Kombi Önerisi Olan

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Yeni taşınacağımız eve kombi alacağız. 3 marka arasında kaldım Buderus, Viesmann, Bosch. Evimiz normalde 95 m2 ama peteklerin olduğu odaların toplamı yaklaşık 65 m2. Bu eve uygun en tasarruflu ve arızasız kombi nedir ve hangi özelliklerde olmalı?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kiracının evine geçen hafta Arçelik aldık. Evde Eca kullanıyoruz memnunum. Arçelik 3 yıl garanti veriyor.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Şuan 3 yıldır içinde Buderus marka kombili evde oturuyorum, eski bir modeli ilk kez Buderus kullanıyorum, geçen hafta kışlık temizliğini yaptım ve çok şaşırdım diğer kombiler yanında boş teneke kalıyor içi dolu dolu, malzeme kalitesi lyi ve çok muazzam geldi bana.
Ve bu kombi sayesinde ilk kez bir oda termostatlı kombi kullanmış oldum ve bu oda termostat olayını şiddetle tavsiye ediyorum niye mi? Oda termostatını örnek 24 dereceye ayarlıyorum ev sıcaklığı 24e gelince kombi çalışmayı durduruyor ama oda termostatsız kombiler içeri 30 derece bile olsa umurunda değil çalışır sürekli.
Bir diğer dikkatimi çeken duşta şu sıcaklığı sabit diğerleri gibi sıcaklık düşmesi yada haşlama gibi şeyler olmadı

Kullandığım kombiler:

Vailant tavsiye ederim
Demirdöküm (Aden) vasat yaramaz
Baymak orta derecede bir kombi
Buderus tavsiye ederim

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şuan 3 yıldır içinde Buderus marka kombili evde oturuyorum, eski bir modeli ilk kez Buderus kullanıyorum, geçen hafta kışlık temizliğini yaptım ve çok şaşırdım diğer kombiler yanında boş teneke kalıyor içi dolu dolu, malzeme kalitesi lyi ve çok muazzam geldi bana.
Ve bu kombi sayesinde ilk kez bir oda termostatlı kombi kullanmış oldum ve bu oda termostat olayını şiddetle tavsiye ediyorum niye mi? Oda termostatını örnek 24 dereceye ayarlıyorum ev sıcaklığı 24e gelince kombi çalışmayı durduruyor ama oda termostatsız kombiler içeri 30 derece bile olsa umurunda değil çalışır sürekli.
Bir diğer dikkatimi çeken duşta şu sıcaklığı sabit diğerleri gibi sıcaklık düşmesi yada haşlama gibi şeyler olmadı

Kullandığım kombiler:

Vailant tavsiye ederim
Demirdöküm (Aden) vasat yaramaz
Baymak orta derecede bir kombi
Buderus tavsiye ederim
Peki Buderusun hangi modelini tavsiye edersiniz? Özellikleri neler olmalı? Yoğuşmalı ve hermetik olması gerekiyor sanırım ilk başta araştırmalarıma göre

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bende airfel var 7 senedir kullanıyorum daha sorun çıkarmadı çok şükür. zaten kombi, bulaşık makinesi ve aspiratörler kolay kolay bozulmaması gereken sistemler bence. biri tazyikli su fışkırtıyor, öteki pervane çeviriyor, kombi de ateş yakıyor. o nedenle hangi marka alırsan al. öyle en pahalısına hiç gerek yok. çamaşır makinesi ve buzdolabında paraya kıyacan ama :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
demirdöküm nasıldır?

Ekli dosyalar

• bunasıl.png
    bunasıl.png
    54.9 KB · Görüntüleme: 2,666

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bende airfel var 7 senedir kullanıyorum daha sorun çıkarmadı çok şükür. zaten kombi, bulaşık makinesi ve aspiratörler kolay kolay bozulmaması gereken sistemler bence. biri tazyikli su fışkırtıyor, öteki pervane çeviriyor, kombi de ateş yakıyor. o nedenle hangi marka alırsan al. öyle en pahalısına hiç gerek yok. çamaşır makinesi ve buzdolabında paraya kıyacan ama :)
Airtel i hic duymadim bizim burasi bi ilçe olduğu için servis desteğininde olması gerekiyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

demirdöküm nasıldır?
Demirdöküm ü kimse tavsiye etmedi çok sorun çıkarıyormuş

Son düzenleme:

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Peki Buderusun hangi modelini tavsiye edersiniz? Özellikleri neler olmalı? Yoğuşmalı ve hermetik olması gerekiyor sanırım ilk başta araştırmalarıma göre
Şuanki modellerini bilmiyorum ama, yoğuşmalı ve oda termostatlı olsun, hermatik zaten mutfak duvarından dışarı çıkan bacaya deniliyor en sağlıklı yöntem budur gerekli oksijeni dışarıdan aldığı için ortamdaki havayı bozmaz.
Hangi marka ve model alırsan al montaj esnasında baca borusu asla yukarıya meyilli olmasın terlemeden kaynaklı şu damlaları kombi içine sızar kombinin ömrünü kısaltır.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şuanki modellerini bilmiyorum ama, yoğuşmalı ve oda termostatlı olsun, hermatik zaten mutfak duvarından dışarı çıkan bacaya deniliyor en sağlıklı yöntem budur gerekli oksijeni dışarıdan aldığı için ortamdaki havayı bozmaz.
Hangi marka ve model alırsan al montaj esnasında baca borusu asla yukarıya meyilli olmasın terlemeden kaynaklı şu damlaları kombi içine sızar kombinin ömrünü kısaltır.
Peki 20.000 kcal/saat olması yeterlimidir?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Vaillant yada Buderus al sen iyisimi

