Xbox One S Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
upload_2016-8-9_12-45-36.png

Xbox One S kullanıcıları bu konu altında toplanıyor. One S hakkında merak ettiğiniz sorularınızı buradan arkadaşlara sorabilirsiniz. Cihaz hakkında görüşlerinizi alalım. Sizce almaya değer mi?
2tb' lık versiyonun fiyatı $399 olup ülkemizde ₺1.899' den satışa çıkmıştır.

Özellikler:
-Xbox One' a göre %40 oranında azaltılmış gövde hacmi
-4k, HDR desteği
-2tb' a kadar depolama desteği
-Genişletilmiş kontrolcü menzili
-Boyutları 333mm x 276mm x 78mm
upload_2016-8-9_12-48-29.png

upload_2016-8-9_12-52-32.png

upload_2016-8-9_12-57-36.png

upload_2016-8-9_12-47-37.png

Kutu Açılımı Videosu:

ugurbeckham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kinect li one alın daha iyi adaptörü yok kinect baglanmıyor...

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Xbox one S aldım xbox one kolu uarmı???

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar bana Xbox hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz konsol işinde genel olarak hiç tecrübem yok, pc oyunlarından farklı bir atmosfere geçmek istiyorum playstation a göre daha cazip geldi Xbox.
Nedir ne değildir mesela Xbox one, Xbox one S modelleri arasında hangisi sizce ? one x modeli daha pro ordaki farkı anladım biraz daha pahalı zaten ama one ve one s baya yakın gibi geldi. Kinect sensörü desteği one S de yokmu gerçekten var diye okudum bir yerde ama. yani ilerde edinmek isterim o sensörü de, anladığım kadarıyla güzel bir şey.
Sonra merak ettiğim normal satın alınan cd oyunların dışında internet üzerinden cihazın kendi hafızasına oyun indirmek mümkün değilmi online satın alınarak yada ücretsiz oyunlarda var tek tük sanırım ama bu ücretsiz edinme için live falan bir sistem var galiba anlamadım onuda tam..
Birde cihazın multi medya yönü nasıl, internette akıllı tv kıvamında youtube işte netflix gibi sorunsuz kullanabiliyormuyuz, rahatça DVD yada bluray filim izleme durumu nasıl.
Birde son olarak performans nasıl cihaz ısınınca falan oyunlarda sorun yapıyormu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim dediğim gibi cidden acemiyim bu işlerde bilip bilmeden gidip cihaz almak istemiyorum tavsiye ve yorumlarınız yönlendirecek.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Arkadaşlar bana Xbox hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz konsol işinde genel olarak hiç tecrübem yok, pc oyunlarından farklı bir atmosfere geçmek istiyorum playstation a göre daha cazip geldi Xbox.
Nedir ne değildir mesela Xbox one, Xbox one S modelleri arasında hangisi sizce ? one x modeli daha pro ordaki farkı anladım biraz daha pahalı zaten ama one ve one s baya yakın gibi geldi. Kinect sensörü desteği one S de yokmu gerçekten var diye okudum bir yerde ama. yani ilerde edinmek isterim o sensörü de, anladığım kadarıyla güzel bir şey.
Sonra merak ettiğim normal satın alınan cd oyunların dışında internet üzerinden cihazın kendi hafızasına oyun indirmek mümkün değilmi online satın alınarak yada ücretsiz oyunlarda var tek tük sanırım ama bu ücretsiz edinme için live falan bir sistem var galiba anlamadım onuda tam..
Birde cihazın multi medya yönü nasıl, internette akıllı tv kıvamında youtube işte netflix gibi sorunsuz kullanabiliyormuyuz, rahatça DVD yada bluray filim izleme durumu nasıl.
Birde son olarak performans nasıl cihaz ısınınca falan oyunlarda sorun yapıyormu. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim dediğim gibi cidden acemiyim bu işlerde bilip bilmeden gidip cihaz almak istemiyorum tavsiye ve yorumlarınız yönlendirecek.
S modeli daha yeni model olup xb1 de olmayan dk görüntü çıkışına sahiptir tabi alınmak istenirse S daha tercihli .Oyun yüklemeye gelirsek cd olarak dışarıdan temin edildiği gibi dijital olarak mağazadanda alınabiliyor oyun ve uygulamalar.
Multimedia yönünü kendi cihazımda test etmediğim için daha doğrusu kullanmadığım için birşey diyemem oyun performansı olarak sıcaklık bütün cihazların baş düşmanı ama konsollar ha diyince öyle kolayda ısınmıyor saatlerce oynasan bile

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
S modeli daha yeni model olup xb1 de olmayan dk görüntü çıkışına sahiptir tabi alınmak istenirse S daha tercihli .Oyun yüklemeye gelirsek cd olarak dışarıdan temin edildiği gibi dijital olarak mağazadanda alınabiliyor oyun ve uygulamalar.
Multimedia yönünü kendi cihazımda test etmediğim için daha doğrusu kullanmadığım için birşey diyemem oyun performansı olarak sıcaklık bütün cihazların baş düşmanı ama konsollar ha diyince öyle kolayda ısınmıyor saatlerce oynasan bile
Teşekkürederim cevap için, S modeli aldım diyelim peki eski oyunlarda uyum sorunu varmı oynanabiliyor sanırım eski xbox360 oyunlarıda, birde bu cihazlar mecburen pc gibi kendi hafızasına kuruyor oyunu dimi oynamak için, medya türü bluray mi oyunlarda aşağı yukarı bir oyun kaç gb civarı oluyor. Isınma tabi biraz elektronik cihazların belası ama dediğiniz gibi zor ısınan bir yapıdaysa güzel.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Eski oyunlar yani 360 oyunları tamamı olmasada birçoğu uyumluluk açısından sıkıntı çıkarmıyor bu uyumluluk listesine eklenen oyun sayısı gün gectikce artmakta.Oyunlar cihaz hafızasına kurulsada harici hdd seceneği mevcut yer sıkıntısı durumunda harıcı hdd eklemesi yapılarak sıkıntı gidireliyor.oyun şu ebatta olur demek biraz yanlış olur 3 5 gb oyunda var 90 gb oyunda var

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Eski oyunlar yani 360 oyunları tamamı olmasada birçoğu uyumluluk açısından sıkıntı çıkarmıyor bu uyumluluk listesine eklenen oyun sayısı gün gectikce artmakta.Oyunlar cihaz hafızasına kurulsada harici hdd seceneği mevcut yer sıkıntısı durumunda harıcı hdd eklemesi yapılarak sıkıntı gidireliyor.oyun şu ebatta olur demek biraz yanlış olur 3 5 gb oyunda var 90 gb oyunda var
Aynen tabi oyun olunca biraz görece boyutu ama harici hdd bağlanma desteği olması güzelmiş. 500 GB modeli işimi görür fazlasıyla benim öyleyse.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kendi şahsi düşünceme bağlı olarak 1 tb one sürümü kullanıyorum alabiliyorsan 1tb almanı öneririm

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kendi şahsi düşünceme bağlı olarak 1 tb one sürümü kullanıyorum alabiliyorsan 1tb almanı öneririm
Yani şuan üç beş oyun işimi görür diyorum mesela bi iki RPG bir araba yarışı tarzı falan ama ilerde ucu kaçarmı bilmiyorum 1TB avantajı olur illaki :) Kinect sensörü hakkında deneyiminiz oldumu hiç bağlanıyor değilmi bu cihazada.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Kinnetc sensörü üretimi sonlandı ona pek güvenme Microsoft Kinect üretimi sonlandırıldı! - ShiftDelete.Net düzgün iki araba oyunu istiyorsan heleki S in 4 k desteği ile forza motorsport 7 düşünürsen indirmesi 100 gb zaten kurulumu ne kadar tam bilemiyecem birde yanına project cars 2 oldumu yarısını doldu say 500 gb ın

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kinnetc sensörü üretimi sonlandı ona pek güvenme Microsoft Kinect üretimi sonlandırıldı! - ShiftDelete.Net düzgün iki araba oyunu istiyorsan heleki S in 4 k desteği ile forza motorsport 7 düşünürsen indirmesi 100 gb zaten kurulumu ne kadar tam bilemiyecem birde yanına project cars 2 oldumu yarısını doldu say 500 gb ın
500 gb için fazla bişey beklememek lazım ozaman yani aynen birde 4K olayı olunca. Bu live üyelik vs bir sistem var o nasıl işliyor hocam, ücretsiz oyunlar varmı win 10 marketindeki gibi direk indirilip kurulan ekstra üyelik aylık abonelik işleriyle uğraşmadan.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Live üyelik online çoklu oyuncularla oynamak için tekli oynayacaksanız pek gerek yok .Oyun kısmına gelirsek live alırsanız her ay 4 oyun bedava veriliyor abonelerine aboneliğiniz olduğu sürece oynayabiliyorsunuz ayrıca markette ücretsiz oyunlarda var tabiki

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Live üyelik online çoklu oyuncularla oynamak için tekli oynayacaksanız pek gerek yok .Oyun kısmına gelirsek live alırsanız her ay 4 oyun bedava veriliyor abonelerine aboneliğiniz olduğu sürece oynayabiliyorsunuz ayrıca markette ücretsiz oyunlarda var tabiki
Anladım hoca teşekkürederim cevaplar için

burakemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar bende bugün xbox s alarak aranıza katıldım merak ettiğim bir konu var. Xbox one da ps4 deki gibi arkadaş ortamında telefonu bağlayıp oynayabileceğimiz thats you, knowledge is power tarzı oyunlar var mı var ise hangileri?

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba uzun zamandan beri konsol almak istiyordum uzun araştırmalar sonucu xbox one s almaya karar verdim 0 mı yoksa 2.elmi almalıyım ve nerede en ucuz ve en güvenilir gelir pek bilgim yok ama oyun daha sonra alacağım şimdilik çift kol ve konsol yeter şimdiden teşekkürler

Keremmmmmmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar xbox one s son çıkan cuhu bilen varmı

emirhan5632

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bu konsol işlerinde bende acemiyim tercihim xbox one s olucak gibi duruyor sizce nasıl bir konsol? güncel oyunlar gelicek mi? Birde bu kinnetc nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

hakanozerh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ikinci el xbox one s aldim. İlk ay gamepass aldim bir kaç oyun indirdim. Sonra uyelik tekrarini kapattım. Ancak, indirdiğim oyunlari oynayamiyorum. Bu konuda bilgisi olan biri yardimci olabilir mi ?

Kuzenimde de var one s o oynayabiliyor.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler