Bu konuyu okuyanlar

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Merhabalar, bugün iPhone X da bir problemle karşılaştım. . Sahip olan arkadaşlar da kendilerinde olup olmadığını yazabilir mi?
Durum şöyle telefonun camının kenarındaki lastik çerçeve ile metal kasa arasında sol üst köşe bölümünde bir açıklık var . Kağıt girebilecek kadar . Diğer taraflarda Yok. Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı
kullanımdan kaynaklı olmasın

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
apple'ı arayın. eğer onlardan kaynaklıysa zaten değişim veya tamir olur
Yani bakınca farkedilecek bir boşluk değil aslında kağıt girebiliyor ama. Bu durumla karşılaşan başka kimse varsa göndermeyeceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaşlar bugün gittim baktım . Hepsinde aynı . Bir sıkıntı değil

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
113
Yani bakınca farkedilecek bir boşluk değil aslında kağıt girebiliyor ama. Bu durumla karşılaşan başka kimse varsa göndermeyeceğim.

Arkadaşlar bugün gittim baktım . Hepsinde aynı . Bir sıkıntı değil

Telefona kağıt giriyor ise sıvı koruması nasıl sağlanacak ? Bence gönderin cihazlarınızı bir şey olmadan.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir de sürekli bir 4K 60 FPS video kaydı lafı geçiyor. Apple çoğu firmada 4K 30 FPS varken iPhone 6 ve 6 Plus'da 1080P 60 ile yetinen 6S ile 4K'yı getirip biz yaptık wooow diyebilecek bir şirket. 4K 60 FPS gelmez.
Hayatta yamulduğum nadir noktalardan. Tebrikler Apple :D :D

Ülkemizde herhangi bir telefonun 5 bin limitini geçeceğini sanmıyorum.
Fiyatlara bir daha bak :D Note 8 bile 5500'den satılıyor. X 6100:D
Bu cihaz 5500'ün üzerinde olacak hatta 6000 bile görebilir. Hiç öyle 5100-5200 hayal bunlar bence.

Son düzenleyen moderatör:

elsanali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba en son güncellemeden sonra kamera deklanşör sesi çıkmıyo bende bütün sesler açık olmasına rağmen ama portre modunda ses çıkıyo. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Telefona kağıt giriyor ise sıvı koruması nasıl sağlanacak ? Bence gönderin cihazlarınızı bir şey olmadan.
O zaman herkesin vermesi lazım . Anlamadınız galiba diğerlerinde de var

Arkadaşlar merhaba en son güncellemeden sonra kamera deklanşör sesi çıkmıyo bende bütün sesler açık olmasına rağmen ama portre modunda ses çıkıyo. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı?
Aynı durum bende Yok.

Son düzenleme:

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende sorun yok denedim

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190

belirtiğiniz problem benim cihazda mevcut değil.

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
evet arkadaşlar bugün itibari uzun süren karmaşık düşüncelerimden sonra ( 6s e ek olarak not 8 almak gibi ) rose gold 6s i satip gümüş renk iphone x ile aranıza katıldım. ilk izlenimlerim telefon kullanışlı face id güzel çalışıyor gece bile memnun etti çevreden aldığım tepkilerde güzel ancak üzüldüğüm tek nokta bu kadar ücret ödeyip aldığımız cihazın kutusundan hızlı şarj adaptörünün çıkmaması :( bide air pods arıyor insanın gözü tabi :D

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
evet arkadaşlar bugün itibari uzun süren karmaşık düşüncelerimden sonra ( 6s e ek olarak not 8 almak gibi ) rose gold 6s i satip gümüş renk iphone x ile aranıza katıldım. ilk izlenimlerim telefon kullanışlı face id güzel çalışıyor gece bile memnun etti çevreden aldığım tepkilerde güzel ancak üzüldüğüm tek nokta bu kadar ücret ödeyip aldığımız cihazın kutusundan hızlı şarj adaptörünün çıkmaması :( bide air pods arıyor insanın gözü tabi :D

hayırlı olsun. o belirttiğin aksesuarlarıda kutuya dahil etseler fiyatı 8000-9000 civarına gelir galiba:)

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
çok teşekkür ederim :) air pods biraz uçuk oldu belki ama keşke hızlı şarj olsaydı
bu sanal home butonunu aktif ettim ama 6s deki gibi sabit durmuyor habire ordan oraya gidip duruyor neden ki :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
çok teşekkür ederim :) air pods biraz uçuk oldu belki ama keşke hızlı şarj olsaydı
bu sanal home butonunu aktif ettim ama 6s deki gibi sabit durmuyor habire ordan oraya gidip duruyor neden ki :D
Cihazın asli kontrolcüsü olan sanal çizgiye yer açmak için veya o sanal çizginin yana çevrilişlerde uzun kısma geçtiği için sanal buton da hareket edebiliyor olabilir.

Selim Mercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bende de aynı problem var 11.2.5 sürümünde.Çözebildiniz mi acaba?

Face ID daha çok ekmek yemesi lazım galiba arkadaşlar. abim benim telefonu yüzüne götürdüğü anda açılıyor. abimle benziyoruz ama ikizde değiliz yani.telefonuna neden şifre koymadın diyince farkettim bende.

Gerek böyle söylentiler gerekse kadın ve oğlunun FACE ID deneyiminden ben de biraz şüphelenmiştim cihazı almadan önce.Aldıktan sonra yabancı biri tarafından kardeş misiniz sorularını aldığımız arkadaşım,yüzü benimkine aşırı benzeyen babam hiçbir şekilde FACE ID’yi kandıramadı gerek ışıksız ortamda gerek ışıklı ortamda.Almayı düşünen arkadaşlar varsa hiç düşünmesin fiyatı da pahalı fakat Note 8 bile 5500 iken bu telefona 6099 verilir yani.Üretiminin durdurulacak olması hakkında düşüncesi olan varsa yazsın lütfen.Bence üretim durabilir fakat bu Samsung’tan alınan pahalı cam yüzündendir.Yani Apple eski kâr oranını elde edemedi iPhone X’da şuan.

Hayırlı olsun hocam,iyi günlerde kullanın.

Hayırlı olsun hocam,iyi günlerde kullanın
2018 iPhone x Farklı işlemci ile mi gelecekmiş. Boşuna mı para verdik acaba

Böyle düşünseydik telefon alamazdım tabii ki de her yıl yeni bir işlemci kullanması normaldir.Benim tek endişem bizim telefonları öbür lansmanda bizim cihazları gerek Notch gerek ekran kasa oranı ve kamera olarak gömecek olmaları.

Sorunu çözdüm hocam.Apple Destek ile konuştum Live Photo’nun açık olmasından dolayıymış geçen IOS sürümlerinde de aynı olay varmış ben fark etmemiştim şahsen neyse konu kilit

Son düzenleme:

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
sebebini bilmiyorum ama tamamen bir X karalama kampanyası var neden acaba :D

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
bir çok yerde X karalama sayfası açmışlar resmen :D

Ok@N_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
ben anlamadım apple fan boyu falan değilim ama bu kadar yerden yere vurulmasına çok şaşırıyorum

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
ben anlamadım apple fan boyu falan değilim ama bu kadar yerden yere vurulmasına çok şaşırıyorum

iphone x kullanıcısı olarak; ben memnunum cihazdan. uzun zamandır apple ürünleri özellikle macbook ve iphone kullanıyorum. cihazların birbiriyle uyumlarını gördükten sonra bir daha başka ekosisteme geçmedim. windows bilgisayarı sadece mesleğimden zorunlu çizim yapmak için kullanıyorum. aynı şekilde hızlı ve istikrarlı çalışmasından iphone ‘dan memnunum.

Son düzenleme:

Selim Mercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aynı şekilde çok memnunum gerek pil ömrü gerek hızı gerek görünüşü gerek Samsung tarafından üretilen efsane ekranı ile beğenilerimi kazanan bir cihaz oldu kim ne derse desin kullanmayan anlamaz.

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
mrb arkadaşlar. apple karalamak isteyen birisi illaki bi sebep bulacaktır fakat şunu unutuyorlar apple şuan dünyanın en prestijli markası kabul etsek de etmesek de bu böyle sahibine marka bilinirliği ile verdiği premium his sayesinde şuan dünyanın bütün tanınmış simaları ve zenginleri bu markayı kullanıyor. en yakın takipcisi olan samsung bile tepe modelini çıkarırken satılması için yanında en az 500 tl lik değeri olan bir hediye veriyor ardından fiyatında hemen indirime giderek çıkış fiyatından alan müşterisini mağdur ediyor . adam 5900 e almış 1 ay sonra fiyat 5300 e iniyor ikinci eli zaten yerlerde 3600 tl. ilk alışı ile satşı arasında 2300 zarar. işte bunu apple da üzerine 4 model çıksa bile zor yaşarsınız(şuan iphone6 gibi). kısacası apple pahalı alırsın pahalı satarsın. Nezaman appe ios ekosistemi harici bi telefon kullanmaya karar versem en fazla 1 ay sürüyor ki bu samsung tepe modelleri ile oluyor ve sonu ettiğim zararla bitiyor. onun için maceraya gerek yok FOREVER APPLE

Reaksiyon puanı
113
Abim de Iphone X var, bende Note 8 bir kaç günlüğüne değiştirdik bakalım sonuçlar ne olacak :) Buraya yazacağım.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
sebebini bilmiyorum ama tamamen bir X karalama kampanyası var neden acaba :D
Bende anlamadım özellikle telefon elinde olmayanlar eleştiriyor hatta çoğu telefonu gormemis olmasina rağmen gene eleştiriyor
Deneysel bir cihaz ana tuş oyunlarda kaybolmuyor video izleme sıkıntılı ama iyi bir telefon alacaklar

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Diğer tüm özellikler bir yana telefonun boyutu ideal çentik sorun değil telefon güzel görünüyor. Bataryasına ve kamerasına güvenebilsem fiyatına takılmadan alırdım.