Forumları sevmek..

Bu konuyu okuyanlar

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Öncelik burası olmak üzere bazı forumları severim asosyalim gerçek hayatta konuşmadığım cümleleri burada konuşarak avutuyorum kendimi.. hiç konuşmak istemem mecbur olmadıkça çünkü kendimi tam olarak ifade edemeyebilirm ciddi olamam vs diye.. Sizce bu anormal mi veya normal mi yanlız birisi için?

HERKESE İYİ GECELER BU ARADA :)

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bu durum anormal değil bence. Hatta anlaşılabilir bir durum insanın bazen çevresindeki insanlara anlatamadığı şeyler olabiliyor. Sokağa çıkıp bir insanı yoldan çevirmek yerine internetten insanlarla tanışmak gayet normal.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İyi geceler;

Abi bu düşünce beni delirtiyor ya. Forumda cümle kurabilen insan gerçek hayatta da kurabilir, çünkü burası da gerçek. Evet, burada teknoloji bilgisi az olan biri bile çok abartarak yazabilir, ama inanın burada kurduğunuz cümleleri gerçek hayatta da kurabilirsiniz.

Eğer bu kadar yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız bir tinychat veya discord kanalına gidebilirsiniz. Bir kaç gün sonra fark edeceksin ki, konuşmak çok da numarası olan bir eylem değil. :D

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Bu durum anormal değil bence. Hatta anlaşılabilir bir durum insanın bazen çevresindeki insanlara anlatamadığı şeyler olabiliyor. Sokağa çıkıp bir insanı yoldan çevirmek yerine internetten insanlarla tanışmak gayet normal.
Yoldan çevirmek derken kardeşim

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Öncelik burası olmak üzere bazı forumları severim asosyalim gerçek hayatta konuşmadığım cümleleri burada konuşarak avutuyorum kendimi.. hiç konuşmak istemem mecbur olmadıkça çünkü kendimi tam olarak ifade edemeyebilirm ciddi olamam vs diye.. Sizce bu anormal mi veya normal mi yanlız birisi için?

Sanal Alem'e Hoşgeldiniz Burası Gerçek hayattan daha gerçek bir ortamdır İyi geceler dilerim :)

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
İyi geceler;

Abi bu düşünce beni delirtiyor ya. Forumda cümle kurabilen insan gerçek hayatta da kurabilir, çünkü burası da gerçek. Evet, burada teknoloji bilgisi az olan biri bile çok abartarak yazabilir, ama inanın burada kurduğunuz cümleleri gerçek hayatta da kurabilirsiniz.

Eğer bu kadar yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız bir tinychat veya discord kanalına gidebilirsiniz. Bir kaç gün sonra fark edeceksin ki, konuşmak çok da numarası olan bir eylem değil. :D
Öncelikle sağol abi yazı için. Abim öyle değil bak anlatamadım :D konuşma derken rahat konuşamıyorum yani bir gerilme oluyor her zaman bazen çok az bazen çok bazen de tam olarak ifade edemiyorum gibisinden...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanal Alem'e Hoşgeldiniz Burası Gerçek hayattan daha gerçek bir ortamdır İyi geceler dilerim :)
Onu biliyorum The walking dead de ki en sevdiğim karakter :)

Son düzenleme:

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Yoldan çevirmek derken kardeşim
Şöyle ki burada da hiç tanımadığınız insanlarla tanışıyorsunuz. Ve bazen insan tanımadığı birileri ile iletişim kurmak ister. Bu arada ortam sanal olsa da insanlar gerçek önemli olan da bu bence.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Şöyle ki burada da hiç tanımadığınız insanlarla tanışıyorsunuz. Ve bazen insan tanımadığı birileri ile iletişim kurmak ister. Bu arada ortam sanal olsa da insanlar gerçek önemli olan da bu bence.
anladım :) iyi geceler dostum..

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öncelikle sağol abi yazı için. Abim öyle değil bak anlatamadım :D konuşma derken rahat konuşamıyorum yani bir gerilme oluyor her zaman bazen çok az bazen çok bazen de tam olarak ifade edemiyorum gibisinden...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Onu biliyorum The walking dead de ki en sevdiğim karakter :)

Rica ederim. Abicim, çok büyük değilim senden, yaşım 24. Ama şunu gördüm ki, korktuğumuz her eylem sadece ondan korktuğumuz için gözümüzde daha fazla büyüyor. Eğer sokağa çıkıp birileriyle konuşma şansın yoksa, cidden chat odalarına gir. İlk başta odadan bir kaç kişiyle rahat edersin, sonra kim gelirse gelsin muhabbeti kuran olursun.

Konuşmak çok güzel bir eylem ve konuştukça açılabilirsin anca.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Rica ederim. Abicim, çok büyük değilim senden, yaşım 24. Ama şunu gördüm ki, korktuğumuz her eylem sadece ondan korktuğumuz için gözümüzde daha fazla büyüyor. Eğer sokağa çıkıp birileriyle konuşma şansın yoksa, cidden chat odalarına gir. İlk başta odadan bir kaç kişiyle rahat edersin, sonra kim gelirse gelsin muhabbeti kuran olursun.

Sen böyle yaptın mı hiç abi :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:D sorun yok ayak uydurursun buraya utanılacak bir yok alışırsın

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350

Ben buna katılmadım, asosyal olan herkes, ya da hiç kimse, asosyal olduğunu dahi kabullenmez, cümle kuramaz, öyleki sen gayet durumu ifade edebildiğin cümleler kurmuş ve ifade etmişsin, neden böyle bir kanıya vardın ki ?

Herşeyden evvel şunu yapmalısın,

Kitap oku, güzel cümle kurabilmek, insanlara kelimelerinle kendini anlatabilmek için çok kelime bilmek gerek, bu da en temiz ve en mantıklı kitap okuyarak olabilen bir kazanım.

Özellikle Balzac tavsiye ederim, yeşil elmayı (tamamen yeşil bir elma) 3 sayfa betimleyebilen bir sanatçıdır kendileri ;)

Forumlar da kendi kelimelerini hayata geçirebileceğin en güzel yerler, Forumları sev tabi, çünkü birbirinden değerli insanlar var buralarda. Ve belkide normal hayatta daha zor ulaşacağın insanlara buradan daha rahat ulaşabilirsin.

Hatta Balzac 'ın "Vadideki Zambak" eseri ile başlayabilirsin, okumaya :)

İyi forumlar.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Ben buna katılmadım, asosyal olan herkes, ya da hiç kimse, asosyal olduğunu dahi kabullenmez, cümle kuramaz, öyleki sen gayet durumu ifade edebildiğin cümleler kurmuş ve ifade etmişsin, neden böyle bir kanıya vardın ki ?

Herşeyden evvel şunu yapmalısın,

Kitap oku, güzel cümle kurabilmek, insanlara kelimelerinle kendini anlatabilmek için çok kelime bilmek gerek, bu da en temiz ve en mantıklı kitap okuyarak olabilen bir kazanım.

Özellikle Balzac tavsiye ederim, yeşil elmayı (tamamen yeşil bir elma) 3 sayfa betimleyebilen bir sanatçıdır kendileri ;)

Forumlar da kendi kelimelerini hayata geçirebileceğin en güzel yerler, Forumları sev tabi, çünkü birbirinden değerli insanlar var buralarda. Ve belkide normal hayatta daha zor ulaşacağın insanlara buradan daha rahat ulaşabilirsin.

Hatta Balzac 'ın "Vadideki Zambak" eseri ile başlayabilirsin, okumaya :)

İyi forumlar.
Çok teşekkürler be abi... Bu kanıya vardım çünkü insanlar iletişimim iyi değil. Aslında kafam çok karışık yani asosyal miyim diye düşünüyorum fakat şu an bir işte çalışıyorum. Pek iletişim kurmasam'da yani böyle.. Mesala biri tipten dolayı dik dik baksa düşünürüm en az yarım saat ama hep düşündükçe de kafa patlama noktasına geliyor durum bu..

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Dürüst olayım, forumları gerçek hayattan daha çok seviyorum.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457

Hani amca diyebiliyoduk.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hqdefault.jpg

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Kendini zaten asosyal olarak kafanda kodlamışsın, inan iyi bir şey değil bu. Evet forumlar tartışma ve sohbetler için güzel ortamlar ama gerçek yaşamdaki ortamlarda oluşan sohbet ile uzaktan yakından alakası yok. Burada sadece yazısal ve resimsel olarak kendini ifade edebiliyorsun, fakat gerçek yaşantıda bedensel, fiziksel, sözel, duyusal vs... her şekilde kendini ifade ediyorsun ve bu ifadeler içinde türlü tedirginliklere korkulara gerek yok karşındakiler de senin gibi insanlar sonuçta farklı bir varlık değiller.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Eskiden ben pek konuşmayı beceremiyordum ama artık kendimi anlatmakta zorlanmıyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bende sandığımdan fazla evrim geçirdim burada