Özgüvensizlik Fiziksel Güzelliksizlik Ve Dahası Kalp Kırmadan Nasıl Uzaklaşılırlık?

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Evet arkadaşlar günüm geçmiyor ki bir gün de size güzel bir konuyla uzun uzun yazayım. Konuya özgüvensizliğimden gireyim, aslında çok aşırı boynu yerde dolanan ve psikolojisiyle derinden cebelleşen bir özgüvensizlik yaşayan biri değilim. Boynum dik "Eh biraz biraz var." Desem gayet açıklayıcı olur gibi. Egoistliği sevmeyen birisi olduğum için kendimi genelde küçük görürüm, bana söylenenlere karşı çoğunlukla sessiz kalırım (Tabi konunun önemlilik derecesine bağlı). Beni ezenlere destek çıkar biraz da ben kendimi ezerim, mesela yaklaşık 20 Gün önce bir arkadaşım "Dişlerini ...." Dedi, bozuntuya vermeden biraz da ben destek çıktım yani sonuçta haklı geleceğiz oralara. Yine uzatmadan ortalara doğru dalalım, sanal ortamda uzun süredir görüştüğüm ve benden hoşlanan birisi var. Sanırım bu sanalda görmesi imkansız olan dişlerimi görmediği için hoşlaşmış gibi. Asıl konuya gireyim, benim dişlerim inci gibi düz değil, yani normal görünmüyor diyebilirim. Mesela köpek dişimin biri üst taraftan çıkmış, süt dişler çarpık, alttan ortadaki dişlerim uzun yıllar önce bir yılan öldürmüşler de cenazesinde halay çekerken medusanın gazabına uğrayıp tam yerlerine geçmek için hazırlanırken yarısı ileride yarısı geride düzleneceklerken kaos kıyamet kopmuş taşa çevrilmişler, aniden öyle bırakılmışlar gibi. Hemen kafalarda tink diye ampül yanar ve akıllara tel tedavisi gelir ama sürekli ev taşımaktan, kredi ödemekten, hacizden erittiğim maddi durumumdan ötürü hemen yapabileceğim bir şey değil. Bilirsiniz kısa süre önce de ev sahibinin yaptıklarını postlamıştım, iyi haberi vereyim bu sefer ki ev sahibi yurt dışında oturuyor, uzun tecrübelere dayanan ince ve private seçim ;). Neyse gevşemeden devam edelim... Şimdi sizde bilirsiniz bu işi ilerletip iyice bağlanıp bugün yarın bana bir buluşma teklif edecek, yani şimdiden etti gibi de. Tabi benim fiziksel durumu da biliyorsunuz. Ben tamam desem gördüğünde büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağından eminim, yani düşünsenize hayalleriniz; O güldüğünde pırıl pırıl inci tanesi dişlerine bakıyorsun, odaklanmışsın işte böylee eveeeee.... Gerçekler; Allah senin dişlerini çarpmış... Çoğu şeye gerçekçi bakmak lazım, sonuçta hayatı gerçeklerle yaşıyoruz. Evet yine tonlarca döktürmüşüm kısaca şöyle diyeyim, sizce ben bunu kırmadan, utanç kaynağı olmadan ve üzmeden nasıl uzaklaşabilirim? Yani bazı sorunları olduğunu biliyorum, zor zamanlar geçirdiğini de biliyorum ama bir şekilde bu işi uzatmadan üzmeden yapmam lazım. Bir çok sorun ve sıkıntının üstesinden beraber geldik, ama bitmiyor ki mübarek. Bitsin de gideyim diyorum bittikçe daha da yakınlaşıyor, daha da bağlanıyor ve bingo bango bongo bish bash bosh new problem! Bitmeden gideyim diyorum insanlığa sığacak gibi değil, bir insanı üzgün görmeye dayanamıyorum. Hele ki haklı durumdaysa... Özellikle kız üyelerin mesajlarını bekliyorum, bu konuda kız psikolojisi şart gibi.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Mevzu karışık valla allah yardım etsin.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Dürüst ol bence. Uzaklaşmak yerine bu endişenden bahset eğer gerçekten uzaklaşmak istemiyorsan. Hem sen onu gördün mü yani aynı şey iki taraflı geçerli.Sonuçta dişlerini tedavi ettirebilirsin ilerki süreçte eğer bundan çekindiğini söylersen anlayacaktır tabi ciddiyseniz değilseniz kırmadan uzaklaşmanın tek yolu cevap verme aralıklarını uzatmak heralde kendisi soğur belki

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Dürüst ol bence. Uzaklaşmak yerine bu endişenden bahset eğer gerçekten uzaklaşmak istemiyorsan. Hem sen onu gördün mü yani aynı şey iki taraflı geçerli.Sonuçta dişlerini tedavi ettirebilirsin ilerki süreçte eğer bundan çekindiğini söylersen anlayacaktır tabi ciddiyseniz değilseniz kırmadan uzaklaşmanın tek yolu cevap verme aralıklarını uzatmak heralde kendisi soğur belki
Tesekkurler hocam taktik super fakat sorun kendiliginden cozuldu, bi cocukla opusmeli bi konu gecmis onu instaya story atmis kalpler, birak kendini bacimlar havada ucusuyor e tabi bende acik ariyorum hic durur muyum? Mutluluklar dilerim ve bu kiyagi icin kendisine buradan tesekkur ederim :tearsofjoy: Artik olacaksa beni gercekte gorup gercekte taniyan biriyle olsun olmazsa da pek kafama taktigim bir sey degil olmasa da olur :yum::tearsofjoy:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Tesekkurler hocam taktik super fakat sorun kendiliginden cozuldu, bi cocukla opusmeli bi konu gecmis onu instaya story atmis kalpler, birak kendini bacimlar havada ucusuyor e tabi bende acik ariyorum hic durur muyum? Mutluluklar dilerim ve bu kiyagi icin kendisine buradan tesekkur ederim :tearsofjoy: Artik olacaksa beni gercekte gorup gercekte taniyan biriyle olsun olmazsa da pek kafama taktigim bir sey degil olmasa da olur :yum::tearsofjoy:
Keşke başka bir şey isteseydiniz diyeyim o zaman :) Çok çabuk halloldu :)