Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Pasaport kaydi varsa hic bir sey olmaz :)

Root ayri bir olaydir. Az o sorunu cevaplamamisim farkettim. Root olayi ve YAZILIM (ROM) Yukleme olayi bambaska bir seydir. Root sistem guvenlik kilidini açmaktir. Yani sistem dosyalari uzerinde oynama yapabilmek icin guvenlik kilidinin k
Ev

Evet pasaport kayitli o zaman guveniyorum ve kuracagim bakalim nolacak cok tesekkur ediyorum sorum olursa yine sorarim burdan gorusmek uzere

Telefonunuza ODIN ile yukleme yapmadan önce Wipe/Data FactoryReset atın ve temiz sistemin uzerine kurulum yapın.

ODIN ile dosya yuklemelerinde ki yönergeleri duzgun uyguladiginiz takdir de sorun yaşanmayacaktır.

Telefonunuz ROM yuklemesinden sonra 5-10 dakika arasında açılır. Geç açılması sizde kaygı yaratmasın.
Olası sorununuz da yardimci olurum. Haber verirsiniz.

NefiseP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Root ayri bir olaydir. Az o sorunu cevaplamamisim farkettim. Root olayi ve YAZILIM (ROM) Yukleme olayi bambaska bir seydir. Root sistem guvenlik kilidini açmaktir. Yani sistem dosyalari uzerinde oynama yapabilmek icin guvenlik kilidinin k

Telefonunuza ODIN ile yukleme yapmadan önce Wipe/Data FactoryReset atın ve temiz sistemin uzerine kurulum yapın.

ODIN ile dosya yuklemelerinde ki yönergeleri duzgun uyguladiginiz takdir de sorun yaşanmayacaktır.

Telefonunuz ROM yuklemesinden sonra 5-10 dakika arasında açılır. Geç açılması sizde kaygı yaratmasın.
Olası sorununuz da yardimci olurum. Haber verirsiniz.
Valla dediklerinizi de pek anlamiyorum ama yaparim insallh :) factory reset ne ?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Adım adım resimli anlatım vs. olan bi paylasim filan yok mu faydalanabilecegim

Odin'le rom atma işlemi kolay olduğu kadar riskli bir iştir. Eğer bu tarz konularla ilginiz çok yoksa mutlaka bir bilene yaptırın.

'Ben yaparım' diyorsanız da, youtube üzerinden 's7edge odin rom atma' gibi bir aramayla bir sürü görüntülü anlatım bulabilirsiniz...

NefiseP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Odin'le rom atma işlemi kolay olduğu kadar riskli bir iştir. Eğer bu tarz konularla ilginiz çok yoksa mutlaka bir bilene yaptırın.

'Ben yaparım' diyorsanız da, youtube üzerinden 's7edge odin rom atma' gibi bir aramayla bir sürü görüntülü anlatım bulabilirsiniz...
Valla hic alakam yok ama yaptiracak kimsem de yok mecbur kendim deneyecegim

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba. S7 edge telefonum son 1 aydır şarj dolma süresini %15 deyken 2 saat 40 dakika gösteriyor. Önceden şarj %15 deyken 1 saat 30 dakikaya doluyordu. Bataryada sıkıntımı var ? Ne yapmam gerekiyor. Varmı bu sorunla karşılaşan. Acil lütfen

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61

Arkadaşin dedigi gibi s7 edge odin ile rom yukleme islemlerini inceleyin acele etmeden yapmaya calisin. Cok kolay bir islemdir..ama adimlari duzgun sekilde takip etmelisiniz. Siz bence gereksiz masraf cikartmadan telefoncunun birine gidip anlattigimiz gibi durumu izah edin. Adresi de gosterin indirip kurulumunu yapsinlar. Daha buyuk masraf cikmasindan ise ucuz fiyata olayi halledebilirsiniz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar merhaba. S7 edge telefonum son 1 aydır şarj dolma süresini %15 deyken 2 saat 40 dakika gösteriyor. Önceden şarj %15 deyken 1 saat 30 dakikaya doluyordu. Bataryada sıkıntımı var ? Ne yapmam gerekiyor. Varmı bu sorunla karşılaşan. Acil lütfen
Batarya kalibrasyonu yapmalisin

https://www.google.com.tr/amp/s/teknobolge.com/android/samsung-galaxy-s7-edge-guncel-orijinal-yazilim-yukleme-ve-sifirlama/amp

Bu adreste ki yonlendirmeleri takip edin.

