Fenerbahçe'nin Yeni Golcüsü Michael Frey, İstanbul'a geliyor.

Bu konuyu okuyanlar

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Fenerbahçe'nin anlaşmaya vardığı Michael Frey, İstanbul'a geliyor.

Islam Slimani'nin ardından bir golcüyü daha kadrosuna katmak için çalışan Fenerbahçe, mutlu sona ulaşmak üzere.

DHA'da yer alan habere göre, İsviçre ekibi FC Zürich'te forma giyen Michael Frey, Fenerbahçe için yarın 10.00'da İsviçre'den İstanbul'a gidecek.

Frey'in sözleşmesiyle ilgili detayların tamamlanmasının ardından oyuncu sağlık testinden geçecek ve akabinde de resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Kadro dışı bırakılmıştı
FC Zürich, Fenerbahçe'nin istediği Michael Frey'i takımda tutma kararı aldıklarını açıklamıştı. Michael Frey, Fenerbahçe ısrarını sürdürünce antrenmalara çıkmama kararı almış ve FC Zürich Teknik Direktörü Ludovic Magnin tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Kaynak: Fenerbahçe transfer haberleri: Michael Frey, Fenerbahçe için İstanbul'a geliyor | Goal.com

Kişisel olarak neden yapıldığını anlamadığım bir transfer. Sol bek, orta saha ve stoper hatta kaleci beklerken forvet alınması kafalarda soru işareti bırakıyor. 442 mi oynıcaz 433 mü anlamadım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kişisel olarak neden yapıldığını anlamadığım bir transfer. Sol bek, orta saha ve stoper hatta kaleci beklerken forvet alınması kafalarda soru işareti bırakıyor. 442 mi oynıcaz 433 mü anlamadım.
4-3-3 oyun şablonunun dışına hiç çıktı mı ki :rolleyes:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
4-3-3 oyun şablonunun dışına hiç çıktı mı ki :rolleyes:

Giuliano'nun gidişini Cocu istemdi normalde. Kalsaydı 4-3-3'de ona yer açamayacaktı ve eldeki kadroya göre yine 4-2-3-1 gibi bir dizilişle oynayacaktı fakat şimdi 2 tane aynı tip forvetle birbirini yedekleyip Soldado'yu mu satacaklar yoksa 3. forvet olarak mı değerlendirecek ben pek anlamadım. FM'de gözüm doymaz forvet alan alırdım buna benzedi bu transfer. Eksik çok ama takviyeler o bölgelere gelmiyor. Reyes geliyormuş sanırım bugün, serbest oyuncuydu. Sol bek ve orta saha tavsiyesi bekliyorum bu transferler yapılmazsa işimiz bu sezonda çok zor. Takımda idare eder oyuncu çok ama net adam yok.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Giuliano'nun gidişini Cocu istemdi normalde. Kalsaydı 4-3-3'de ona yer açamayacaktı ve eldeki kadroya göre yine 4-2-3-1 gibi bir dizilişle oynayacaktı fakat şimdi 2 tane aynı tip forvetle birbirini yedekleyip Soldado'yu mu satacaklar yoksa 3. forvet olarak mı değerlendirecek ben pek anlamadım. FM'de gözüm doymaz forvet alan alırdım buna benzedi bu transfer. Eksik çok ama takviyeler o bölgelere gelmiyor. Reyes geliyormuş sanırım bugün, serbest oyuncuydu. Sol bek ve orta saha tavsiyesi bekliyorum bu transferler yapılmazsa işimiz bu sezonda çok zor. Takımda idare eder oyuncu çok ama net adam yok.
Michael Freya 24 yaşında genç sayılacak bir isim, kalitesini bilmiyorum belki de ilerisi için düşünülüyordur veya transfer gerçekleşirse ligi tanıması açısından STSL'de bir takıma kiralık da verebilirler.
Asıl bomba gelişme josef'de yaşanıyor, dün haber yalanlandı, bugünse Fenerbahçe, Josef de Souza transferi için Al Ahli ile görüşmelere başlandığını açıkladı. Bkz. Tufan ve Topal yeterli olacak mı. :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Bence Ozan ve Topal olarak değerlendirmek anlamsız. Fenerbahçe'nin orta alanı çok geniş şuan azalıyor. Oğuz Kagan'ı kimse düşünmüyor ama yaş grubunun en iyisi U20 Avrupa şampiyonasında rezil Türkiye takımın en iyisiydi. Eljif, Topal, Ozan, Ekici. Hatta bana göre Isla orjinal bölgesi orta sahada oynayabilir. Dirar'da beke çekilebilir ki biz onu ilk olarak bek diye aldım Fas'da da öyle oynadı Dünya kupasında.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Iyi de diğerleri ön libero değil ki. Hem orta alan tabirini de kullanmadım.
Konuşulan transferler gerçekleşmiş bu arada.

Son düzenleme:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Iyi de diğerleri ön libero değil ki. Hem orta alan tabirini de kullanmadım.
Konuşulan transferler gerçekleşmiş bu arada.
Hala yanıldığın noktalar var. Futbolcular bölge değiştirebilir ki Ertuğrul Sağlam Forvet başladığı kariyerini stoper olarak tamamladı. Ekici bana sorsan kanat oynamaz ama Cocu oynattı, Ozan sağ bekde oynadı belki üzerine gidilmiş olsa bek olabilirdi ama artık geç, Alper'in bölgesi belli değil 27 yaşına geldi. Bu tarz durumlar çok sık oluyor yani kafada bir bölge belirleyip ona göre değerlendirmek çok yanlış. Roman Neustadter Schalke 04 kariyerinin büyük bir bölümünü ön libero olarak oynadı bizde katıksız stoper olarak oynuyor.

Son olarak Moussa Sissoko ismi The Sun'da yazıldı Fenerbahçe için şayet gelirse DOS diye tarih ettiğimiz bir 6 numara oyuncusudur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hala yanıldığın noktalar var. Futbolcular bölge değiştirebilir ki Ertuğrul Sağlam Forvet başladığı kariyerini stoper olarak tamamladı. Ekici bana sorsan kanat oynamaz ama Cocu oynattı, Ozan sağ bekde oynadı belki üzerine gidilmiş olsa bek olabilirdi ama artık geç, Alper'in bölgesi belli değil 27 yaşına geldi. Bu tarz durumlar çok sık oluyor yani kafada bir bölge belirleyip ona göre değerlendirmek çok yanlış. Roman Neustadter Schalke 04 kariyerinin büyük bir bölümünü ön libero olarak oynadı bizde katıksız stoper olarak oynuyor.

Son olarak Moussa Sissoko ismi The Sun'da yazıldı Fenerbahçe için şayet gelirse DOS diye tarih ettiğimiz bir 6 numara oyuncusudur.
Tabii ki oyuncu bölgelerinde değişiklikler olabilir, hatta daha ekstrem örnekler de var benim aklıma gelen.
Ama pek yaygın olmayan şeyleri örnek göstererek "yanılıyorsun" demek düşünceyi çürütmede yetersiz kalır. Kaldı ki ben kafamda bir bölge belirleyerek onlara bir pozisyon da biçmedim, hali hazırda pozisyonları bunlar, doğru değil mi.
İlla ki benden yanıldığımı yazmamı bekliyorsan, tamam "yanıldım" yazayım, için rahat etsin. :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Tabii ki oyuncu bölgelerinde değişiklikler olabilir, hatta daha ekstrem örnekler de var benim aklıma gelen.
Ama pek yaygın olmayan şeyleri örnek göstererek "yanılıyorsun" demek düşünceyi çürütmede yetersiz kalır. Kaldı ki ben kafamda bir bölge belirleyerek onlara bir pozisyon da biçmedim, hali hazırda pozisyonları bunlar, doğru değil mi.
İlla ki benden yanıldığımı yazmamı bekliyorsan, tamam "yanıldım" yazayım, için rahat etsin. :)
:D Hayır öyle onu demek istemedim :D Orta saha oyuncusu saydığım hepsi illaki niye defansif bir orta saha arıyorsun. Zaten kurtulmaya çalıştığımız sistem bu. Yoksa dediğinin dışında Ozan'da 6 numara değil yani defansif saymamak gerekiyor onuda. Tek seçenek Topal oluyor ki o bölgede oynayabilecek birileri illa ki alınır ama salt olarak orada oynaması için birinin gelmesini istemem. Benim beklentim çok yönlü futbolcu olur o bölge için. 4-3-3'ün orta alanında modern futbolda regista tabir ettiğimiz İtalyan ekolü futbolcularla şekillenince şahane hak alıyor ama Dünya'da zaten 3 5 tane kaldı o bölgeden :D Bizler ancak artık toplayarak bir takım kurmaya çalışacağız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
:D Hayır öyle onu demek istemedim :D Orta saha oyuncusu saydığım hepsi illaki niye defansif bir orta saha arıyorsun. Zaten kurtulmaya çalıştığımız sistem bu. Yoksa dediğinin dışında Ozan'da 6 numara değil yani defansif saymamak gerekiyor onuda. Tek seçenek Topal oluyor ki o bölgede oynayabilecek birileri illa ki alınır ama salt olarak orada oynaması için birinin gelmesini istemem. Benim beklentim çok yönlü futbolcu olur o bölge için. 4-3-3'ün orta alanında modern futbolda regista tabir ettiğimiz İtalyan ekolü futbolcularla şekillenince şahane hak alıyor ama Dünya'da zaten 3 5 tane kaldı o bölgeden :D Bizler ancak artık toplayarak bir takım kurmaya çalışacağız.
Stoperlerin önünde defansif bir orta saha, bir diğer ifade ile 6 numara oynatma arzusundan Cocu vazgeçerse, dediğin olabilir. Bilmiyorum, tam olarak neyi düşünüyor artık kendisi ve teknik kadrosu; transferler gerçekleştikçe bu konuda daha net bir fikir edinebiliriz, bence. :)