Realtek Audio Yöneticisi Gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Efe Şener

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar, cihazımda stereo seste sorun vardı. Sol ve sağdan ses ayrımı olmuyordu her yerden aynı şekilde geliyordu ses dolayısıyla oyunlarda ses kasamıyordum. Monster Abra A5 13.4 cihazım aldığımdan beri bu sorun var. Önce driverları silip tekrar yükledim. Sonra format attım. Fakat sorun düzelmedi. Meğerse sorun Realtek Audio Yöneticisi nin gözükmemesiymiş. Bu sorunu yaşayıp çözmüş olan var mı? Bu arada cihaz FreeDOS olarak geldi win10 yükleyip key satın aldım sonradan. Ama bununla ilgili sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü monster kullanan başka kimsede bu sorunu yaşadığını duymadım.
Bir de olurda sorun çözülmezse kendi sürücüsü olan bir kulaklık aldığımda realteke ihtiyacım kalır mı?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Merhabalar, cihazımda stereo seste sorun vardı. Sol ve sağdan ses ayrımı olmuyordu her yerden aynı şekilde geliyordu ses dolayısıyla oyunlarda ses kasamıyordum. Monster Abra A5 13.4 cihazım aldığımdan beri bu sorun var. Önce driverları silip tekrar yükledim. Sonra format attım. Fakat sorun düzelmedi. Meğerse sorun Realtek Audio Yöneticisi nin gözükmemesiymiş. Bu sorunu yaşayıp çözmüş olan var mı? Bu arada cihaz FreeDOS olarak geldi win10 yükleyip key satın aldım sonradan. Ama bununla ilgili sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü monster kullanan başka kimsede bu sorunu yaşadığını duymadım.
Bir de olurda sorun çözülmezse kendi sürücüsü olan bir kulaklık aldığımda realteke ihtiyacım kalır mı?
Bu hangi cihaz?

Reaksiyon puanı
76
Anakartta onboard olanından mı yoksa sonradan anakarttaki portlara takılan ayrı bir Realtek ses kartından mı tam olarak bahsediyorsunuz? Sonradan takılan ses kartı için anakarttaki onboard sürücüsü bu durumda geçerli olamaz, kutusuyla gelen CD'sinden sürücüsünü yükleterek tanıtın bu sisteme, Realtek Audio Yöneticisi aygıt yöneticisinde o zaman mutlaka da görünüp çıkacaktır. Önünde kırmızı bir ünlem işareti varsa bu yükleme başarısız veya yüklenirken kısmen bozulmuş demektir, yeniden yükleyin o zaman. Onboard ses kartı sürücüsü ise anakartın modeli, markasıyla birlikte müşteri destek hattından anakartın tüm sürücülerini indirme sitelerinden veya anakartın kendi orijinal kurulum CD'sinden yüklenebilir. Kolay gelsin.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
DriverPack programını deneyin, bilgisayar için uygun sürücüleri bulup yükleyebiliyor.