1 HDMI Çıkışlı Laptop'a 2 Monitör Bağlamak

Bu konuyu okuyanlar

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

1 HDMI çıkışlı HP model iyi kalite denilebilecek bir laptop var. Şuan bir laptop ve bir monitör çalışmaktayım fakat amacım laptopu kapatıp laptoptaki görüntüyü iki farklı monitöre Uzat modundaki gibi kullanmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Splitter işe yarıyor yaramıyor, genişletiyor ama ayrı iki monitör gibi görmüyor falan durumları var, biliyorum. Ancak doğru bilgi nedir bilmiyorum.

İki monitörü tek monitörmüş gibi kullanmak istemiyorum. Yani en bariz örneği bir monitörde bir pencereyi tam ekran yap dediğimde sadece o monitörün sınırları içerisinde tam ekran olmasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Nasıl yapılır?

Cevap verenlere teşekkürler şimdiden.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Merhabalar,

1 HDMI çıkışlı HP model iyi kalite denilebilecek bir laptop var. Şuan bir laptop ve bir monitör çalışmaktayım fakat amacım laptopu kapatıp laptoptaki görüntüyü iki farklı monitöre Uzat modundaki gibi kullanmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Splitter işe yarıyor yaramıyor, genişletiyor ama ayrı iki monitör gibi görmüyor falan durumları var, biliyorum. Ancak doğru bilgi nedir bilmiyorum.

İki monitörü tek monitörmüş gibi kullanmak istemiyorum. Yani en bariz örneği bir monitörde bir pencereyi tam ekran yap dediğimde sadece o monitörün sınırları içerisinde tam ekran olmasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Nasıl yapılır?

Cevap verenlere teşekkürler şimdiden.

Merhaba Bunun için bir monitörü HDMI diğer monitörü VGA,DP,DVI ile bağlaman gerekiyor.

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Bunun için bir monitörü HDMI diğer monitörü VGA,DP,DVI ile bağlaman gerekiyor.
Bir HDMI çıkışı olduğunu belirtmiştim.

Bunun için splitter denen araçlara ihtiyacım olacak, bunu mu tavsiye ediyorsunuz? Biraz daha detaylı yazabilirseniz sevinirim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Vga çıkışı varsa onu dönüştürebilirsin.

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vga çıkışı varsa onu dönüştürebilirsin.
Malesef yok, laptop 14 inç laptop. Bir tane hdmi eklemişler :/ ben mi yanlış anlatıyorum harici grafik kartı kullanmaya kadar çözümler okudum. Detaylı şekilde bilgi verebileceğim bir şey varsa sorun söyleyeyim.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Bir HDMI çıkışı olduğunu belirtmiştim.

Bunun için splitter denen araçlara ihtiyacım olacak, bunu mu tavsiye ediyorsunuz? Biraz daha detaylı yazabilirseniz sevinirim.

Bir HDMI olduğunu okudum ancak dediğim gibi yapabileceğini anlattım.

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir HDMI olduğunu okudum ancak dediğim gibi yapabileceğini anlattım.
Nasıl kısmında da biraz daha fazla bilgi verebilir misiniz peki? Çünkü dediğinizi yapmak istiyorum ve dediğim gibi araştırmalarımı yaptıktan sonra işin içinden çıkamayınca açtım bu konuyu.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Nasıl kısmında da biraz daha fazla bilgi verebilir misiniz peki? Çünkü dediğinizi yapmak istiyorum ve dediğim gibi araştırmalarımı yaptıktan sonra işin içinden çıkamayınca açtım bu konuyu.

Cihazların ve monitörün modellerini paylaşabilirsiniz mesela, ona bakarak belki yardımcı olabiliriz.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
tam olmaz o iş vazgeç diyecekkken youtube da bi araştırayım dedim, oluyormuş.

usb den bi aparata bağlayıp onu da ekrana bağlıyorsun

Son düzenleme:

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım laptopta usb type-C var, usb type c to dvi kullanarak dvi bağlantısı yapabilirsiniz.
Laptop özellik sayfalarında yok yazan var ama evet sol tarafın USB girişinin yanında var gibi gözüküyor. Normalde kullanmadığım için ben de emin olamadım o mu değil mi diye. Fakat bahsettiğiniz ürünleri gördüm, harici ekran kartı da diyebiliriz herhalde o cihazlara değil mi?

Çok teşekkür ederim, başka bir çözüm öneriniz var mıdır peki?

tam olmaz o iş vazgeç diyecekkken youtube da bi araştırayım dedim, oluyormuş.

usb den bi aparata bağlayıp onu da ekrana bağlıyorsun

Teşekkürler paylaşımınız için, herhalde harici ekran kartı ile çözümden başka yolu yok gibi gözüküyor. Splitter'lar filan bana yaramayacak gibi duruyor :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
e-gpu ya bak grundig gnb1562 a1i3 de vga ve hdmi var onda niyese yok...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ekran kartının üzerinde ki çıkış sayıs kadar monitör takma şansın oluyor tipsiz değil.

suhamete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartının üzerinde ki çıkış sayıs kadar monitör takma şansın oluyor tipsiz değil.

Hocam ne yaptın :D Garantili cihaz şahsi bilgisayarım da değil açıkçası onu da belirteyim, teşekkürler hocam yardımınız için. Şahsıma ait olsa ve çok da ihtiyacım olsa evet böyle de yapabilirdim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
usb monitörler var asus,acer ve aoc yapmıştı bağımsız olarak 2-4...8...120 tane yani usb standartları kadar takılır...