Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba dostlar. Bu konuda Everest SMW-777 kablosuz mouse'u inceleyeceğim. Biraz kısa olacak. Ama ileride eklemeler yapabilirim. :)

Mouse'u birkaç gündür kullanıyorum. Denediğim bu birkaç günlük süre boyunca deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle şunu bir soru-cevap şeklinde cevaplayayım.

Bu mouse'u kimler almalı / bu mouse kime hitap ediyor?
Bu mouse uygun fiyatlı bir kablosuz mouse. Eğerki 20-30 TL civarında bir bütçeniz varsa ve bu bütçeyle kablosuz mouse almak istiyorsanız bu mouse'u almayı düşünebilirsiniz.

Geçelim deneyimlerime.
  • Mouse'un sol tarafında internet tarayıcısında sayfa ileri ve sayfa geri özelliklerini kullanabilmek için iki adet tuş bulunmakta.
  • Mouse'un orta üst kısmında DPI tuşu bulunmakta. Bu tuş ile 3 farklı DPI yani hassasiyet ayarı yapabilirsiniz. Bu hassasiyet ayarları sırasıyla 800, 1200 ve 1600 DPI'dır.
  • Mouse'da optik sensör bulunmaktadır. Not: Mousepad kullanmanız yararınıza olacaktır. :)
  • Kutusunda 10 metreye kadar 2.4 GHz kablosuz bağlantıyı desteklediği yazıyor.
  • İki adet kalem pil ile çalışıyor.
Eee. O kadar anlattım. Fotoğrafını paylaşmasam olmaz. :)
everest smw 777 kablosuz mouse incelemesi.jpg

Son olarak mouse hakkındaki bir düşüncemi paylaşmak istiyorum. Önceden kullandığım başka bir kablosuz mouse'un pilini 1-2 hafta içerisinde değiştirmek zorunda kalıyordum. Umarım bu mouse'ta pil ömrü çok daha uzun olur.

Bu arada mouse'u kullanmadığınızda kendini pasif moda alıyor ve mouse'un altında açıp kapatabileceğiniz güç düğmesi görevinde bir adet güç düğmesi bulunmakta.

Bu yazıyı sitemden de okuyabilirsiniz. :)
http://halktanbiri.epizy.com/everest-smw-777-kablosuz-mouse-incelemesi/

Son düzenleme:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Akıllarda soru işareti kalabilir ama ben sorularla biraz destekleyeyim konuyu.
  1. Mouse boyutu ufak gibi duruyor gerçekten öylemi?
  2. Plastik malzemesinden memnun kaldın mı?
  3. Yan bölümde pürüzlü bir plastik görüyorum elde kaymayı engelliyor mu yok daha çok terletip kaymasına mı sebep oluyor?
  4. Siyah - yeşil renginden başka modeli var mı?
  5. Uzun kullanımda pil tüketimi ve ani hareketlere tepki vermekte zorlanıyor mu?
Aklıma daha fazla gelmedi :) Emeğine sağlık..

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
  1. Mouse boyutu ufak gibi duruyor gerçekten öylemi?
  2. Plastik malzemesinden memnun kaldın mı?
  3. Yan bölümde pürüzlü bir plastik görüyorum elde kaymayı engelliyor mu yok daha çok terletip kaymasına mı sebep oluyor?
  4. Siyah - yeşil renginden başka modeli var mı?
  5. Uzun kullanımda pil tüketimi ve ani hareketlere tepki vermekte zorlanıyor mu?
1) Mouse boyutunun çok ufak olmadığını söyleyebilirim. Ele oturan bir yapısı var. Bir arkadaşım sormuştu. Mouse'un sol tarafındaki sayfa ileri-geri tuşlarına elin değmiyor mu diye. Kullanımda elimin hiç o tuşlara değmediğini söyleyebilirim.

1.jpg
2) Plastik malzemesini fiyatına göre değerlendirmenin doğru olacağını düşünüyorum. Üst kısımdaki plastik kısım kaymayı önlüyor ancak çok olmasa da biraz leke tutuyor.

3) Aslında mouse'u tutuş şeklinin bunu etkileyeceğini düşünüyorum. Eğer ki avuç içine tam oturtarak kullanılırsa hiç sorun olacağını düşünmüyorum. Ama şu ana kadar elimden kaymadığını söyleyebilirim. Mouse, şekil olarak elin rahat tutmasını sağlayacak şekilde yapılmış.

4) Evet. Siyah renginden başka renk seçeneği de var. Aşağıdaki resimdeki gibi kırmızı-siyah şeklinde renk seçeneği de bulunmakta.
1531233180976.png

5) Mouse'un uzun kullanımda pil tüketimi hakkında şu an için bir bilgi veremeyeceğim. Nedeni ise birkaç gün kullanmak ile pil performansının nasıl olacağı hakkında bilgi edinmiş değilim. Umarım pil ömrü beni üzmez. İlerleyen zamanlarda mouse'un pil kullanımı ile ilgili bilgi verebilirim.

6) 5. sorunuzdaki yazdığınız ikinci sorunuzu 6. maddede cevaplamak istedim. :) Mouse'un ani hareketlere tepki vermekte zorlanmadığını söyleyebilirim.

Mouse'un kkutusu şu resimdeki gibi:
1531232181861.png

Mouse'un alttan görünümü ise aşağıdaki gibidir. İki adet kalem pil ile çalışıyor.
1531233460306.png

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
ışık koysalarmış üstüne bide vazgeçilmez olurdu ışıkları var diye
en iyisi bütçeyi arttırıp Gamepower Bane Gaming Optik Mouse Usb - Siyah Fiyatı
bu mausu almalı hem abartısız hem driverli hem mükemmel
Şahsen ışıksız olması benim için daha iyi bir seçim. Nedeni ise geceleri ışıktan rahatsız olabiliyorum. :)

Bu arada benim bu konuda incelediğim mouse ile linkteki mouse çok farklı iki mouse. Benim incelediğim mouse 20-30 TL civarında satılan uygun fiyatlı bir kablosuz mouse. Sizin verdiğiniz linkteki mouse ise 70TL civarı ve kablolu bir mouse.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Şahsen ışıksız olması benim için daha iyi bir seçim. Nedeni ise geceleri ışıktan rahatsız olabiliyorum. :)

Bu arada benim bu konuda incelediğim mouse ile linkteki mouse çok farklı iki mouse. Benim incelediğim mouse 20-30 TL civarında satılan uygun fiyatlı bir kablosuz mouse. Sizin verdiğiniz linkteki mouse ise 70TL civarı ve kablolu bir mouse.
demek istediğim insanlar ışıklı mouseleri daha çok seviyor yani ekleselermiş daha çok para kazanabilirlermiş demek istedim

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
ışık koysalarmış üstüne bide vazgeçilmez olurdu ışıkları var diye
en iyisi bütçeyi arttırıp Gamepower Bane Gaming Optik Mouse Usb - Siyah Fiyatı
bu mausu almalı hem abartısız hem driverli hem mükemmel
Mesaj atmak için mesaj atmasanız birde keşke :/ Hiç alakası olmayan bir mouse önerisi olmuş. Birincisi katıksız Çin malı bir mouse ve daha önce daha iyi yazılım görmediğiniz için size iyi gelmiş. Diğer bir konu incelenen ürün bir laptop mouse ayarında ve kablosuz. Kablosuz bir mouseda ışığın ne işi var hemde 30TL'ye satılan bir üründe?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Şuan Hepsiburada'da 30 lira bende almayı düşünüyorum.