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296

kombidoktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba,

Buderus kombilerin kalitesi tartışılmaz. Kombiyi aldıktan sonra ve garanti bittikten sonra fan motoru, elektronik kart, gaz valfi ve sirkülasyon pompasının bozulması kombi kullanıcısına sorun yaratacaktır. Yetkili servisler zaten tartışılmaz çok fazla ücret istemektedirler. Kombi alırken kombinin içerisindeki parçaların plastik olmamasına özen gösterin. Servis ücretleri, kombi parçalarının değişim ücretlerine de dikkat etmelisiniz. Bir parçanın bozulması ve bu parçanın tamiri için belki maaşınızın 3 de 1'ini harcayabilirsiniz.

Kombi alacaklara tavsiyem ilk olarak şofben türü kombilerden uzak durmaları olacaktır. Parçaları plastik olanlarını tercih etmeyin.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Herkese merhaba,

Buderus kombilerin kalitesi tartışılmaz. Kombiyi aldıktan sonra ve garanti bittikten sonra fan motoru, elektronik kart, gaz valfi ve sirkülasyon pompasının bozulması kombi kullanıcısına sorun yaratacaktır. Yetkili servisler zaten tartışılmaz çok fazla ücret istemektedirler. Kombi alırken kombinin içerisindeki parçaların plastik olmamasına özen gösterin. Servis ücretleri, kombi parçalarının değişim ücretlerine de dikkat etmelisiniz. Bir parçanın bozulması ve bu parçanın tamiri için belki maaşınızın 3 de 1'ini harcayabilirsiniz.

Kombi alacaklara tavsiyem ilk olarak şofben türü kombilerden uzak durmaları olacaktır. Parçaları plastik olanlarını tercih etmeyin.
Peki Buderus'un hangi modelini tavsiye edersiniz? Sorduğum bayiler genelde GB012 ve GB062 modellerini tavsiye ettiler. Ama bayinin biride GB012 modelini asla tavsiye etmiyorum dedi.

kombidoktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bayii genelde elinde olan malı satar. Vaillant turbo tech plus’u da araştırabilirsiniz. Buderusun kombilerine eş değerdir.

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bayii genelde elinde olan malı satar. Vaillant turbo tech plus’u da araştırabilirsiniz. Buderusun kombilerine eş değerdir.
Bunu söyleyen bayide Gb012 modelide vardı ama tavsiye etmem demişlerdi. Vaillant markasını kimse tavsiye etmedi bulunduğum ilçede serviside yok sanırım. Genelde buderus ile viessmann markalarını tavsiye ediyorlar.

kombidoktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Büyük markalarda 10 adetden daha fazla model mevcut. Bazı modeller müteahhit kombisi bazıları da kazan tipi olur. Servis ağı yoksa o markayı tercih etmeyin. Buderusun 2 modeli de güzel. Kombiyi almadan önce kapağını açtırın. İçindeki malzemeleri inceleyin. Hangisinde plastik ürün az ise onu tercih edin.

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
HP marka bir laptop olabilir ahahahah :D

mdkmdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daikin kombi aldık
1. Çok ses çıkartıyor
2. Çok sık devreye giriyor. Suyu kesik kesik gönderiyor bu yüzden devamlı durup durup tekrar çalışıyor ve sanki size hiç durmadan çalışıyormuş gibi geliyor
3. Elektrik kablosu çok kısa
İlk 24 saat deki kötü deneyimlerimiz bunlar markalı diye aldık ama hata yapmışız.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
20 senedir Ferroli kullanıyorum sorunsuz sekılde, Baymak,Demir Döküm,Vailant Halt eder yanında..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daikin kombi aldık
1. Çok ses çıkartıyor
2. Çok sık devreye giriyor. Suyu kesik kesik gönderiyor bu yüzden devamlı durup durup tekrar çalışıyor ve sanki size hiç durmadan çalışıyormuş gibi geliyor
3. Elektrik kablosu çok kısa
İlk 24 saat deki kötü deneyimlerimiz bunlar markalı diye aldık ama hata yapmışız.
Ses Yapması Devreye girerken bı zaman olabılır ama sureklı ıse sıkıntı, Mutfak, Banyo + Camasır Makınası bızde varken aynı anda kesık dahı gıtmıyor kombınızde bır sorun olabılır garantı var baktırın..

mdkmdk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20 senedir Ferroli kullanıyorum sorunsuz sekılde, Baymak,Demir Döküm,Vailant Halt eder yanında..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ses Yapması Devreye girerken bı zaman olabılır ama sureklı ıse sıkıntı, Mutfak, Banyo + Camasır Makınası bızde varken aynı anda kesık dahı gıtmıyor kombınızde bır sorun olabılır garantı var baktırın..
Hocam daha 1 günlük arızalı olduğu nu düşünmüyorum. Kombinin kendisi öyle. Ben iyi araştırmadım araştıranlara rehber olsun diye yazıyorum. Ben aldım memnun değilim isme aldanmayin. Dün aldım 5750 lira takma dahil para harcadım.