Bu adreste TURKIYE ROMU var. Onu es geçin size lazim olan ust msjda gonderdigim sammobile dan indirmeniz gereken telefonunuza uyumlu Andriod 7 sürümü.

Telefonunuzu baglamadan önce Samsung Driverlerini kurun. Indirdiginiz Rom u masa ustune alın. Ve tiklayip sıkıştırılmış klasörden cıkartin.
Daha sonra ODIN programini YONETICI OLADAK calistirin ve telefonunuzu baglayin.

Gonderdigim linkte ki yonergeleri sorunsuz takip ettiginiz takdir de sorunsuz kurulum yapacaksiniz.

Son düzenleme:

NefiseP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşin dedigi gibi s7 edge odin ile rom yukleme islemlerini inceleyin acele etmeden yapmaya calisin. Cok kolay bir islemdir..ama adimlari duzgun sekilde takip etmelisiniz. Siz bence gereksiz masraf cikartmadan telefoncunun birine gidip anlattigimiz gibi durumu izah edin. Adresi de gosterin indirip kurulumunu yapsinlar. Daha buyuk masraf cikmasindan ise ucuz fiyata olayi halledebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 Edge Güncel Orijinal Yazılım Yükleme ve Sıfırlama - Tekno Bölge

Bu adreste TURKIYE ROMU var. Onu es geçin size lazim olan ust msjda gonderdigim sammobile dan indirmeniz gereken telefonunuza uyumlu Andriod 7 sürümü.

Telefonunuzu baglamadan önce Samsung Driverlerini kurun. Indirdiginiz Rom u masa ustune alın. Ve tiklayip sıkıştırılmış klasörden cıkartin.

Gonderdigim linkte ki yonergeleri sorunsuz takip ettiginiz takdir de sorunsuz kurulum yapacaksiniz.
Teşekkür ediyorum tekrardan yaşadığım ilçedeki telefoncularin benden daha acemi olduguna eminim en iyisi ben kendim yapmaya çalışayım dediginiz yönergeleri takip edecegim ilk firsatta yapacağım teşekkürler ilgin için

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61

Samsung Galaxy S7 Edge Güncel Orijinal Yazılım Yükleme ve Sıfırlama - Tekno Bölge

Gonderdigim linkte ki yonergeleri sorunsuz takip ettiginiz takdir de sorunsuz kurulum yapa
Teşekkür ediyorum tekrardan yaşadığım ilçedeki telefoncularin benden daha acemi olduguna eminim en iyisi ben kendim yapmaya çalışayım dediginiz yönergeleri takip edecegim ilk firsatta yapacağım teşekkürler ilgin için
Youtube da bununla ilgili bir kac video izlersen yuklemeden once sorunsuz yaparsin. Oyle cok abartilacak bi durum degil. Rica ederim. Sorun olursa ulaşirsin.

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Batarya kalibrasyonunu nasıl yapıcam ?

HSAHIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihazı yeni aldım ve tüm kurulumları yaptığım sırada 40 mb. güncellemeyi otomatik yüklemeye başladı ve yarıda iptal ettim.
Şuan sürekli bildirim çubuğunda güncelleme uyarısı var.
Bunu nasıl kaldırabilrim.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
cihazı yeni aldım ve tüm kurulumları yaptığım sırada 40 mb. güncellemeyi otomatik yüklemeye başladı ve yarıda iptal ettim.
Şuan sürekli bildirim çubuğunda güncelleme uyarısı var.
Bunu nasıl kaldırabilrim.

Guvenlik yamasidir. Iptal etme yukle. Zarari yok.

TR_Asker

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Telefon başka zamanlar da 2 kere dondu ve yeniden başladı. Sizce hard format atsam düzelir mi?
Pc bozuk için smartswichten yedek alamıyorum samsung cloud çalışmıyor ama drive her gün yedek alıyor onunla geri yükleyebilirim öyle değil mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Arkadaşlar 2 yıl olacak benim biliyorsunuz şarjım 1 gün bile gitmiyor. Böyle olan tek değilimdir ama bir çözümünüz var mı?

