Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Örnek 6100'lük fiyatı ile rekabetçi olmaktan çok uzak. Açık konuşayım Apple'ı hiç sevmem. Ama X'e kötü demedim sanırım hiç (güvenemiyorum kendime demiş de olabilirim. :D) çöp on kamerası ve kutu içeriği dışında eksiği yok. Fakat fiyat haddinden çok daha fazla.
Fiyatı fazla ama bu aslında biraz Türkiyenin şartları mesela avrupa'da 1150 € civarı bir fiyata sahip ve insanların gelirine göre aşırı ulaşılmaz birşey değil. Ama S8 700 € , S9 900 €, Mate 10 Pro ise 750 € civarı, yani yine biraz fazla kaçıyor ama Türkiyedeki kadar değil.

Son düzenleme:

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Yıllardır apple kullanırım arada s8 note 7 ve şuan x ile beraber note8 kulanıyorum samsung un bence en iyi telefonu note serisi diyebilirrim apple ios ile beraber uygulamalar daha güzel çalışıyor mesela note 8 de arada insigram göçüyor apple kızıyorum hızlı şarj var diyor ama ayrı alıyorsun apple pen vsvs ama samsun note serisinde herşey mümkün özellikle hızlı şarj ve spen bence 10 numara bizim ülkemizde biraz marka fanlığı var buda pahalı olmasından sanırım yani note 8mden şuan 800 900 tl pahalı ama insanlar şunu dedediği sürece ooo iphone x mi ooo x mi o gibi buda insanlarda istek uyandırıyor telefonu telefon gibi kullanmak isteyenler bence note 8 tercih edenler ama hava olsun isteyenler x terçih ediyor x i genellikle çantamda taşır oldum note 8 kullanalı

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yıllardır apple kullanırım arada s8 note 7 ve şuan x ile beraber note8 kulanıyorum samsung un bence en iyi telefonu note serisi diyebilirrim apple ios ile beraber uygulamalar daha güzel çalışıyor mesela note 8 de arada insigram göçüyor apple kızıyorum hızlı şarj var diyor ama ayrı alıyorsun apple pen vsvs ama samsun note serisinde herşey mümkün özellikle hızlı şarj ve spen bence 10 numara bizim ülkemizde biraz marka fanlığı var buda pahalı olmasından sanırım yani note 8mden şuan 800 900 tl pahalı ama insanlar şunu dedediği sürece ooo iphone x mi ooo x mi o gibi buda insanlarda istek uyandırıyor telefonu telefon gibi kullanmak isteyenler bence note 8 tercih edenler ama hava olsun isteyenler x terçih ediyor x i genellikle çantamda taşır oldum note 8 kullanalı

Note8 kullandim yeni sattim hatta x aldim sadece tek bir seye kizarak güncelleme gelmiyor. Bu sorunu cozmedikleri muddetcede ben kisisel olarak almam oreo guncellemesi bile yeni geldi agustosta cikti oreo dusunmek lazim yoksa telefon guzeldi ama yazilim guncellemesi guvenlik guncellemeleri malesef aylarca bekletiyor.

harun272

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Note8 kullandim yeni sattim hatta x aldim sadece tek bir seye kizarak güncelleme gelmiyor. Bu sorunu cozmedikleri muddetcede ben kisisel olarak almam oreo guncellemesi bile yeni geldi agustosta cikti oreo dusunmek lazim yoksa telefon guzeldi ama yazilim guncellemesi guvenlik guncellemeleri malesef aylarca bekletiyor.

