Tamamen Mozilla Firefox Kullanmaya Başladım

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Uzun zamandır telefon ile senkronizasyonu çok kolay olması ve hızı sebebiyle Chrome tercih ediyordum bugün itibari ile Mozilla ya geçme kararı aldım.Sadece Mozilla değil taracıyımı da DuckDuckGo yapma kararı aldım.Bakalım bir süre böyle devam edeceğim şuanlık memnunum ama insan alışkanlıklarını değiştirince biraz zorlanıyor :D.Aslında bu kararın temelinde yatan neden internette gezerken biraz daha gizli olmaktı.Umarım memnun kalırım.Bu arada Mozillada yazım hatalarının altını kırmızı ile çizmiyor Chromeda bu çok işime yarıyordu bunun için bir eklenti bilen varsa çok iyi olur.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Mozilla'da ve Opera'da sevmediğim bir şey var. O da arama motorlarına tam müdahale (bakın altını çiziyorum tam müdahale) edilememesi. Tabi bu her kullanıcıyı etkiler mi? Bence etkilemez. :)

Halbuki Google Chrome'da arama motorlarını kendime göre düzenleyebiliyorum.

Bu arada ben hem Opera, hem Firefox hem de Chrome kullanıyorum.

Opera'nın yer imleri özelliğini, Firefox'un az RAM tüketmesini ve Google Chrome'un arama motorlarına tam müdahale edebilme özelliğini seviyorum. :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hayırlı Olsun :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Mozilla'da ve Opera'da sevmediğim bir şey var. O da arama motorlarına tam müdahale (bakın altını çiziyorum tam müdahale) edilememesi. Tabi bu her kullanıcıyı etkiler mi? Bence etkilemez. :)

Halbuki Google Chrome'da arama motorlarını kendime göre düzenleyebiliyorum.

Bu arada ben hem Opera, hem Firefox hem de Chrome kullanıyorum.

Opera'nın yer imleri özelliğini, Firefox'un az RAM tüketmesini ve Google Chrome'un arama motorlarına tam müdahale edebilme özelliğini seviyorum. :)
Hocam bakalım alışmak biraz zaman alacak.İlla ki Chrome un daha iyi olduğu yönler olacaktır ama bir şans verelim dedim.Bu arada bu yazım yanlışlarının gösterilmemesi olayı canımı çok sıktı forumda çok yardımcı oluyordu :)Siz bunun için bir eklenti biliyor musunuz?Bu arada bende Operayı VPN ihtiyacım olduğum zaman kullanıyorum.

Teşekkürler :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Bence çok yerinde bir karar olmuş. Şahsen bende gerekmedikçe Chrome'dan uzağım... Yazım denetimi için yapman gereken ise, ''Preferences'' (Tercihler)'e girerek ''Dil'' altında >Yazım denetimi yap'ı işaretli bırakmak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Bence çok yerinde bir karar olmuş. Şahsen bende gerekmedikçe Chrome'dan uzağım... Yazım denetimi için yapman gereken ise, ''Preferences'' (Tercihler)'e girerek ''Dil'' altında >Yazım denetimi yap'ı işaretli bırakmak.
Seçili olmasına rağmen herhangi bir denetim yok :(

Yazım yanlışını göstermesi özelliği derken? Telefonda mı oluyor bu?
Mesela birine cevap yazarken yazım hatası yaptığım yerler Chromeda kırmızı çizilirdi burda öyle bir şey olmuyor.Bu arada eyyy ShiftDelete bizden habersiz neler yapıyorsun :D

ss.png

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,967
Tam gizli olmak derken Tor Browser iyi gelir ama Telefonda değil. Çünkü bazen Browser açılamaz oluyor+ İlave VPN değiştirici program yüklemeni istiyor.

Tor en iyi PC`de kullanılıyor. Telefon için Şuanlık VİA browser baya hafif ve hızlı. Bir defa olsun deneyin bence. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Listede sadece Türkçe[tr] kalacak şekilde diğerlerini siler misin? ardından Tamam deyip çık ve ''Dil'' kısmında Yazım denetimini tekrar tikleyerek tarayıcıyı yeniden başlat.
Hala aynı neden böyle oldu ki durdul yere :(