Telefon başka zamanlar da 2 kere dondu ve yeniden başladı. Sizce hard format atsam düzelir mi?
Pc bozuk için smartswichten yedek alamıyorum samsung cloud çalışmıyor ama drive her gün yedek alıyor onunla geri yükleyebilirim öyle değil mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Drive ile tamamen yedek alamayabilirsiniz. Ama fotoğraf belge gibi önemli dosyaları yedekleyip tekrar indirebilirsiniz

Son düzenleme:

Muratcan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 yıl olacak benim biliyorsunuz şarjım 1 gün bile gitmiyor. Böyle olan tek değilimdir ama bir çözümünüz var mı?

Drive ile tamamen yedek alamayabilirsiniz. Ama fotoğraf belge gibi önemli dosyaları yedekleyip tekrar indirebilirsiniz
Aynen benimkide öyle.

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
3.5 saat de gördüm 15 saat de gördüğüm zamanlar oldu fakat ortalama günlük hayatta ki sosyal ağlarla alakalı paylaşımlar olsun kontroller olsun sürekli elimde bu yüzden mantıklı olan değerler 5-6 saat alıyoruz herşey açık

CaNeR35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar ekran da izler kaldı(led yanigi) klavye-ust satır vs garantide ucretsiz degişim yapılıyor mu mantiken yapmak zorundalar ama burası turkiye oldugu icin pek emin olamadim bir de telefonu acarlar su gecirmezlik vs gider sonra para isterler ustune tecrübesi olan varsa paylasabilir mi.Daha once konusu acilmis olabilir ancak her sayfayi okuyamadim tesekkurler simdiden.

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Su geçi
Arkadaslar ekran da izler kaldı(led yanigi) klavye-ust satır vs garantide ucretsiz degişim yapılıyor mu mantiken yapmak zorundalar ama burası turkiye oldugu icin pek emin olamadim bir de telefonu acarlar su gecirmezlik vs gider sonra para isterler ustune tecrübesi olan varsa paylasabilir mi.Daha once konusu acilmis olabilir ancak her sayfayi okuyamadim tesekkurler simdiden.[/QUOTE selam
Arkadaslar ekran da izler kaldı(led yanigi) klavye-ust satır vs garantide ucretsiz degişim yapılıyor mu mantiken yapmak zorundalar ama burası turkiye oldugu icin pek emin olamadim bir de telefonu acarlar su gecirmezlik vs gider sonra para isterler ustune tecrübesi olan varsa paylasabilir mi.Daha once konusu acilmis olabilir ancak her sayfayi okuyamadim tesekkurler simdiden.
Selamlar su geçiirmezlik gitmiyor garantiden değişir değişmez cihazla havuzda fotograf çektim sıkıntı yok tavsiyem kendi servisine kendiniz goturun daha hızlı çözüm alıyorsunuz

Forumdaki herkese tekrar selamlar bir sorum var Gear kullanan var mı aranızda? Varsa S3 mü S2 mi?

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar herkes cihazı ne zaman aldığını ve pil durumunu atabilirmi

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S7. Elbette atarım
Screenshot_20180225-162942.jpg Screenshot_20180225-162854.png
Peki bu kullanım süresi yeterlimi sence 10 aylık s7 edge

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Biraz düşük gibi geldi. Cihaz bakımı’nı kullan hocam güzel tasarruf sağlıyor
Pek işe yaramıyo diye ciddiye almamıştım işe yarayacaksa bundan sonra kullanırım.Sabahtan beri bluetooth açık hocam icon x almıştım geçenlerde onunda etkisi olabilir pil düşüşünde

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Pek işe yaramıyo diye ciddiye almamıştım işe yarayacaksa bundan sonra kullanırım.Sabahtan beri bluetooth açık hocam icon x almıştım geçenlerde onunda etkisi olabilir pil düşüşünde
Evet etkiler

@Tttunahan 100% olunca sıfırlanmış şimdi bakalım nasıl olacak

Son düzenleme: