Bu konuyu okuyanlar

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı fiyat aralığından dell ile birçok marka (özellikle asus, lenovo) karşılaştırıldığında bu forumda şöyle bir izlenim seziliniyor. "DELL CANDIR! GERİSİ HEYECAN..."

Benim bu konuyu açmamda ki sebep dell firmasını yermek değil sadece bu şekilde övülen firma hakkında daha çok bilgi sahibi olup, alacağım ürünleride bu doğrultuda gözden geçirebilmektir.

Amacıma gelecek olursam 3.500₺ civarında bir oyun laptop'u almayı düşünüyorum. (özellikle pubg vs. için) sorduğumda genellikle dell firması öneriliyor. Rakipleri ise bazen fiyatlarına göre özellikleri dell den daha yüksek olmasına rağmen göz ardı ediliyor ve önerilmiyor.

Kısacası Nedir bu "DELL" sevdası? sebeplerini öğrenebilir miyim? ve belirttiğim fiyat ortalamasında model önerebilir misiniz? (Extra olarak Dell 7577 modeli ile 7567 arasındaki farklar nedir?)

Şimdiden çok teşekkür ederim...:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Baya bir araştırarak Eylül 2017'de 7567'nin 7700HQ ve 1050Tİ olan modelini aldım. Geçen ay bozuldu. Aradım böyle böyle diye anlattım. Koç sistemi arayın sizi yönlendirecek dediler. Aradım paketledim kargoya verdim herşeyin tamamlanıp cihazın bana ulaşması sadece 1 hafta sürdü Anakart değişti ve benden kargolama ücreti dahil 5 kuruş dahi alınmadı. Bu yüzden Dell'i önerebilirim ben mesela.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dell önermemizin nedeni o fiyata yakın ürünlere kıyasla daha iyi olması. Kasa kalitesi, soğutma performansı gibi sebepler bunların içinden en önemli 2 tanesi. O fiyatta başka modellerde + olarak SSD olabiliyor ama bunun için kasa veya soğutmadan ödün vermek anlamsız bu yüzden öneriyoruz. Servisi de iyi üstelik. Yazılım olarak da desteği güzel markanın. Ayrıca ben kendim kullandığım için herhangi bir sorunda daha net müdahale edebiliyorum.

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dell önermemizin nedeni o fiyata yakın ürünlere kıyasla daha iyi olması. Kasa kalitesi, soğutma performansı gibi sebepler bunların içinden en önemli 2 tanesi. O fiyatta başka modellerde + olarak SSD olabiliyor ama bunun için kasa veya soğutmadan ödün vermek anlamsız bu yüzden öneriyoruz. Servisi de iyi üstelik. Yazılım olarak da desteği güzel markanın. Ayrıca ben kendim kullandığım için herhangi bir sorunda daha net müdahale edebiliyorum.

Ben Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 modelini almayı düşünüyorum. Sizinde belirttiğiniz gibi SSD mevcut değil. Bunu alıp ssd eklemek mümkün mü? Garanti kapsamında bu işlemi yapabiliyor muyuz? Sizce bu model 3.500₺ fiyat ortalamasına göre ne kadar uygun?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Baya bir araştırarak Eylül 2017'de 7567'nin 7700HQ ve 1050Tİ olan modelini aldım. Geçen ay bozuldu. Aradım böyle böyle diye anlattım. Koç sistemi arayın sizi yönlendirecek dediler. Aradım paketledim kargoya verdim herşeyin tamamlanıp cihazın bana ulaşması sadece 1 hafta sürdü Anakart değişti ve benden kargolama ücreti dahil 5 kuruş dahi alınmadı. Bu yüzden Dell'i önerebilirim ben mesela.
Tecrübeni paylaştığınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Garanti dışına çıkmadan SSD, RAM ve HDD değişimi yapabilirsiniz merak etmeyin. Alır almaz SSD takmanız mümkün yani.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ne olarak daha iyisi? Genel özellik olarak daha iyisini bulabilirim. Daha iyisinden kastınız nedir?
Daha iyi malzeme kalitesine sahip, Daha güçlü ekran kartı , işlemci serisine sahip ve daha iyi teknik servis hizmeti sunan firmanın ürünü maalesef o fiyat segmentinde yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aytaç Abi(Fragger) ile görüştüm kendisi bildiğin üzere orada çalışıyor zaten. Kendisi de dedi bu tarz işlemlerin garantiyi bozmadığını. Ben zamanında mesaj atmıştım bozar demişlerdi ama o toz alma ve fan temizliği içinmiş. Bunu yaparken hata olursa garanti almazmış.
Ya ben herşeyi söker takarım hatasız o sıkıntı değil. Sadece şu kapağı açınca garanti gidiyorlar dediler ya o sıkıntı benim için kesin kapağı açınca SSD , HDD ve RAM takviyesinde garanti gitmiyorsa açarım ben takviye yapacağım vakit

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Dell candır Canan'dır Canan Hoşgör var ki efsanedir...
91ed39ee7f8662e54723441b5de797f5.jpeg

Dell 7577 Canan Hoşgör'ün pc hali maşAllah Allah (C.C) nazardan korusun.