Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Selamun aleykğm öncelikle.
Ben işlemcinin içindekş dahili intel hd graphics 3000p. Ekran kartına bir monitör takacağım.
Bios tan entegre grafiği falan açacağım daha zaten.

Benim bi monitörü entegre ekran kartına diğer moniörü harici ekran kartına takmamın sistem performansı veya oyunlardaki fps te etkisi olur mu?

- Amd radeon rx 460 2Gb
- intel xeon e3 1245

mustafaylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
37
İki ayrı ekran kartından aynı anda görüntü alınabiliyor mu? Bundan eminseniz iki ayrı GPU kullandığınız için işlemci dorbağazına girmedikçe ciddi bir performans kaybı olmayacağını düşünüyorum.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
İki ayrı ekran kartından aynı anda görüntü alınabiliyor mu? Bundan eminseniz iki ayrı GPU kullandığınız için işlemci dorbağazına girmedikçe ciddi bir performans kaybı olmayacağını düşünüyorum.
Rx 460 ile gta 5 teyken işlemci kullanımı %60. Kullanabildiğime eminim. Performans kaybı yaşanır mı

mustafaylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Rx 460 ile gta 5 teyken işlemci kullanımı %60. Kullanabildiğime eminim. Performans kaybı yaşanır mı
Ciddi bir performans kaybı olmayacağını düşünüyorum. GPU' lar ayrı olduğu için etkinlenmeyeceklerdir. İşlemciniz besleme yapabildiği sürece sorun olmayacaktır.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ciddi bir performans kaybı olmayacağını düşünüyorum. GPU' lar ayrı olduğu için etkinlenmeyeceklerdir. İşlemciniz besleme yapabildiği sürece sorun olmayacaktır.
Eyvallah dostum yardımın için. sanki bir performans düşüşü sezdim oyunlarda lakin 2. ekran kartını devre dışı bırakıncada aynı performans ile karşılaştım. gta 5 te high ayarlarda 60fps ye düştüm diye fps m düştü sanmam ayrı kekoluk benimde xd

ama yinede tam emin olamadım. bilen birisi daha yardımcı olabilirse kafamda hiç soru kalmaz şimdiden mustafaylcn ve yardım edenlere teşekkür ederim

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Sıkıntı çıkacağını zannetmem kullanan bir yakınım var, laptopla kullanıyor monitörü.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bir miktar düşecektir elbet.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bir miktar düşecektir elbet.
Ö
Sıkıntı çıkacağını zannetmem kullanan bir yakınım var, laptopla kullanıyor monitörü.
Arkadaşlar kesin bilgi fps e etki ediyor.

Fps im 94 ken monitörü takınca 92 oldu.