Oyunlar Ayarlarında FPS Sürekli Aynı

Bu konuyu okuyanlar

Mermas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ben sürekli oyun oynuyorum,gece gündüz demeden oynuyorum.Bilgisayarda kesinlikle ısınma olmuyor.Aslında bilgisayarımın özellikleri de fena sayılmaz,en alta yazdım ordan bakın isterseniz.Arkadaşlar bilgisayarda istersem cs go yu full ayarlarda istersem en düşük ayarlarda açıyorum ve sabit 150 200 fps değerlerini görüyorum.Değişmiyor olması canımı sıkıyor.Aynı şey Overwatch,League of Legends,Fortnite ve sanırım tüm oyunlarda mevcut.Fps değerlerimden memnunum ama bir tık tükseltmeye çalışıyorum ben.Lütfen çözümünü bilen varsa yazsın.Şimdiden Teşekkür Ederim.
SİSTEM ÖZELLİKLERİ
GTX 1060 6GB GAMING X
INTEL I7-7770
8 GB G SKILL RAM
MSI Z270 ANA KART

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
İnsan gözü saniyene 24 kare görüyor. 200 fps'in üzerini ne yapacaksınız?

Mermas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
NE YAPACAĞIM SİZİ İLGİLENDİRİR Mİ SADECE SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BİLEN VAR MI DİYE SORUYORUM,SİZ KALKMIŞ BANA DERS VERİYORSUNUZ.ELİMDE BİLGİSAYAR VAR ABİ ORDAKİ YAZIYI YÜKSEK GÖRMEK İSTİYOR İNSAN.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Tamam şöyle söyleyeyim siz ayarları düşürünce ekran kartı ve işlemcinizin kullanım yüzdesi düşer. Yani tam güç çalışmazlar ve 200 fps olur. Siz ayarları yükseltince ekran kartı ve işlemcinizin kullanım yüzdesi artar ve tam güç çalışırlar vee 200 fps.

---- Mesajlar birleştirildi ----

NE YAPACAĞIM SİZİ İLGİLENDİRİR Mİ SADECE SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BİLEN VAR MI DİYE SORUYORUM,SİZ KALKMIŞ BANA DERS VERİYORSUNUZ.ELİMDE BİLGİSAYAR VAR ABİ ORDAKİ YAZIYI YÜKSEK GÖRMEK İSTİYOR İNSAN.
Bi'de klavyenin solunda bir ışık var. Yazı yazarken onu söndürmeyi unutmayın. :)

Son düzenleme:

Mermas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende neden büyük yazıyor diyorum.Teşekkürler yararlı bilgi için. :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Ortalama aynı sistemimiz var. Ben Windows 10 yüzünden gereksiz takılmalarla boğuşuyorum. Sizde böyle bir sorun var mı? Yakında çözüm için uğraşmaya başlayacağım çok sinir bozucu.

Mermas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ortalama aynı sistemimiz var. Ben Windows 10 yüzünden gereksiz takılmalarla boğuşuyorum. Sizde böyle bir sorun var mı? Yakında çözüm için uğraşmaya başlayacağım çok sinir bozucu.
Kasma donma yok açıkçası,sadece fps limitlerine ulaşamıyor buna eminim 200 fpsten çok üstünü almalıyken gereksiz yere düşük fps ile oynuyorum.Elimde 250 300 fps altına düşmemesi gereken bir sistem varken yeterli performans alamıyorum sadece.Bir kaç güncelleme gelmiş birazdan yükleyip haberdar ederim sizi.Belki sorun ondan kaynaklanıyordur.Ekran kartınıza uygun MSI driverini yükleyin ve tüm güncellemeleri indirin.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Kasma donma yok açıkçası,sadece fps limitlerine ulaşamıyor buna eminim 200 fpsten çok üstünü almalıyken gereksiz yere düşük fps ile oynuyorum.Elimde 250 300 fps altına düşmemesi gereken bir sistem varken yeterli performans alamıyorum sadece.Bir kaç güncelleme gelmiş birazdan yükleyip haberdar ederim sizi.Belki sorun ondan kaynaklanıyordur.Ekran kartınıza uygun MSI driverini yükleyin ve tüm güncellemeleri indirin.
Bunun çözümü aslında Windows 7. Windows 10 Oyun Optimizasyonunda çok kötü.

onderak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

- ben ekran kartı üreticisi olsam, fps manyakları için fps’i 60’a sabitlerdim.Her üst ekran kartıma ekstra bir özellik koyardım. Yani mesela 1050’si olan oyunları yeni bir gölgelendirme efekti ile oynayabilir, daha düşük kartlar oynayamaz. Aynı şekilde 1650’si olanlar da akıllı ışıklandırma var, altında olanlarda yok. 1060’sı olanlarda ekstra kesinlik özelliği var altında ki kartlar da oyunlarda bu özellik kullanılamaz. Bak o zaman satışlar nasıl patlıyor ? fps dönemi nasıl bitiyor, millet artık ekran kartının ne gb’na nede işlemcisine bakıpta ekran kartı almaya çalışır ... direkt en iyisini almak için tüm parasından da fazlasını bulmaya çalışır