Siemens bosch çamaşır makinesi

Bu konuyu okuyanlar

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
1 ay sonra yeni eve tanışanacağım. Bütün beyaz eşyaları yenileyeceğiz. Şuanki evde bir Siemens çamaşır makinesi var. 20 senedir kullanıyoruz. Hala sorunsuz çalışıyor. Ancak yeni makine alacağız haliyle yine Siemens-Bosch düşünüyoruz.

WM14T6HSTR sizce bu model iyi midir çamaşır makinesi için. Ve almanya üretimi mi? Başka önerileriniz varsa alabilirim Bu arada makinenin dış görünü önemli değil. Çamaşır odasında duracak

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kaç kilo kaç sıkma hızında arıyorsunuz, şahsen ben de samsungdan vazgeçmeyen biriyim beyaz eşyada :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çamaşır makinasında Arçelik dışında kiler macera olur al Arçelik rahat et.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Valla hepsini aynı yerden alacağımız için Siemens düşünüyoru•çz. Samsungun modelleri gerçekten çok iyi duruyor ancak çevremizdekiler hiç memnun değil

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
siemens'e atlama garanti bitince kazık arızalar yapıyor Arçelik'ten şaşma bayisi ile muhabbeti iyi yap sıfır sorun.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
çamaşır makinasında Arçelik dışında kiler macera olur al Arçelik rahat et.

Kesinlikle katılıyorum, her ne kadar KOÇ dan hazetmesem de ( sanki diğerleri ne kadar milli) ocak ,fırın hariç tüm eşyalarım Arçelik 7 yıl garantili aldın alıyorum. Bosch ,ariston marka satıyor servisler ne yaptıklarından habersiz.( Bosch klima,buzdolabı çok sıkıntı yaşadım.)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ariston ve howeer filan sakın alma, servisleri olmadık yerlerden masraf çıkarıyolar ve garantinin bi anlamı kalmıyor!!!

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Arçelik - Siemens karşılaştırması Şahin- BMW karşılaştırması gibi bir şey. Arçelik, Siemens'in yanında nedir ki? Alacaksan Siemens alacaksın. Bir buzdolabı 10 yıl sıfır arıza ile çalışabilir mi 6 defa taşınmasına rağmen? Almanya menşeili ama Türkiye- Gebzede üretimi yapılıyor lakin kaliteden ödün vermiyor. Tercihin için düşünmen bile mantıksız diyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arçelik - Siemens karşılaştırması Şahin- BMW karşılaştırması gibi bir şey. Arçelik, Siemens'in yanında nedir ki? Alacaksan Siemens alacaksın. Bir buzdolabı 10 yıl sıfır arıza ile çalışabilir mi 6 defa taşınmasına rağmen? Almanya menşeili ama Türkiye- Gebzede üretimi yapılıyor lakin kaliteden ödün vermiyor. Tercihin için düşünmen bile mantıksız diyorum.
ne biçim Türk'sün? Türkiye'nin en iyi markası Arçelik varken yabancı alınmazArçelik daha kaliteli daha iyi servisi var siemens çamura yatıyor garanti bitince pahalı arızalar yapıyor.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Yakınlarım da gerçekten arçelikten memnun. Fiyatları da cidden çok makul. Evin tüm beyaz eşyalarını yenileyeceğimiz için fiyatın makul olması da önemli. Ama dediğim gibi 20 senelik hala taş gibi siemens makine var. Arçeliğin kalitesinden şüphelihim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Yakınlarım da gerçekten arçelikten memnun. Fiyatları da cidden çok makul. Evin tüm beyaz eşyalarını yenileyeceğimiz için fiyatın makul olması da önemli. Ama dediğim gibi 20 senelik hala taş gibi siemens makine var. Arçeliğin kalitesinden şüphelihim
o kalite 20 yıl önceydi artık siemens servisleri kazıkçı garanti biter bitmez mortluyor Arçelik daha kaliteli siemens batışta.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Hocam evimizde Samsung EcoBubble mıdır nedir öyle model bir çamaşır makinası var. Görünümü falan güzel, modları falanda tabi annem kullanıyor ama söylediğine göre güzel. Ancak çok ses çıkartıyor ve bazen yerinde hopluyor gibi. Düz zeminde duruyor bu arada makina, durduğu yerdede sıkıntı yok ama böyle, aklınızda olsun Samsung düşünürseniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
çamaşır,bulaşık,derin dondurucu,buzdolabı,tv Arçelik müzik seti Grundig telefon maxi plus5 ve gt-s5360 dönüşümle...
2016-07-26 17.30.08.jpg

