Bilgisayar Performansında Telefon

Bu konuyu okuyanlar

oxygenbbx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayar kullanıyormuş hissi verecek bir telefonu ne zaman kullanacağız biz. Bilgisayarda 20 dakikada halledeceğim işi telefonda 2 saatte bitiremiyorum. Sayfalar ve pencereler arası geçiş okadar yavaş ki sıktı artık. Böyle bir telefon var mı yada daha kaç yıl beklemem lazım böyle bir şey için?

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Bilgisayar kullanıyormuş hissi verecek bir telefonu ne zaman kullanacağız biz. Bilgisayarda 20 dakikada halledeceğim işi telefonda 2 saatte bitiremiyorum. Sayfalar ve pencereler arası geçiş okadar yavaş ki sıktı artık. Böyle bir telefon var mı yada daha kaç yıl beklemem lazım böyle bir şey için?
Telefonunuz ne? Çünkü yapılır o kadar zor değil. Tabii ki bilgisayar bu işler için yapılmış aletler ama telefonlar artik kötü değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşin ne olduğuna bağlı.
Ben bilgisayarı çıkarmaya ugrasacagima hemen hallediyoeum telefondan Gayette hızlı.

oxygenbbx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonunuz ne? Çünkü yapılır o kadar zor değil. Tabii ki bilgisayar bu işler için yapılmış aletler ama telefonlar artik kötü değil.
Telefonum zenfone 2 laser. Aldığımda asusa güvenmiştim performansı güzel olacak diye. Telefondan memnunum ama istediğim şeyi yakalayamadım hiçbir telefonda

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefonum zenfone 2 laser. Aldığımda asusa güvenmiştim performansı güzel olacak diye. Telefondan memnunum ama istediğim şeyi yakalayamadım hiçbir telefonda
Zenfone 2 lazer diyorsunuz orta-giris segment bir cihaz üstüne üstlük eski.
Performans beklemek hata.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynı siteyi bazen 100 defa yenilemem gerekiyor. Telefon bir yerden sonra tıkanıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Zaten elimdeki eskidi farkındayım. Ama yeni telefon almak istediğimde içime sinecek bişey bulamıyorum. Belki böyle bir telefon vardırda önerirsiniz diye dedim :)
OnePlus 5T kullanıyorum ben Samsung S7'den geçtim performans olarak fazlasıyla tatmin edici. Ben 8GB RAM olanını kullanıyorum biraz zamanınız varsa 6'yı da bekleyebilirsiniz fakat 845 yom 835 var yavaş çalışıyor kasiyorluk bir durum yok bu cihaz çok hızlı.

Şunu yap bunu yap derseniz ekran kaydı alıp Youtube'a yükleyebilirim bir ara isterseniz.

Son düzenleyen moderatör:

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Benim bilgisayarı unutuyorum bir çok işimi yapıyorum telefon ile

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy S9 veya Note 8 bir bilgisayar gücündedir onların performansına yakın 5T falanda var.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Aynı siteyi bazen 100 defa yenilemem gerekiyor. Telefon bir yerden sonra tıkanıyor.

Zaten elimdeki eskidi farkındayım. Ama yeni telefon almak istediğimde içime sinecek bişey bulamıyorum. Belki böyle bir telefon vardırda önerirsiniz diye dedim :)
Hocam sd615 ile o kadar.
Telefonunuzu custom romlar ile hızlandırabilirsiniz. Zenfone 2 Laser'in geliştiricisi epey fazla. Orjinal Lineage OS desteği var. Bence deneyin. Keşke benim telefona da yapsalar bi tane ama yok.

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
2000 liradan sonraki telefonlar 4 GB ve daha fazla RAM'e sahip oluyor genelde.Bölünebilen ekran sağlayabilen telefonlar işini az da olsa görür.2 tarayıcı kullanırsın olur biter ;)

Reaksiyon puanı
258
Note 8 S9 Plus Mate 10 Pro İphone 8 Plus İphone X bunlar şuan piyasanın en performanslı telefonları..İthalatçı istersen o ayrı.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Performans olarak one plus 5t ve Sony xz premium geçen senenin en iyileriydi.Zenfone 2 laser performans olarak kötü cihaz.Eğer yukarıdaki cihazlardan birini alırsanız 3 4 kat daha fazla hızlı bir deneyim yaşarsınız.İlla o 2 cihaz olmasada olur note8,s8-s9,iphone 8-x yine performanslı cihazlardan bazıları