve fikirlerinize ihtiyacım var.Teşekkür ederim

Bu konuyu okuyanlar

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
O bilgisayar güzel değil hocam. O bütçeye kralından bir RX 590 sistem dizilir.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O bilgisayar güzel değil hocam. O bütçeye kralından bir RX 590 sistem dizilir.
Hocam benim sistem toplama veya parçaları alıp bir kasaya monte etme gibi bir tecrübem ve bilgim yok paylaşa veya önerme ihtimalin olduğu hazır bir kasa var mıdır?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Siz monte etmeyin o zaman hocam :)

Götürün parçalar elinize ulaşınca bir bilgisayarcıya, hepsiki takması en fazla 5 dakikasını alacak ve size verecek. İsterse bir paket sigara alırsınız olur biter...

Parça parça sistem almak her zaman daha avantajlıdır. Dilersen o şekilde bir sistem yapabilirim sana.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Siz monte etmeyin o zaman hocam :)

Götürün parçalar elinize ulaşınca bir bilgisayarcıya, hepsiki takması en fazla 5 dakikasını alacak ve size verecek. İsterse bir paket sigara alırsınız olur biter...

Parça parça sistem almak her zaman daha avantajlıdır. Dilersen o şekilde bir sistem yapabilirim sana.
Gerçekten harika olur oyun odaklı olması önceliğim ve limitim bir kasa için en fazla 6000 bin tl

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim,ve bu konu da ki tecrübesizliğimi maruz gör ilk olarak bu sistem benim paylaştığım sistem ile cidden arasında kayda değer fark var mıdır ve diyelim bu parçaların hepsini aldim istediğim yerde vatan olsun,teknosa olsun veya itopya gibi bir yere götürüp kurdura biliyormuyum?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Yani oralarda bir ihtimal ücret karşılığı rica ederseniz sistemin montesini gerçekleştirebilir. Normal bilgisayarcılarda da bu monte işini hallettirebilirsiniz bilgisayar tamiri yapan yerlerde.

Kayda değer fark var mı sorusuna gelecek olur isek...
-> İşlemciyi R5 2600'den, R5 2600X'e yükselttim. İkisi arasında hatrı sayılır bir işlemci performansı farkı oluşacak.

-> Ekran kartını RX 580'den, RX 590'a yükselttim. Bu ikisi arasında da çok güzel bir GPU performansı oluşacak ve ekran kartı oyunlar için en önemli donanımdır. Bu nedenle FPS değerleriniz oyun içi çok daha yüksek olacak diğer sisteme göre.

-> SSD olarak 970 EVO kullandım. Diğer sistemde kullanılan SSD'ye kıyasla tam 6 kat daha hızlı okuma yazma hızın olacak. Bunu ben anlatmayayım bile olur mu? :)

-> 500W yeterli olacağı için kasaya çok yüksek bir meblağ vermedim. Çok uzun süre bu sistem seni götüreceği için şimdilik bu sana yeterli, belki ileride bir gün lazım olursa değiştirebiliyorsun zaten.

Anakart iki sistemde de aynı...

Kısacası bu önerdiğim, technopat'ın sistemi yanında karşılaştırılamaz bir öndeliğe sahip.

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz ve ilgi alakanız için çok teşekkür ederim,harikasınız.

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Rica ederim arkadaşım, tekrardan bir yardıma ihtiyaç duyduğunda buraya yazmaktan çekinme ;)

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Rica ederim arkadaşım, tekrardan bir yardıma ihtiyaç duyduğunda buraya yazmaktan çekinme ;)
Hocam selam iyi akşamlar dilerim,vatan ve media marktı gezdim.Önce onlara bıraktım yani bütçemi belli ederek ama benim sistemimin yani sizin bana önerdiğiniz sistemin :)çok altında ve pahalısı orataya çıkıyor cidden şaşırdım :eek:.Elimdeki sizin bana yapmis olduğunuz listeyi verdim genel de tüm parçalar mevcut olmasa da hemen hemen gene ortaya çok pahalı bir sonuç çıkıyor ve daha düşük sistemli,sizin tavsiyenizle tüm parçaları internetten alıcam ve media markta toplattırıcam,cidden farki bugün gördüm çok teşekkür ederim tekrardan.Ama şöyle bir şey var bu aldığım parçaların garanti durumu ve gittiğim yerde ki elamanların dediğine göre bu kasa 500w için az olurmuş 600 ve üstü daha iyi olurlar dediler fikirlerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum teşekkür ederim.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Eğer bütçeyi biraz daha yükseltme şansın var ise ileriye her türlü açıdan avantajlı çıkacaksın :)

DizzyTBK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam aklım da ki şu soruları sormak istiyorum 1.Kasa için başka tavsiyeniz var mıdır 600w gibi? 2.Windows 10 pro cidden çok pahalı nasıl bir şey yapılıyor veya yapıla bilir internetten sitelerden lisans almak daha mı iyidir? 3.Kasayı toplattirdim aldim eve geldim monitörde hazır diyelim işler nasıl ilerler onu bilmiyorum windows felan da yok şimdi o kafamı karıştırıyor yoksa media marktaki elemanlardan her hangi bir destek veya bilmiyorum yani sürecin nasıl ilerlediğini nasıl olur? ve toplam da çıkan masraf 7.200 veya 7.000 tl windows olmadan boyle de bir tutar çıkıyor teşekkür ederim kafam biraz karışık aydınlığa kavusturma imkanınız varsa :) (7.500 tl geçilemez :(...)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer bütçeyi biraz daha yükseltme şansın var ise ileriye her türlü açıdan avantajlı çıkacaksın :)
Ve hocam hiç bir yerde ama hiç bir yerde kesinlikle Msı gamıng plus olan anakartını bulamıyorum hiç bir yerde

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Windows 10'u buradan edinebilirsin.

Belirttiğim sistemi alıp herhangi bir yerde montajını gerçekleştirin. Eve geldiğinizde fişini takın, monitör ile de kabloları bağlayın ve tamam...