Bu konuyu okuyanlar

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefonunuzu şarja takın ardından sağ üst bilidirim bölümde şarj oluyor yazısına tıklayın ardından sağ üst tarafta : üç nokta üst üste ye tıklayın gelişmiş ayarlar tıklayın ikinci satırda hızlı kablolu şarjı yazısını göreceksiniz telefonunuzu şarjdan çıkarın hızlı şarjı kapatın tekrar şarja takın güle güle kullanın ;) telefon normal olarak 1 saatte dolması gerekirken daha geç tam şarj oluyor aynı şekilde daha uzun süre kullanarak karşılığını alacaksınızdır emin olun.
Deneyeceğim hocam mantıklı geldi sonuçları yazarım buraya.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Note8'den şikayeti olan, veya şunun yüzünden mutsuz ediyor diyen var mı?

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Deneyeceğim hocam mantıklı geldi sonuçları yazarım buraya.

Memnun kalacağını düşünüyorum ayrıca telefonlarınızda kullanmadığınız uygulamaları kaldırın kalabalık etmesin her anlamada telefonunuzu etkiliyor ben aldığım tedbirler bu yönde güncellemeyi de yaptım pilde özellikle pek gözle görülür bir artı eksi göremedim hız performans olarak zaten hep aynı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Telefon muhteşem her anlamda ancak İnsan oğlu doyumsuzdur :) pil konusunda daha iyisini yapsalardı bu telefon çok daha iyi olurdu maalesef bu konuda sorun yaşamaktayız.

Telefon muhteşem her anlamda İnsan oğlu doyumsuzdur :)
Ancak pil konusunda daha iyisini yapsalardı bu telefon çok daha iyi olurdu maalesef bu konuda sorun yaşamaktayız.
Memnun kalacağını düşünüyorum ayrıca telefonlarınızda kullanmadığınız uygulamaları kaldırın kalabalık etmesin her anlamada telefonunuzu etkiliyor ben aldığım tedbirler bu yönde güncellemeyi de yaptım pilde özellikle pek gözle görülür bir artı eksi göremedim hız performans olarak zaten hep aynı.

Telefon muhteşem her anlamda ancak İnsan oğlu doyumsuzdur :) pil konusunda daha iyisini yapsalardı bu telefon çok daha iyi olurdu maalesef bu konuda sorun yaşamaktayız.

Üstte bahsettiğim gibi aldığımız tedbirlere rağmen pil sıkıntısı yaşamaktayız.

Son düzenleme:

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Telefonunuzu şarja takın ardından sağ üst bilidirim bölümde şarj oluyor yazısına tıklayın ardından sağ üst tarafta : üç nokta üst üste ye tıklayın gelişmiş ayarlar tıklayın ikinci satırda hızlı kablolu şarjı yazısını göreceksiniz telefonunuzu şarjdan çıkarın hızlı şarjı kapatın tekrar şarja takın güle güle kullanın ;) telefon normal olarak 1 saatte dolması gerekirken daha geç tam şarj oluyor aynı şekilde daha uzun süre kullanarak karşılığını alacaksınızdır emin olun.

3 saat 4 dakika ekran süresi aldım hocam günlük kullanımda dışarıda iken lte açık parlaklık %75 sadece instagram ve whatsapp kullandım neyi yanlış yapıyorum anlamadım.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
3 saat 4 dakika ekran süresi aldım hocam günlük kullanımda dışarıda iken lte açık parlaklık %75 sadece instagram ve whatsapp kullandım neyi yanlış yapıyorum anlamadım.
Parlaklığı otomatiğe al arka plandaki uygulamaları uyku moduna al 3 saat ekran süresi imkansız ben en kötü kullanımda bile 5 saat ekran süresi alıyorum

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Parlaklığı otomatiğe al arka plandaki uygulamaları uyku moduna al 3 saat ekran süresi imkansız ben en kötü kullanımda bile 5 saat ekran süresi alıyorum
Parlaklık otomatiğe aldığımda gün içerisinde dışarıda olduğum ve güneş olduğu için en parlağa alıyor kendisini ve o zaman 12 silindirli bir motorun benzini emdiği gibi şarjı emiyor telefon

