Söyle Rahatla

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
kız babası olmak zor iş evde 3 kız düşünün hazırlanma sürelerini yarabbi sen yardım et

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Siyasetten sonra değiştin, daha farklı davranmaya başladın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Birileri kazanamayacağını anlayınca undergraound işlere başvurmaya başladı. Ama fark etmez, yinede biz kazanacağız.
Sokaklar karışır gibi geliyor bana inşallah olmaz. Benim gördüğüm tabloda o tarafın bazı seçmenleri kendi taraflarına oy vermeyenlere dinsiz , vatan haini diyor.
Fakat bilmiyorlarki müslüman birine kesin bir delil olmadan dinsiz dersen o laf kendine döner kendin kâfir olursun. Nasıl yaşarsa yaşasın. Harama bu helaldir gibi absürt işler yapılmadıkça dinden çıkmak zor.
Bizim milletimize ciddi bir din eğitimi verilmesi gerekiyor.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Sokaklar karışır gibi geliyor bana inşallah olmaz. Benim gördüğüm tabloda o tarafın seçmenk kendi taraflarına oy vermeyenlere dinsiz , vatan haini diyor.
Fakat bilmiyorlarki müslüman birine kesin bir delil olmadan dinsiz dersen o laf kendine döner kendin kâfir olursun. Nasıl yaşarsa yaşasın. Harama bu helaldir gibi absürt işler yapılmadıkça dinden çıkmak zor.

Hem normal eğitim hemde din eğitimi şart. Ateist olmama rağmen, Kuranı kerim de, ölünün arkasından küfür etmek. Bir delil olmadan bir müslümana dinsiz, kâfir demek. Asker,koruyucu gibi olmadan veya devleti için kendisini feda etmeyen birisi haricinde bir parti destekçisi olan bir kişi öldüğünde şehit sayıldığına dair bir bilgi olmadığını biliyorum. Acaba benim bildiğim mi yanlış, yoksa onların gerçekten bilmeyipte, biliyorum demeleri mi? :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Siyaset bozmadı aslında, ben kendim bıraktım. Bırakmasaydım eğer hemen hemen bir çok kişi tatile çıkacaktı :D Dedim ki en iyisi ben tatile çıkayım :D
Daha uzun tatile çıkman gerekiyor. Bu tatil pek yaramamış gibi görünüyor kendine gelmen gerek. :)

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Sokaklar karışır gibi geliyor bana inşallah olmaz. Benim gördüğüm tabloda o tarafın bazı seçmenleri kendi taraflarına oy vermeyenlere dinsiz , vatan haini diyor.
Hakikaten inşallah 80 öncesi gibi olmaz.

Siyaset bozmadı aslında, ben kendim bıraktım. Bırakmasaydım eğer hemen hemen bir çok kişi tatile çıkacaktı :D Dedim ki en iyisi ben tatile çıkayım :D
Benimde aynını yapmam lazım kafamda bayram sonrası gelmek vardı seçimi bekleyemedim.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Hakikaten inşallah 80 öncesi gibi olmaz.

Benimde aynını yapmam lazım kafamda bayram sonrası gelmek vardı seçimi bekleyemedim.

İmakan varsa en iyisi yurt dışına çıkmak, şuanda Türkiye'de yaşanmaz.

Reaksiyon puanı
5,172
Daha uzun tatile çıkman gerekiyor. Bu tatil pek yaramamış gibi görünüyor kendine gelmen gerek. :)

Sadece benim değil, bizim gelmemiz gerekiyor, bilmediğin farklı şeyler de var :)
Siyaset sanalda gerçekten çok can sıkıcı. Herkes dilli düdük olmuş aynı şeyleri tekrarlıyor. Her şeyi ben bilirim , benim gördüğümü onlar göremiyor düşüncesine kendilerini o kadar kaptırmışlar ki, kimseyi dinlemiyorlar. İnandıkları partinin başkanı hangi görüşteyse bu insanlarda aynı görüşte. Neredeyse yorumlama kabiliyetleri %0 ın altına düşmüş durumda. Aslında bu durum gerçek hayattada çok farklı değil. Bence ömrü boyunca hep aynı partiye oy vermiş bir insan sorgulama vasfını kaybetmiştir. Çünkü hiçbir insan bir başkası ile %100 aynı görüşte olamaz bu insanın doğasına aykırıdır. Ha bide bu insanlara sen kendi partini eleştiremiyorsun dediğimizde bize verdikleri cevap benim parti başkanım şurada hata yaptı burada hata yaptı diye başlayan 3 5 cümle olur. Emin olun aynı soruyu parti başkanına sorsak onun vereceği cevapta 3 aşağı 5 yukarı aynı olur. Ben diyorum ki bu Türk halkının %85inin beyni siyaset ile yıkanmış, ama kime diyorum ...

Not:Siyaset içerir ama siyasi görüş içermez!!!

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
@F1kan valla abi duy bunları biz yapamıyoruz.

O, İsveç'e gidecek hayırlısıyla :) Bedelliye denk gelseydim bedelli yapıp yurt dışına çıkacaktım ama yaşdan tutmadı için şubatta askere gidip geldiğimde sözlümle evlenip, yurt dışında yaşama planımız var. Tek sıkıntımız biraz birikimdi fakat onuda hallediyoruz, hayırlısı demek lazım :D Yoksa o birikimi türkiyede gömeriz, elimizde bir şey kalmaz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şuan için yaşanmaz ama gelecek için umutluyum...

Bugün de geleceğimizi çürütenlere sövüp, içelim :)

" Evet. Belki umudum kalmadı geleceğimizden, ama asla pişman olmadım geçmişimizden "

Nazım HİKMET.

Son düzenleme:

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
@F1kan valla abi duy bunları biz yapamıyoruz.

İsveççe dilini 2 aya hallederim. 24 haziranda bekledğim sonucu alırsam 4 elle sarılırım bu ülkeye. Baktık düzen değişmez, en kısa süre de İsveçe geçerim. Kalan eğitimimi orda tamamlarım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İsveççe dilini 2 aya hallederim. 24 haziranda bekledğim sonucu alırsam 4 elle sarılırım bu ülkeye. Baktık düzen değişmez, en kısa süre de İsveçe geçerim. Kalan eğitimimi orda tamamlarım.
En sonunda başka ülkelere göç etmeye zorlayacaklar. Hatta zorlanıyoruz da diyebiliriz.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
En sonunda başka ülkelere göç etmeye zorlayacaklar. Hatta zorlanıyoruz da diyebiliriz.

Ülkeden göç edince de yine terörist ilan edileceğiz ama olsun :D En azından gittiğimiz yerde terörist ilan edilmeyiz :D

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Süper moderatör hazretlerine mesaj yazmak, özel mesaj yoluyla rahatsız etmeye giriyormuş, ceza veririm diye tehdit ediyor bir de. Karşılıklı 3 er mesaj yazdık sadece. Heryer kral dolmuş. Nasıl bir forum burası?

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Allah mesut etsin abi imkanın varsa git.Burayı unutma.:):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...