HTC U11 Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

EL TURQA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oneplus 5t ile u11 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
U12 yi bekle derim,
Ama dersen tasarım ve ses istiyorum o zaman HTC
Fiyat performans dersen ise 5t

---- Mesajlar birleştirildi ----

Oneplus 5t ile u11 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?

U12 yi bekle derim,
Ama dersen tasarım ve ses istiyorum o zaman HTC
Fiyat performans dersen ise 5t

Son düzenleme:

Atacan Begnazarov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bugün bende HTC U11 alarak araniza katildim. Ilk deneyimlerim:
1.Ses kalitesi gercekten cok iyi. 2.Kamerasini cok merak edip kamerasini denedim. Eski S7 edge'imden cok daha iyi bence.
3. Tasarimini begendim Silver rengi cok hosuma gitti.
4. Bataryasi cok iyi. Aldigimdan beri surekli kullaniyorum hala bitmedi.
5. Parmak izi cok seriously calisiyor begendim.
Suan alismaya calisiyorum ilk HTC telefonum bu. Simdilik deneyimlerim bunlar.

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1.Ses kalitesi gercekten cok iyi. 2.Kamerasini cok merak edip kamerasini denedim. Eski S7 edge'imden cok daha iyi bence.
bende almayı dusunuyorum suan s7 kullaniyorum ön kamerasi s7den iyi midir(s7 nin cok kotu oldugunu dusunuyorum) ? ekran parlakligi ve internet tarayici hizi(kimi sorun yasamis) vs biraz bilgi verebilir misiniz kıyas seklinde

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
bende almayı dusunuyorum suan s7 kullaniyorum ön kamerasi s7den iyi midir(s7 nin cok kotu oldugunu dusunuyorum) ? ekran parlakligi ve internet tarayici hizi(kimi sorun yasamis) vs biraz bilgi verebilir misiniz kıyas seklinde
Hocam S7'den geçmenizi önermem. Taş gibi cihaz.

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam S7'den geçmenizi önermem. Taş gibi cihaz.
valla öyle hakikaten belki baska telefona gecmek basina bela aramak gibi olucak ama 3 sene olucak nerdeyse sıkıldım ama biliyorum da bi yandan cok bi degisim olmicak ne alirsam alayim ikilemdeyim.s10 u bekliyorum aslinda ama cikan haberleri gordukce ondanda soguyorum kamerasi yine 12mp olucakmis ram 6 ile gelir zaten depolama da 64 ten baslarsa s7den devam etmek agir basicak ama sıkılma faktoru cok etkiliyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
valla öyle hakikaten belki baska telefona gecmek basina bela aramak gibi olucak ama 3 sene olucak nerdeyse sıkıldım ama biliyorum da bi yandan cok bi degisim olmicak ne alirsam alayim ikilemdeyim.s10 u bekliyorum aslinda ama cikan haberleri gordukce ondanda soguyorum kamerasi yine 12mp olucakmis ram 6 ile gelir zaten depolama da 64 ten baslarsa s7den devam etmek agir basicak ama sıkılma faktoru cok etkiliyor.
Kameranın MP değeri çok önemli değil hocam. Sensör, piksel boyutu ve diyafram aralığı daha önemli o yüzden S10 yine güzel cihaz olur. S7 den bana kalırsa U11'e geçilmez ama U12+ a bakabilirsiniz.

