Iphone 8 plus gözden düştü. Öneriniz?

Neler önerirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    31

Bu konuyu okuyanlar

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
8, 8 Plus ve X aynı işlemciyi kullanıyor yani KASMAZ. Ve 8 Plus almazsan PİŞMAN OLURSUN. Benden söylemesi. Alabiliyorsan durma. Space Gray’ini al.
zaten tek üç rengi var diye biliyorum jet black falan yok. arabistan dan abimin arkadaşı alacak 1 milyar fark var o da en pahalısıymış daha ucuzları varmış öyle düşün. 4500 den başlıyormuş iphone X. almazsan pişman olursana karşılık ben de sana bunları diyim. beni mazur gör bi soru sorayım sana. iphone 11 çıktıgında yeni güncelleme geldiğinde iphone 8 plus kasar mı? kasarsa telefon s
Ya niye kassın abi iPhone 5S var 3 yılı geçti kullanıyorum şu anda iPhone 5S’ten yazıyorum şu an bile kurtarırken 8 Plus niye kurtarmasın. Merak etme kasma falan olmaz 4 yıl gider o telefon.
Teşekkürler :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Yalnız 8895’in 835’i geçtiği testler var. iPhone sever biri olarak söylüyorum, 8895 yabana atılacak işlemci değil.
Açıkçası tırsmıyorum değil lakin İstanbul "Zorlu Apple Merkezi" ne garantisi devam edecekmiş. Sorun olur mu sence?
Bütçe varken Note serisi kullanmış birinin böyle bir modele devam etmemesi delilik
Türkiye den almıyorum zaten de Neden delilik? Note 2 neredeyse 3.5 yaşında ama ben seri telefonu seviyorum
Bütçe varken Note serisi kullanmış birinin böyle bir modele devam etmemesi delilik
Türkiye den almıyorum zaten de Neden delilik? Note 3 neredeyse 3.5 yaşında üstelik Apple yi hiç sevmeyen biriydim şimdi daha hoş geliyor note 8 im kalemi vs var ne işe yarıyor kaç kez kullanılıyor mesela çok boş özellik var bence
ufak atta civcivlerde yesin... daha x modelindeki garip hataları çözemediler... 11. versiyon iostaki hatalarda düzeleceğine dahada karışıklaşıyor... iphone ve ios pişmanlıktır...
Sence neden pişmanlık
s8 al paran cebinde kalır. iphone istemenden anladim ki kalem bir isine yaramayacak note'un cok ayirici bir ozelligi yok eger kendini dusunuyorsan s8 alirsin. exynos8895 en az 3 yıl götürür zaten guncellemeye emin ol ihtiyacin olmayacak arayuz yeterince guzel zaten ha begenmedin android dunyasi sinirsiz istedigini yaparsin. hizli sarj ki bence tercih sebebidir şöyle diyeyim hizli sarji olan telefonlar ayricaliklidir bu net. adam 3.5 saatte tam dolum alirken ben telefonu kapatiyorum 20 dk sarja koyup %30 dolum alip evden cikiyorum varsin batarya aşınsın 3.5 saat tahammul edilebilir bir sure degil. apple'ın tamamen çerçevesiz ekrana gecme orani yuksek elindeki telefonun tasariminin çöp olma ihtimali yüksek.
Şarj konusunda haklı olabilirsin iphone şarjı sanırım geç oluyormuş. Aparatlarla iphone yi şarj ederken usb 3.0 a veya 2.0 a geçirsek hızlı şarj olur mu? (mantıklı ama)
Bana kalırsa note 8 al 8 plus kötü telefon değil ama note 8 daha iyi 8 plustan ille iphone alacam diyosan 7 plus al zaten 8 plusla pek bi farkı yok paran cebinde kalsın ama bence note serisinden vazgeçme
Yorumun için teşekkürler. İphone çok seri oldugu için hoşuma gidiyor androidden ios a geçip pişman olan hiç görmedim ama iostan Android e geçip pişman olan gördüm
İphone 8 plus seni en az 5 sene taş gibi sapa sağlam götürür hergün yere telefon falan düşüren biri değilsen tabi:) emin ol 5 sene kullanırsın fazlası olur eksiği olmaz
5 de olmaz bea :D teşekkürler yorum için
seni tanımak isterim ilk duydugum olumlu yorum. ateşe bi kova su döktün içim rahatladı çok teşekkür ederim :)
Rica ederim dostum. Bak yalan yok ben de ilk note 8 ciydim note 8 şöyle note8 böyle iphone yi tokatlar şöyle yapar böyle yapar. Yok abi öyle bişey yok. Neymiş donanımı iphoneden daha iyi işte bak 6 gb ram var işte bak şu kadar şeyi var. Başkalarının sözleriyle iş yapmaktansa kendim bir araştırayım dedim. Vay babam vay yani söylenenlerin tam tersi çıktı mevzu. Sana da tavsiyemdir sen de araştır bak hangisi daha ikna edici :)
Ki son olarak şunu da belirtmek isterim. Şimdi telefon piyasasında en popüler 2 marka karşılaştırması yapalım. Samsung ve apple. Kardeşim samsungun sadece note8 i mi var? S serisi var A serisi var J serisi var cart serisi var curt serisi var bu adamlar hangi birine yetişsin güncelleme için? 2 sene sonra ürettikleri telefonlar unutuluyor. Ya applenin iphone si? (İphone X e takılma o 1 sene sonra unutulacak onun pazarlama hilesi olduğundan eminim) adamlar tek bir seri üzerinden geliştiriyorlar. Güncelleme de hiç sıkıntısı yok. Adamların donanımları yazılımlarıyla öylesine muhteşem bir uyum içinde çalışıyor ki inanılmaz. Hele A11 Bionic çip işletim sistemi fennnaa abicim fennnaaa :)
Kullanım ömrü olarak da İphone 8 plusta en az 4 seneyi çıkarırsın ondan sonrası senin telefona ne kadar iyi davrandığına ve ne kadar iyi koruduğuna bağlıdır. :)
Öyle işletim sistemi olunca ne oluyor avantajı ne? Ama öyle bir anlatıyorsun ki 4 sene falan. İphone 6 şuan yeni güncellemede kasıyor diye biliyorum (belki de betadandır) hani nerede 4 sene

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
zaten tek üç rengi var diye biliyorum jet black falan yok. arabistan dan abimin arkadaşı alacak 1 milyar fark var o da en pahalısıymış daha ucuzları varmış öyle düşün. 4500 den başlıyormuş iphone X. almazsan pişman olursana karşılık ben de sana bunları diyim. beni mazur gör bi soru sorayım sana. iphone 11 çıktıgında yeni güncelleme geldiğinde iphone 8 plus kasar mı? kasarsa telefon s

Açıkçası tırsmıyorum değil lakin İstanbul "Zorlu Apple Merkezi" ne garantisi devam edecekmiş. Sorun olur mu sence?

Türkiye den almıyorum zaten de Neden delilik? Note 2 neredeyse 3.5 yaşında ama ben seri telefonu seviyorum

Türkiye den almıyorum zaten de Neden delilik? Note 3 neredeyse 3.5 yaşında üstelik Apple yi hiç sevmeyen biriydim şimdi daha hoş geliyor note 8 im kalemi vs var ne işe yarıyor kaç kez kullanılıyor mesela çok boş özellik var bence

Sence neden pişmanlık

Şarj konusunda haklı olabilirsin iphone şarjı sanırım geç oluyormuş. Aparatlarla iphone yi şarj ederken usb 3.0 a veya 2.0 a geçirsek hızlı şarj olur mu? (mantıklı ama)

Yorumun için teşekkürler. İphone çok seri oldugu için hoşuma gidiyor androidden ios a geçip pişman olan hiç görmedim ama iostan Android e geçip pişman olan gördüm

Öyle işletim sistemi olunca ne oluyor avantajı ne? Ama öyle bir anlatıyorsun ki 4 sene falan. İphone 6 şuan yeni güncellemede kasıyor diye biliyorum (belki de betadandır) hani nerede 4 sene
Dört adet yüksek verimli çekirdek, A10 Fusion’a göre yüzde 70’e kadar daha hızlı. Ve iki adet yüksek performanslı çekirdek de yüzde 25’e kadar daha hızlı. Bu kabaca böyle söylenebilir detaya da bi zahmet bi bakıver sen de :) Yazılımcılara sorduğunda %90 ı apple yazılımının telefon sisteminin en iyisi olduğunu söylerler. Herşey donanım değildir. Adamlar 6 gb ram koyuyor 8 çekirdek koyuyor felan. E başka o donanımlarla yaptığını İphone 8 plus 3 gb ram 6 çekirdekle yapabiliyor bu demektir ki yazılım ile donanımın uyumu önemli. :) O kasma problemini de halledecekler inşallah. Apple resmi açıklama yaptı. Kasma probleminin farkındayız yeni bir güncelleme ile o problemi en aza indirgeyecez dediler. Ha şu da var. Apple donanım olarak da göz ile görülebilir farkı İPhone 7 ile başlattı ondan öncekileri donanım olarak az biraz aşağıda. Ama çok yeni bir güncelleme ios11 zaman içerisinde stabil duruma gelecektir diye umuyorum. 4 sene mevzusuna gelince bu telefonlara her türlü güncellemeler geliyor zaten sağlamlık açısından en az 4 sene daha sonrası senin kullanımına bağlıdır. Son olarak teknoloji günümüzde o kadar hızlı gelişiyor ki hani bugün bi telefon alırsın ama teknolojiyi asla yakalayamazsın. Paran varsa yakalarsın da kendi adıma söyleyim sağlıkçı adamım ben sürekli bir para akışı sağlayamam telefona bi 3-4 sene götürecek ve sağlamlık açısından da daha fazla götürecek telefon isterim ki o da iphonedir.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Cümleten selamlar. Büyüklerim benim telefonum note 3 değiştirmek istiyorum, kamerası hoşuma gitmiyor iphone yi denemek istiyorum, iphone 8 plus almak istiyorum ama haberler malum gerek satışının yüzde elli düşüşü ve gereken önemin verilmemesi vs.. Gözden düştü açıkçası ama yine de iphone alacağım inşallah. Alsam ne kadar yıl kasmadan işimi görür? Neler önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.
İphone 8 pulüs 5000e çıktı şu an 4500 civarı satılıyor ve satışlar artacak. İphone X tutulmayacak
8 pulüs ün rakibi ayrıyeten 7 pulüs 3700 gibi ortalama ile satılıyor. Birçok kişi 7 pulüs e yöneliyor. 8 pulüs alınabilir bence al hor kullanma 4 5 sene rahat rahat gider

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
seni tanımak isterim ilk duydugum olumlu yorum. ateşe bi kova su döktün içim rahatladı çok teşekkür ederim :)
Rica ederim dostum. Bak yalan yok ben de ilk note 8 ciydim note 8 şöyle note8 böyle iphone yi tokatlar şöyle yapar böyle yapar. Yok abi öyle bişey yok. Neymiş donanımı iphoneden daha iyi işte bak 6 gb ram var işte bak şu kadar şeyi var. Başkalarının sözleriyle iş yapmaktansa kendim bir araştırayım dedim. Vay babam vay yani söylenenlerin tam tersi çıktı mevzu. Sana da tavsiyemdir sen de araştır bak hangisi daha ikna edici :)
Ki son olarak şunu da belirtmek isterim. Şimdi telefon piyasasında en popüler 2 marka karşılaştırması yapalım. Samsung ve apple. Kardeşim samsungun sadece note8 i mi var? S serisi var A serisi var J serisi var cart serisi var curt serisi var bu adamlar hangi birine yetişsin güncelleme için? 2 sene sonra ürettikleri telefonlar unutuluyor. Ya applenin iphone si? (İphone X e takılma o 1 sene sonra unutulacak onun pazarlama hilesi olduğundan eminim) adamlar tek bir seri üzerinden geliştiriyorlar. Güncelleme de hiç sıkıntısı yok. Adamların donanımları yazılımlarıyla öylesine muhteşem bir uyum içinde çalışıyor ki inanılmaz. Hele A11 Bionic çip işletim sistemi fennnaa abicim fennnaaa :)
Kullanım ömrü olarak da İphone 8 plusta en az 4 seneyi çıkarırsın ondan sonrası senin telefona ne kadar iyi davrandığına ve ne kadar iyi koruduğuna bağlıdır. :)
Öyle işletim sistemi olunca ne oluyor? Ama öyle bir anlatıyorsun ki 4 sene falan. İphone 6 şuan yeni güncellemede kasıyor diye biş
İphone 8 pulüs 5000e çıktı şu an 4500 civarı satılıyor ve satışlar artacak. İphone X tutulmayacak
8 pulüs ün rakibi ayrıyeten 7 pulüs 3700 gibi ortalama ile satılıyor. Birçok kişi 7 pulüs e yöneliyor. 8 pulüs alınabilir bence al hor kullanma 4 5 sene rahat rahat gider
İyi diyorsun da 3 yıl sonra kasmaya başlamaz mı? Tek aklımdaki soru işareti bu sistem yetmezse vs diye
Dört adet yüksek verimli çekirdek, A10 Fusion’a göre yüzde 70’e kadar daha hızlı. Ve iki adet yüksek performanslı çekirdek de yüzde 25’e kadar daha hızlı. Bu kabaca böyle söylenebilir detaya da bi zahmet bi bakıver sen de :) Yazılımcılara sorduğunda %90 ı apple yazılımının telefon sisteminin en iyisi olduğunu söylerler. Herşey donanım değildir. Adamlar 6 gb ram koyuyor 8 çekirdek koyuyor felan. E başka o donanımlarla yaptığını İphone 8 plus 3 gb ram 6 çekirdekle yapabiliyor bu demektir ki yazılım ile donanımın uyumu önemli. :) O kasma problemini de halledecekler inşallah. Apple resmi açıklama yaptı. Kasma probleminin farkındayız yeni bir güncelleme ile o problemi en aza indirgeyecez dediler. Ha şu da var. Apple donanım olarak da göz ile görülebilir farkı İPhone 7 ile başlattı ondan öncekileri donanım olarak az biraz aşağıda. Ama çok yeni bir güncelleme ios11 zaman içerisinde stabil duruma gelecektir diye umuyorum. 4 sene mevzusuna gelince bu telefonlara her türlü güncellemeler geliyor zaten sağlamlık açısından en az 4 sene daha sonrası senin kullanımına bağlıdır. Son olarak teknoloji günümüzde o kadar hızlı gelişiyor ki hani bugün bi telefon alırsın ama teknolojiyi asla yakalayamazsın. Paran varsa yakalarsın da kendi adıma söyleyim sağlıkçı adamım ben sürekli bir para akışı sağlayamam telefona bi 3-4 sene götürecek ve sağlamlık açısından da daha fazla götürecek telefon isterim ki o da iphonedir.
Çok Teşekkürler yazmışsın baya :)
Son bir soru sorayım sana. İphone yurt içinden alırken 8895 835 falan diyorlar hangisini alacağım yurt içinden? Ve büyük ihtimal Türkiye de de garantisi devam eden (İstanbul zorlu Apple merkezinde devam ediyormuş Arabistan dan alınca tabi hepsi için geçerli mi bilmem) Arabistan dan iphone 8+alacağım o hangisi olmalı 8895 vs? Çünkü bir yerden sonra güncelleme almazsa gerçekten kötü olur seni yordum kusura bakma.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Öyle işletim sistemi olunca ne oluyor? Ama öyle bir anlatıyorsun ki 4 sene falan. İphone 6 şuan yeni güncellemede kasıyor diye biş

İyi diyorsun da 3 yıl sonra kasmaya başlamaz mı? Tek aklımdaki soru işareti bu sistem yetmezse vs diye

Son bir soru sorayım sana. İphone yurt içinden alırken 8895 835 falan diyorlar hangisini alacağım yurt içinden? Ve büyük ihtimal Türkiye de de garantisi devam eden (İstanbul zorlu Apple merkezinde devam ediyormuş Arabistan dan alınca tabi hepsi için geçerli mi bilmem) Arabistan dan iphone 8+alacağım o hangisi olmalı 8895 vs? Çünkü bir yerden sonra güncelleme almazsa gerçekten kötü olur seni yordum kusura bakma.
Kardeş sen pek bu konularla ilgili değilsin sanırım.

1-8895, 835 falan onlar android telefonlar için geçerli apple’da böyle bir şey yok yani kafan karışmasın.

2- apple uluslararası garantiyi kaldırdı yani Arabistandan aldığın telefonun burada garantisi olmayacak

3-apple her telefonuna 4 güncelleme desteği veriyor yani 4 yıl boyunca telefon güncelleme alacak.

4- 3 sene sonra kasıp kasmayacağını kimse bilemez, ama ekstrem bir durum olmazsa kasacağını düşünmüyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İ

İphonelarda kullanılan modemler farklı oluyo bazı modellerde ıntel bazı modellerde Qualcomm kullanılıyo Qualcomm un modemi daha hızlı intele göre hepsinin belli bi numarası var internetten bakıp almanı tavsiye ederim

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Son bir soru sorayım sana. İphone yurt içinden alırken 8895 835 falan diyorlar hangisini alacağım yurt içinden? Ve büyük ihtimal Türkiye de de garantisi devam eden Arabistan dan iphone 8+alacağım o hangisi olmalı 8895 vs? Çünkü bir yerden sonra güncelleme almazsa gerçekten kötü olur sen yordum kusura bakma.
Kardeş sen pek bu konularla ilgili değilsin sanırım.

1-8895, 835 falan onlar android telefonlar için geçerli apple’da böyle bir şey yok yani kafan karışmasın.

2- apple uluslararası garantiyi kaldırdı yani Arabistandan aldığın telefonun burada garantisi olmayacak

3-apple her telefonuna 4 güncelleme desteği veriyor yani 4 yıl boyunca telefon güncelleme alacak.

4- 3 sene sonra kasıp kasmayacağını kimse bilemez, ama ekstrem bir durum olmazsa kasacağını düşünmüyorum.
Eyvallah çok teşekkür ederim
İ

İphonelarda kullanılan modemler farklı oluyo bazı modellerde ıntel bazı modellerde Qualcomm kullanılıyo Qualcomm un modemi daha hızlı intele göre hepsinin belli bi numarası var internetten bakıp almanı tavsiye ederim
Çok teşekkür ederim araştıracağım

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
İosa geçiş yapacaksan iPhone 8 plus ile yaparsan memnun kalırsın iPhone X’e gerek yok bence arada 1300 tl fark var bence o kadar para farkı ödemeye gerek yok

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yalnız 8895’in 835’i geçtiği testler var. iPhone sever biri olarak söylüyorum, 8895 yabana atılacak işlemci değil.
Exynos 8895 kötüdür demiyorum kardeşim zaten. Exynos mu snapdragon mu dersen tercihim snapdragon olur.

Bak şimdi kardeşim. Apple iphone telefonlarına 5 yıl boyunca güncelleme ömrü biçti. Aslında bunun bi sınırı yoktu ama telefonlarda çok aşırı kasma sebebiyle 5 yıl biçti. Bu gayet iyi bir rakam. Başka bir başlıkta bir arkadaş ''güncel telefon kullanmak iyidir.'' demiş ona katılıyorum. Android alıp 2 ana güncelleme alıp eskiyeceğine İos alır 5 sene boyunca güncel kalırım daha iyi. Ha yavaşlama olmayacak mı kardeşim illa ki olacak ilk başlarda olur güncelliği yakalamak zordur ama onlar azaltılır yeni güncellemelerle bu kasma tüm telefonlarda olur andoridi ile iosu ile. Güvenlik desek? Tamam android de son zamanlarda güvenlik olarak süper işler yapıyor ama android mi ios mu dersen güvenlik yazılım işlerlik bakımından ios derim. O dediğin snapdragon835 android telefonlarda kullanılan ''yonga setidir.'' Samsung Exynosu da snapdragonu da kullanır. Applede 8 plusta A11 Bionic bulunduruyor. O muhabbet farklı bi muhabbetti kafanı karıştırmasın iphone ile alakası yoktu. Son olarak arabistandan aldığın telefonun garantisi türkiyede geçerli sayılmaz telefonunda olur da bir sorun olursa arabistana göndermek zorunda kalırsın. Sen iphone 8 plus alırsan eğer 5 yıl güncelleme alacaksın. 5 yıl telefonu güzel bir şekilde koruyabilirsen 1-2 sene de öyle kullansan 7 sene felan. Az bir süre değil. :)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
8 plus sırf tasarımdan dolayı alınmaz. 5.5" telefon güya elde durmuyor. Ergonomi sıfır.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Sence neden pişmanlık

Note serisine devam etmemek delilik dedim İphone TR şartlarındaki fiyatı ile değersiz

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Android de yük daha fazla heryere kisayol koyuyosun hava durumu koyuyosun vs vs telefona androidde ozgurluk icim daha cok yük biniyor. Ios a buyuzden yapmiyolar yük binidrmemek icin ama kisacasi iki telefonda cok hizli ve gereksiz guclu dahada guclusunun bir anlami yok oyunlar icin zaten max seviyede durum gercek grafiklere mi gecilcek saniyosunuz ikisinide al kullan aldigini begenmezsen sat digerini al bukadar dusunceginize

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Avrupa degil amerika kullaniyor. Snapdragon tek avantaji daha az sarj yiyor daha guclu degil
Yanlış mı biliyorum ben anlamadım kardeşim. Avrupa ülkelerinde çift standart şeklinde satılıyor diye biliyorum. Yani isteyen exynos isteyen snapdragon alıyor diye? Amerika bizim gibi yalnızca birisini satışlara sunduğu doğrudur.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Amerika da ve bir kaç özel yerde snapdragon 835 li note 8 s8 ailesi satılabiliyor ikisi arasında performans dışında bağlantı seçeneklerinde uyarlama yapılandırması var olabilir onun dışında başka bir fark yok

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yanlış mı biliyorum ben anlamadım kardeşim. Avrupa ülkelerinde çift standart şeklinde satılıyor diye biliyorum. Yani isteyen exynos isteyen snapdragon alıyor diye? Amerika bizim gibi yalnızca birisini satışlara sunduğu doğrudur.
Eskiden genelde SD işlemcilerin modem tarafında hız desteği Exynos işlemcilere göre daha fazlaydı ancak SD 835 ve 8895 işlemcilerin modem hızları aynı. amerikada sadece bu aliskanliktan dolayi lte yuzunden snapdragon cikariyolar tamamen algi yuzunden. S7 modelinde ise 8890-SD 820 Chipsetleri kullanıldı, bu Chipsetler ise hemen hemen aynı performansa sahipler, hem CPU ve hem GPU olarak. Exynos işlemcileri S7 modellerinde SD işlemcilere göre biraz daha optimize çalışıyor. S8 modellerinde kullanılan Exynos 8895-SD 835 modelleri ise yine birbirine yakın olmakla beraber Exynos 8895 tek çekirdek ve çoklu çekirdek performansında bir tık önde. GPU tarafı da aynı performansta.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
ufak atta civcivlerde yesin... daha x modelindeki garip hataları çözemediler... 11. versiyon iostaki hatalarda düzeleceğine dahada karışıklaşıyor... iphone ve ios pişmanlıktır...
Ben ztn note 8 kullaniyorum ayfoncular demeden ben diyim dedim [emoji38]