Apple mı Huawei mi

Bu konuyu okuyanlar

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar uzun sure Apple kullandim yeni telefon almayi düşünüyorum kesin Apple alirim diye düşünürken huawei kafami kurcaladi butcem 2800 civari telefondan beklentim uzun sure kullanabilmek yani en az 4-5 sene hangisi daha çok dayanir ? iPhone 7 mi huawei mate veya p serisi mi ?

Reaksiyon puanı
15
Şu anda Huawei p9 lite kullanıyorum. Huawei, apple'ın aldığı paraya daha yüksek performansa sahip telefonlar sunuyor. Sana önerim Huawei p10, p10 plus veya mate 10. Senin yerinde olsaydım mate 10 alırdım.

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sizce iphome 7 veya 7 plus alırsam yarı yolda kalırmıyım

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar uzun sure Apple kullandim yeni telefon almayi düşünüyorum kesin Apple alirim diye düşünürken huawei kafami kurcaladi butcem 2800 civari telefondan beklentim uzun sure kullanabilmek yani en az 4-5 sene hangisi daha çok dayanir ? iPhone 7 mi huawei mate veya p serisi mi ?
Bence iphone 7 veya 8 al hiç üzülmezsin

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Guzel olabilir gerçekten ama dayanabilecek mi bana 5 yil arkadaslarim 5 yildir iPhone 5s kullanıyor mesela akarsiz kokarsiz bir kere aliyoruz sonuçta E="İsimsiz kullanıcı, post: 4512305, member: 544013"]Şu anda Huawei p9 lite kullanıyorum. Huawei, apple'ın aldığı paraya daha yüksek performansa sahip telefonlar sunuyor. Sana önerim Huawei p10, p10 plus veya mate 10. Senin yerinde olsaydım mate 10 alırdım.[/QUOTE]
Şu anda Huawei p9 lite kullanıyorum. Huawei, apple'ın aldığı paraya daha yüksek performansa sahip telefonlar sunuyor. Sana önerim Huawei p10, p10 plus veya mate 10. Senin yerinde olsaydım mate 10 alırdım.
Güzel aslında ama bana 5 yıl dayanabilecek mi 5 senedir aynı iPhone'unu kullanan arkadaşlarım var bir kere alıyoruz sonuçta

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Guzel olabilir gerçekten ama dayanabilecek mi bana 5 yil arkadaslarim 5 yildir iPhone 5s kullanıyor mesela akarsiz kokarsiz bir kere aliyoruz sonuçta E="İsimsiz kullanıcı, post: 4512305, member: 544013"]Şu anda Huawei p9 lite kullanıyorum. Huawei, apple'ın aldığı paraya daha yüksek performansa sahip telefonlar sunuyor. Sana önerim Huawei p10, p10 plus veya mate 10. Senin yerinde olsaydım mate 10 alırdım.
Güzel aslında ama bana 5 yıl dayanabilecek mi 5 senedir aynı iPhone'unu kullanan arkadaşlarım var bir kere alıyoruz sonuçta[/QUOTE]İphone yarı yolda bırakmaz tabi herkesin kendi kararı

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hocam huawei p20'nin incelemesini izledim,resmen çakma iphone x yapmışlar,ikonlara kadar araklamışlar.Yurtdışı bir 7 plus alacağım bende 2550'ye buldum.Bence çok isabetli bir seçim olacaktır.1 yıldır samsung s8 kullanıyorum,şu an eşime verdiğim iphone se den daha kötü performansı var.Android'mi birdaha asla kullanmam,gerek yok.Program kurcalamayı sevsem masaüstü pc toplar yaparım.

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam huawei p20'nin incelemesini izledim,resmen çakma iphone x yapmışlar,ikonlara kadar araklamışlar.Yurtdışı bir 7 plus alacağım bende 2550'ye buldum.Bence çok isabetli bir seçim olacaktır.1 yıldır samsung s8 kullanıyorum,şu an eşime verdiğim iphone se den daha kötü performansı var.Android'mi birdaha asla kullanmam,gerek yok.Program kurcalamayı sevsem masaüstü pc toplar yaparım.
En doğrusu iphoneden vazgeçmem allah nasip edersen 7 yada 7 plush alıcam

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
2800 bütçe ile sizi 4-5 sene idare edebilecek bir telefon yok bence. İphone 7 appleyi kullandığınız için önerirdim ama 4-5 sene götürmez.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bence kullanıcı ne kadar iyi kullanırsa o kadar uzun süre kullanabilir
Katılmıyorum, zaten bir süre sonra telefon yavaşlar illaki. Eğer kusursuz kullanırsanız ancak 4-5 sene olabilir o telefonun da iphone 7 olmadığını düşünüyorum. Şuan sizi o bütçeye en çok götürecek (4 sene falan) telefon bence oneplus 5t. İthalatçı garantiden korkmasam haziranda alacağım telefon yüksek ihtimal op5t veya mi 6 olurdu.

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamamen aynı kafadayim aslında Android'e güvenim de az baya iosun verdiği güveni hiçbir zaman vermedi ama keşke dememek için bolca araştırmam lazım

---- Mesajlar birleştirildi ----

2800 bütçe ile sizi 4-5 sene idare edebilecek bir telefon yok bence. İphone 7 appleyi kullandığınız için önerirdim ama 4-5 sene götürmez.
Bir telefona daha ne kadar verilebilir ki daha uzun kullanmak için telefona 4bin verebilecek adam 2-3 sene idare edecek mi diye düşünmez bile o seviye çok lüks bence

Son düzenleme:

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tamamen aynı kafadayim aslında Android'e güvenim de az baya iosun verdiği güveni hiçbir zaman vermedi ama keşke dememek için bolca araştırmam lazım
Hocam ben hiçbir firmanın hastası,ustası değilim,senelerdir kullanıcıyım.Maddi olarak sıkışık olduğum zamanlar epey android cihaz kullandım.Huawei,LG G2,G4 vs iphone da ilk 3gs,4,4s,5,se vs vs...İphone'da öle ''bu uygulama çalışamaz'' şöle böle hata mesajı hayatımda hiç almadım.Ama android de çok gördüm böle hatalar.Zaten android işletim sisteminin ios kadar verimli çalışması teknik olarak ihtimal dahilinde değil.Ben öle telefonu pc tadında kullanan insan değilim,konuşucam,foto,sosyal medya,haber bakarım,şudur budur.Yani sorunsuz çalışması önemli.Bu forumda bi sürü android şöle böle,eskisi gibi değil şudur budur diyen var,ben derimki android ''asla'' ios gibi çalışmaz..çalışır diyen kendini kandırır.Oyuncak samsunglara 3-4 bin tl verir,sonra 1 sene sonra 1800tl ye satar..

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam ben hiçbir firmanın hastası,ustası değilim,senelerdir kullanıcıyım.Maddi olarak sıkışık olduğum zamanlar epey android cihaz kullandım.Huawei,LG G2,G4 vs iphone da ilk 3gs,4,4s,5,se vs vs...İphone'da öle ''bu uygulama çalışamaz'' şöle böle hata mesajı hayatımda hiç almadım.Ama android de çok gördüm böle hatalar.Zaten android işletim sisteminin ios kadar verimli çalışması teknik olarak ihtimal dahilinde değil.Ben öle telefonu pc tadında kullanan insan değilim,konuşucam,foto,sosyal medya,haber bakarım,şudur budur.Yani sorunsuz çalışması önemli.Bu forumda bi sürü android şöle böle,eskisi gibi değil şudur budur diyen var,ben derimki android ''asla'' ios gibi çalışmaz..çalışır diyen kendini kandırır.Oyuncak samsunglara 3-4 bin tl verir,sonra 1 sene sonra 1800tl ye satar..
Katılıyorum android telefonlar çok hata veriyor

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Katılmıyorum, zaten bir süre sonra telefon yavaşlar illaki. Eğer kusursuz kullanırsanız ancak 4-5 sene olabilir o telefonun da iphone 7 olmadığını düşünüyorum. Şuan sizi o bütçeye en çok götürecek (4 sene falan) telefon bence oneplus 5t. İthalatçı garantiden korkmasam haziranda alacağım telefon yüksek ihtimal op5t veya mi 6
Oneplus veya Xiaomi nin ne kadar sene gideceğini nereden bilebiliriz hep yeni markalar bunlar zaten şanssız insanım ben o riske giremem maalesef sağ olun yine de. :)

hsynbay-17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Katılmıyorum, zaten bir süre sonra telefon yavaşlar illaki. Eğer kusursuz kullanırsanız ancak 4-5 sene olabilir o telefonun da iphone 7 olmadığını düşünüyorum. Şuan sizi o bütçeye en çok götürecek (4 sene falan) telefon bence oneplus 5t. İthalatçı garantiden korkmasam haziranda alacağım telefon yüksek ihtimal op5t veya mi 6
Oneplus veya Xiaomi nin ne kadar sene gideceğini nereden bilebiliriz hep yeni markalar bunlar zaten şanssız insanım ben o riske giremem maalesef sağ olun yine de. :)
One plusla ve xiaomiye bulaşma derim

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Yeni markalar değil, türkiyede bilinmiyordu. Açıkçası appleye o parayı vereceğine riske gir daha iyi.

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni markalar değil, türkiyede bilinmiyordu. Açıkçası appleye o parayı vereceğine riske gir daha iyi.
Cevap vermeden önce tabi ki araştırıp yazdım Xiaomi 8 oneplus 5 yıllık markalar ve benim kumar oynayacak param yok umarim sizin umdugunuz gibi çıkar aldığınız telefon

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Cevap vermeden önce tabi ki araştırıp yazdım Xiaomi 8 oneplus 5 yıllık markalar ve benim kumar oynayacak param yok umarim sizin umdugunuz gibi çıkar aldığınız telefon
Xiaomi veya oneplus tercih etmicem ki :D yine de teşekkürler. (Fixpack ile alırsam o zaman durum değişir)

Reaksiyon puanı
258
4 aylık ios tecrübem olmuştu.Android'de aldığım hataların hiçbirini almamıştım.Tıkır tıkır çalışıyordu telefon.Ama kısıtlayıcı gelmişti.Mesela internetten dosya video çok indiren birisiyim ios 'ta yapamıyordum onu ve sonradan Android'e geri döndüm.Kısıtlaması çok olmasa en azından internetten video dosya indirebilseydim geçmezdim Android'e.

hilol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4 aylık ios tecrübem olmuştu.Android'de aldığım hataların hiçbirini almamıştım.Tıkır tıkır çalışıyordu telefon.Ama kısıtlayıcı gelmişti.Mesela internetten dosya video çok indiren birisiyim ios 'ta yapamıyordum onu ve sonradan Android'e geri döndüm.Kısıtlaması çok olmasa en azından internetten video dosya indirebilseydim geçmezdim Android'e.
Android'de aldığın hataları alma diye bir şeyler indiremiyorsun zaten ben de başta zorlanmıştım ama sonra alıştım adamlar güvenliği bu şekilde sağlıyor hak veriyorum

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Hocam bende apple tv'de vs de var adım atsan para,kapalı sistem ama neye para versen,ne alsan çalışıyor.Komik tarafı tv'de samsung smart,bazen netflix'te onda hata alıyorum :) ama apple tv deki netflix takır takır çalışır :)

frknerd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İphone8, Samsung8 Plus alabilecekken Huawei Mate 10 Pro aldım diyorum ve uzaklaşıyorum. Bencil, sırf yenilik olacak diye abuk subuk şeyler getiren her haltı fanboylarına bunu yaptık alışcaksınız ulen diyip duran bi markaya ve onunla kalite olarak yarışamayıp android'de tek el gibi gözüken bu yüzden sadece fiyat bakımından yarışabilen gereksiz pahalı olan bi markayı tercih edeceğime Huawei gibi gençlerin önünü açmak isterim.

Son mesajlar