RX 560 Sürücü Yükleme Sonrası Ekran Karıncalanması

Bu konuyu okuyanlar

Witchery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı geçen hafta topladım , sürücü yüklemeden önce hiç bir sıkıntı yoktu, sürücüyü yükledikten sonra 1-2 saniye aralıklarla ekranda karınca oluşup düzeliyor. Sürücüyü onboard bağlayarak kaldırdığımda ve ekran kartına tekrar bağladığımda sorun gidiyor fakat sürücü kurulu olmadığından işimi elbette ki görmüyor.

Windows 8.1 64bit
Asus H110M-K
G-Skill 8GB DDR4
G4400 CPU
RX 560 2GB GPU
600W Zalman PS

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Neden Windows 8.1 kurdunuz ?Sorun işletim sistemi kaynaklı olabilir.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bilgisayarı geçen hafta topladım , sürücü yüklemeden önce hiç bir sıkıntı yoktu, sürücüyü yükledikten sonra 1-2 saniye aralıklarla ekranda karınca oluşup düzeliyor. Sürücüyü onboard bağlayarak kaldırdığımda ve ekran kartına tekrar bağladığımda sorun gidiyor fakat sürücü kurulu olmadığından işimi elbette ki görmüyor.

Windows 8.1 64bit
Asus H110M-K
G-Skill 8GB DDR4
G4400 CPU
RX 560 2GB GPU
600W Zalman PS
Öncelikle temiz Windows 10 kurulumu yap... Ardından şu sürücüyü dene...
Desktop

Witchery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim Sistemi haricinde bir sorun olabilir mi?

Witchery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GPU da sorun var gibime gelmiyor çünkü, görüntü alıyorum, uygulamalarımı yeniden yüklemek istemiyorum ve depolayabileceğim bir harici diskim yok, sürücüler yükselttikten sonra sıkıntı çıkarır mı? Yükselttikten sonra yada önce sürücüleri kaldırsam ve yükselttikten sonra sürücüleri windows 10 sürücülerini yüklesem olur mu?,yada hdd de alan açıp onun içine sadece uygulamaları taşıyabileceğim bir yöntem var mı?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
GPU da sorun var gibime gelmiyor çünkü, görüntü alıyorum, uygulamalarımı yeniden yüklemek istemiyorum ve depolayabileceğim bir harici diskim yok, sürücüler yükselttikten sonra sıkıntı çıkarır mı? Yükselttikten sonra yada önce sürücüleri kaldırsam ve yükselttikten sonra sürücüleri windows 10 sürücülerini yüklesem olur mu?,yada hdd de alan açıp onun içine sadece uygulamaları taşıyabileceğim bir yöntem var mı?
Eğer temiz kurulum yapmak istemiyorsanız Windows 10'a yükseltin. Yalnız geçmişte ücretsiz yükseltmediyseniz şimdiki yükseltmenide lisans anahtarı isteyecektir... Yükseltme yaparken dosyalarımı koru demeniz yeterli...

Witchery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb ile uefi kurulum yapacağım, daha önce 8.1 i kurarken internetteki ürün anahtarını kullanmıştım , windows 10'da böyle birşey söz konusu değil mi ?

Witchery

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer temiz kurulum yapmak istemiyorsanız Windows 10'a yükseltin. Yalnız geçmişte ücretsiz yükseltmediyseniz şimdiki yükseltmenide lisans anahtarı isteyecektir... Yükseltme yaparken dosyalarımı koru demeniz yeterli...
Temiz Windows 10 Kurulumu yaptığım halde hala aynı sorunla karşı karşıyayım , 2-3 saniye aralıklarla karıncalanma yaşayıp düzeliyor, sürücüyü yükledikten sonra böyle oluyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    850.4 KB · Görüntüleme: 537

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Temiz Windows 10 Kurulumu yaptığım halde hala aynı sorunla karşı karşıyayım , 2-3 saniye aralıklarla karıncalanma yaşayıp düzeliyor, sürücüyü yükledikten sonra böyle oluyor
Sorun büyük ihtimal GPU'da... Servise göndermenizi öneririm. Bir önceki sürücüyü denediniz mi?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
En son sürücü yani şuan sizin yüklediğinizden 1 önceki sürümü yükleyin.Ve şuan sizin yüklediğinizden bir üst sürüm çıkmasını bekleyin.Kullandığınız sürücü sıkıntılı olabilir.Üs sürüm çıkınca hatayı düzelteceklerdir.Direk sıkıntılı olanı atlar yenisini güncellersiniz.