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kameranın MP değeri çok önemli değil hocam. Sensör, piksel boyutu ve diyafram aralığı daha önemli o yüzden S10 yine güzel cihaz olur. S7 den bana kalırsa U11'e geçilmez ama U12+ a bakabilirsiniz.
u12+ cok pahali uygun fiyatli olursa sadece iphone ve samsung disinda dusunebilirim.Bu megapiksel olayina fotografci mantigiyla yaklastigim icin takiliyorum.Fotograf makinelerinde onemli degil megapiksel telefonlarda önemli sebebi de şu sensör boyutunu yer olmadigi icin arttiramiyorlar megapikseli tekpi almamak icin dusuremiyorlar htc bir ara yapmisti belki hatirlarsiniz 4mp filandi bunun sebebi isik fotonlarinin megapiksele donusurken fazla isik almasi idi.megapiksel az oldugunda bu gerceklesiyor.yani salliyorum sensor ayni olsun 2 farkli telefonda ancak birinde diyafram f1.8 10mp digerinde 1.7 12 mp olsun fotogtaf ayni isigi alir (rakamlari tahmini veriyorum) yani megapikseli zaten sensor boyutunu arttirmadiklari icin buyultmuyorlar yada f degerini arttirmamak icin(kullanici da olumsuz dusunce olusur) vs cok karmasik bir konu aslinda insanlar basit bulduklari icin bu yanilgiya dusuyor.20mp herhangi bir xperia ve s9 ile karsilastirma yapin(isikli ortamda) demek istedigimi anlarsiniz.ya da şoyle dusunun uzun zamandir 40mp telefon yoktu p20 pro sizce 3 kamerasi var diye mi 109 puan aldi? fotograftaki detayların kalitesi fotografin kalitesini cok fazla etkiler bu megapiksel telefonlar icin onemliye geliyor en azindan bu sensor boyutundakiler icin.eski kalin telefonlara bakin sanirim sensorleri buyuk diye gunumuzun orta sinif telefonlarindan daha iyi cekiyorlar ortalama 5mp olamalrina ragmen ama o kadar buyuk sensor kullanamiyorlar artik

Atacan Begnazarov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1. Ön ve arka kamerası kesinlikle S7 edge den daha iyi.
2. Ekran parlaklığı olarak biraz yetersiz buldum ben. Dışarda tam parlaklıkta Samsung lar kadar ekran iyi görünmüyor.
3. Tarayıcı hızı gayet iyi. Ben hiç bir sorun yaşamadım.
S7 edge den en çok ayıran özelliği kesinlikle ses kalitesi. Şu ana kadar birçok telefon kullandım. Ama hiçbiri beni ses konusunda U11 kadar tatmin etmedi.
Edge sense özelliği henüz yeni birşey ama kullanmaya başladıkça alışıyorsun ve çok iyi bir özellik. Ben screenshot yapmak için kullanıyorum.
Telefon zaten stabil çalışıyor Android Oreo ile daha da stabil oldu. Telefonda sevmediğim galeri, müzik vs vs uygulamalar Google uygulamaları(s7 edge de müzik uygulaması öyleydi).
Parmak izi okuyucu çok çok hızlı çalışıyor.

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1. Ön ve arka kamerası kesinlikle S7 edge den daha iyi.
2. Ekran parlaklığı olarak biraz yetersiz buldum ben. Dışarda tam parlaklıkta Samsung lar kadar ekran iyi görünmüyor.
3. Tarayıcı hızı gayet iyi. Ben hiç bir sorun yaşamadım.
S7 edge den en çok ayıran özelliği kesinlikle ses kalitesi. Şu ana kadar birçok telefon kullandım. Ama hiçbiri beni ses konusunda U11 kadar tatmin etmedi.
Edge sense özelliği henüz yeni birşey ama kullanmaya başladıkça alışıyorsun ve çok iyi bir özellik. Ben screenshot yapmak için kullanıyorum.
Telefon zaten stabil çalışıyor Android Oreo ile daha da stabil oldu. Telefonda sevmediğim galeri, müzik vs vs uygulamalar Google uygulamaları(s7 edge de müzik uygulaması öyleydi).
Parmak izi okuyucu çok çok hızlı çalışıyor.
Teşekkürler cevap için.128gb 6 ram olanı 2650tl ve ithalatci garantili.Turkiye garantili mate 10 pro 3.500 e filan var o da kafama kurcalamaya basladi hepsinde bir eksik var ama karar veremiyorum nokia 8 xz1 htc u11 mate 10 pro kafama takılanlar.bir yandan s7yi satip cok az ekleyip 2 yil garantili yeni cihazla sifirlamak olayı.Bir yandan da madem degistiriyorum biraz daha verip dort dortluk bisey bulayim hem daha uzun kullanirim ancak huawei de fotograf cok iyi video kotu bluetooth 5 yok şaka gibi nokia 8 de kamera baya kotuymus. u11 de tek kamera var turkiye garantili degil.ust tarafa cikinca p20 pro cok cok iyi kamerada ancak mate10 daki islemci ve kotu video s9 da kamera geride kaliyor 128 alinca pahali saka gibi yani hepsi.iphone desen 7.500 tl oldu. mate 10 (düz) buldum onda da ram 4 ve ip sertifikasi düşük.s7den de kötü bir yanı olmasin diyorum madem yeni olucak ama hep cikiyor.düz p20 ye baktim onda da ekran lcd ip sertifikasi dusuk ram 4 vs hep kısmışlar.bir yandan s10 nasıl olucak merak ediyorum.vs vs