pc crea...
2017-06-27 18.35.45.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Çamaşır makinesi olarak Elektrolux marka Made İn EU olana bakın derim.

Voodoo00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arçelik almayın motorunu artık çinde üretiyo siemens yada bosch alın ayrıca WM14T6HSTR modeli en çok satan modelidir. memnun kalırsın emin ol. arçelik=çöp

Resulcoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arçelik dışnda düşünmüyoruz...

Bu arkadaş marka çığırtkanlığı yapıyor siemens öneren bi arkadaşa sen nasıl Türksün diye çıkışıyor

Ben 6 senedir siemens fırın buzdolabı ve çamaşır makinesi kullanıyorum geçenlerde fırınınızda üretimden kaynaklı problem var parça değişmemiz gerekiyor diye aradılar geldi servis sökemediler parçayı derken size şu modeli ücretsiz öneriyoruz isterseniz üst modelde farkını verirseniz alabilirsiniz benim fırın beyazdı önerdiği modelin krom olanını aldım 150 tl farkıda sizden almıyoruz dediler ve fırına 3 yıl garantiyi artı 150 tl verseydim 7 yıla çıkartacaklarını söylediler ve bu hakkım hala devam ediyor şimdi ben bu markayı nasıl bırakıp başka bi marka makina eşya alabilirim

Eve geçenlerde kayınvalidem kızına bulaşık makinesi aldı 1 sene dolmadan dokunmatik tuşu bozuldu alırken uyardım ama bizim millette bi vestel bi arçelik hayranlığı var ben almam arkadaş yerli diye evime kalitesiz mal sokmam aslında çok da kalitesiz değil ama işimi şansa bırakamam

Ve şunada katılmıyorum arçelik vestel ucuz değil bilmenizi isterim

---- Mesajlar birleştirildi ----

arçelik dışnda düşünmüyoruz...

Bu tip arkadaşlar her forumda var tv alırkende aynı oldu illa x marka paralı elemanı olsa budenli mücadele vermez

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kardeş sen de vur dediysek öldür demedik, vestel servisi o kadar da berbat değil ama ben daha çok samsung üzerine beyazeşya düşünürüm. şuana kadar ne ürünlerde ne de serviste bi sıkıntısını yaşamadım samsungun. samsungtan sonra vestel ilk tercihim beyazeşya ve küçük ev aletlerinde...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
21 yıllık evliyim ve 21 yıl önce tüm beyaz eşyayı bosch aldım daha hiçbirinde tık yok çok şükür. Arçelik vestel alıp macera arama ve milli duygulardan bahsedenlere inat yerli alma ne çektiysek milli diyenlerden çektik sonuçta hepsi devlete kdv veriyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
artık o boschmosch hepsi bozdu daha çok vergi koyucaklar yabancılara sadece yerliler kalıcak alınan her yabancı işsizliğei artırıyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
yerli varken ithal alanlar vatan hainidir.
Yerli markayı savunan arkadaşların tuşlarına vurduğu bilgisayar da HP, Samsung, Dell, Asus, Lenovo, Acer vs... Anladınız onu.

20 yıl öncesinin Bosch parçaları da araştırırsanız Siemens olduğunu görürsünüz. Alt marka olarak girişimleri vardı bir dönem. Sonra ayırdılar gerçi yollarını.

Teknolojimerakı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sanırım siemens alacağım ancak bu model türkiye üretimi mi alman üretimi mi. Bilgisi olan varsa sevinirim