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

İnstagram yok birtek bende onun haricinde oldukça uzun süre oyun oynarım ve grafik isteyen oyunlar pili sömüren oyunları oynarım word of tanks,gunshıp battle,survıvor royale,uçak smilasyonu extreme landins,hitman sniper yazdığım ounlardan en az 2-3 oyunu oynarım en az 2 saat nasıl oluyor bu sorun yaşanıyor anlamıyorum tahminim arka planda izinler bölümünde açık olan bölümleriniz var onları gözden geçirin ayrıca ana ekranda uygulamaları savruk kullanmayın sık kullanmadığınız uygulamaları klasör oluşturun ve olabildiğince klasörde tutun sık kullanılanları 3 5 tane dısarda tutun kesinlikle klasör oluşturun farkı illaki göreceksiniz ayrıca ana ekranda hava durumu v.b onlarıda kaldırın olabildiğince widget kullanma oldukça fazla şarj tüketirler bu yazdıklarımı ben bilhassa kendim bütün kullandığım telefonlarda uygularım şarj konusunda ekonomiyi bu şekilde sağlarım.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Edge paneline basılı tutup sağa doğru sürükle
teşekkürler oldu.

sadece pil konusundan şikayetçiyiz :)
cam ve arka kapağı çok sağlam.birkaç kez yere düşürdüm sadece yan ve alt tarafları ezildi ve çizildi.
oyun oynarken telefon ısınmıyor ama şarj gidiyor
ama internette gezinirken nedense ısınıyor

Son düzenleme:

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
teşekkürler oldu.

sadece pil konusundan şikayetçiyiz :)
cam ve arka kapağı çok sağlam.birkaç kez yere düşürdüm sadece yan ve alt tarafları ezildi ve çizildi.
oyun oynarken telefon ısınmıyor ama şarj gidiyor
ama internette gezinirken nedense ısınıyor
bir şey soracağım bende alacağım inşallah :) malum ekran ve arkası çok çabuk parmak izi alıyormuş. bunu önlemek ve sağlamlaştırmak adına hem dokunmatiğe zarar vermeyen hemde edge yi kapatmayan (kullandıgınız) bir ekran koruyucu vs var mı ?

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
An itibariyle note 8 ve s9+ fiyatları 4500 hepsiburada da. note 8 istememin tek sebebi kalemi diyebilirim. sırf kalemi için geçen seneki modeli almak biraz canımı sıkıyor s9+ a kalem alıp aynı işlevleri görebilir miyim sizce mümkün mü?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
sadece pil konusundan şikayetçiyiz :)ca
bir şey soracağım bende alacağım inşallah :) malum ekran ve arkası çok çabuk parmak izi alıyormuş. bunu önlemek ve sağlamlaştırmak adına hem dokunmatiğe zarar vermeyen hemde edge yi kapatmayan (kullandıgınız) bir ekran koruyucu vs var mı ?
buff almıştım.lakin takmasını beceremedim.hava kabarcıkları oluştu,kenarlarından aralarına toz girdi.titiz biri olduğumdan canımı sıkııyordu.kaldırıp çöpe attım.benim gibi böyle takıntınız varsa hiç boşuna ekran koruyucusu falan almayın derim.benim gibi paranız çöpe gider

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
sadece pil konusundan şikayetçiyiz :)ca
buff almıştım.lakin takmasını beceremedim.hava kabarcıkları oluştu,kenarlarından aralarına toz girdi.titiz biri olduğumdan canımı sıkııyordu.kaldırıp çöpe attım.benim gibi böyle takıntınız varsa hiç boşuna ekran koruyucusu falan almayın derim.benim gibi paranız çöpe gider
Bende kullanmıyorum artık ekran koruyucu falan kenarlardan kalkma yaptı bende tamamen söküp çıkarttım çizilirse çizilsin benim birlikte mezara mı gidecek

lilamanela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İnstagram yok birtek bende onun haricinde oldukça uzun süre oyun oynarım ve grafik isteyen oyunlar pili sömüren oyunları oynarım word of tanks,gunshıp battle,survıvor royale,uçak smilasyonu extreme landins,hitman sniper yazdığım ounlardan en az 2-3 oyunu oynarım en az 2 saat nasıl oluyor bu sorun yaşanıyor anlamıyorum tahminim arka planda izinler bölümünde açık olan bölümleriniz var onları gözden geçirin ayrıca ana ekranda uygulamaları savruk kullanmayın sık kullanmadığınız uygulamaları klasör oluşturun ve olabildiğince klasörde tutun sık kullanılanları 3 5 tane dısarda tutun kesinlikle klasör oluşturun farkı illaki göreceksiniz ayrıca ana ekranda hava durumu v.b onlarıda kaldırın olabildiğince widget kullanma oldukça fazla şarj tüketirler bu yazdıklarımı ben bilhassa kendim bütün kullandığım telefonlarda uygularım şarj konusunda ekonomiyi bu şekilde sağlarım.