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Hala aynı neden böyle oldu ki durdul yere :(
Şimdi 58.0 Quantum'dan yazıyorum, önüne gelen her şeyi kırmızılıyor... sen hangi sürümü kullanıyordun Yardım > Firefox hakkında'ya tıklayarak sürüm kontrolü yap bir bakalım tekrar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Şimdi 58.0 Quantum'dan yazıyorum denemek için girdim, önüne gelen her şeyi kırmızılıyor... sen hangi sürümü kullanıyordun Yardım > Firefox hakkında'ya tıklayarak sürüm kontrolü yap bir bakalım tekrar.
58.0 sürümünü kullanıyorum bende.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
58.0 sürümünü kullanıyorum bende.
Adres satırına about:config yazarak enterla çıkan uyarıya izin ver diyerek pencereye ulaş. Arama kısmına ''layout.spellcheckDefault'' (tırnaksız) yazarak arat iki seçenek görmen lazım, bahsettiğim parametrenin değeri 1, ''services.sync.prefs.sync.layout.spellcheckDefault;true'' bunun ise değeri true olsun. ''spellchecker.dictionary'' parametresi'de true olsun.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Adres satırına about:config yazarak enterla çıkan uyarıya izin ver diyerek pencereye ulaş. Arama kısmına ''layout.spellcheckDefault'' (tırnaksız) yazarak arat iki seçenek görmen lazım, bahsettiğim parametrenin değeri 1, ''services.sync.prefs.sync.layout.spellcheckDefault;true'' bunun ise değeri true olsun. ''spellchecker.dictionary'' parametresi'de true olsun.
Hepsi dediğiniz gibi zaten

onurturan78

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kendimi bildim bileli Mozilla Firefox kullanmaktayım. Neredeyse 7-8 Yıllık Senkroze hesabım mevcut telefonumda ev bilgisayarımda iş bilgisayarımda heryerde mozilla.. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Görkem son olarak >şu paketi ekleyerek şansımızı deneyelim, bunun eksikliğinden kaynaklanan bir problemde olabilir. Ek olarak birde >şu paketi buldum.
İkinci verdiğiniz linkteki yazım denetimi paketi işe yaradı.Çok teşekkürler gerçekten :)

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Tam gizli olmak derken Tor Browser iyi gelir ama Telefonda değil. Çünkü bazen Browser açılamaz oluyor+ İlave VPN değiştirici program yüklemeni istiyor.

Tor en iyi PC`de kullanılıyor. Telefon için Şuanlık VİA browser baya hafif ve hızlı. Bir defa olsun deneyin bence. :)
Amaç, sitelerden gizlenmek değil. Mozilla Firefox, açık kaynak kodlu yazılım. Google Chrome ise kapalı kaynak kodlu yazılım. O yüzden bize Mozilla Firefox, Google Chrome'a göre daha güvenli geliyor.

MrSmoke94

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Uzun zamandır telefon ile senkronizasyonu çok kolay olması ve hızı sebebiyle Chrome tercih ediyordum bugün itibari ile Mozilla ya geçme kararı aldım.Sadece Mozilla değil taracıyımı da DuckDuckGo yapma kararı aldım.Bakalım bir süre böyle devam edeceğim şuanlık memnunum ama insan alışkanlıklarını değiştirince biraz zorlanıyor :D.Aslında bu kararın temelinde yatan neden internette gezerken biraz daha gizli olmaktı.Umarım memnun kalırım.Bu arada Mozillada yazım hatalarının altını kırmızı ile çizmiyor Chromeda bu çok işime yarıyordu bunun için bir eklenti bilen varsa çok iyi olur.

Opera daha hızlı diye biliyorum hemde az işlemci yiyio galiba

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Benim en sevdiğim tarayıcı da Mozilla'dır. 3. sürümden beri kullanıyorum.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
duck duck go ile Firefox seni gizlemez... boşuna saklandığını zannetme...

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
@imhotep DuckDuckGo'nun bir güzelliği daha var. !google yap seni google'a atar. Deneyin sonucunu anlarsınız.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
duck duck go ile Firefox seni gizlemez... boşuna saklandığını zannetme...
Yok hocam tamamen saklanma gibi bir şey demedim öyle bir niyetimde yok zaten.En azından veri hırsızlığını ve paylaşımını bir nebzede olsa önlemiş olurum diye düşündüm.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Yok hocam tamamen saklanma gibi bir şey demedim öyle bir niyetimde yok zaten.En azından veri hırsızlığını ve paylaşımını bir nebzede olsa önlemiş olurum diye düşündüm.

Sana internet dünyasında tamamen gizli kalmanın yolunu söyleyeyim; fişi çek! :D

Chrome <3 ben. :D