Bu konuyu okuyanlar

koray_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bende iki gün önce iphone x aldım ..ama klılf ile ekran koruyuca da kararsız kalınca henüz kutusunu açmadım..

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Merhabalar, ben de bugün bugün itibariyle İphone X aldım. Fakat telefonumun kurulumunu yaptıktan sonra OTA üzerinden güncelleme geldi. Ben de işlemi gerçekleştirdim. Telefon açıldı fakat kilit ekranında donmaya başladı. Daha sonra İtunes üzerinden telefonun geri yüklemesini yaptım. Kullanmaya devam ederken tekrardan dondu ve kendini resetledi. Şuanda telefon açılırken Apple logosunda takılı kalıyor ve hiç açılmıyor. İtunes üzerinden güncelleme veya geri yükleme seçeneğini yapıyorum. Bu seferde tam yükleneceği sırada " İphone'nunuz şuan güncellenemedi. Bilinmeyen bir kaynak" (4013) kod nolu hata veriyor. Apple destekle konuştum bu hatanın antivirüs programı veya benzeri bir programdan dolayı olacağını söylediler. Windows Defender'ı kaldırdım. İtunes'i kaldırıp yeniden yükledim. En son hızımı alamadım Windows 10'u yeniden kurdum. Ama naptıysam bir türlü telefonu geri dönderemedim. Sorun ne olabilir sizce ? Acilinden yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kapama ve ses kısma tuşuna beraber basılı tutarak iTunes açık iken telefonu bilgisayara bağlayın kurtarma modu aktif hale gelecektir. Bir de bu şekilde denemenizi öneririm

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
Ben de X kullanıyorum (1 Aydan fazladır) ilk aldığımdan beri youtube vb. sitelerden Safari olsun uygulamalar olsun video izlerken 15-20 dakika sonra parlaklık ciddi anlamda kısılıyor ve telefon ısınıyor, videoyu kapatıp biraz bekledikten sonra geri açıyor parlaklığı bu normal mi?
Apple ile telefonda görüştüm. Durumun normal olmadığını ve garantiye vermem gerektiğini büyük ihtimal direk cihaz değişimi olacağını söylediler.

Siz sormadan cevaplayım.
- Kurulumu yeni cihaz olarak yaptım yedek yüklemedim.
- Otomatik Parlaklık, Night Shift, True Tone hepsi kapalı.
- Arka planda bekleyen uygulama yok.

EmircanSa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar iphone x aldım 4-5 gün oldu fakat şarjı çabuk bitiyor mesela telefon kullanmadığım zaman 1-2 saat içinde %5 şarjı gitmiş oluyor ve kullandığımda çok hızlı şarjım bitiyor apple götürdüm fakat hişbir sıkıntısının olmadığını söyliyor sizce ne yapmaşıyım

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Merhabalar iphone x aldım 4-5 gün oldu fakat şarjı çabuk bitiyor mesela telefon kullanmadığım zaman 1-2 saat içinde %5 şarjı gitmiş oluyor ve kullandığımda çok hızlı şarjım bitiyor apple götürdüm fakat hişbir sıkıntısının olmadığını söyliyor sizce ne yapmaşıyım
Arkada açık uygulama tutmayın ve uygulamaları gözden geçirin çok kullanım yapanları gereksizse silin

EmircanSa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkada açık uygulama tutmayın ve uygulamaları gözden geçirin çok kullanım yapanları gereksizse silin
Telefonumda öyle uygulama yok bugün mesela 1.30 saat için %24 gitti iyimi sizce şarkı İnstagram ve safari de biraz dolandım müzik full dinledim

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
X in pil performansı düşük bana göre

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone da pil sıkıntısı var zaten ki adamlar bu yıl pil konusu üzerinde çalışıyolar daha yüksek pil performansı sağlayacaklarmış yeni modellerde falan.6 bin lira verdiğim telefon 1500 liralık telefonla aynı pil performansını veriyosa ben öle telefonun der geçerim ki bende iphone kullanıyorum android e geçeceğim

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
2018 iPhone x Farklı işlemci ile mi gelecekmiş. Boşuna mı para verdik acaba

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Artık burdayım. 1 gün oldu cihazı deneyimlerimin hepsini aktaracağım.