Atacan Begnazarov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler cevap için.128gb 6 ram olanı 2650tl ve ithalatci garantili.Turkiye garantili mate 10 pro 3.500 e filan var o da kafama kurcalamaya basladi hepsinde bir eksik var ama karar veremiyorum nokia 8 xz1 htc u11 mate 10 pro kafama takılanlar.bir yandan s7yi satip cok az ekleyip 2 yil garantili yeni cihazla sifirlamak olayı.Bir yandan da madem degistiriyorum biraz daha verip dort dortluk bisey bulayim hem daha uzun kullanirim ancak huawei de fotograf cok iyi video kotu bluetooth 5 yok şaka gibi nokia 8 de kamera baya kotuymus. u11 de tek kamera var turkiye garantili degil.ust tarafa cikinca p20 pro cok cok iyi kamerada ancak mate10 daki islemci ve kotu video s9 da kamera geride kaliyor 128 alinca pahali saka gibi yani hepsi.iphone desen 7.500 tl oldu. mate 10 (düz) buldum onda da ram 4 ve ip sertifikasi düşük.s7den de kötü bir yanı olmasin diyorum madem yeni olucak ama hep cikiyor.düz p20 ye baktim onda da ekran lcd ip sertifikasi dusuk ram 4 vs hep kısmışlar.bir yandan s10 nasıl olucak merak ediyorum.vs vs
Mademki dört dörtlük birşey istiyorsanız o zaman S9 alın.

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mademki dört dörtlük birşey istiyorsanız o zaman S9 alın.
o kadar para verince de 6 ay bekleyip s10 almak mantikli olur s8 cikinca öndeki parmak izi okuma gitti s7 nin yuzune bakmadi kimse simdi s10 da parmak izi okuma ekranda olucak s9 a bakilmicak diye dusunuyorum eski teknoloji olucak 1 yil icinde tuştan parmak izi okuma.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45

Madem ki dört dörtlük bir şey arıyorsun HTC U12+ alın.

hikoxxx123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 5 aydır htc u 11 kullanıyorum tek sıkıntısı parmak izi okuyucu, en ufak bişeyde kirli diyor ve çabuk çiziliyor. Benim çizildi ve sonrasında home tuşuda bozuldu çaklışmıyor. Ben bugünkü aklım olsa almam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar ben 5 aydır htc u 11 kullanıyorum tek sıkıntısı parmak izi okuyucu, en ufak bişeyde kirli diyor ve çabuk çiziliyor. Benim çizildi ve sonrasında home tuşuda bozuldu çaklışmıyor. Ben bugünkü aklım olsa almam
Sizinkinde sorun var o zaman yoksa sağlamlık testlerinde parmak izin okuyucu falçata ile çizilmesine rağmen çalışıyor.

