Technopat'den gerçekten nefret ediyorum !

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bu konuyu kaçıncı açışım bilmiyorum. Ama gerçekten bu forumdan nefret ediyorum. Başımdan geçen olayı özetlemek yerine direk linki atayım:
GTX 1070 Minecraft Açmıyor
Adam bana "Olgunlukta olduğunu sanmıyorum.," diyor ben de aynı şekilde karşılığını veriyorum bana ban atıyorlar. Onun banı var mı ? Yok canım hiç banı olur mu onun :D Haklıyı yaşatırlar mı hiç. Kısacası tiksiniyorum artık o forumdan. Hayır bi' de sanki ana avrad sövdüm de ban attılar. Açın bakın. Aynı tarzda cevap verdim direk "Uygünşuj Üşluyp den dolayi bhan" başlarım senin banına. Ayrıca bir de şu da var:
Bitcoin miningçiliğine hayır !
Bakabilirsiniz 1. sayfadan itibaren. Tartışma ortamıydı, o konuya girmeyeceğim fakat "Anlayabilecek kapasiten yok.," diye yanıt veriyor, aynı şekilde cevap verince gene ben ban yiyorum "Uygünşuj Üşluyp den dolayi bhan" sebebiyle.
Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda yazın. 1-2 ay bıraktım forumu sonra adam olmuştur diye girdim gene aynı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Adamlar kendi kredi kartı olmayan birisinin bilgisayar alırken baba parasından alabileceğini ama parası olsa bile babasına ben oyun almak istiyorum kartını verir misin dediği zaman babası izin vermezse alamayacağını hesap edememiş maalesef.Demek istediğinizi çok iyi anladım ama orası öyle bir forum.Onlarında kendine has kuralları ve kitlesi var.Zamanında 1-2 ay takıldım baktım cezaların ardı arkası kesilmiyor temelli bıraktım.Ha gerçekten işini bilen insanlarda yok değil.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Adamlar kendi kredi kartı olmayan birisinin bilgisayar alırken baba parasından alabileceğini ama parası olsa bile babasına ben oyun almak istiyorum kartını verir misin dediği zaman babası izin vermezse alamayacağını hesap edememiş maalesef.
İşte. Ben de onu diyorum. Hayır bir de direk hakaret. Burada yasak olmasa onlara full küfrederdim burada. Resmen haksızlık. Çok mesajı olana yaptırım uygulanmaz tabi. Bir de adam bana "Anlayacak kapasiten yok.," diyor ceza almıyor. İş mi bu ? Ayrıca "Kuduz köpek gibi.," diyor. Benzetme yapmış-mış. Ulan ben de ana avrad gireyim o zaman benzetme yaparak ? Nasıl olsa benzetme değil mi hakaret yok (!)

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://www.technopat.net/sosyal/ko...dekler-ve-render-performanslari.516213/page-2
Burada bir soru sordum. Kimse anlamadı üstelik hem sorun kendilerinde hem de cahil muamelesi yapıyorlar. En sonunda da sormak istediğimi sordum zaten. Kendileri anlamıyorlar, suç bende...

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İşte. Ben de onu diyorum. Hayır bir de direk hakaret. Burada yasak olmasa onlara full küfrederdim burada. Resmen haksızlık. Çok mesajı olana yaptırım uygulanmaz tabi. Bir de adam bana "Anlayacak kapasiten yok.," diyor ceza almıyor. İş mi bu ? Ayrıca "Kuduz köpek gibi.," diyor. Benzetme yapmış-mış. Ulan ben de ana avrad gireyim o zaman benzetme yaparak ? Nasıl olsa benzetme değil mi hakaret yok (!)

İşlemcilerdeki çekirdekler ve render performansları
Burada bir soru sordum. Kimse anlamadı üstelik hem sorun kendilerinde hem de cahil muamelesi yapıyorlar. En sonunda da sormak istediğimi sordum zaten. Kendileri anlamıyorlar, suç bende...
Böyle insanlarla sanal platformda uğraşmak çok zor.Adam sanallığın ardına sığınıp istediğini söylüyor.Birde orada kendi kitlesini oluşturduğu için küfür etse bile destek veriyorlar.Yapacak bir şey yok.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Burası ADAM gibi bir forum. Burayı bırakmak büyük bir hataydı benim için...
Orası Elit olabilir fakat burası daha saygılı...

Aha:
https://www.technopat.net/sosyal/konu/technopat-ueyelerine-hakaret-eden-adam.224861/
Siz önce o "Elit" forumun adaletini düzenleyin de öyle diğer forumlara çöplük deyin. Adalet yoksa bana göre orası çöplüktür.
Ya he he diyip geçmek gerek. Tarafsız olarak söylüyorum, teknoloji konusunda önder olan Technopat'tır. Asla kar için bir marka önerilmez.
demiş. O yüzden mi sürekli MSI ve referans kart öneriyorsunuz ?
Seviye çok düşük, bunlara harcanan zamana yazık. Aile terbiyesi görmeyeni zaten burada tutmuyoruz.
Ahahah :D Adam bana hakaret ediyor, aynı şekilde ben cevap verince ben ceza alıyorum o almıyor öyle mi ? O zaman bence siz terbiyenize bakın.
Bu hesabı şikayet edelim diyorlar :D Yediremediniz mi ? Siz böyle adaletsiz olunca siz haklısınız ama demi (!)
İzleyenlere hakaret etmemesi gerekirdi orası kesinlikle doğru fakat insan kendi yaptığı bir şeyi "Yapma" diyemez. Zaten o Technopat izleyen adamlara söven kişiyi savunmuyorum. Yanlış anlaşılmasın. O yorumlara söylüyorum.

Son düzenleme:

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Ne kadar iyi insanlarsınız ya. Yalnız o değil de ben öyle yazdım diye kesin o söven adamı savundu diyecekler. Yaygaracılık...
Böyle dedim diye de "Size hakaret etmedik siz yaygaracısınız.," diyecekler. Haklı olsanız bile haksız yapıyorlar...
Keşke burası çok adam çekse. O forumda ne yapiyorlar anlamiyorum. Bundan sonra yaşa SDN !!!

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
SDN candır.Bende çok forum gezdim elbet yolum teknopatla da kesişti.Yalnız ortam çok itici.Donanımdan başka bi halt bildikleri yok.
Tek sevdiğim, yani inceleme konularını sevdiğim Ali Güngör var.Gerisi olduğu gibi çöp.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
SDN candır.Bende çok forum gezdim elbet yolum teknopatla da kesişti.Yalnız ortam çok itici.Donanımdan başka bi halt bildikleri yok.
Tek sevdiğim, yani inceleme konularını sevdiğim Ali Güngör var.Gerisi olduğu gibi çöp.
Yoo ? Çok adam çektikleri için daha iyi !!! NE HAKLA ÖYLE DERSİNİZ O FORUMA ? Resmen hakaret !! (!)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Artık o adam bile her incelemeye çıkmamaya başladı youtube da her ürünü çok güzel en ince ayrıntısına kadar en net şekilde anlamaları hoşuma gitmişti şimdi çıkan genci hiç sevmedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çocuğuna 1070 alan adam veya kendisine 1070 alan adamın minecraft için verdiği para dokunmaz bile. Veya izin vermeme gibi durumu olmaz. 1070 alan adam kendini aldı diyelim işi oyundur ve çocuğuna da bu oyunu alır merak etmeyin. Adam gayet düzgün bir şekilde korsana destek vermiyoruz demiş. Adamların prensipleri var bu bu kadar basit.
Konunun tamamını okumayta üşendim zaten bu konudaki tüm mesajları da okumadım ama mesela @Görkem Say galeyana gelmiş niye bu hırs?
Oradaki adamın olgunluk meselesini ortaya sunması uygun değil senin de adama cevap vermen ve korsan savunman ailesi izin vermiyorduru savunman uygun değil adam biz korsana yardım etmiyoruz diyor adamın prensipleri var istediklreini yapar sen hala ailesi izin vermez yok şöyle olmaz yok böyle olmaz. Technopattaki konuyu kesik kesik ve acele bir şekilde okuduğum için şuan kendimi pek doğru dürüst ifade edemedim ama siz benim dediğimi anladınız.

Artık bu forumda tehnopatın, DH'nin reklamının yapılmasından adının geçmesinden sıkıldım kafası esen gelip buraya şikayet yazıyor.