Dediklerinizi uyguladığım takdirde sonuç bu oluyor iyi mi kötü mü bilemedim
Screenshot_20180718-212323_Settings.jpg

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Android 8.0 volte açabilen varmı burayı açtım ama telde yine açamadım
Screenshot_20180719-202651_Online İşlem.jpg

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Screenshot_20180719-212651_Software update.jpg

2 ay içinde 3 güncelleme geldi hepside yüksek mb lı güncellemeler hayır olsun samsungtan alışık olmadığımız şeyler ???

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dediklerinizi uyguladığım takdirde sonuç bu oluyor iyi mi kötü mü bilemedimEkli dosyayı görüntüle 45440
Kardeşim budur bunun haricinde daha fazla ekran görüntüsü alabileceğini tahmin etmiyorum bende ortalama 5.30 6 saat ekran görüntüsü alıyorum ama dediğim gibi aktif kullanıyorum oyun oynarken parlaklığı ve benzeri gibi uygulamaları son ayarda kullanıyorum gönül isterdi ki daha fazla ekran görüntüsü alalım ama olan şimdilik bu

İnan661

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar,bende note 8 kullanıcısıyım,benım cıhazımdada ışık sızması dıye adlandırılan şeyden var,benim sorum şu;eğer bu kasada bi açıklıktan dolayı sızma yapıyorsa su geçirmezlik özelliği ortadan kalkmış olmuyor mu?

merhaba arkadaşlar,bende note 8 kullanıcısıyım,benım cıhazımdada ışık sızması dıye adlandırılan şeyden var,benim sorum şu;eğer bu kasada bi açıklıktan dolayı sızma yapıyorsa su geçirmezlik özelliği ortadan kalkmış olmuyor mu?
Bende note8 kullanıcısıyım dün gelen güncellemeden sonra telefon kasmaya donmaya başladı sensörler çalışmamaya başladı tuşlara bastıktan 1 2 saniye sonra etkileşime geçiyor ne yapmam lazımEkli dosyayı görüntüle 45865

Bende note8 kullanıcısıyım dün gelen güncellemeden sonra telefon kasmaya donmaya başladı sensörler çalışmamaya başladı tuşlara bastıktan 1 2 saniye sonra etkileşime geçiyor ne yapmam lazım

Son düzenleme:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Benim telde herhangi bir sıkınti yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180724-153938_Samsung Experience Home.jpg
    Screenshot_20180724-153938_Samsung Experience Home.jpg
    65.5 KB · Görüntüleme: 487

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Bende note8 kullanıcısıyım dün gelen güncellemeden sonra telefon kasmaya donmaya başladı sensörler çalışmamaya başladı tuşlara bastıktan 1 2 saniye sonra etkileşime geçiyor ne yapmam lazım

Benim cihazında sensörleri bozuldu çalışmıyordu servise gönderdim anakart değişti sizdekide aynı sorun olabilir.

Stuperbee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi günler. Size bi' sorum olacaktı;2,3 ay öncesine kadar açıp menülerde geçiş hızı, tıklamada tepki hızı vs. gibi şeyleri arttirdigim,geliştirici seçeneklerini açamıyorum. Telefon hakkında>yazılım bilgileri>ardından yapı numarasına 7 kere bastığımızda açılıyordu ama işlemleri uyguladığımda şifre istiyor. Şifreyi bilen,nereden öğrenebileceğim hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Arkadaşlar iyi günler. Size bi' sorum olacaktı;2,3 ay öncesine kadar açıp menülerde geçiş hızı, tıklamada tepki hızı vs. gibi şeyleri arttirdigim,geliştirici seçeneklerini açamıyorum. Telefon hakkında>yazılım bilgileri>ardından yapı numarasına 7 kere bastığımızda açılıyordu ama işlemleri uyguladığımda şifre istiyor. Şifreyi bilen,nereden öğrenebileceğim hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Google hesabınız ile ilişkilendirilmiş şifre olabilir, denediniz mi ?