MSI Bios Update Gözükmeme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İyi günler arkadaşlar. MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI model anakart kullanmaktayım. Bios update yapmak için sitesinden gerekli dosyayı indirip flash belleğime attım fakat bios ta flash mode bölümüne girdikten sonra hiç bir şekilde dosyayı göremiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse minnettar kalırım.

Resim boyutları çok büyük olduğu için internet üzerinden paylaşmak istedim.

RESİM 1
RESİM 2
RESİM 3

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İyi günler arkadaşlar. MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI model anakart kullanmaktayım. Bios update yapmak için sitesinden gerekli dosyayı indirip flash belleğime attım fakat bios ta flash mode bölümüne girdikten sonra hiç bir şekilde dosyayı göremiyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse minnettar kalırım.

Resim boyutları çok büyük olduğu için internet üzerinden paylaşmak istedim.

RESİM 1
RESİM 2
RESİM 3
USB önyüklenebilir olarak görülmüyor olabilir. Bu sebepden dolayı bios üzerinde görülmüyor olabilir. İlk olarak o özelliği vermek gerekiyor.
USB belleğinizin içindeki dosyayı yedekleyip belleğin içini temizleyin.
Daha sonra CMD yönetici olarak açın ve
şu kodları yazın.
Kod:
diskpart
list disk
list disk'i yazdıktan sonra sürücüler listelenecek. Hangisi sizin usb belleğiniz ise onu seçin.
Ben örnek olarak listede 1 rakımına denk gelen sürücüyü seçtim.
Kod:
select disk 1
clean
create part primary
select part 1
format fs=ntfs quick
active
exit
Daha sonra elinizdeki bios update dosyasını belleğin içine sürükleyip atın. Tekrar deneyin.

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
USB önyüklenebilir olarak görülmüyor olabilir. Bu sebepden dolayı bios üzerinde görülmüyor olabilir. İlk olarak o özelliği vermek gerekiyor.
USB belleğinizin içindeki dosyayı yedekleyip belleğin içini temizleyin.
Daha sonra CMD yönetici olarak açın ve
şu kodları yazın.
Kod:
diskpart
list disk
list disk'i yazdıktan sonra sürücüler listelenecek. Hangisi sizin usb belleğiniz ise onu seçin.
Ben örnek olarak listede 1 rakımına denk gelen sürücüyü seçtim.
Kod:
select disk 1
clean
create part primary
select part 1
format fs=ntfs quick
active
exit
Daha sonra elinizdeki bios update dosyasını belleğin içine sürükleyip atın. Tekrar deneyin.

Zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim dediklerinizi harfiyen yerine getirdim fakat sonuç alamadım yine göremiyorum dosyayı

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Zamanınızı ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim dediklerinizi harfiyen yerine getirdim fakat sonuç alamadım yine göremiyorum dosyayı
Anladım konuyu biraz araştırdım ve daha fazla çözüm yolu bulamadım malesef. Ancak elinizde farklı bir çözüm yolu yok ise
yukarıdaki kodları aynen uygulayın ama
Kod:
format fs=ntfs quick
kısmını
Kod:
format fs=fat32 quick
olarak değiştirip deneyebilirsiniz.

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım konuyu biraz araştırdım ve daha fazla çözüm yolu bulamadım malesef. Ancak elinizde farklı bir çözüm yolu yok ise
yukarıdaki kodları aynen uygulayın ama

kısmını
Kod:
format fs=fat32 quick
olarak değiştirip deneyebilirsiniz.

flashın kendisini fat32 olarak değiştirip denemiştim zamanında zaten msi usb boot zaten hepsini destekliyor. yinede teşekkür ederim.