Adobe ürünlerine GIMP yada Darktable alternatif değil mi diyordunuz ? :P

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Kq2HGnelcFM

Linux Gamer'ın başlattığı bir hareket olan #WhyiuseLinux isminde bir video etkinliğiyle bir çok kişi kendi video'larını çekti. Ama özellikle bu arkadaş benim oldukça dikkatimi çekti. Bu arkadaş bir fotoğrafçı, kendisinin Adobe ürünlerinden ve Windows'tan kaçıp, Linux'a geçmesinin sebebi olarak Adobe ürünlerinin bulut tabanlı yazılımlara dönmeye başlaması, Adobe'nin onun sevdiği bazı lens'leri silmesiyle o sevgili lenslerinin eski sürümde kalması ve yeni Adobe yazılımlarının crack'e müsait olmaması olarak gösteriyor.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ben böyle bir şey demedim. O yüzden benim için sıkıntı yok. Keşke Windows'ta da aynı durum olsa. :p

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Alternatif değil muadil :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Crack ile ilgili mevzuyu 0.30'dan çıkardıysan orada başka birşey diyor sanki tam çıkaramadım ama crack de demiyor.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Darktable nedir?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Alternatif değil muadil :)
Mozilla, kendi tarayıcısını "alternatif tarayıcı" olarak nitelendiriyor:
Ekran Alıntısı.PNG

Kaynak: Para için değil, insanlık için internet

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Abi Waterfox'un Firefox tabanlı bir tarayıcı olduğunu bilmiyor musun? Neden Waterfox dediğini öğrenebilir miyim? :)

Adobe ürünlerine GIMP yada Darktable alternatif değil mi diyordunuz ? :p
Evet öyle diyorum ben. :p GIMP'te ne yapacağımı bilmiyorum desem doğru olur. GIMP'in kullanımını çok kolay bulmuyorum.
GIMP'i ben en çok fotoğraf boyutu büyültmede kullanırım. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
öncelikle alternatif ve muadil in kelime anlamlarına bakalım
alternatif Birinin yerine seçilebilecek bir başka yol, yöntem
muadil Eşit, eşdeğer, denk
şimdi yanıt alayım @eronis

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Abi Waterfox'un Firefox tabanlı bir tarayıcı olduğunu bilmiyor musun? Neden Waterfox dediğini öğrenebilir miyim? :)
Waterfox'un oluşturulma amacı mozilla ile ilgili Telemetry gibi gizlilik konusunda kuşku uyandıran her türde fonksiyonu kaldırmaktı. Böylece yine Firefox alıyorsun ama biraz daha paranoyakların tarayıcısı diyebilirim.
@Mrtaltg aynı konuyu fotoğrafçılıkla uğraşan bir arkadaşa anlatmaya çalış :p

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Waterfox'un oluşturulma amacı mozilla ile ilgili Telemetry gibi gizlilik konusunda kuşku uyandıran her türde fonksiyonu kaldırmaktı. Böylece yine Firefox alıyorsun ama biraz daha paranoyakların tarayıcısı diyebilirim.
@Mrtaltg aynı konuyu fotoğrafçılıkla uğraşan bir arkadaşa anlatmaya çalış :p
hımm o zaman şöyle yazalım sen linux ile ilgileniyorsun galiba benim de ilgilendiğimi unutmuş gibi sin :) demekki neymiş elinde win ve adobe ürünü varsa kimse linux da gimp in yüzüne bakmazmış bunuda fotografcı olarak söyleyeyim

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bunun bir işe yaramadığını söylesem. Ve ayrıca Firefox'ta telemetry'i kapatabildiğimizi söylesem ne dersin? :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

@eronis Al senin için konu açtım. :)
https://forum.shiftdelete.net/threads/rehber-firefoxta-telemetry-nasil-kapatilir.539679