sukber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar eşime bir telefon alacağım. Daha doğrusu benim telefonum yok, yeniyi eşime vereceğim eşiminkini ben kullanacağım. Eşim şu anda redmi note 4 kullanıyor ve fazlasıyla işini görüyor. Bir tek eksiği şu. Diyor ki bana redmi note 4 bile hemen her açıdan fazlasıyla yetiyor. Ahh biraz daha güzel fotoğraf çekse. Yani bi telefondan sadece kamera konusunda beklentisi var. Ben de haldır haldır 2000 tl altı okkalı kameralı bir telefon arıyorum. 2000 e bile zor çıktım valla, yukarısını düşünmek bile istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla şu anda piyasadaki en üst HTC de u ultra. Araştırmalarım sonucunda u ultra'nın kamerasının da U11 kadar olmasa da iddialı olduğunu birkaç yerde gördüm. Ama maalesef HTC U ULTRA ile ilgili diğer telefonlarla ilgili bulduğum kadar yorum vs bulamadım. Lafı çok uzattım, şimdi biraz kendi araştırmalarımla biraz sağın solun şunu al demesiyle kafamda bazı cihazlar oluştu. Bunlar HTC U ULTRA, ASUS ZENFONE 5, LG G6, HONOR 8X, XİAOMİ Mİ8 LİTE. Bu yazdığım modelleri kıyaslayabilecek varsa çok makbule geçecek.

Bunu buraya yazmamın sebebi HTC U ULTRA hakkında pek bilgi sahibi değil millet, düşünmeden huawei veya xiaomi diyorlar.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar eşime bir telefon alacağım. Daha doğrusu benim telefonum yok, yeniyi eşime vereceğim eşiminkini ben kullanacağım. Eşim şu anda redmi note 4 kullanıyor ve fazlasıyla işini görüyor. Bir tek eksiği şu. Diyor ki bana redmi note 4 bile hemen her açıdan fazlasıyla yetiyor. Ahh biraz daha güzel fotoğraf çekse. Yani bi telefondan sadece kamera konusunda beklentisi var. Ben de haldır haldır 2000 tl altı okkalı kameralı bir telefon arıyorum. 2000 e bile zor çıktım valla, yukarısını düşünmek bile istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla şu anda piyasadaki en üst HTC de u ultra. Araştırmalarım sonucunda u ultra'nın kamerasının da U11 kadar olmasa da iddialı olduğunu birkaç yerde gördüm. Ama maalesef HTC U ULTRA ile ilgili diğer telefonlarla ilgili bulduğum kadar yorum vs bulamadım. Lafı çok uzattım, şimdi biraz kendi araştırmalarımla biraz sağın solun şunu al demesiyle kafamda bazı cihazlar oluştu. Bunlar HTC U ULTRA, ASUS ZENFONE 5, LG G6, HONOR 8X, XİAOMİ Mİ8 LİTE. Bu yazdığım modelleri kıyaslayabilecek varsa çok makbule geçecek.

Bunu buraya yazmamın sebebi HTC U ULTRA hakkında pek bilgi sahibi değil millet, düşünmeden huawei veya xiaomi diyorlar.

Şu anda HTC nin en üst telefonu HTC U12 Plus fakat fiyat aralığı biraz yüksek olabilir, bu sene içinde yeni bir amiral gemi gelecek mi şüpheli, ben şu an HTC 10 kullanıyorum, maşallah daha bi sıkıntısını görmedim, fakat HTC bazı şeylerde elini eteğini çekmeye başladı telefonda zarar ediyor, tamamen Vive yönelebilir, o yüzden telefonlarda güncelleme sıkıntısı çekebilirsin, eğer HTC nin gidişi bu şekilde devam ederse benim de bidahaki telefonum HTC olmayabilir.

Luzengor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Zenfone 5 veya LG G6 derim.