Technopatın iyiliğini kötülüğünü tartışırız telefon konusunda çok çok cahil insanlar gördüm onu bilemem ama bu forum sistem toplama konusunda onlar kadar KESİNLİKLE aktif değil. Bizde sistem toplayan 2-3 kişi varsa onlarda 20-30 var. Ve onların telefon bölümleri de bizim ki gibi olamayacaksa aktif. Hiçbir şey saf kötü ve hiçbir şey saf iyi dğeildir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çocuğuna 1070 alan adam veya kendisine 1070 alan adamın minecraft için verdiği para dokunmaz bile. Veya izin vermeme gibi durumu olmaz. 1070 alan adam kendini aldı diyelim işi oyundur ve çocuğuna da bu oyunu alır merak etmeyin. Adam gayet düzgün bir şekilde korsana destek vermiyoruz demiş. Adamların prensipleri var bu bu kadar basit.
Konunun tamamını okumayta üşendim zaten bu konudaki tüm mesajları da okumadım ama mesela @Görkem Say galeyana gelmiş niye bu hırs?
Oradaki adamın olgunluk meselesini ortaya sunması uygun değil senin de adama cevap vermen ve korsan savunman ailesi izin vermiyorduru savunman uygun değil adam biz korsana yardım etmiyoruz diyor adamın prensipleri var istediklreini yapar sen hala ailesi izin vermez yok şöyle olmaz yok böyle olmaz. Technopattaki konuyu kesik kesik ve acele bir şekilde okuduğum için şuan kendimi pek doğru dürüst ifade edemedim ama siz benim dediğimi anladınız.

Artık bu forumda tehnopatın, DH'nin reklamının yapılmasından adının geçmesinden sıkıldım kafası esen gelip buraya şikayet yazıyor.

Technopatın iyiliğini kötülüğünü tartışırız telefon konusunda çok çok cahil insanlar gördüm onu bilemem ama bu forum sistem toplama konusunda onlar kadar KESİNLİKLE aktif değil. Bizde sistem toplayan 2-3 kişi varsa onlarda 20-30 var. Ve onların telefon bölümleri de bizim ki gibi olamayacaksa aktif. Hiçbir şey saf kötü ve hiçbir şey saf iyi dğeildir.

Bir bakıma doğru diyorsun onları eleştirmenin olumlu bir yönü yok ne dersek diyelim bu bir yere varmayacak belki onlarda bizleri eleştiriyordur eskiden burası oldukça aktif bir yerdi fakat yaşanılan kaba tartışmalar yüzünden ortam dağıldı bizdeki topluluğun bir kısmı başka forumlara geçtiler şimdi toparlamaya başladık fakat orayı eleştirmenin bize ne gibi faydası var ki huzur bozucu ortam söz konusu olabilir biri daha gelir tartışma çıkarabilir sonra ortam tatsızlaşmaya başlar yine lütfen daha fazla uzatmayalım

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Bir bakıma doğru diyorsun onları eleştirmenin olumlu bir yönü yok ne dersek diyelim bu bir yere varmayacak belki onlarda bizleri eleştiriyordur eskiden burası oldukça aktif bir yerdi fakat yaşanılan kaba tartışmalar yüzünden ortam dağıldı başka forumlara geçtiler şimdi toparlamaya başladık fakat orayı eleştirmenin bize ne gibi faydası var ki huzur bozucu ortam söz konusu olabilir biri daha gelir tartışma çıkarabilir sonra ortam tatsızlaşmaya başlar yine lütfen daha fazla uzatmayalım
Ya boyle haksizliklara sinir oluyorum, ben onlar gibi degilim o yuzden ayak uyduramiyorum. Hakarete alismislar atliyorlar zaten ondan actim bu konuyu. Bu forum gelissin diye burada takilacagim. Insallah eskisinden iyi olur.

orayı eleştirmenin bize ne gibi faydası var ki huzur bozucu ortam söz konusu olabilir biri daha gelir tartışma çıkarabilir sonra ortam tatsızlaşmaya başlar yine lütfen daha fazla uzatmayalım
Asla izin vermem buna. (Gaza gelme OP)
Ayrica adam zaten adam gibi elestirdi beni demin. Ben de adam gibi verdim karsiligini. Tatsizlik cikmaz umarim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ya boyle haksizliklara sinir oluyorum, ben onlar gibi degilim o yuzden ayak uyduramiyorum. Hakarete alismislar atliyorlar zaten ondan actim bu konuyu. Bu forum gelissin diye burada takilacagim. Insallah eskisinden iyi olur.

Asla izin vermem buna. (Gaza gelme OP)
Ayrica adam zaten adam gibi elestirdi beni demin. Ben de adam gibi verdim karsiligini. Tatsizlik cikmaz umarim.

Belli olmaz bu tür konular riskli oluyor biri gelir ("Sen ne diyorsun sen kimsin ki orası hakkında böyle konuşabiliyorsun") diyip ve hakaret ettiği zaman ortam tatsızlaşır

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşte belli ki almamış :)

ADAMIN prensipleri var. Ben korsana destek vermekten ban yemedim. "Uyghünsuz Uşlhüp"den dolayi ban yedim.

Tamam da korsana izin vermiyoruz dediğine
göre almamış herhalde ana-babasi ? Ya eglence bu, herkesin ailesi izin vermiyor olabilir. Genelleme yaptim zaten o adam icin soylemedim. Ayrica ben saygili konustum orada. Adam direk atladi.

Orada gercekleri anlatamiyorum, burada anlatayim diyorum. Suc degil bu. Oradaki o "adalet"in gercek yuzunu gorsunler. Ayni sekilde cevap verince ben ban yiyorum ise bak...
Sizin ve sizin gibilerin(tabir biraz absürt mü oldu ne) anlattıklarınıza göre technopat benim aklımda admine karşı çıkanın ban yediği habire ban atılan bir yer gibi gözüküyor. Evet ban yedim ama Türkçe kuralları yüzünden uygunsuz üsluptan hiç ban yemedim admine zamanında telefon konusunda cevap da verdim yine ban ytemedim tek ban yemeyen ben miyim orada?

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Belli olmaz bu tür konular riskli oluyor biri gelir ("Sen ne diyorsun sen kimsin ki orası hakkında böyle konuşabiliyorsun") ve diyip ve hakaret ettiği zaman ortam tatsızlaşır
Direk konu kilit icin izin isterim cikmasin diye. Korkunuzu anliyorum toparlamamasindan korkuyorsunuz fakat hakaret etmedim, dogrulari soyledim. Sizce de oyle degil mi ?

Sizin ve sizin gibilerin(tabir biraz absürt mü oldu ne) anlattıklarınıza göre technopat benim aklımda admine karşı çıkanın ban yediği habire ban atılan bir yer gibi gözüküyor. Evet ban yedim ama Türkçe kuralları yüzünden uygunsuz üsluptan hiç ban yemedim admine zamanında telefon konusunda cevap da verdim yine ban ytemedim tek ban yemeyen ben miyim orada?
Iste hocam ! Turkceye uymaliyiz Eyvallah ama ADALETSIZLIK var. Ayni sekilde karsilik verince ban yiyorum. Adama "Neden boyle kudurdunuz ? Laf mi attim ?" dedim diye. Ama baska konuda "Anlayabilecek kapasiten yok.," denilince o ban yemiyor. Konu bu. Turkce yazim hatasindan ben de cok ban yemedim. Az.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Direk konu kilit icin izin isterim cikmasin diye. Korkunuzu anliyorum toparlamamasindan korkuyorsunuz fakat hakaret etmedim, dogrulari soyledim. Sizce de oyle degil mi ?

Sen öyle bir şey dersin diye bir şey dememiştim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Derken ? Tam olarak acar misiniz ?
Burada illaki oranın bir hayranı vardır biri gelipte ortaya laf atmaya kalkışabilir bu her nefret edilen site için geçerli biz özellikle forumları eleştirdiğimiz için bu dahada kötüye sarabilir biz korkmuyoruz fakat buradaki emeği geçen herkesede laf edilsin de istemiyoruz birileri bizim dedikodumuzu yapacaksa gurur bizim gurur duyacağımız bir şekilde olmalı bizi çekemeyenleri daha fazla eleştirmeye gerek yok

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Neyse arkadaşlar her forumun kendine özgü kuralları ve bu kurallara kendince uyan kitlesi var ne biz onlar gibi oluruz ne onlar biz gibi her halukarda yaptığımız şeyleri beğenen olduğu gibi beğenmeyende olacaktır doğal olarak tamam eleştirilebilir her türlü ama eleştiri yapayım derken işi farklı boyutlara getirmeye gerek yok sanırım. Lütfen yorumlarımızı paylaşımlarımıza dikkat edelim

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Şahsi fikrimdir, Technopat özellikle bilgisayar bileşenleri ve monitörler konusunda bilgi birikimi, kalite gibi ölçütleri göz önünde bulundurduğumuz vakit, ülkemizde bulunan nadir platformlardan birisidir.

Ayrıca, Türkçe (yazım kuralları) konusunda takdire şayan bir platform olduğu gerçeğini de unutmamak gerek. Dilimiz, çok önemli değerlerimizden, onlar sahip çıkıyorlar ve sahip çıkmayana da acımıyorlar. Kendi kurallarını belirleme ve ona göre uygulama hakları var. Ben, SDN havasını çok seviyorum. Sıcak bir ortam, samimi bir ortam. Fakat, SDN bu konuda biraz yol katetmek durumunda diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz bölüm Technopat'ın Forum bölümü. Adaletsizlik yaşandığı vakit, forumun yöneticisi ile iletişime geçmeniz, bu raddede dahi uygun sonuç alamadığınızda siz tam olarak bu konuda haklı konumda sayılırsınız. Bir platformu kitleye göre değerlendirmek ne kadar doğrudur, tartışılır. Bana sorarsanız, içerik üreticilerinin hiçbirinde ciddi bir sorun yok. Yalnız, moderasyon kısmında sorun olduğunu düşünüyorsanız dediğim gibi üst yönetimle iletişime geçmeyi deneyiniz.

Yasaklama nedeni konusuna gelince, SDN'de veya diğer farklı forumlarda dahi bu tür ban sebepleriyle karşılaşmanız muhtemel. Bana sorarsanız etik değil. Fakat, dediğim gibi bu ban konusunda moderatörlerin şevklerini artırıcı bir durum galiba. Ben de burada büyük bir tartışmanın olduğu bir konuda buna şahitlik etmiştim, gülümseten ban sebepleri gördüğümde şaşırmıştım.

Sonuç itibariyle son 2-3 yıldır buna Technopat da dahil, çoğu kaliteli platformların kitlesinin kalitesinin düştüğünü düşünüyorum. Adaletsizlik için üst yönetime ulaşılmalı diye düşünüyorum. Ayrıca, Türkçe'ye bu denli önem veren bir forumun(Technopat), böyle bir ban sebebi yazılmasına izin veriliyor olması da ayrı bir tezattır.

Burada illaki oranın bir hayranı vardır biri gelipte ortaya laf atmaya kalkışabilir bu her nefret edilen site için geçerli biz özellikle forumları eleştirdiğimiz için bu dahada kötüye sarabilir biz korkmuyoruz fakat buradaki emeği geçen herkesede laf edilsin de istemiyoruz birileri dizim dedikodumuzu yapacaksa gurur bizim gurur duyacağımız bir şekilde olmalı bizi çekemeyenleri daha fazla eleştirmeye gerek yok
Bu arada size de cevap vermek istiyorum. Hayran olmak bence, körü körüne olmadığı sürece bence kötü bir şey değil tam tersine, faydalı bir şeydir. Hayranlık odağında, başkalarının güzel yanlarını örnek alarak burayı daha güzel bir yer yapmaya çalışabiliriz.

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
İşte. Haksızlıktan bıktım, buraya geldim. Ne deseniz haklısınız. Zaten Türkçe konusunda haklılar ona bir şey demedim. Ayrıca ben sadece olanları anlattım, sinirlendim. Bu forumun iyileşmesi için de her şeyi yaparım.

Neyse arkadaşlar her forumun kendine özgü kuralları ve bu kurallara kendince uyan kitlesi var ne biz onlar gibi oluruz ne onlar biz gibi her halukarda yaptığımız şeyleri beğenen olduğu gibi beğenmeyende olacaktır doğal olarak tamam eleştirilebilir her türlü ama eleştiri yapayım derken işi farklı boyutlara getirmeye gerek yok sanırım. Lütfen yorumlarımızı paylaşımlarımıza dikkat edelim
Hocam kurallardan bahsetmiyorum, haksizliktan bahsediyorum ve biraz sert cikismis olabilirim hakli olarak.

Son düzenleme:

rmqcrowley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hala korsan oyunu savunanlar kaldı mı ya yok parası yoktur yok babası izin vermiyordur diye düpedüz göz göre göre hırsızlık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...