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Mate 10 Pro'nun kanser OIS'i çekilmezdi zaten iyi olmuş
Aslında istediğim oydu ama mate 10 proyuda mavi rengide bulamadım bana bir haftaya gelir dedi Media markt ama dün gelirken abim İpX 256 gb serisini getirdi bende bişey diyemedim. P11’e bakacaz artık :)

ceday80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
merhaba arkadaşlar 2 aralık 2017 tarihinden beri iphone x kullanıyorum ve şuana kadar olan kullanıcı deneyimlerimi X almayı düşünen arkadaşlara aktarabildiğim kadar aktarmaya çalışıcam.
öncelikle iphone X e note 8 den geçtiğimi belirtmek isterim ki note 8 i sadece 10 gün kullanabildim nedeni ise çok büyük olması alışamadım, şarjının 1 günü zor çıkarması (telefonu aktif kullanan birisiyim).
gelelim X e bende 64 gb olan silver renk modeli var ve apple tr garantili. 6099 tl ye aldım peşin( note 8 den baya zarar ettim 3700 e zor sattım) daha önceden de iphone 4-5-6- ve 7 kullanan birisi olarak ios işletim sistemine alışık olduğum için yabancılık çekmedim Bugün itibari ile İOS 11.2.2 çıktı ve hatalar düzeldikçe daha güzel ve hızlı bir hal aldı. fiziksel olarak çok şık görünen rahatça taşınabilecek bir boyutta. ekranı tatmin edici büyüklükte. ilk aldığımda çentik tuhafıma gitmişti ama şuan acayip güzel durduğunu bile düşünüyorum. sadece bazı uygulamalarda hala uyum sorunu var ekranda. bazı arkadaşların dediği gibi gövdede herhangi bir lekelenme olmadı şuana kadar cellularline marka zero model kılıf kullanıyorum ekran koruyucumuda 4d olan model yaptırdım mediamarkt da. gelelim pile kesinlikle note 8 den çok çok iyi bir performansı var note 8 den öncede 1 ay kadar s8 kullandım note 8 s8 den bile kötü diyebilirim. X beni rahat 1 buçuk gün götürüyor hatta % 20 de tasarrufa alırsam 2. gün akşam 5 i zar zor bulabiliyorum. bi ara forumda bi arkadaşın dediği gibi gece pilde düşme sorunu yaşadım %8-10 kadar apple destekle görüştüm uzaktan analiz ettiler pili bi sorun olmadığını hatta 29 günde sadece 19 defa şarj ettiğimi bununda harika olduğunu söylediler bende arka planda uygulama yenileme açıktı onu kapattım şu aralar sadece %1-2 kayıp oluyor sabaha kadar. TouchID olmamasını hiç garipsemedim hatta Face Id kullanımı daha keyifli bence her şartta denedim (zifiri karanlık ters ışık saç sakal değişikliği gözlük-güneş gözlüğü vb) gerçekten çok başarılı yarı yolda bırakmadı ayrıca touc ID nin olmayışı kullanırkende hareketler bakımından daha keyifli ve diğer iphone lara göre ayırt edici oluyor. Kamera kısmında ise 4k 60 fps videolar harika 4k bi ekranda süper görüntüler elde ediliyor. arka kamera portre modu doğru ışık ve açıda gerçekten muazzam fotoğraflar çekiyor ki bazı çektiğim fotoğrafları telefonla çektiğime inanmayan arkadaşlar oluyor. Arkada çift ois süper. ön kamera portre modu beta olmasına rağmen güzel fotoğraflar çekebiliyor. Kamerası DXQmark testlerinde zaten pixel 2 den sonra en iyi kameralı telefon deniyor(bence ondan da iyi).
Kısacası paranız varsa meblağ sorun değilse alınıp deneyimlenecek bi İphone olmuş diyebilirim ama iphone 7 var bende para da sorun olur derseniz X geçmeyip kullanmak daha mantıklı gibi bide şu var iphone 8 plus mı alsam X mi arasında kalana da X almasını tavsiye ederim bence amoled ekran deneyimi iphone da süper olmuş sırf bunun için bile tercih edilebilir ayrıca ekranda yanma testi videosunada bakabilirsiniz 510 saatin sonunda bile samsunglar yanarken tuhaftır ki samsungun ürettiği X in ekranı hala sapasağlam durmaktadır.
Yazdıklarım tamamen kişisel kullanım deneyimlerimdir. Umarım açıklamam almayı düşünen arkadaşlara bi fikir verir.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
hepsiburada spigenleri nasıl 3 te 1 fiyatına satabiliyor bilen varmı eğer bu kadar düşük satabiliyolarsa demekki telefoncular kılıftan baya iyi kazanıyo

Firathwd

Asistan
Reaksiyon puanı
43
2A1941E8-6DA0-4EB1-BA35-8789310E593F.png
FFEAB954-7CBB-4F34-818A-87E6E046FC83.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sabah 9 gibi uyandım ve gün içinde Sosyal medyada çok gezindim ve çok yğon kullanmama rağmen sonuç bu. Uzuuun bir aradan sonra Apple’ı tebrik ettim sayılır.

Son düzenleme:

etc81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,ben de telefonu alma konusunda karar verme aşamasındayım.Yazdıklarınız için çok sağolun.Acaba telefonun şarj süresinin uzatılabilmesi,bazı önemli özelliklerin püf noktaları vs. konularında cihazın daha verimli kullanılabilmesi açısından temel ayar ve tavsiyelerinizi aktarabilir misiniz?Belki bu tip genel tavsiyeler konunun başına sabitlenirse daha da faydalı olur.Hepinize telefonlarınızın hayırlı olmasını dilerim.

lowegame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Cihaz bana göre zaten verimli ve şarj olarak gayet iyi. Tabi sizin kullanım oranınınız gün içerisinde ortalama 2-3 saat oyun oynama sonrasında sosyal medya - sunucu kurulumu yapma - safari kullanımı, mesajlaşmalar, konuşma vb. gibi işlemlerin tamamını yapacaksanız eğer sabah 07.00'da şarjdan alarak cihazı benim kullanımım sonrasında akşam 08.00 saatlerinde daha %30-35 arası şarjı kalıyor.

Buradan kendinizi kıyaslayabilirsiniz. Ne alırsanız alın hayırlısı olsun şimdiden.

darkstriker47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben Iphone X 256gb versiyonu almayı düşünüyorum sizce mantıklı bir zaman zarfı mı ? Fiyatlar tahmini olarak ne zamanı düşer o zaman almak daha mı mantıklı olur?
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
Merhaba, ben Iphone X 256gb versiyonu almayı düşünüyorum sizce mantıklı bir zaman zarfı mı ? Fiyatlar tahmini olarak ne zamanı düşer o zaman almak daha mı mantıklı olur?
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
apple bu ekim ayı gelmeden düşmez düşse bile 100-150 düşer onun içinde beklemeye değmez doların artma riski var fiyat artadabilir peşin alacaksan hepsiburadadan al geç orda fiyat çok hesaplı eğer taksitli dersende vatandan 10 taksitle hangi renk alıcaksın

darkstriker47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
apple bu ekim ayı gelmeden düşmez düşse bile 100-150 düşer onun içinde beklemeye değmez doların artma riski var fiyat artadabilir peşin alacaksan hepsiburadadan al geç orda fiyat çok hesaplı eğer taksitli dersende vatandan 10 taksitle hangi renk alıcaksın
Anladım, gümüş olanı tercih etmeyi düşünüyorum.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Merhabalar, bugün iPhone X da bir problemle karşılaştım. . Sahip olan arkadaşlar da kendilerinde olup olmadığını yazabilir mi?
Durum şöyle telefonun camının kenarındaki lastik çerçeve ile metal kasa arasında sol üst köşe bölümünde bir açıklık var . Kağıt girebilecek kadar . Diğer taraflarda Yok. Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı