Fiyat performans ürünü laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar şöyle ki ben çok fazla anlamam bilgisayar özelliklerinden felan ama uzun zamandır okuyorum sağdan soldan baktığım kadarı ile karar vermeye çalışıyorum ama bi laptop alıcam bir türlü karar veremedim size durumumu anlatayım öncelikle bütçem 1500 ile 2200 civarı arasında, asus almaya daha sıcak bakıyorum dell de diyenler var ama işletim sistemi farklıymış bazılarnın galiba, ben oyun oynayacağım için genellikle baktığım kadrı ile oyun bilgisayarları 5 bin liradan başlıyor o yüzden hani onlara yakın beni orta halli götürebilecek çoğu oyunu açabileck bi bilgisayar lazım bliorum biraz az para ile çok şey istiyorum ama bunu bulursanız siz bulursunuz :) bana önerebileceğiniz modeller var mı şimdiden çok teşekkürler

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
hocam bol miktarda bilgisayar al sat yaptım. Sana tavsiyem 1- ASUS 2- Lenovo İkinci tavsiyem ise hepsiburada, istanbul bilişim, gittigidiyor, n11 sitelerini 1-2 hafta takip et mutlaka bir kampanya denk gelir 2500 civarı laptopu 2200 civarına alabilirsin

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam bol miktarda bilgisayar al sat yaptım. Sana tavsiyem 1- ASUS 2- Lenovo İkinci tavsiyem ise hepsiburada, istanbul bilişim, gittigidiyor, n11 sitelerini 1-2 hafta takip et mutlaka bir kampanya denk gelir 2500 civarı laptopu 2200 civarına alabilirsin

Anladım hocam çok teşekkürler ama bana bilgisayarın modeli vs söylenmesi gerek ben takip ediyorum yorumlara bakıyorum beğendiğim bazı bilgisayarların, işte fanı çok ses yapıyor ssd yok felan filan diye işte bunlardan çok anlamadığım için bana kısacası nokta atışı bi pc lazım :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
2 model önereceğim bu fiyat bandı yakınlarında.İlk model içerisinde bulunan SSD ve ekran kartı dolayısıyla kesinlikle aradaki farka değecektir diye düşünüyorum.Eğer bütçenizi çok aşıyor ise ikinci model ise biraz daha uygun.Aradaki farklara gelecek olursa Lenovo da ekran kartı daha iyi ve SSD avantajı var.Dell ise 8 GB RAM ile geliyor.Bana gelirse RAM burada daha düşük bir öncelik gibi kalıyor çünkü dilerseniz RAM arttırmak çok kolay bir işlem.Tercih sizin :).

1-http://www.hepsiburada.com/lenovo-v510-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-r5-m430-freedos-15-6-fhdtasinabilir-bilgisayar-80wq024mtx-p-HBV000007ETNW?magaza=Nethouse

2-http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3567-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-r5-m430-fredoos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb20f81c-p-HBV0000086S8U?magaza=Hepsiburada

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2 model önereceğim bu fiyat bandı yakınlarında.İlk model içerisinde bulunan SSD ve ekran kartı dolayısıyla kesinlikle aradaki farka değecektir diye düşünüyorum.Eğer bütçenizi çok aşıyor ise ikinci model ise biraz daha uygun.Aradaki farklara gelecek olursa Lenovo da ekran kartı daha iyi ve SSD avantajı var.Dell ise 8 GB RAM ile geliyor.Bana gelirse RAM burada daha düşük bir öncelik gibi kalıyor çünkü dilerseniz RAM arttırmak çok kolay bir işlem.Tercih sizin :).

1-http://www.hepsiburada.com/lenovo-v510-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-128gb-ssd-radeon-r5-m430-freedos-15-6-fhdtasinabilir-bilgisayar-80wq024mtx-p-HBV000007ETNW?magaza=Nethouse

2-http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-3567-intel-core-i5-7200u-8gb-1tb-r5-m430-fredoos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdb20f81c-p-HBV0000086S8U?magaza=Hepsiburada

Hocam çok güzel iki örnek vermişsiniz teşekkür ederim bide bi iki sorum daha olucak bu lenovo pugb u çalıştırır mı ve bu pc beni kaç yıl götürür tahminen? Teşekkürler şimdiden

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam çok güzel iki örnek vermişsiniz teşekkür ederim bide bi iki sorum daha olucak bu lenovo pugb u çalıştırır mı ve bu pc beni kaç yıl götürür tahminen? Teşekkürler şimdiden
Açıkçası PUBG bu tip bilgisayarları çok fazla ısındırır.Kaynak kullanımı çok yüksek ve optimizasyonu da o kadar iyi değil oyunun.Yani belkide bilgisayarın 90 derecelere kadar ulaşmasına sebep olabilir çünkü bu bilgisayarlar oyun amaçlı üretilmemiş.Fakat biraz daha pahalı başka bir ürün önerebilirim.Bunda ekran kartı biraz daha iyi ve RAM 8 GB olarak geliyor.Hali hazırda Windows 10 da mevcut.Bu bilgisayar ile daha rahat bir oyun deneyimi alırsınız.
Lenovo Ideapad 510 Intel Core i5 7200U 8GB 1TB GT940MX Fiyatı

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
pubg oynamak istiyorsan 1050 den aşşağı inmeyeceksin o da 3300den başlıyor

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Açıkçası PUBG bu tip bilgisayarları çok fazla ısındırır.Kaynak kullanımı çok yüksek ve optimizasyonu da o kadar iyi değil oyunun.Yani belkide bilgisayarın 90 derecelere kadar ulaşmasına sebep olabilir çünkü bu bilgisayarlar oyun amaçlı üretilmemiş.Fakat biraz daha pahalı başka bir ürün önerebilirim.Bunda ekran kartı biraz daha iyi ve RAM 8 GB olarak geliyor.Hali hazırda Windows 10 da mevcut.Bu bilgisayar ile daha rahat bir oyun deneyimi alırsınız.

Bu gerçekten aklıma yattı özel günlerde indirime girerse kesin almayı düşünüyorum, uzun zaman götürür kanısındayım çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu gerçekten aklıma yattı özel günlerde indirime girerse kesin almayı düşünüyorum, uzun zaman götürür kanısındayım çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık
Rica ederim :).Tekrar hatırlatmakta fayda var bu bilgisayar ile çok fazla bir beklentiye girmemenizi öneririm.Oyunları düşük ayarlarda oynarsınız.

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Rica ederim :).Tekrar hatırlatmakta fayda var bu bilgisayar ile çok fazla bir beklentiye girmemenizi öneririm.Oyunları düşük ayarlarda oynarsınız.

Anladım hocam zaten çok üst düzey bi performans beklemiyorum hani kasmasın yeter sadece, ne bileyim dedim belki gta 5 te kasar mı çok diye düşündüm ama onları kasmayan pc ler de oyun pc leri 4 bin tl civarı

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
özellikle oyun için alıyorsanız bu fiyata 1050 li modeller var onlara bakın
Satıcı çakallık yapmış aklınca yoksa ben atarken o Laptop 2650 TL civarıydı.Başka yerde bulunur aynı fiyata.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam çok anlamıyorum bir iki model vereblir msniz
1050 ekran kartı bilgisayarların başlangıç fiyatı.
http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7577-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb30f81c-p-HBV000009DRMO

Son düzenleme:

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Bu bilgisayara karşılık bu nasıl özellikte karşılaştırınca yani hocam

Lenovo Ideapad 320 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB Radeon 530 Windows 10 Home 15.6" Taşınabilir Bilgisayar 81BT001FTX
Lenovo Ideapad 320 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB Radeon 530 Fiyatı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşlemci olarak daha iyi ama ekran kartı olarak daha kötü.

Bu hepsiburada da i8 işlemcilerin olduğu bir kategori var şuan hocam daha bu akşam çıktı anasayfada görürsünüz, bi bakabilir misiniz orda bana önerdiğiniz bilgisayardan daha iyi bi tane var mı fiyat olarak yakın, amacım indirime girince almak

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu hepsiburada da i8 işlemcilerin olduğu bir kategori var şuan hocam daha bu akşam çıktı anasayfada görürsünüz, bi bakabilir misiniz orda bana önerdiğiniz bilgisayardan daha iyi bi tane var mı fiyat olarak yakın, amacım indirime girince almak
En başta Dell 7577 indirime girerse bakmanızı öneririm ama onunda indirime girmesi girse bile 100 TL den fazla düşmesi zor gibi.Onun haricinde bu ürünler büyük indirime girerse bakabilirsiniz.İkisi arasından Acer daha iyi bu arada.
Acer A517-51G-59YH Intel Core i5 8250U 12GB 1TB MX150 Fiyatı

HP Pavilion 15-CC106NT Intel Core i5 8250U 8GB 1TB + 8GB SSD Fiyatı

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşlemcisi Acer dan daha iyi ekran kartı daha kötü.Acer 17.3 inç hemde.

Anladım hocam, 7577 ye baktım da yorumları okuyunca soğudum fan sesi ssd olmadığı için ayrıca yavaş galiba öyle yazılmış, sizin ikinci önerdiğiniz lenovo iyi sanki, o kadar seçenek var ki inanın hepsini sorasım gelior size :) kafanızıda şişiriyorum özür dilerim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Anladım hocam, 7577 ye baktım da yorumları okuyunca soğudum fan sesi ssd olmadığı için ayrıca yavaş galiba öyle yazılmış, sizin ikinci önerdiğiniz lenovo iyi sanki, o kadar seçenek var ki inanın hepsini sorasım gelior size :) kafanızıda şişiriyorum özür dilerim
Olayları hemen şöyle anlatmam gerekirse.Bir dizüstü bilgisayarın tek soğutma seçeneği fanlardır.Burada her ne kadar iç dizayn ve kullanılan malzemenin kalitesi önemli olsa da esas olay fanların ne kadar hızlı döndüğüdür.Genelde insanlar istiyor ki hem üst seviye oyun oynayıp program kullanayım bunu yaparken bilgisayar asla ısınmasın hemde fanlar ses çıkarmasın.Sizce ne kadar mümkün?Yavaş olmasının nedeni içinde SSD olmamasından.O fiyat bandında hangi ürünü alırsanız alın HDD kaliteleri çok iyi değil maalesef.Hepsinde aynı sorun var.Hiç önemli değil bu arada :)

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Olayları hemen şöyle anlatmam gerekirse.Bir dizüstü bilgisayarın tek soğutma seçeneği fanlardır.Burada her ne kadar iç dizayn ve kullanılan malzemenin kalitesi önemli olsa da esas olay fanların ne kadar hızlı döndüğüdür.Genelde insanlar istiyor ki hem üst seviye oyun oynayıp program kullanayım bunu yaparken bilgisayar asla ısınmasın hemde fanlar ses çıkarmasın.Sizce ne kadar mümkün?Yavaş olmasının nedeni içinde SSD olmamasından.O fiyat bandında hangi ürünü alırsanız alın HDD kaliteleri çok iyi değil maalesef.Hepsinde aynı sorun var.Hiç önemli değil bu arada :)

Anlıyorum yavaş yavaş öğrenicem sayenizde :) dediğiniz doğru ben hepsini birarada ama fiyatı uygun istiyorum tabi o da yok öyle üç kuruşa beş gayme hesabı oluyor :) eğer gözünüze takılan güzel bi model olursa bu önerdiklerinşz dışında haber eder msnz, ben sizin söylediklerinizin hepsini takip edicem indirime göre seçicem bütçemi zorlamayacak bir şekilde

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Anlıyorum yavaş yavaş öğrenicem sayenizde :) dediğiniz doğru ben hepsini birarada ama fiyatı uygun istiyorum tabi o da yok öyle üç kuruşa beş gayme hesabı oluyor :) eğer gözünüze takılan güzel bi model olursa bu önerdiklerinşz dışında haber eder msnz, ben sizin söylediklerinizin hepsini takip edicem indirime göre seçicem bütçemi zorlamayacak bir şekilde
Zaten sık sık gelen güncel bilgisayar ve parçalarını takip ediyorum uygun bir şey görürsem haberdar ederim :)

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Zaten sık sık gelen güncel bilgisayar ve parçalarını takip ediyorum uygun bir şey görürsem haberdar ederim :)

Çok teşekkür ederim inan çok ama çok yardımcı oldun bile şimdiden çok teşekkürler iyi akşamlar :))

Yasinka1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam bnde günlük kullanım ve fifa 18 cs go maksimum gta5 kaldıracak dizüstü arıyorum banada yardımcı olur musun

JSparrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Hocam iyi akşamlar :) sizin 510 modeliniz tavsiyesi üzerinden giderek karar kıldım bu lenovo 510 modelinin yenisi heralde 520 modeli çıkmış bunu almakta karar kıldım indirime girince almayı düşünüyorum bi bakar msınız 510 mu daha iyi 520 mi

Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB GT940MX Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81BF00BVTX
Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB Fiyatı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam iyi akşamlar :) sizin 510 modeliniz tavsiyesi üzerinden giderek karar kıldım bu lenovo 510 modelinin yenisi heralde 520 modeli çıkmış bunu almakta karar kıldım indirime girince almayı düşünüyorum bi bakar msınız 510 mu daha iyi 520 mi

Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB GT940MX Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81BF00BVTX
Lenovo Ideapad 520-15IKB Intel Core i7 8550U 12GB 1TB Fiyatı
Özellikle işlemci bakımından 520 modeli çok daha iyi.12 GB RAM de artısı.