Açık lise kayıt yenileme?

Bu konuyu okuyanlar

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Merhaba forum açık lisedeyim... 1 sınava girdim 2. kayıt yenileme yapacağım fakat? 30+5 TL diyor bankalara yatırılacakmış eyvallah yatırdık diyelim giriş hakkı kazanıyor muyuz yoksa yatırdıktan sonra halk eğitime gitmeye gerek var mı? Yardımcı olur musunuz :) yarın yapmam lazım.... SİZİ SEVİYORUM :)

Reaksiyon puanı
617
Kayıt yenileme başladımı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Halk eğitime gitmene gerek yok. 30+ 5 tlyi yatırdıktan sonra ders seçimi yapıp kitaplarını alıyosun. O kadar sınav zamanını falan sana bildiriyorlar zaten

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Halk eğitimde yanlış hatırlamıyorsam masraf çıkıyordu bir yandan da sıra olayı var. Bankamatikten yatır ama açık liseye ödeme yap derken dikkatli seç, arkadaş yanlışlıkla başka bölüme yatırmıştı.

Reaksiyon puanı
617
Halk eğitimde yanlış hatırlamıyorsam masraf çıkıyordu bir yandan da sıra olayı var. Bankamatikten yatır ama açık liseye ödeme yap derken dikkatli seç, arkadaş yanlışlıkla başka bölüme yatırmıştı.
Aynı hatayı bende yapmıştım. 1 yıl sonra param geri ödenmişti :)

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bildiğim kadarıyla sınav giriş kağıdı da lazım. Kayıtlar başladı mı ya ben daha var sanıyordum.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Kayıt yenileme başladımı

Halk eğitime gitmene gerek yok. 30+ 5 tlyi yatırdıktan sonra ders seçimi yapıp kitaplarını alıyosun. O kadar sınav zamanını falan sana bildiriyorlar zaten
Zaten kitapları almıştım ben ilk kayıt da? bir daha mı?

Bildiğim kadarıyla sınav giriş kağıdı da lazım. Kayıtlar başladı mı ya ben daha var sanıyordum.
Bir tane eve var o yeter mi hepsine ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
617
Zaten kitapları almıştım ben ilk kayıt da? bir daha mı?

Bir tane eve var o yeter mi hepsine ?
Her sınavda farklı derslere giriyorsun ve ya geçtiğin derslerde 2. Kitaplara geçiyorsun bu yüzden her sınav öncesi ders seçimi ve kitap işlemi yapılıyo. Ve her sınav farklı okullarda olduğu için her sınavda yeni bir giriş kağıdı oluyo

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Sınav giriş kağıdı sonradan alınıyo. Bu arada 23 ocak son günmüş. Bu konu olmasa farketmeyecektim.
@BLindGuardiaN teşekkürler :)
Ne demek reis ☺ bide şimdi ben 35 tl yi yatırsam direk sınava girsem olur mu?

Yani illa halk eğitime gidecek miyim

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
617
Tamam 35 tlyi yatırdın ve sınava girdin. Ders seçimi yapmazsan boş kitapcıklamı sınav olacaksın

Ne demek reis ☺ bide şimdi ben 35 tl yi yatırsam direk sınava girsem olur mu?

Yani illa halk eğitime gidecek miyim
Halk eğitime neden gidiyorsun

Son düzenleme:

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Ders seçimi net de olmuyor mu ya?

Reaksiyon puanı
617
Ders seçimi net de olmuyor mu ya?
Bak şimdi sen ilk kayıt yaptığında sana bi kağıt verdiler o kagıtta öğrenci no ve şifre var. Bankaya gidip para yatırdıktan sonra aöl öğrenci girişinden giriş yapıp ders seçiyorsun. Kitapları almak istersen galiba halk egitimden alman gerekiyo. Ve sınava yakın bi tarihte sana sınav giris kagıdını gönderiyorlar çıktısını aliyorsun ve sınav günü gidiyorsun.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bak şimdi sen ilk kayıt yaptığında sana bi kağıt verdiler o kagıtta öğrenci no ve şifre var. Bankaya gidip para yatırdıktan sonra aöl öğrenci girişinden giriş yapıp ders seçiyorsun. Kitapları almak istersen galiba halk egitimden alman gerekiyo. Ve sınava yakın bi tarihte sana sınav giris kagıdını gönderiyorlar çıktısını aliyorsun ve sınav günü gidiyorsun.
Sen adamsın abla. Sadece şey sorucam kitaplar yenileniyor mu yani ?

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Sen her sınava girdiğinde geçtigin derslerin 2.3.4....8. Kitaplarinı alıyorsun bu yüzden yenileniyor. Geçemediğin dersleri yeniden secip aynı kitaplarla devam ediyorsun
Anladım abla şöyle mi yani mesela ben türkçeden geçtim bu yıl bu dersin lise 2 sini geçtim yani diyelim önceki dönem bu dönem bu dersin 3 sınıf olan kitabını alacağım öyle mi? sisteme geçiyor dimi? seni de yorduk ama..

Reaksiyon puanı
617
Anladım abla şöyle mi yani mesela ben türkçeden geçtim bu yıl bu dersin lise 2 sini geçtim yani diyelim önceki dönem bu dönem bu dersin 3 sınıf olan kitabını alacağım öyle mi? sisteme geçiyor dimi? seni de yorduk ama..
Önemli degil. Her kitaptan yanılmıyorsam 8 tane var 2. Kitap 2. Dönem oluyo galiba. Herneyse geçince bi üst kitabı alıyorsun. Tabiki sisteme geciyo. Öğrenci numaranla giris yaptiğında hangi dersi geçtiğini ve kac kredin oldugunu görebiliyorsun. Basarılar