Spotify-apple music-itunes

Bu konuyu okuyanlar

İlker Önder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar sorum şudur spotify da kullandım apple musicte apple ses kalitesi olarak bariz baya önde kullandığı formattan dolayı 150 tl lik kulaklığımda bile hissediyorum spotify kullanım kolaylığı olarak önde telefonum iphone pc im yok
Dinlediğim 60-70 tane şarkı var sürekli değişik değişik şarkılar dinleyen biri değilim ayda en fazla 3-4 şarkı eklerim listelerime para vermeyi bıraktığın an müzikleri kaybetmek yani kiralama sistemi saçma geliyo bana itunes dan satın aliyim para vermesemde artık aldıklarım benim daha mantıklı geliyo uzun oldu kusura bakmayın fikirleriniz nedir teşekkürler.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ayda 2-3 TL'den 5 şarkı alsan 15 TL'ye yakın bir fiyat ödeyeceksin. Spotify çok daha mantıklı gibi. Şu şekilde de yapabilirsin. Eklediğin müzikleri "kitaplık" yerine çalma listesine ekleyip her ay başka bir mail hesabıyla 1 aylık premium denemesi başlatabilirsin. Çalma listenin linkini bir yere kopyalarsın ve yeni hesabında çalma listeni kullanmaya devam edebilirsin. Ayda 1 kez bu işlemi yapman yeterli :D

Bu da buraya beleş Spotify taktiği olsun...

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
320 kbps aac formatına para vermekte bana hiç mantıklı gelmiyor. Ses kalitesine önem veren biri iseniz dinlediğiniz albümlerin orjinal cd sini alıp 1411kbps kayıpsız bir kalitede telefonunuza aktarıp dinleyin.

İlker Önder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ödeme bilgisi girmen gerekiyor spotify a ve her seferinde farklı girmen gerekiyor o dediğini düşünmüş adamlar yani :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

320 kbps aac formatına para vermekte bana hiç mantıklı gelmiyor. Ses kalitesine önem veren biri iseniz dinlediğiniz albümlerin orjinal cd sini alıp 1411kbps kayıpsız bir kalitede telefonunuza aktarıp dinleyin.
Doğru söylüyosunuz aslında en kaliteli öyle ama ben bir albümden bir şarkıyı beğenip dinliyorum bütün albüme para vermek işime gelmiyo dediğiniz şekilde yüksek kalite tek tek şarkı alabileceğim bir yol varmı

Son düzenleme:

İlker Önder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Teşekkür ederim cevapların için ama spotify düşünmüyorum şimdilik para vererek kullanma taraftarıyım belki ilerde ses kalitesini biraz düzeltirlerse olabilir premium olarak en kötü ses kalitesini sunan servis diyor herkes banada öyle geliyor zaten

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Apple Music 256Kbps kalitesinde ve Spotify ise 320Kbps kalitesinde sunuyor. Yani teknik olarak Spotify daha kaliteli.

Ses Kalitesi
  1. Ana sayfa'ya
    Icon_Home.png
    dokun. Premium üye misin? Kitaplığın
    icon_library.png
    'a dokun.
  2. Ayarlar'a dokun
    icon_settings.png
    .
  3. Müzik Kalitesi'ne Dokun.
  4. Tercih ettiğin ayarları seç.
Tamamı Ogg Vorbis formatında olan aşağıdaki ses kalitesi ayarlarından birini seçebilirsin:

• Düşük – Yaklaşık 24kbit/sn. değerindedir.
  • Normal – Yaklaşık 96kbit/sn. değerindedir.
  • Yüksek – Yaklaşık 160kbit/sn. değerindedir.
  • Çok yüksek – Yaklaşık 320kbit/sn. değerindedir.
  • Otomatik – Ağ bağlantına bağlıdır.

İlker Önder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Malesef öyle değil işte biri ogg formatı diğeri m4a yani diğer adı aac çeşitli kulaklıklarla ve aynı şarkılarka denedim bariz bi şekilde spotify mp3 youtube dönüştürücüden biraz daha kaliteli o kadar

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Ben de denedim ama pek fark hissedemedim doğrusu. Demek ki müzik kulağım senin kadar iyi değil :)

İlker Önder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Estağfurullah abartılacak kadar değilde kulaklıkta önemli tabi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

spotify daha iyi pcde şarkı seçebiliyorsun free olsa da...

Reaksiyon puanı
5,172
Malesef öyle değil işte biri ogg formatı diğeri m4a yani diğer adı aac çeşitli kulaklıklarla ve aynı şarkılarka denedim bariz bi şekilde spotify mp3 youtube dönüştürücüden biraz daha kaliteli o kadar
Senin farkettiğin o fark ses şiddeti farkı. Aac ve 320 kbps arasındaki 15$ lık kulaklıklarla fark edilemez.