Sony Xperia Z5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
rekorum 10.30 saat benim :D tabiki düşük parlaklıkta. ama 4 saat bile iyi bence 2 senelik bir telefon için normal.

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Helal olsun. Nasıl başardın 10 saat görmeyi ben yaklasamadım bile o süreye :)

keremctb3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z5 dual için hızlı şarj aleti bakıyorum şuan ki kutudan çıkan uch20 5v 1500 ma var onun kullanıyorum Z5 dual quick charge 2.0 destegi var sony uch 12 mi yoksa uch 10 mu almalıyım bilen varsa tavsiye verebilirmi

Emrullah8106

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sa hocam ben bugün z5 gold aldım ve telefonu kutudan çıkarır çıkarmaz g.playdan uygulamaları yükleyip kullanmaya başladım açtığımda şarjı %54 gibi birşeydi %5 e düştüğünde şarja taktım %50 gibi iken okul saatim geldiği için çıkarmak zorunda kaldım ve akşam okuldan geldiğimde kullanım kılavuzlarına bakarken telefonu açmadan önce 30dk şarj etmem gerektiği felan yazıyor ben öyle birşey yapmadım netten biraz araştırdım telefonu kapatıp 8-16 saat felan şarjda bırakın yazıyorlar ne yapmam gerek bataryam zarar görür mü? lütfen bu konu hakkın da aydınlatabilir misiniz?

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Z5 Dual sim 1.300tl ye almayı düşünüyorum. Genel olarak memnun musunuz? Kasılmalar donmalar vs. oluyor mu?

MTKaraaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z5 Dual sim 1.300tl ye almayı düşünüyorum. Genel olarak memnun musunuz? Kasılmalar donmalar vs. oluyor mu?
1300 liraya alacağın en iyi telefonlardan biri olur kasma donma ben hiç yaşamıyorum, arada bir uygulamalardan dolayı donmalar oluyo ama genel performans mükemmel

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
1300 liraya alacağın en iyi telefonlardan biri olur kasma donma ben hiç yaşamıyorum, arada bir uygulamalardan dolayı donmalar oluyo ama genel performans mükemmel
Isınma problemi var sanırım abartıldığı kadar gerçek mi sizce? Birde parlaklığı çok az geldi gün ışığında (dışarıda) ekranı rahat görünüyor mu? Tasarımını çok beğendim telefonun biraz onun etkisinde kaldım ama yinede kararsızım. :)

MTKaraaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Isınma problemi var sanırım abartıldığı kadar gerçek mi sizce? Birde parlaklığı çok az geldi gün ışığında (dışarıda) ekranı rahat görünüyor mu? Tasarımını çok beğendim telefonun biraz onun etkisinde kaldım ama yinede kararsızım. :)
Isınma problemi doğru çabuk ısınıyo çok ısınıyo tabi biraz zorlayınca ama çabuk ta soğuyo
Parlaklık gün ışığında sonuna kadar açınca bence yeterli iyi gözüküyo ama daha iyileride var

enesd3455

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim kamerada leke vardı telefonun kamerası değişti ama odaklamıyormuş gibi bulanık çekiyor ön kamerada bir sorun yok ama arka kamera bulanık çekiyor yardım edin lütfen

hayvanhucresi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonumun kulaklık soketi 1 milimetre kadar yukarı çıktı. Böyle bir şeyin nasıl olabildiğine dair bir fikrim yok ancak yukarıdan bir baskıyla geri yerine oturabiliyor. Bu konuda bir bilgisi ya da fikri olan var mı acaba?

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Z5 kullananlar telefon 1300'e düşmüş teknik özellikleri gerçekten çok güzel , özellikle cam kapak ve suya dayanıklılık 1300 liraya efsane . Isınmayı soracam size. Oyun oynamadığınızda telefon ısınıyor mu yada rahatsız edecek kadar mı ısınıyor , ve bataryası nasıl gidiyor?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Oyun dışında çok ısınmıyor bazen video izlerken ısınıyor ama aslında ben çok takmıyorum oyun oynarken baya ısınıyor tabi ama genel olarak memnunum ben şarjı ilk başta daha iyiydi android 6 da biraz daha düştü uzun bir süredir yeni güncellemeyi yapmadım 7 mi oluyor bilmiyorum yapmayıda düşünmüyorum şu an şarjıda bana yetiyor ancak %15 den sonrası çok hızlı tükeniyor en kötüsü 2 saatte şarj olması

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
selamlar arama kayıtlarında sık kullanılanları kapatma varmı? kiminle konuşulsa favorilere ekliyor.
samsunglardaki gibi sık kullanılarları tamamen kapatmanın yolu varmı?
bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
selamlar arama kayıtlarında sık kullanılanları kapatma varmı? kiminle konuşulsa favorilere ekliyor.
samsunglardaki gibi sık kullanılarları tamamen kapatmanın yolu varmı?
bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Baktım bulamadım çağrı kaydını temizle dedim öyle yapınca sadece en çok konuştuğum kişiler kaldı sizde deneyebilrsiniz.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Selamlar, geçen gün z5 telefonumu formatladım ve şimdi google play, instagram gibi uygulamalar (Bazı uygulamalar kendi ayarlar bölümünde dark tema yapılabiliyor.) dark tema yapmak istiyorum ancak bir türlü bulamadım. Formatlamadan önce dark temaydı ve kendiliğinden güncellemelerle olmuştu ekstradan üçüncü parti uygulamalar ya da herhangi başka bir şey yapmamıştım. Nasıl yapabilirim?