Ben bunun sebebini şuna bağlıyorum samsung her model için güncellemeleri optimize ediyor yani note serisi ne ayrı s serisine ayrı a serisine ayrı şeyilde uyarlanarak dağıtılıyor. bir çok değişiklik yapılarak sebebi budur bence x kullanırken note 8 i arattırmıyor değil :)

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Telefonun çentiği sizi rahatsız ediyor mu ? Merak ediyorum

aksine çok karizma ve diğer telefonlardan ayırt edici duruyor X kullandığını biliyorsun 5 km uzaktan elindekinin X olduğu anlaşılıyor :D ayrıca kullanışlı çentik olmayıp da orası diğer telefonlar gibi dümdüz olsaydı general mobileden casperden ne farkı olacaktı

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Ben bunun sebebini şuna bağlıyorum samsung her model için güncellemeleri optimize ediyor yani note serisi ne ayrı s serisine ayrı a serisine ayrı şeyilde uyarlanarak dağıtılıyor. bir çok değişiklik yapılarak sebebi budur bence x kullanırken note 8 i arattırmıyor değil :)

Malesef benimde isime gelmedi bu durum destek beklemek sıkıcı oluyor apple in isi daha kolay tabi bu konuda az urun iyi destek kesinliklede apple daha iyi veya samsung demiyorum ikiside guzel telefonlar

baygün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ıphone x'i arabistandan aldım ocak ayında telefon o sıralar türkiyede 6000 tl idi. ben oradan 4300 tl ye aldım. 80 tl ye de kablosuz şarj aleti aldım. şı an hiçbir sıkıntısı yok gayet şık bir telefon. 170 tl yede açtırdım yurtdışından almayı düşünen arkadaşlar varsa oradan alsınlar şimdi fiyatları dahada düşmüştür.

tong jin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
HuaWei Honor10 telefonu bugün İngiltere-Londra'da lansman yapmıştır.Honor10' un yakın zamanda Türkiye'ye geleceğini umuyoruz.Telefonun Türkiye'deki satış fiyatını doğru tahmin eden takipçilerimiz Hua Wei şirketi tarafından hediyelendirilecektir.

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Bu servislerde 20 iş günü dolunca kullanıcı hatası bile olsa yenisini vermek zorundalar mı? bilen var mı beyler.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Merhaba arkadaşlar,

Babamın iPhone X'u durduk yerde uyarı tonu gibi bir sesle ötüyor, bir süre sonra kendi kendine duruyor. Ne yaptıysak çözemedik. Çaldığı sırada ekranda herhangi bir uyarı ya da bildirim olmuyor.

Daha önce başına gelen oldu mu? Olduysa çözümü nedir? Kronik bir sıkıntı mı?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Merhaba arkadaşlar,

Babamın iPhone X'u durduk yerde uyarı tonu gibi bir sesle ötüyor, bir süre sonra kendi kendine duruyor. Ne yaptıysak çözemedik. Çaldığı sırada ekranda herhangi bir uyarı ya da bildirim olmuyor.

Apple destekten de ses çıkmadı...

Buradan ilgilenmeyen arkadaşlara da teşekkürler.

Buraya iphone'la ilgili sorun yazmak günah sanırım kimse cvp vermiyor...

Daha önce de 6/6s kullanıcılarından yardım istedik, başka bir durumla ilgili, onlar da 'aşırı ilgili' davranmıştı sağolsunlar...

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yaz yaz beni de yaz :p

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar,

Apple destekten de ses çıkmadı...

Buradan ilgilenmeyen arkadaşlara da teşekkürler.

Buraya iphone'la ilgili sorun yazmak günah sanırım kimse cvp vermiyor...

Daha önce de 6/6s kullanıcılarından yardım istedik, başka bir durumla ilgili, onlar da 'aşırı ilgili' davranmıştı sağolsunlar...

Eminim ayni soruna sahip kullanicilar bu sorununuzu gorup yardim edeceklerdir bu tarz sitem etmeye pek gerek yok. Amacim polemik degil yanlis anlamayin.
Bu arada ses nasil bir ses? Mesela gecenlerde mackolik uygulamasindan bi sinyal sesi geliyodu arkadasimin nerden geldigini anlamadik hatta radyoyu falan kapattik megersek mackolik uygulamasinda sikinti varmış. Herhangi bi programdan geliyo olabilir bi kontrol edin istersenjz.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Eminim ayni soruna sahip kullanicilar bu sorununuzu gorup yardim edeceklerdir bu tarz sitem etmeye pek gerek yok. Amacim polemik degil yanlis anlamayin.
Bu arada ses nasil bir ses? Mesela gecenlerde mackolik uygulamasindan bi sinyal sesi geliyodu arkadasimin nerden geldigini anlamadik hatta radyoyu falan kapattik megersek mackolik uygulamasinda sikinti varmış. Herhangi bi programdan geliyo olabilir bi kontrol edin istersenjz.

