iPhone 7 vs Samsung S8

Bu konuyu okuyanlar

Lordes Mordo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar çok araştırdım sonunda bunları buldum iphone 7 şık, ios'a sahip ve hızlı kamera performansıda ortada ama iphone çok bir özelliştirme yok. Fakat samsung da daha fazla özelleştirme var. İphone da 16:9 samsung da 18:9 du galiba 18:9 da film,video izlerken yanlardan kesiliyor o yüzden çok sıcak bakmıyorum genellikle çok video ve film izlediğimden ama arkadaşlarım onu fark etmezsin zaten diyor sizce hangisi almalıyım.Telefonda video film çok izlerim.

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Selamlar çok araştırdım sonunda bunları buldum iphone 7 şık, ios'a sahip ve hızlı kamera performansıda ortada ama iphone çok bir özelliştirme yok. Fakat samsung da daha fazla özelleştirme var. İphone da 16:9 samsung da 18:9 du galiba 18:9 da film,video izlerken yanlardan kesiliyor o yüzden çok sıcak bakmıyorum genellikle çok video ve film izlediğimden ama arkadaşlarım onu fark etmezsin zaten diyor sizce hangisi almalıyım.Telefonda video film çok izlerim.
Film ve video izlerken kesilmesine bakma. Ben s8 kullanıyorum. Eğer YouTubeda isen resim yaklaştırır gibi yapıyorsun ve tam ekran oluyor. Telefonun kendi video oynatıcısında isen bir tuş var. Ona basarak videoyu tam ekran yapabiliyorsun.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Black Friday bekleyip Note 9 bile alabilirsin belki de o bütçe ile.

Lordes Mordo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Film ve video izlerken kesilmesine bakma. Ben s8 kullanıyorum. Eğer YouTubeda isen resim yaklaştırır gibi yapıyorsun ve tam ekran oluyor. Telefonun kendi video oynatıcısında isen bir tuş var. Ona basarak videoyu tam ekran yapabiliyorsun.
Ama öyle olunca ekrandan kırpmıyor mu mesela alt yazılı filimler de alt yazı falan kaybolmuyor mu ?

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Ama öyle olunca ekrandan kırpmıyor mu mesela alt yazılı filimler de alt yazı falan kaybolmuyor mu ?
2 seçeneği var. Kırparak ve kırpmadan genişleterek. Eğer YouTubeda iseniz aşağı ve yukarı ayarlayabiliyorsunuz. Yani illa ortaya kırpmıyor YouTubeda

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Ben yazmışım afedersiniz. Arkadaşım kullanıyor. Sorunuz olursa sorarım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O bütçe ile g7thinq veya mi8 varken s8 alınmaz ayrıca yukarda bahsedilmiş note9 diye ama o kadar olmasada s9+ filan 3500 civarına bulabilirsin hb'nin karacuma dedikleri günde

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
O bütçe ile g7thinq veya mi8 varken s8 alınmaz ayrıca yukarda bahsedilmiş note9 diye ama o kadar olmasada s9+ filan 3500 civarına bulabilirsin hb'nin karacuma dedikleri günde
Bende mi 8 önerecektim ama iPhone ve Samsung dediği için sıcak bakmayacağını düşündüm. Şuan mi8 kullanıyorum. Mis gibi cihaz.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
2 seçeneği var. Kırparak ve kırpmadan genişleterek. Eğer YouTubeda iseniz aşağı ve yukarı ayarlayabiliyorsunuz. Yani illa ortaya kırpmıyor YouTubeda
Nasıl yapılıyor o? Ben s9 kullanıyorum youtube da resim yakınlaştırır gibi videoyu yakınlaştırdığımda alttan ve üstten kırpıyor. Sadece alttan yada sadece üstten kırpma nasıl oluyor?

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Nasıl yapılıyor o? Ben s9 kullanıyorum youtube da resim yakınlaştırır gibi videoyu yakınlaştırdığımda alttan ve üstten kırpıyor. Sadece alttan yada sadece üstten kırpma nasıl oluyor?
Öyle demek istemedim. Telefonun kendi video oynatıcısıysa kırpmadan yapabiliyor eğer YouTubesa yaklaştırdıktan sonra iki elle yukarı yaparsanız videonun alttan kırıpılan kısmını aşağı yaparsanız üstten kırpılan kısmını görürsünüz.
Arkadaşımın s8 indede oluyor benim mi 8'imdede oluyor

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Öyle demek istemedim. Telefonun kendi video oynatıcısıysa kırpmadan yapabiliyor eğer YouTubesa yaklaştırdıktan sonra iki elle yukarı yaparsanız videonun alttan kırıpılan kısmını aşağı yaparsanız üstten kırpılan kısmını görürsünüz.
Arkadaşımın s8 indede oluyor benim mi 8'imdede oluyor
Videoyu yakınlaştırdıktan sonra iki parmağımla yukarı yada aşağı yaptığımda hiçbir şey olmuyor.

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Videoyu yakınlaştırdıktan sonra iki parmağımla yukarı yada aşağı yaptığımda hiçbir şey olmuyor.
Bilemiyorum yarın bu konu hakkında video çekebilirsem çekip atarım. Belki samsungda olmuyordur ama oluyor gibi kalmış aklımda. Benim mi8 de oluyor.

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
bence iPhone 7 al. En azından güncelleme beklemezsin. Sonuçta Samsungların onca ram e rağmen daha çabuk yavaşladıkları bir gerçek. iPhone 7 emin ol seni daha iyi stabil götürür. Evet belki s7 ile aynı sene çıktı ama arada 6 ay da fark var. Ayrıca iPhone 7'yi araştırırsan iPhone 8'le arasında kablosuz şarj, çip ve cam tasarım dışında büyük fark olmadığını görürsün. Ki zaten kablosuz şarj için ayrı aparat alman lazım, cam tasarım da dert olabilir alüminyumu korumak daha kolay gelir sana. Çip konusunda bir şey diyemem. Black friday bekle 7 plus veya 8 64gb al derim.

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
İphone alirsan 4-5 yıl güncelleme gelir fakat bu güncelleme gelmesi her özelliğin sana gelecegi demek değil 7 yıl iphone kullandım güncellemelerin tek yaptığı telefonu yavaslatmak batarya ömrü azaltmak ben iphone 6 dan s8 e geçtim 1 yıl önce şuan cihazım ne yavaş nede kasıyor sana tek önerim youtubeden iphone 7 vs s8 in ilk çıktığı zamanki performans testleriyle 2018 de yapılan güncel yazılımla yapılan testlerine bakmanı öneririm dediğimi daha iyi anlayacaksın:)

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
amazon Türkiye'de Apple Türkiye garantili iPhone 8 şu anda 4200 TL. Apple sitesinde ise 5800TLye satılıyor sanırım. Bence 8 için fena değil onu alabilirsin amazondan. şu testlerin çoğunda bile iPhone 7 kendisinden 6 ay sonraki S8'i geçiyor hız testinde:

Son düzenleme:

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Yukarıdaki arkadasın attıgı 9 ay önceki video
Bu linkteki 2 ay önce olan video yani güncel yazılımlarla olan. ilk performanslarla son peformansları karşılaştırın :) tamda demek istediğimi gösterdim

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bende olsam ikisini de almazdım ama alacaksam tercihim iphone 7 olur. ikinci eli her zaman değerlidir ve kesinlikle çok rahat satabilirsin.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Çok filim/video izlediğini anladık ta başka tercihin yok mu?

Lordes Mordo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşletim sistemi,işlemcisi ,hızı,görüntüsü,performansı benim için önemli
Çok filim/video izlediğini anladık ta başka tercihin yok mu?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yorumlarınız için teşekkürler intarnete baktım ve iphone 7,s9 ve note 8 in yakın fiyatlarda olduğunu gördüm. Aralarından beni en uzun iphone 7'nin götüreceğine inanıyorum.Sanırsam iphone 7 alacağım ama diğer modeller hakkında fikri olan varsa görüşlerinize açığım.

Son düzenleme:

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben de iPhone 7 alacağım black friday i bekliyorum. 3000 TL den fazla fiyat 2 yıl güncelleme vereceği şüpheli android cihaza yatırmak manasız geliyor. Güncelleme önemli. Uygulamaları stabilize etmesi önemli. Samsung'u satarken 2. el piyasası da çok çok düşük. Apple ise durduğu yerde değer kazanıyor.
Bugün hala 2014 model iPhone 6 2300 TL fiyatlarındaysa ne kadar değerini koruduğu aşikar.
Halbuki 2014 model Samsung Galaxy S5 unutuldu gitti bile. kasım kasım kasılıyor... Hiçbir yerde satılmıyor bile.

iPhone 7 doğru tercih. Macera aramaya gerek yok.

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Ben de iPhone 7 alacağım black friday i bekliyorum. 3000 TL den fazla fiyat 2 yıl güncelleme vereceği şüpheli android cihaza yatırmak manasız geliyor. Güncelleme önemli. Uygulamaları stabilize etmesi önemli. Samsung'u satarken 2. el piyasası da çok çok düşük. Apple ise durduğu yerde değer kazanıyor.
Bugün hala 2014 model iPhone 6 2300 TL fiyatlarındaysa ne kadar değerini koruduğu aşikar.
Halbuki 2014 model Samsung Galaxy S5 unutuldu gitti bile. kasım kasım kasılıyor... Hiçbir yerde satılmıyor bile.

iPhone 7 doğru tercih. Macera aramaya gerek yok.
Artık Samsung'un eski halinden bahsetmeyelim. Şuan Samsung'un uyduruk serisi olan j serısınde bile Oreo var. Kutudan çıkan Oreoyla birlikte çıkmıyor. Güncellemeyle Oreo geliyor ki amiral gemisi telefonlarında eski Samsung yok. Şu kötü ve işlevsiz touchwiz de yok. Mis gibi cihaz. 2. El konusunda haklısınız ama ben telefon aldığımda telefon hurda olana kadar kullanırım ve 2. Eline bakmam.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ios Samsung experience’ye göre daha ömürlü. Ama bildiğin gibi kısıtlı.

Performans konusunda ip7 s8’den daha iyi. S8 pubgde hdr grafiği bile açamıyor.[Avrupa(exynos) sürümü için geçerli]

Görüntü olarak ise s8 genel olarak daha iyi. Ekranı daha büyük,amoled kullandığı için kontrastı ve siyah renk tonu mükemmel. Çözünürlüğü de daha iyi(2k) ama o çözünürlük birkaç YouTube videolarını izlemek veya VR kullanmak dışında çok şeye yaramıyor.

Bataryada ise s8 ip7’den çok daha iyi

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Ios Samsung experience’ye göre daha ömürlü. Ama bildiğin gibi kısıtlı.

Performans konusunda ip7 s8’den daha iyi. S8 pubgde hdr grafiği bile açamıyor.[Avrupa(exynos) sürümü için geçerli]

Görüntü olarak ise s8 genel olarak daha iyi. Ekranı daha büyük,amoled kullandığı için kontrastı ve siyah renk tonu mükemmel. Çözünürlüğü de daha iyi(2k) ama o çözünürlük birkaç YouTube videolarını izlemek veya VR kullanmak dışında çok şeye yaramıyor.

Bataryada ise s8 ip7’den çok daha iyi
S8 pubg hdr açamıyormu. Hiç güleceğim yoktu. Arkadaşım hdr açık full ayarlar + gfx toolsta grafikleri yükselterek oynuyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S8 pubg hdr açamıyormu. Hiç güleceğim yoktu. Arkadaşım hdr açık full ayarlar + gfx toolsta grafikleri yükselterek oynuyor.
Gfx tool olmadan demek istiyoruz. Gfx tool yada bagt kullansam s5’i bile oynatabilirsin. Gfxtool kullananların çoğu bazı ayarları değiştirdiği için 30 gün ban yemişti. O riski tekrar almak istemezsin değil mi?

Kanıt da ekleyeyim dedim. 15 ekimde çekildi bu video. Hala HDR açmıyor.

Uydurmadan önce araştırmanı öneririm.

Son düzenleme:

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Gfx tool olmadan demek istiyoruz. Gfx tool yada bagt kullansam s5’i bile oynatabilirsin. Gfxtool kullananların çoğu bazı ayarları değiştirdiği için 30 gün ban yemişti. O riski tekrar almak istemezsin değil mi?

Kanıt da ekleyeyim dedim. 15 ekimde çekildi bu video. Hala HDR açmıyor.

Uydurmadan önce araştırmanı öneririm.
Ben gfx tool ile ayarları telefona göre ayarladı demedim. Oyunun kendisinde bulunan grafikleri ARTTIRMAK için yapıyor. Eğer video ekleyebilirsem yarın eklerim.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139