Aşırı CPU kullanımı ve az ram hızı

Bu konuyu okuyanlar

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Selam arkadaşlar. Lütfen yardım edin bilgisayarımin özelliklerini söyleyim ilk önce. AMD A6 9220 7ci nesil 2.90ghz. ekran kartı R4 2GB. Ram 4GB 2133mhz. Ddr4. 1TB HDD 5400rpm. Arkadaşlar şimdi sorunumun şöyleki bilgisayar 0 mağazadan aldım geldim. Windows 10 64bit kurdum lenevo nun kendi sitesinden cihaz için olan tüm sürücüleri indirdim kurdum. Ram 2133 MHz diyor bilgisayar ama cpu-z den bakıyorum 1097mhz falan geçmiyor hızı ve Battlefield 4 bile en düşük ayarlarda küçük küçük kasma veriyor. CPU kullanımı aşırı oluyor ama bilgisayar isinmiyor. Lütfen sorunu çözmeye yardım edin.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
CPU-Z RAM frekans değerinin yarısını gösterir zaten sorun yok. Sistemin işlemci kullanımını azaltıp ekran kartını arttırmak için grafik ayarlarını arttırmayı dene olmazsa sistemin yeterli değildir.

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
CPU-Z RAM frekans değerinin yarısını gösterir zaten sorun yok. Sistemin işlemci kullanımını azaltıp ekran kartını arttırmak için grafik ayarlarını arttırmayı dene olmazsa sistemin yeterli değildir.
Bilgisayari değiştirdim yenisi iyi süper çalışıyor

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hayırlı olsun.Fiyatı ve özelliklerini söyler misiniz?
Valla biraz fiyat konusunda aceleci davrandım yoksa daha iyisini bulurdum. İ3 6 ci nesil 2ghz. 4cekirdek. Ram DDR3 L1600mhz 4GB. Ekran kartı Intel 520. HDD 500gb. Bunun ekran kartı benim eski amd 7670 den biraz zayıf fiyat 980 Azerbaycan manayı artık sitelerden çevirirsiniz kaç TL yapıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada bunda böyle bir sorun var Windows 10 ama üzerine Windows 7 kurmak ve iki tane işletim sistemi kullanmak istiyorum. Maalesef Windows 7 kurulum ekranın da o başlarken Windows logosu ucup gelin birleşiyor ya orda takılıp kalıyor. Bir türlü çözemedim. Bu Windows 10 bilgisayarlari zorluyor

Son düzenleme:

Trucking Turkey

Asistan
Reaksiyon puanı
28
980 AZN 3.252,0320 TL'ye tekabül ediyor.Azerbaycan'daki durumları bilmiyorum ama çok pahalı değilmi hocam?

Bu arada bunda böyle bir sorun var Windows 10 ama üzerine Windows 7 kurmak ve iki tane işletim sistemi kullanmak istiyorum. Maalesef Windows 7 kurulum ekranın da o başlarken Windows logosu ucup gelin birleşiyor ya orda takılıp kalıyor. Bir türlü çözemedim. Bu Windows 10 bilgisayarlari zorluyor

İki tane işletim sistemini nasıl kullanacaksınız. :D

Son düzenleme:

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
980 AZN 3.252,0320 TL'ye tekabül ediyor.Azerbaycan'daki durumları bilmiyorum ama çok pahalı değilmi hocam?

İki tane işletim sistemini nasıl kullanacaksınız. :D
Oluyor ben daha önce ki bilgisayarimda kullandım. Dual boot deniyor ona. YouTube də izleye bilirsiniz mesela C diskinde Windows 10 kuruyorsun D diskinde Windows 7. Bilgisayar yeniden başlatılır Ken sana soruyor Windows 10 mu 7 mi seviyorsun ve açılıyor. Ben daha önce kullandım hoşuma gitmişti

Yok bize göre pahalı değil. Bu fiyata daha iyileri var başka dükanlar da dediğim gibi çok aramadım nakit almadım o yüzden nakit para olsa bu fiyata daha iyileri var başka dükanlarda ama neyse. Pahalı o zaman olur ki 1300 falan olsun.

Son düzenleme: