Vatan Bilgisayarın Fiba Bank ile Yaptığı Peşin Fiyatına Taksit Olayı (Deneyim)

Bu konuyu okuyanlar

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi vatan bilgisayarın peşin fiyatına taksit kampanyası var (cep telefonları için) Şimdi ülkemizde yerli telefon dışı peşin fiyatına taksit yapılmıyor veya 2000 Tl değerindeki telefon 3600 tl gibi fahiş fiyatlara yükseliyor.Bu olayı vatan nasıl yaptı etti bilmiyorum ama oradan bir yakınımla birlikte 1300 tl gibi bir fiyata huawei p9 lite 2017 aldık.Şimdi cidden peşin fiyatına mı sorusuna cevap vereyim.Evet cidden peşin fiyatına (bildiğiniz gibi bazen reklamda öyle olsa bile işin aslı öyle olmuyor) Şimdi ilk olarak vatan bilgisayara gidip telefonu almak istediğimizi söyledim.Tabi yakınım ben önermeme rağmen satıcıya telefon nasıl diye sordu.Oda aslında doğru olanları söyledi şöyle şöyle özelliği var dedi abartmadı telefonu.Bu noktada takdir ederim isim vermeye gerek yok ama başka bir firmadan telefon alırken adam her oyunu son ayarlarda kasmadan açar dedi.Telefon clash royale bile kasıyor bu arada.Neyse konumuza dönelim.Şimdi ilk önce taksit işlemlerine geçtik.Şöyle bir durum var önümüzde işlem yapan adamın işlem süresi 15-20 dakika sürdü.Çünkü o kişinin yanında bir telefonu yoktu ve ona hep form filan imzalattılar,görevli oradan bir kaç yeri aradı falan 20 dakikayı buldu.Sıra bize gelince yakınım eski telefonunu yanına getirdiği için 5 dakika sürmeden işlemimiz tamamlandı.Size hatırladığım kadarıyla telefonunuza bir mesaj gönderiyorlar onaylıyorsunuz bir kaç şey imzalayıp hemen bitiyor.Oraya giderken yanınızda eski telefonunuzu götürmeyi unutmayın.Eski telefona ulaşamıyorsanız sorun olmaz ancak beklerseniz.Bunu yaparken bizden peşin bir fiyat istemediler.Kasada kaç taksit olacağını falan söyledik,kayıt yaptırdık (isim,numara vb) işlemleri yaptırdık ve bitti.Her hangi bir işlem ücreti alınmadı.Yani kısacası her hangi bir sorun yaşamadan,hızlı bir şekilde,aynı reklamında söylendiği gibi işlemleri yapıp çıktık.

JoeStench

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yüksek ihtimal hepsiburadanın iş bankasıyla olan alışveriş kredisi gibi çalışıyor. Varmak istediğim sonuç kredi için sabit gelir göstermezsen yararlanamıyorsun. Üniversite öğrencisi olarak yakındığım durum bu :c

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yüksek ihtimal hepsiburadanın iş bankasıyla olan alışveriş kredisi gibi çalışıyor. Varmak istediğim sonuç kredi için sabit gelir göstermezsen yararlanamıyorsun. Üniversite öğrencisi olarak yakındığım durum bu :c
onu tam olarak bilmiyorum bir sorup editlerim

Yasinucar25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar bence şu an ülke durumlarına göre en iyi seçim 10 dakikada iPhone 8 alıp çıktım üstelik her mağazada 4149 TL iken ben 3898 TL ye aldım kaçırılmamasını düşündüğüm bir seçenek

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi vatan bilgisayarın peşin fiyatına taksit kampanyası var (cep telefonları için) Şimdi ülkemizde yerli telefon dışı peşin fiyatına taksit yapılmıyor veya 2000 Tl değerindeki telefon 3600 tl gibi fahiş fiyatlara yükseliyor.Bu olayı vatan nasıl yaptı etti bilmiyorum ama oradan bir yakınımla birlikte 1300 tl gibi bir fiyata huawei p9 lite 2017 aldık.Şimdi cidden peşin fiyatına mı sorusuna cevap vereyim.Evet cidden peşin fiyatına (bildiğiniz gibi bazen reklamda öyle olsa bile işin aslı öyle olmuyor) Şimdi ilk olarak vatan bilgisayara gidip telefonu almak istediğimizi söyledim.Tabi yakınım ben önermeme rağmen satıcıya telefon nasıl diye sordu.Oda aslında doğru olanları söyledi şöyle şöyle özelliği var dedi abartmadı telefonu.Bu noktada takdir ederim isim vermeye gerek yok ama başka bir firmadan telefon alırken adam her oyunu son ayarlarda kasmadan açar dedi.Telefon clash royale bile kasıyor bu arada.Neyse konumuza dönelim.Şimdi ilk önce taksit işlemlerine geçtik.Şöyle bir durum var önümüzde işlem yapan adamın işlem süresi 15-20 dakika sürdü.Çünkü o kişinin yanında bir telefonu yoktu ve ona hep form filan imzalattılar,görevli oradan bir kaç yeri aradı falan 20 dakikayı buldu.Sıra bize gelince yakınım eski telefonunu yanına getirdiği için 5 dakika sürmeden işlemimiz tamamlandı.Size hatırladığım kadarıyla telefonunuza bir mesaj gönderiyorlar onaylıyorsunuz bir kaç şey imzalayıp hemen bitiyor.Oraya giderken yanınızda eski telefonunuzu götürmeyi unutmayın.Eski telefona ulaşamıyorsanız sorun olmaz ancak beklerseniz.Bunu yaparken bizden peşin bir fiyat istemediler.Kasada kaç taksit olacağını falan söyledik,kayıt yaptırdık (isim,numara vb) işlemleri yaptırdık ve bitti.Her hangi bir işlem ücreti alınmadı.Yani kısacası her hangi bir sorun yaşamadan,hızlı bir şekilde,aynı reklamında söylendiği gibi işlemleri yapıp çıktık.
İlla 10 taksitmi 2 3 taksit de yapamiyormuyuz ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Cep telefonuna taksit yapılamaz diye kanun var devlet bunlara bir şey demiyor mu?

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bilgilendirme için teşekkürler, merak ettiğim mağazaya gitmeden önce bankaya hesap falan açtırmak gerekiyor mu acaba.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Daha önceden teknosadan cep telefonu aldim bu yontemle onlar ing bank ile calisiyorlardi 103 lira gibi bi faiz islenmisti ozamanlar ihtiyac kredisi gibi bi kredi sagliyor banka size siz her ay kredi borcunuzu oduyorsunuz telefon pesin alindigi icin yasal illegal bir durum yok yani

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Buna da kılıfına uydurma deniyor. Birilerine rant sağlıyorsa madem komple taksit yasağını kaldır herkes rahat rahat alsın yasağın ne anlamı var.

Adnanca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kafalar karışmasın. Kredi notunuz düşükse veya kredi siciliniz kötüyse vermiyorlar telefon. Size tavsiyem şudur. İlla ki bu şekilde telefon alıcam derseniz almadan 3-4 ay önce hangi banka olduğunu araştırın misal fiba bank. Gidin o bankadan hesap açın en az 4 ay önceden, sonra evdeki faturaları ve internet cep telefonu faturası gibi ödemeleri o bankada otomatik ödemeye bağlayın. 4 ay düzenli ödeme yapılsın sonra gidin istediğiniz cihazı alın verirler.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Bilgilendirme için teşekkürler, merak ettiğim mağazaya gitmeden önce bankaya hesap falan açtırmak gerekiyor mu acaba.
biz orada bir kaç tane sms onayladık,bir şey imzaladık eğer bankaya hesap kastınız buysa evet ama biz kayıt olmadık
fakat fiyatlar pahalı geldi bana
tüm elden satış mağazaları fiyatları bu şekilde.mediamarkt,teknosa gibi firmalarda aynı fiyata satıyor
biz 10 taksit yaptırdık her yerde 10 taksit diye geçiyor yapılmıyor galiba

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
biz orada bir kaç tane sms onayladık,bir şey imzaladık eğer bankaya hesap kastınız buysa evet ama biz kayıt olmadık

tüm elden satış mağazaları fiyatları bu şekilde.mediamarkt,teknosa gibi firmalarda aynı fiyata satıyor

biz 10 taksit yaptırdık her yerde 10 taksit diye geçiyor yapılmıyor galiba
Yani 2 3 taksit fe yapilabiliyor yani

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
2 ay kadar önce bende vatan bilgisayardan fiba bank kredisiyle note 8 aldım 10 aylık vade'de peşin fiyatına taksit oluyor ama 10 aydan fazla taksit isterseniz ozaman vade farkı uygulanıyor eğer 10 aydan daha az taksit yapmak isterseniz oda sorun olmuyor şöyle bir ödeme yöntemide var ki ben note 8'i o şekilde aldım 4700 tl idi fiyatı 1700 tl'yi peşin verdim geri kalan 3000 tl'yi 10 taksit yaptım.

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
2 ay kadar önce bende vatan bilgisayardan fiba bank kredisiyle note 8 aldım 10 aylık vade'de peşin fiyatına taksit oluyor ama 10 aydan fazla taksit isterseniz ozaman vade farkı uygulanıyor eğer 10 aydan daha az taksit yapmak isterseniz oda sorun olmuyor şöyle bir ödeme yöntemide var ki ben note 8'i o şekilde aldım 4700 tl idi fiyatı 1700 tl'yi peşin verdim geri kalan 3000 tl'yi 10 taksit yaptım.
Bilgilendirdiginiz icin tesekkurler

gomez33

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Telefonlara taksit olayının yasal olmasını bende isterim ama devlette biyerde haklı. Millet taksitli diye daha telefonu eskimeden sürekli yeni çıkan telefonlardan alıyor e sonuçta bu telefonların %90 ı yabancı ülkelerden geliyor bu durumda da ekonomide zarara uğruyoruz. Şuan benim bildiğim Vestel mağazaları peşin fiyattan telefonlara taksit yapıyor gerçi turkcell avea türk telekomda yapıyorda onlar neredeyse 2 katı fiyatına satıyor hiç bulaşılmaz onlara.

krmzsmsklr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ben de öğrenciyim yılbaşından önce laptoplarda da ayni kampanya vardı. Mesaj attığımda onay geldi. Kasada da bilgi alirken evet iş adresi, maaş sordular ama maaş bordrosudur, çalıştığına dair belge vs istemediler. Eski çalıştığım yeri, askeri ücret söyledim, bankadan aradılar imza vs icin gittim sıkıntı çıkmadı onaylandı gene de şansını dene istersen. (Sadece fark kredi notum yuksek olabilir 4 banka kartı, limiti 3000 tllik kredi kartım var. Çoğu islemleri bankadan yapıp vade vs islemlerle ilgileniyorum ondan da olabilir.)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Taksit sayisini kendin ayrılıyorsun, belki 10un üstünde faiz işliyordur ondan her yerde 10 yazıyor diye düşünüyorum, 2500tl ye kadarını faizsiz bölüyorlar.

Son düzenleme:

JoeStench

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben de öğrenciyim yılbaşından önce laptoplarda da ayni kampanya vardı. Mesaj attığımda onay geldi. Kasada da bilgi alirken evet iş adresi, maaş sordular ama maaş bordrosudur, çalıştığına dair belge vs istemediler. Eski çalıştığım yeri, askeri ücret söyledim, bankadan aradılar imza vs icin gittim sıkıntı çıkmadı onaylandı gene de şansını dene istersen. (Sadece fark kredi notum yuksek olabilir 4 banka kartı, limiti 3000 tllik kredi kartım var. Çoğu islemleri bankadan yapıp vade vs islemlerle ilgileniyorum ondan da olabilir.)

Taksit sayisini kendin ayrılıyorsun, belki 10un üstünde faiz işliyordur ondan her yerde 10 yazıyor diye düşünüyorum, 2500tl ye kadarını faizsiz bölüyorlar.
Ben daha önce bir yerde çalışmadım :c Ciddi anlamda gelirim 0 liraydı hala 0 xd Ama gidip bir kez de Vatana konuşurum. Teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için

cprpszx13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Evet arkadaşlar bence şu an ülke durumlarına göre en iyi seçim 10 dakikada iPhone 8 alıp çıktım üstelik her mağazada 4149 TL iken ben 3898 TL ye aldım kaçırılmamasını düşündüğüm bir seçenek
Hayırlı Olsun

Başka sitelerdede böyle durumlar mevcut mu hepsiburada teknosa vs

Son düzenleme:

slmndmrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Alışveriş kredisi altında taksitle alabiliryorsunuz, fakat kredi notunuz düşükse alamıyorsunuz. Yani kredi kart borcunuzu ödeyemiyor, krediniz filan varsa ve üstelik asgari ücretli iseniz kattiyen alamazsınız.

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Telefon u taksitle aldik mesela ilk taksit odemesi o aymi diğer aymi ?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
vatan bilgisayar zaten normal fiyatın üzerinden telefonu satıyor.aynısı ıngbank ile teknosada vardı
4000 tl olan note 8 teleofnu şuan 5500 tl ye satıyorlar.daha geçenlerde teknosada 4990 tl falandı

hesap kesim tarihinden sonra ödeme başlar.diyelim kredi kartının hesap kesim tarihi ayın 10u.siz telefonu ayın 11 undan sonra alırsanız gelecek ay 10 unda ödeme tarıhı başlar.Ayın 20 sine kadar devam eder.yanı 11.gün aldığın ürünü gelecek ayın 20 sine kadar ödeme zamanın olur.eğerki hesap kesım tarıhınden önce mesela ayın 9unda satın aldıysanız bir gün sonra 10 unda hesap kesım tarıhınde ödeme süresi başlar

Son düzenleme:

Fener34

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hayir
vatan bilgisayar zaten normal fiyatın üzerinden telefonu satıyor.aynısı ıngbank ile teknosada vardı
4000 tl olan note 8 teleofnu şuan 5500 tl ye satıyorlar.daha geçenlerde teknosada 4990 tl falandı

hesap kesim tarihinden sonra ödeme başlar.diyelim kredi kartının hesap kesim tarihi ayın 10u.siz telefonu ayın 11 undan sonra alırsanız gelecek ay 10 unda ödeme tarıhı başlar.Ayın 20 sine kadar devam eder.yanı 11.gün aldığın ürünü gelecek ayın 20 sine kadar ödeme zamanı olur
normal fiyat ustu degil internette olanlarla karsilastirma

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
normal fiyat ustu degil internette olanlarla karsilastirma[/QUOTE]

neden karıştırmayayım?nerede uygunsa oradan alınmalı

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
neden karıştırmayayım?nerede uygunsa oradan alınmalı
Zorlayan yok nereden istiyorsan oradan alirsin[/QUOTE]
aynı telefonu internetten kampayadan 3800 tl ye zaten almıştım.aynen zorlayan yok. parası çok olan 5500 tl ye de alabilir.

Sinan alkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

telefonu bu ayın 15 de alırsan önümüzdeki ayın 15 de ilk taksiti ödersin.

hesap kesim tarihinden sonra ödeme başlar.diyelim kredi kartının hesap kesim tarihi ayın 10u.siz telefonu ayın 11 undan sonra alırsanız gelecek ay 10 unda ödeme tarıhı başlar.Ayın 20 sine kadar devam eder.yanı 11.gün aldığın ürünü gelecek ayın 20 sine kadar ödeme zamanın olur.eğerki hesap kesım tarıhınden önce mesela ayın 9unda satın aldıysanız bir gün sonra 10 unda hesap kesım tarıhınde ödeme süresi başlar

kredi kartıyla taksit olayı yok malesef oyüzden hesap kesim tarihininde bir önemi kalmıyor arkadaş fiba bank kredisiyle alıcak sanırım.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
maalesef tüm mağaza satışı yerlerde öyle.note 8 5500 olması vatanın problemi değil büyük ihtimalle media markt ve teknosa da aynı fiyatlara satıyordur.internet her zaman daha ucuz

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
maalesef tüm mağaza satışı yerlerde öyle.note 8 5500 olması vatanın problemi değil büyük ihtimalle media markt ve teknosa da aynı fiyatlara satıyordur.internet her zaman daha ucuz
birçok mağazada bankalarla anlaşmalı.ıngbank teknosa fibabank vatan bilgisayar ile