Eyvallah cevap verip ilgilenmeniz yeterli, benim yukarıdaki sitemim de tam buna yönelikti zaten. Şuraya "iPhone pahalı" yazsam 45bin gereksiz mesaj yağardı, iş yardımlaşmaya gelince SDN'nin Apple forumundan maalesef verim alamıyorum...

Söylediğiniz şekilde bütün uygulamaları denedim ama faydası olmadı. Apple destek servise yönlendirdi henüz götüremedik ama sorun çözüldüğünde buradan tekrar paylaşacağım son durumu.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Eyvallah cevap verip ilgilenmeniz yeterli, benim yukarıdaki sitemim de tam buna yönelikti zaten. Şuraya "iPhone pahalı" yazsam 45bin gereksiz mesaj yağardı, iş yardımlaşmaya gelince SDN'nin Apple forumundan maalesef verim alamıyorum...

Söylediğiniz şekilde bütün uygulamaları denedim ama faydası olmadı. Apple destek servise yönlendirdi henüz götüremedik ama sorun çözüldüğünde buradan tekrar paylaşacağım son durumu.

Gelen sesi kaydetip koysan daha anlasilir olur ve yardimci olunabilir

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Burası apple düsmanı bir site adminleri de dahil donanımhabere falan yaz ordan yardimci olurlar

onrtrkgl

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bende yeni aldım biraz ısınıyor iki tane anakart mış içinde diye duydum ve bu anakartlar üst üste konmuş o nedenle ısınıyomuş doğrumu başka bu sorunu yaşayan varmı

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bende yeni aldım biraz ısınıyor iki tane anakart mış içinde diye duydum ve bu anakartlar üst üste konmuş o nedenle ısınıyomuş doğrumu başka bu sorunu yaşayan varmı
Ne yaparken isiniyor? Gunluk kullanimda isinmasi pek normal degil. Sarjdayken oyun vesayre oynarsaniz o zaman isinabiliyor ama gunluk hayatta rahatsiz edici boyutta isindigina denk gelmedim daha.

Bataryadan memnun musunuz

Bataryadan cok memnunum. 1 gunu rahatlıkla cikariyor bayada kullaniyorum oyle soyliyim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Öncelikle telefon çok kalın ikide ayrı pili var. Cihazın kasasıda zaten çok sıkışık bir yapıya sahip.
Burada da gördüğünüz gibi. Biraz çabuk ısınmasını normal gibi görüyorum. Belki yazılımla düzeltilebilir.

HH_87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar ekran süresi ve bekleme süresi ne kadar alıyonuz ?

birolalıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
aldıktan 2 3 gün sonra çizildi her tarafı kılıfsız kullanmayın.

whitestone.ba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
X ile 8 plus arasında çok kalmıştım ama sonunda 8 plustan yana kullandım tercihimi. Video izlerken tam ekran izlemenin keyfi başka [emoji1]

Mtnkts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar şuan note 8 kullanmaktayim note 8 almadan da x ile note arasında kalıp note 8 almıştım. Note Dan çok memnunum ama bi yandan da acaba x e geçsem mı diye düşünüyorum. Note aşırı hızlı gerçekten ve telefonda eksik tek şey stereo hoparlör. Sırf Apple ekosistemini denemek için x e şans vermek istiyorum ne dersiniz note kullanıp x e geçen arkadaşlar sizce pișman olur muyum? Bir de malum fiyatlar uçtu tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı uygun fiyatlı Yurt dışı telefonu da olabilir garantiye takılan biri değilim pek.