Sizce Ekran kartları vs. ne zamana ucuzlar?

Bu konuyu okuyanlar

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni sistem almayı düşünüyorum sistemi kurdum ama biraz daha beklemek istiyorum bu fiyata daha iyi bişey yapmak için sizce bu sene sonun dogru donanımlar ucuzlarmı ? Mesela bi ATI HD 4xxx series ekran kartları veya P5Q gibi anakartlar , intel Core2Quad işlemciler gibi.... donanımlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Açıkçası olaya nereden bahtığınıza bağlı; çünkü P45 anakartlar, HD 4000 serisi ekran kartları, bundan 5-6 ay önceki ortalama PC bileşeni maliyetlerini düşündüğümüzde sudan ucuz. 120-130 dolara P45 anakart (çılgınlar gibi CrossFire yapabiliyorsunuz), 190 dolara HD 4850 ekran kartı alabilmeniz mümkün. Intel'in şu an para verilebilecek düzeydeki en tepe işlemcisi 300 doların altına bulunabiliyor... ki bu uçuk bir performans isteyenlere hitap ediyor. Kalburüstü bir çift çekirdekli işlemci alacğaım diyıorsanız maliyetleri kısmanız mümkün. 200 dolarlık bir çift çekirdekli işlemci alıp P45'in üstün hız aşırtma yeteneklerinden faydalanabilirsiniz.

Fiyatlar hep düşüyor, sürekli daha iyi daha hızlı ürünler geliyor.

Bugün bir sistem yapsam P45 üzerine 2-4 GB DDR2 bellek ve HD 4850 ilk aklıma gelen bileşenler olurdu. İşlemci konusunda ise eski bir dört çekirdekli veya yeni çift çekirdeklilerden yana tercihimi kullanabilirdim.

Güzel günler dilerim,

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sayın Berkin Bey mübarek meydan larousse gibisiniz :D abi o nedir ya adam bir soru sordu bilgi buhranına uğrattın soru sorulmaz abicim bu forumda şak diye cevaplar havalarda uçuyor

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Açıkçası olaya nereden bahtığınıza bağlı; çünkü P45 anakartlar, HD 4000 serisi ekran kartları, bundan 5-6 ay önceki ortalama PC bileşeni maliyetlerini düşündüğümüzde sudan ucuz. 120-130 dolara P45 anakart (çılgınlar gibi CrossFire yapabiliyorsunuz), 190 dolara HD 4850 ekran kartı alabilmeniz mümkün. Intel'in şu an para verilebilecek düzeydeki en tepe işlemcisi 300 doların altına bulunabiliyor... ki bu uçuk bir performans isteyenlere hitap ediyor. Kalburüstü bir çift çekirdekli işlemci alacğaım diyıorsanız maliyetleri kısmanız mümkün. 200 dolarlık bir çift çekirdekli işlemci alıp P45'in üstün hız aşırtma yeteneklerinden faydalanabilirsiniz.

Fiyatlar hep düşüyor, sürekli daha iyi daha hızlı ürünler geliyor.

Bugün bir sistem yapsam P45 üzerine 2-4 GB DDR2 bellek ve HD 4850 ilk aklıma gelen bileşenler olurdu. İşlemci konusunda ise eski bir dört çekirdekli veya yeni çift çekirdeklilerden yana tercihimi kullanabilirdim.

Güzel günler dilerim,

Öncelikle teşekkürler benm kurcagım sistemde :

P5QSE anakart
2 GB DDR2
HD4850 veya 3870
Q6600 Core2Quad işlemci

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Yaklaşık 8 - 9 ay önce 190 ytl + kdv ye aldığım amd 5600 işlemci şuan kdv dahil 140 150 civarı. En basitinden bi örnek

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bugün alsan yarın zarada olacağın bir piyasada beklemek sadece seni bilgisayar kullanmaktan alıkoyar(tabi şu anda yoksa)

eğer oyun oynamak için pc topluyorsan bunu bugün hangi kartı alırsan al en fazla iki yıl içinde demode olacağını bilerek yap.

bence oyun konsolu alman senin için daha mantıklı olacaktır.bunun yanında normal özelliklere sahip bir bilgisayarda alabilir ve bu pc den dilediğin işlemi gerçekleştirebilirsin.

tabi son karar senin.şimdiden kolay gelsin...

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
pc ye deli gibi paralar harcamış biri olarak bunlarla hiç uğraşmamanın marka pc almanın (DELL) performans açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum, fiyatları maalesef ucuzlamıyor.

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
bugün alsan yarın zarada olacağın bir piyasada beklemek sadece seni bilgisayar kullanmaktan alıkoyar(tabi şu anda yoksa)

eğer oyun oynamak için pc topluyorsan bunu bugün hangi kartı alırsan al en fazla iki yıl içinde demode olacağını bilerek yap.

bence oyun konsolu alman senin için daha mantıklı olacaktır.bunun yanında normal özelliklere sahip bir bilgisayarda alabilir ve bu pc den dilediğin işlemi gerçekleştirebilirsin.

tabi son karar senin.şimdiden kolay gelsin...

konsol diyorsunda, burada kimsenin ps3 alıp üstüne orjinal oyun alabileceğini sanmıyorum. ki korsan oyun zaten olmuyor.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bende sistemi yaza yenilemek istiyorum ama intelin bu i7 platformu hakkında daha çok bilgi sahibi olmak ve fiyatların biraz daha aşağı inmesini istiyorum. Zaten benim acelem yok, yaza kadar ne çıksa benim için kâr. Umarım ddr3 belleklerde ucuzlar ve yerli yerine oturur herşey.

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende sistemi yaza yenilemek istiyorum ama intelin bu i7 platformu hakkında daha çok bilgi sahibi olmak ve fiyatların biraz daha aşağı inmesini istiyorum. Zaten benim acelem yok, yaza kadar ne çıksa benim için kâr. Umarım ddr3 belleklerde ucuzlar ve yerli yerine oturur herşey.

Bende Ocak gibi düşünüyorum

Son mesajlar