Beklediğim performansı alamıyorum gtx 950m i7-6700hq

Bu konuyu okuyanlar

samedfrkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar dizüstü modelim Asus x550vx dm254dc i7 6700hq gtx950m 4 gb ram ve 4gb ekran kartına sahibim pubg veya fortnite oynadığım zamanlarda fps drobu yiyorum 2 yıl olmadı laptobu alalı üniversitede hem mühendislik için hem de oyun için bu laptobu önermişlerdi fakat beklediğim performansı alamıyorum oyun oynarken alt tab yaparken bile sıkıntı çekiyorum modelde mi sıkıntı var acaba yoksa sadece ramden kaynaklanan bir durum mudur ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
4 GB RAM yüzünden kaynaklı bir sorun hocam 8 GB yapın sorun kalmaz.

samedfrkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bi de görev yöneticisinde aniden %100 disk kullanımı gibi bi sıkıntısı da oluyor direk olarak ram ile mi alakalı

---- Mesajlar birleştirildi ----

+görev yöneticisinde arka planda çalışan çok şey gözüküyor ve fazla bilgim de yok acaba gerekli gereksiz olup olmadığını nasıl hallederim

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bi de görev yöneticisinde aniden %100 disk kullanımı gibi bi sıkıntısı da oluyor direk olarak ram ile mi alakalı

---- Mesajlar birleştirildi ----

+görev yöneticisinde arka planda çalışan çok şey gözüküyor ve fazla bilgim de yok acaba gerekli gereksiz olup olmadığını nasıl hallederim
O disk kullanımı sıkıntılı. SSD ile en temizinden çözebilirsin. Bana kalırsa 4 GB RAM + SSD + Windows 10 temiz format ile bilgisayarın uçar.