Bu konuyu okuyanlar

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ya arkadaşlar bu güncellemeden sonra benim parmak izi okuyucusu doğru düzgün çalışmaz oldu. Aynı sorunu yaşayan var mı

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar görüşme esnasında telefonda karşı taraf konuşmadığında ufak bir cızırtı( tam olarak cızırtı denemez) oluyor. yani tamamen sessizlik olmuyor bu normal mi ? sizde de var mı ben mi çok ehvamlıyım yoksa :)

rapse1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 5s kullanıyordum 4 senedir ve baya memnunum telefona hiç bir şey olmadı sadece son zamanlarda bataryada sorun var yine böyle beni 4 sene rahat idare ettirecek telefon istiyorum ve ıphone alıştığım iÇin ıphone istiyorum 8plus alacaktım ama bütçe olarak karşılayamayacağım için 7plus veya 8 hangisini alayım ?

Manias

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 5s kullanıyordum 4 senedir ve baya memnunum telefona hiç bir şey olmadı sadece son zamanlarda bataryada sorun var yine böyle beni 4 sene rahat idare ettirecek telefon istiyorum ve ıphone alıştığım iÇin ıphone istiyorum 8plus alacaktım ama bütçe olarak karşılayamayacağım için 7plus veya 8 hangisini alayım ?
Bence biraz daha biriktir ve 8 Plus al. 7 Plus modelinin 8 Plus modelinden pek aşağı kalır yanı yok ama almışken 8 Plus al. İlla 8 ya da 7 Plus diyorsan da şahsen benim tercihim 7 Plus modelinden yana olurdu. Gerek büyük ekran gerekse pil ömründen dolayı

sacramentun

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Bugün 8 plus ile geçirdiğim 3.günüm. İyi ki almışım diyorum. Cihaz maşallah akıyor. Kamera ve portre modunu çok beğendim.

Pil kullanımından da gayet memnunum. Ciddi ve en kararlı sürüm gelene kadar, herhangi bir güncelleme yapmayı düşünmüyorum. Stok 11.0.2 olarak kullanmaya devam edeceğim.

Cihazın ses seviyesi tatminkar derece de iyi. Film / video ve müziklerde çok memnun kaldım.

Telefon görüşmesinde ses seviyesini çok yüksek buldum :) orta seviye de kullanmak daha iyi :)

Dezavantajları ön kamera halâ dar açıda olması.. umarım gelecek iPhone modellerinde bu durumdan vazgeçilir.. keşke ön kamera’da ds portre modu olsaymış..

İşlemci’nin çalışma mantığı ve hızı güzel. Herhangi bir eksi durum göremedim şuana kadar.. Fakat dezavantaj olarak değerlendirebileceğim durum var. Misal ; Cihazı bluetooth ses olarak kullandığında ya da Car Play modda kullandığında sanki biraz ısınıyor cihaz... Kararlı sürümde bununda düzeleceğini umut ediyorum..

2090e8dcf1e33f316b91d954f1ae5bed.jpg

Almak isteyen ya da kararsız kalan arkadaşlara tavsiye ederim. Evet tasarımsal olarak bir önce ki nesil ile aynı çizgiye ve tasarıma sahip fakat donanım noktasında ciddi iyileştirmelerin olduğu da gözardı edilmemeli..

Bazı şeyler birbirini tetikler, pişman olmadan kullanabileceğiniz bir cihaz olduğunu belirtebilirim.

Yasinucar25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar note 8 ve 8 plus arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Merhaba arkadaşlar note 8 ve 8 plus arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım?
Bu soruyu burda sorarsan cevabı 8 plus çıkar note 8 kullananlar kulübüne sorarsan note 8 çıkar.Ama hazır görmüşken cevap vereyim ben note 8 alırdım hemen hemen her yönden daha üstün 8 plusın stereo hoparlör ve 4k60 fps dışında bir avantajı yok.Batarya(İkiside eşit gibi ama uzun kullanımda note 8 beklemedeyken 8 plus daha iyi)

Little Finger

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar.Hızlı şarja 400tl vermek istemiyorum.8 Plusu ipad şarjı ile şarj etsem uzun vadede sorun olur mu?8den önceki modellerde hızlı şarj desteği olmadığı için uzun vadede sorun olabiliyordu.8lerde bu sorun olur mu?

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar.Hızlı şarja 400tl vermek istemiyorum.8 Plusu ipad şarjı ile şarj etsem uzun vadede sorun olur mu?8den önceki modellerde hızlı şarj desteği olmadığı için uzun vadede sorun olabiliyordu.8lerde bu sorun olur mu?

Tam hızlı sarj sayilmasa da ipad şarjı kullanmada bir sorun olmaz

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Teşekkür ederim.Normalde 3.5 saatte şarj oluyor sanırım.İpad şarj ile bu süre ne kadar oluyor?
Ben iphone 6 plus kullanırken arkadaşımdan kablo istemiştim telefonu bi taktım şarja yarım saat içinde %45 e yakın doldurdu tabi ben ipad adaptörü olduğunu anlamadım ilk başta sonra arkadaşa sorunca söyledi yani demek istediğim normal adaptörle gözle görülür derecede fark ediyo.

Little Finger

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Ben iphone 6 plus kullanırken arkadaşımdan kablo istemiştim telefonu bi taktım şarja yarım saat içinde %45 e yakın doldurdu tabi ben ipad adaptörü olduğunu anlamadım ilk başta sonra arkadaşa sorunca söyledi yani demek istediğim normal adaptörle gözle görülür derecede fark ediyo.
Çok teşekkürler :)

Jovi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, bugün 8 Plus aldım. Apple garanti sorguladığımda lütfen cihazı etkinleştirin yazısı çıkıyor neden böyle olur ,

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
64 gb iphone 8 apple da 4199 tl, operatörlerde 4149 tl ama hepsiburada.com da satıcısıda hepsiburada.com ve fiyat 3798 tl arada nasıl bu kadar fark olabiliyor acaba cihazlarda garanti olsun donanım olsun bir farklılıkmı var acaba arada 351 tl fark var çünkü

turkcell deki çocuk onlar yurtdışından bi şekilde getirip satıyolar heralde dedi bize gelişi bile o kadar değil dedi

Sefa KANDEMİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tamamen döviz kuruyla alakalı bir olay diye düşünüyorum. Çünkü bende ilk çıktığı hafta yurtdışından bi dost aracılığı ile aldım €780 verdim. Döviz kuruna vurunca ₺3800 civarı bir para ediyor. Ama internette satılan cihazlarda nasıl bir olay var onu bilmiyorum

RasyoneL78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
64 gb iphone 8 apple da 4199 tl, operatörlerde 4149 tl ama hepsiburada.com da satıcısıda hepsiburada.com ve fiyat 3798 tl arada nasıl bu kadar fark olabiliyor acaba cihazlarda garanti olsun donanım olsun bir farklılıkmı var acaba arada 351 tl fark var çünkü

turkcell deki çocuk onlar yurtdışından bi şekilde getirip satıyolar heralde dedi bize gelişi bile o kadar değil dedi
olabilir ama okadar para veriyosun sorun çıksa garantiye almasalar elinde patlar o yüzden pahalı şeyler alırken normal fiyatına alma kaanatindeyim açıkcası ben 8 plus aldım teknosadan

canberk sagnak

Müdavim
Reaksiyon puanı
314
olabilir ama okadar para veriyosun sorun çıksa garantiye almasalar elinde patlar o yüzden pahalı şeyler alırken normal fiyatına alma kaanatindeyim açıkcası ben 8 plus aldım teknosadan

bende 8 alıcam gibi görünüyor aslında plus almak isterdimde hem ağırlığı fazla hemde biraz büyük kollarımda sağlık problemi varda o nedenle

yada biraz daha maddi durumu ayarlarsam iphone x alırım 8 plus a göre biraz daha küçük ve hafif bi yanımda bi telefonada 6000 tl mi verilir git 8 al diyo ama bi yanımda x diyo karar veremedim

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
bende 8 alıcam gibi görünüyor aslında plus almak isterdimde hem ağırlığı fazla hemde biraz büyük kollarımda sağlık problemi varda o nedenle

yada biraz daha maddi durumu ayarlarsam iphone x alırım 8 plus a göre biraz daha küçük ve hafif bi yanımda bi telefonada 6000 tl mi verilir git 8 al diyo ama bi yanımda x diyo karar veremedim

bende benzer sebeplerden 8 e karar kıldım

M

Murat Burç

SDN Okuru

X çok bariz üstün. Verin fazla para X alın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
sizdede mi sağlık problemi var
--- Gönderi Güncellendi ---

peki 8 almaya hiçmi değmez ekstra para koyabilirmiyim şu an pek belli değilde
8 başlı başına alınmayacak bir cihaz. Bütce yeterse X alın kesinlikle. 4 senelik tasarıma o para verilmez.
Ağır cihazları taşiyamıyorsunuz Xperia XZ1 alabilirsiniz. Fiyatında 2600-2500 TL civarlarında.
Bir kişiden dinledim bunu internette basit bir şekilde anlatayım.
Birisi XZ Premium ile oburu yeni aldığı iphone 8 ile fotoğraf çekmeye başlamışlar. Gezmişler falan filan günün sonunda 8 kullanıcısı XZP kullanıcısından fotoğrafları istemiş. :D XZ1 ile XZP arka kameraları aynı.
Diyeceksinzi Xperianin tasarımı değişmiyor onu önerip niye 8i öneriyorsunuz.
Birinci sebebim 8in çok pahalı olması
Ikıncı sebebimi mi ise eski sony amiralleri ile yeni sony amirallerini karşılaştırırsanız evet o kadar fark olmadığını ama küçük küçük ince değişikliklere gidilip tasarının olgunlaştırıldığıni görürsünüz.

seaman1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
X i kurcaladım baya ekranın oled olmasi sirf bu teknolojiyi iphone ruhunda gormek bile guzel aslinda ama o çentigi ve uygulamalarda vs ekranin kisilmasi yanlardan bana hoş gelmedi pek. Birde apple oled ve cercevesiz ekran teknolojisinde yeni bence, plus boyunda çentiksiz cercevesiz ekranli bi iphone cikana kadar beklemeli.
8 plus aldim kendi pasaportuma kaydetmek uzere yurtdişi. 6s ten gectim buna ilk plus cihazim ve memnunum. Birde amerika global a1897 oldugu icin ab ses limiti de yok bangir bangir muzik dinliyorum kulaklikla, herkes gömuyo yok o iyi yok bu kotu diye. Herkesin gorusu farkli arkadaslar gereksiz muhabbetlere dusmeye gerek yok.) iki cihazida çekik gozlu abiler ablalar montajliyo. Her neyse i8plus almak ne kadar mantikli derseniz, ben 6s ten gectim pili cok iyi ona gore ekrani iyi kamerasi cok cok cok daha iyi. Ama eger 6 nin bile plus’ını kullaniyorsaniz vede telefonla deli islemci gerektirecek seyler yapmiyosaniz tutupta almayin bekleyin seneye bu boyda cercevesiz iphone alirsiniz.