İki Ekran Kartım Var Ve Bilgisayarım Kapasitesi Az Olanı Kullanıyor

Bu konuyu okuyanlar

AzzmEnnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diz üstü bilgisayarım R5M330'u kullanmak yerine gidiyor 512 mb lik olanı kullanıyor halbuki diğerinde 2048 mb hafıza onu kullanmıyor bu benim için oyunlarda sorun yaratıabiliyor lütfen yardım edin ayrıca ikinci resimdede gördüğünüz gibi r5m330u kulanmaya çalışıyorum fakat kilit işareti var kullandırtmıyor değiştirmek istiyorum ama izin vermiyor yardım edin dizüstü bilgisayarımın birincil olarak r5m330 ekran kartını kullanmasını istiyorum diğerini değil !!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hiç bilen yokmu yardım edebilecek birisi
??

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    226.5 KB · Görüntüleme: 649
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    298.6 KB · Görüntüleme: 578
Son düzenleme:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
öncelikle sürücünüzü güncellediniz mi? Ayrıca Denetim Masası, Güç ayarlarından, ''Yüksek Performans''a alın...

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Diz üstü bilgisayarım R5M330'u kullanmak yerine gidiyor 512 mb lik olanı kullanıyor halbuki diğerinde 2048 mb hafıza onu kullanmıyor bu benim için oyunlarda sorun yaratıabiliyor lütfen yardım edin ayrıca ikinci resimdede gördüğünüz gibi r5m330u kulanmaya çalışıyorum fakat kilit işareti var kullandırtmıyor değiştirmek istiyorum ama izin vermiyor yardım edin dizüstü bilgisayarımın birincil olarak r5m330 ekran kartını kullanmasını istiyorum diğerini değil !!

??
Merhaba;
Öncelikle sürücüyü güncelleyin. Daha sonra sorun devam ederse VRAM'i az olan ekran kartının driverını kaldırın sorun çözülecektir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
oyunlarda hangi ekran kartını seçeceğini kart senden bekliyor !!! ayarlar kısmından ayarlamalısın. yazacam bi saniye :D

öncelikle radeon preferences settings yani ayarlar kısmını açınız, sonra radeon additional settings kısmını tıklayınız burada "geçişli grafik uygulama ayarları" denen kısımda hangi oyun ya da uygulama için ayar yapmak istiyorsanız o programın exe. sini bulup "yüksek performans" seçeneğini aktif ediyoruz. olay bukadar basit.

AzzmEnnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saolun fakat ben bunları yaptım işe yaramadı örneğin csgo yüksrk per yaptım hala 20 30 fps alıyorum

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21

??

Belki slı ayarları vardır yapacağın onları araştır benim bildiğim slı köprüsü filan vardı.

AzzmEnnes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanal bellek kapalı mı ?
Derken ? anlayamadım

Belki slı ayarları vardır yapacağın onları araştır benim bildiğim slı köprüsü filan vardı.
slı hmm.bi araştırıyım ilk kez duyuyorum

Ekli dosyayı görüntüle 34855bu mu sanal bellek dediğiniz
sanal bellek kapalı mı ?

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ek hata veriyor, araştırın internette ne olduğu yazıyo, forumda da değindik...

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Uygulamaya sağ tıkladığında Grafik işlemciyle çalıştır > Yüksek performanslı ekran kartını seç.Bir de oyundayken prizde şarjda olması lazım.